Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

spock

New member
Husky_HD napisał:
W nawiązaniu do wypowiedzi bojki -"Wczoraj ukazala sie aktualizacja oprogramowania systemu do v10..."

Mam pytanie, czy podłaczenie do sieci jest jedynym moożliwym sposobem aktualizacji oprogramowania V10? Jeżeli nie, to skąd je pobrać i jak zainstalować.

Aktualizacje na dzień dzisiejszy są tylko po sieci. Zmiany dotyczyły szczegółów VieraCast.
 

spock

New member
bojki napisał:
Jakie to sa zmiany?
Nic co by przeciętnego człowieka interesowało lub byłoby widoczne na co dzień :)
Jedną z niewielu widocznych zmian jest pojawienie się Warszawy w ustawieniach apletu od pogody - wcześniej nie było stolicy :p
 

pman

New member
DVB-S i DVB-T w Polsce - info Panasonic

Odpowiedź Panasonic Polska na pytanie dotyczące DVB-S w serii V w Polsce:

Witamy!

Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwośc korzystania z tunera DVB-S w Polsce.
Należy wybrać kraj Niemcy, następnie TV dostroi się do kanałów DVB-S/T i analogowych.
Ręcznego strojenia dzwięku wymagają kanały analogowe - jest to jednorazowa operacja.
Dodatkowo po zestrojeniu DVB-T aby prawidłowo oglądać w/w kanały należy w menu Ustawienia/Menu Strojenia/Strojenie-DVB-T wybrać opcję Dodaj kanały HD.
Po tej operacji wszystko pracuje prawidłowo i można oglądać zarówno kanały DVB-S, DVB-T jak i analogowe.


Pozdrawiam,
 

pman

New member
W nawiązaniu do powyższego mam pytanie do posiadaczy tego TV: czy język wybiera się niezależnie od kraju (czy może być kraj Niemcy i język polski jednocześnie)?
 

Sikorrr

New member
pman napisał:
W nawiązaniu do powyższego mam pytanie do posiadaczy tego TV: czy język wybiera się niezależnie od kraju (czy może być kraj Niemcy i język polski jednocześnie)?
Tak

Mam natomiast inne pytanie:
Po pierwszym zaprogramowaniu do tv analogowej (kraj Polska) nie potrafiłem znaleźć drogi do zmiany kraju na Niemcy (aby zaprogramować tv sat). Użyłem opcji bodaj "przywróć fabryczne" czy "resetuj wszystko" i pojechałem jak pierwsze włączenie. Jest wszystko OK ale musiałem od nowa obrobić listę analogową. Czy jest jakaś inna możliwość zmiany kraju i nie ruszania tv analogowej ?
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Pytanie głównie do użytkowników: Czy oglądając na codzień telewizje, widać to że ekran pod kątem "swieci podwojnie" ?

Byłem dziś w MM i stał tam model 42V10 i leciały różne filmiki. To że jakość nie była rewelacyjna i X10 grał lepiej pomine :p
Zaniepokoił mnie jednak fakt, że stojąc w miarę blisko i pod kątem (nawet nie takim dużym) obraz jest podwójny tak jak na zdjęciu kikiego z testu. W scenach jasnych było to nie widoczne, ale w ciemnych straaasznie raziło to po oczach. Powiedziałbym, że aż skandalicznie to wyglądało (byłem zdruzgotany i przerażony tym co zobaczyłem). Stojący obok model X10 i G10 dawały podobny efekt. Tragedia po prostu.
Możliwe że to pod wpływm oświetlenia czy coś ?:hmm:
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Najlepiej było to widać na napisanch na czarnym tle, albo takim pokazowym filmiku gdzie była noc i stały takie podświetlony budynki (coś jak lampki na choince ;) ) i wszystkie te świecące lampki jak i budynki pod kątem miały odbicie.
Coś jak na tym zdjęciu: (tutaj model 50v10 na jakiejś zagranicznej stronie)

