Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

tomdvd

New member
Vivanco to firma robiąca kable z sredniej półki. Ja przetestowałem sobie sam bo tylko w takie testy wierze i powiem tak; mam 2 kable HDMI, biały, no-name z chin za 35 zeta i w/w QED. Jakosc obrazu z n, zdecydowanie bledsze kolory i kontrast również słabszy. Ostrość bez zmian. Natomiast zależy mi również na dzwieku bo posiadam amp Y663 a w nim tylko poprzez HDMI można uzyskać dzwięk HD. Kiedy podłączyłem n-ke no-name'm stereo było o prawie 2 decybele cichsze tak samo DD5.1 z HBO HD. Mozecie myslec co chcecie ale jak sie kupuje dobry tv czy sprzet audio nie mozna oszczedzac na kablach. Pozdr,
 

motobartcompany

New member
Ja nie widzę różnicy w jakości obrazu między bardzo drogim kablem, a tym najtańszym. Jednak jestem estetą i lubie mieć coś porządnie wykonanego. Dlatego mam kabelki za kilkanaście stówek.

W kablu hdmi jakość wykonania nie ma znaczenia. Przesył cyfrowy( jest obraz )lub go nie ma. Zresztą na internecie jest sporo informacji, no i tu na forum można o tym przeczytać.

Vivanco to nie jest nawet średnia półka niestety tylko ta najniższa.

średnia półka zaczyna się od 300 zl w górę za metr kabelka.

pozdrawiam
 

skeppa

New member
Np w salonie firmowym Panasonica w Gliwicach w cenie 5999, lub w sklepach avans za 6200. Ja kupiłem w avansie bo mieli raty zero %. w jeden dzień zamówionko a na drugi stał już u mnie w domu :)
 

magumagu

New member
motobartcompany napisał:
Ja nie widzę różnicy w jakości obrazu między bardzo drogim kablem, a tym najtańszym. ...

W kablu hdmi jakość wykonania nie ma znaczenia. Przesył cyfrowy( jest obraz )lub go nie ma. Zresztą na internecie jest sporo informacji, no i tu na forum można o tym przeczytać.

...

tia... biale jest biale a czarne jest czarne ... jednak warto poczytac troche
hdmi to przesył cyfrowy w czasie rzeczywistym bez powtorzen...
wiec jednak rozne efekty mozna uzyskac
- efekty podobne jak znane z telewizji sateltitarnej... nie 'snieg' jak w analogu ale 'kwadraciki', zaniki dzwieku itpd :)

pozdrawiam
 

jszm

New member
Panasonic TX-P42V10E – Plusy i minusy.

Wreszcie obejrzałem to najnowsze dziecko Panasonica. Przed kilku dniami znajomy właśnie odebrał TX-P42V10E - plazmę z panelem nowej generacji NeoPDP. Cena ok. 5650 zł. Tak zachwalał nowy nabytek, że postanowiłem obejrzeć to cudo osobiście. Telewizor ma sygnał z dekodera HD telewizji kablowej po kablu HDMI. Po oględzinach telewizora i jego możliwości, moja opinia (zaznaczam, że jestem raczej zwolennikiem LCD) jest pozytywna.

Przede wszystkim, to co najważniejsze w telewizorze, bardzo dobry obraz. Kilka trybów ustawień fabrycznych, przy czym parametry obrazu można dowolnie zmieniać. Duży plus za tryb THX. Odbiornik posiada system IFC (Intelligent Frame Creation), który umożliwia wstawianie dodatkowych klatek w obrazie oraz funkcję Viera Cast umożliwiającą podłączenie do Internetu. Ponadto technologia DCC (Digital Cinema Colour), tryb x.v. colour, funkcja 24p i obowiązkowo MPEG-4. Odbiornik odtwarza pliki multimedialne z karty SD, natomiast nie posiada (!) złącza USB, co zaliczam niestety do minusów tej plazmy.
 

bojki

Member
v10 internet

Witam,

W zeszlym tygodniu, w koncu, podlaczylem internet.
Smiga przy 1Mb i to przy dobrej jakosci:)
(AC otrzymuje bezprzewodowy sygnal a z niego kabel to TV)

Koncert Queen i inne teledyski super;
Mozna obejzec caly film "Trzy Krolestwa" (eng. "Red Cliff"), ktory jest podzielony na 14 czesci - dzwiek i obraz niezly:) bylem zaskoczony musze powiedziec.
OCZYWISCIE IDZCIE DO KINA!!!!!!!!!!! (o wiele lepsze efekty itp.) piractwa nie popieram!!!!