Panasonic_TC-P65V10_reflect.jpg
 

Hartson

New member
Bez reklam
No nieźle. Jeżeli to faktycznie się potwierdzi w innych modelach serii V to znaczy, że Panas ma wtopę.
Czy oni nie mogą zrobić kompletnego TV. W zeszłorocznych seriach mieliśmy tzw. zielone duszki a w tegorocznej zanosi się na podwójne śwecenie. Bo na zdjęciu wygląda to niezbyt ciekawie.
Jak tak dalej pójdzie to Panasa w plazmach Samsung prześcignie, choć nie wiem czy tego już nie dokonał, plazma Sama B850 prawdopodobnie jest całkiem O.K.
 

p_lar

New member
Widziałem ten sam efekt jak na tym zdjęciu na plazmie V10 w sklepie agd, zdziwiło mnie to troche bo cena jaka widniała to 5999 i myślałem że za tyle to plazma 42" już nie powinna mieć takich dolegliwości ale to chyba wina "tough panel". Coś za coś...
 

paniol

New member
Nie mogłem edytować, więc dodaję na czarnym tle:

na wprost (tak jak zwykle oglądam -siedząc)


mg8020.jpg


- oglądanie na leżąco

mg8019.jpg


- pod kątem, z którego absolutnie już się tv oglądać nie powinno - i tu to "coś" widać... no ale pod tym kątem np. na moim Eizo już prawie nic nie widać!!!

mg8018.jpg


i powiększenie w/w (crop)

mg80182.jpg



tak samo, jak z tego kąta - tu tez widać, że litery odbijają się w szkle

mg8016.jpg


Tylko, że pod tym kątem to się telewizora oglądać nie da...

Najlepszy komentarz dała moja lepsza połowa cyt. "stary byku, najpierw po domu z trąbką (z papieru) latałeś (nasłuchiwałem, czy moje obie plazmy syczą i buczą - nie syczą i nie buczą) a teraz telewizorowi zdjęcia robisz - a na wiadomość, że litery sie rozpływają popukała sie w głowę i ryje ze mnie do teraz. Uzupełnię, że to właśnie ona najwięcej tv ogląda...
 

p@well

New member
Efekt odbicia przy codziennym oglądaniu jest niezauważalny, wręcz odbieram go jako ciekawostkę. Jednak fakt jest faktem, że takowe odbicie jest pod ostrym kątem i pewnie jest to powód szyby antyrefleksyjnej (tak mi się wydaje).
Doradzałem kilku osobom w wyborze TV i za każdym razem pokazywałem ten efekt... nikomu to nie przeszkadzało. Porównując jakość odbioru obrazu pod kątem do LCD to i tak jest mała wada.
 

combo106

New member
ponieważ sporo czytałem wypowiedzi innych na tym forum zanim kupiłem telewizor teraz ja chciałbym naskrobać troche dla kolejnych niezdecydowanych.
Kupiłem w końcu P42V10 i z zakupu jestem póki co bardzo zadowolony.

- z wyglądu bardzo mi się podoba (żonie też - a uwierzcie mi to ważne :)
- obraz SD z cyfry na kanałach grupy C+ i TVN naprawdę niezły (dla odmiany np. Discovery i Viva porażka więc to zależy od nadawcy - dobry sygnał = dobry obraz i vice versa)
- hd na chwilę obecną nie mam więc się nie wypowiadam
- piszczenia nie stwierdziłem a wentylatory owszem są i owszem pracują, natomiast słychać je dopiero po przyłożeniu ucha do obudowy z tyłu - nigdy jeszcze nie zakłóciły mi oglądania tv, a oglądam w zasadzie tylko w nocy)

Reasumując i subiektywnie rzecz biorąc jestem bardzo zadowolony.
Z małym minusem: ogladam z 4m i 42 cale to odrobinę za mała wielkość. Gdyby V10 było w rozmiarze V46 byłoby idealnie. A tak 46G10 wygląd ma tandetny a 50V10 jest za duży do mojego pokoju i stanęło na 42-calach.

Dla niezdecydowanych - brać i to o rozmiar większy niż się wam wydaje.
 
Do góry