Jedyna wada, ktora zauwazylem to brak mozliwosci przyspieszania i cofania filmikow na youtubie - trzeba obejzec calosc.
Czy moze tak mozliwosc istnieje - dajcie znac?

Pytanie dot. predkosci:
Czy TV sam odczytuje predkosc i dostosowuje do niej obraz? Jezeli tak, to zakladam, ze przy 6Mb obraz bedzie jeszcze lepszy?

Brakuje troche mozliwosci przegladania stron www - szkoda...
Czy wiecie cos, czy sa plany uruchomienia takowych serwisow?

Pozdrawiam
Piotr
 

Foxxx24

New member
Jak narazie działają oprócz YouTube,Eurosport(angielski) oraz serwisy pogodowe,ale na pewno w planach będą dalsze.:)


Pozdrawiam
 

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
A czy jak V10 podepne to mojej siecie LAN to bede mogł przegladać zdjecia czy filmy udostepnione w mojej siecie lokalnej? zy telko jest mozliwosc przegladania niektorych serwisow internetowych?
 

Foxxx24

New member
Ten Panasonic ma możliwość podłączenia do lokalnej sieci komputerowej za pośrednictwem gniazda Ethernet i przeglądania jej multimediów ( czyli JPEG, Divix czy MPEG-2 ).


Pozdrawiam.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Panowie (a może też Panie), użytkownicy V10. Na wątku o S10 mamy lekką "jatkę" związaną z syczniem tejże plazmy, spowodowaną nie wiadomo czym, ale naprawdopodobniej pracą jakichś elementów elektrycznych.

Wiemy, że w G10 problem ten również występuje (par analogiam w G15 zapewne też).

V10 jest jednak zupełnie innej konstrukcji panelem.

Analiza wszystkich wpisów dot. syczenia plazm nowych serii doprowadza do wniosków, że jego wychwytywanie jest zapewne w dużej mierze kwestią powiedzmy to "przeczulenia", tudzież właściwości danego osobnika i jakiejś "podatności" na odbiór pewnych częstotliwości, ew. uszkodzenia odbiornika.

Dlatego pytanie do Was (tak z czystej ciekawości)- czy ktoś w V10 spotkał się z tym zjawiskiem? Jeśli tak to w jakim nasileniu występuje, z jakiej odległości i w jakich warunkach jest słyszalne, jeśli nie słychać z przodu TV, to czy przystawiając ucho z tyłu odbiornika też nic nie słychać, czy też jakieś tam szmery ten TV wydaje, czy jest zależne od jasności wyświetlanej sceny, itp?

Myślę, że taka wypowiedź może być wielu wahającym się osobom cenną podpowiedzią.

Oczywiście proszę o opinie w swojej subiektywności (co oczywiste) maksymalnie obiektywne (co może być mniej oczywiste) ;). Pozdr.
 

paniol

New member
Mam 50V10, i 42G10 - ani w jednym, ani w drugim nic nie syczy... Wentyle słychać, ale jak się ucho przystawi. Zresztą o istnieniu wiatraków dowiedziałem się z tego forum...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to duży ekran do chłodzenia wystarczy spojrzeć na parametry znamionowe
007_P1200260.JPG


:
004_P1200257.JPG


067_P1200615.JPG


Więc nie ma się co czarować . Po prostu słychać i już.
Teraz zależy jaką głośnością się słucha oglądając programy telewizyjne
 

bojki

Member
v10 aktualizacja oprogramowania

Witam,

Wczoraj ukazala sie aktualizacja oprogramowania systemu do v10, ktora wgralem oczywisce (TV podlaczony do sieci).

Jak na razie roznicy nie zauwazylem, takze pytanie, czy wiecie jakie zmiany sa w nowej wersji oprogramowania?

Pozdrawiam
Piotr
 

Husky_HD

New member
W nawiązaniu do wypowiedzi bojki -"Wczoraj ukazala sie aktualizacja oprogramowania systemu do v10..."

Mam pytanie, czy podłaczenie do sieci jest jedynym moożliwym sposobem aktualizacji oprogramowania V10? Jeżeli nie, to skąd je pobrać i jak zainstalować.
 
Do góry