Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

Husky_HD

New member
Proszę o informację, czy ekran jest zabezpieczony folią, którą należy zdjąć. Jeżeli folia jest to praktycznie jej nie widać i nie widać miejsca od którego można by ją zacząć odrywać. Nie chciałbym uszkodzić ekranu próbując zdrapać folię, jeżeli jej nie ma.
 
Ostatnia edycja:

bojki

Member
Husky_HD napisał:
Proszę o informację, czy ekran jest zabezpieczony folią, którą należy zdjąć. Jeżeli folia jest to praktycznie jej nie widać i nie widać miejsca od którego można by ją zacząć odrywać. Nie chciałbym uszkodzić ekranu próbując zdrapać folię, jeżeli jej nie ma.

Witam,
Jakiejkolwiek folii brak.
Pozdrawiam
 

Endriu129

New member
A czy słychać jakieś piski przy wyświetlaniu jasnych scen , jak to opisują niektórzy w modelu G10, czy słyszalna jest praca wentylatorów z tyłu obudowy? Jak sprawuje się z Sony PS3?
 
Ostatnia edycja:

bojki

Member
v10

Endriu129 napisał:
A czy słychać jakieś piski przy wyświetlaniu jasnych scen , jak to opisują niektórzy w modelu G10, czy słyszalna jest praca wentylatorów z tyłu obudowy? Jak sprawuje się z Sony PS3?

piskow, bzykow, wentylatorow nie slychac.

Pozdrawiam
 

dansop1

New member
pew napisał:
Co do mojego wcześniejszego posta odnośnie media servera. Kupiłem ps3 i postawiłem na stacjonarmym server tversity. Okazało się, że konfiguracja jest jednak całkiem nietrudna. Po odpowiednim ustawieniu udało się odtwarzać pliki xvid oraz mkv, natomiast nie doszedłem już jak wkomponować napisy. Aktualnie używam ps3 media server, ale to już inna bajka.
V10 zamówiłem dzisiaj, do końca tygodnia powinienem mieć swój egzemplarz to zdam relację jak to się zachowuje wraz z ps3 i upc.

Ciekaw jestem opinii zestawienia, V10+UPC, zarówno SD, jak i HD.
 

dansop1

New member
bojki napisał:
piskow, bzykow, wentylatorow nie slychac.

Pozdrawiam

Ten TV, ma tuner cyfrowy. Czy ma też, slot karty-klucza? Kombinuję, jak tu wyeliminować dekoder cyfrowy (kabel UPC). Może udało się to komuś, z innym TV?
 

hefalump1978

New member
dansop1 napisał:
Ten TV, ma tuner cyfrowy. Czy ma też, slot karty-klucza? Kombinuję, jak tu wyeliminować dekoder cyfrowy (kabel UPC). Może udało się to komuś, z innym TV?
ja obszedlem dodatkowe pudelko dzieki dekoderowi wbudowanemu w ten telewizor, od dostarczyciela kablowki dostalem karte dekodujaca CONAX oraz moduł Technicrypt CX, karte wkladasz w moduł, a moduł w slot telewizora po lewej stronie, wszystko działa pięknie, szybko, są spore możliwości układania listy kanałów, no i co najważniejsze nie ma drugiego pilota co do samego telewizora, mam porownanie z samsungiem PS50B451: -panas jak dla mnie ma przyjazniejsze i wygodniejsze menu -panas ma automat rozciagajacy obraz przy czarnych pasach co jest bradzo wygodne, samsung niestety tego nie ma -panas rewelacyjnie spisuje sie w ciemnych scenach, bardzo dobrze odzwierciedla poziomy szarosci, na moje oko duzo lepiej wypada od samsunga -glebsza czern u panosonika -duzo lepszy dzwiek -szyba samsunga jest niemal lustrem, w panasoniku odbija sie tez sporo ale duzo mniej niz w samsungu -jak dla mnie rewelacyjny jest pomysl pokrycia calego panelu przedniego szyba (nachodzi tez na czarna ramke), dziki temu ramka nie mieni sie w swietle jak ma to miejsce w samsungu. Przy tym porownaniu trzeba wziasc poprawke na to, ze najwyzszy model panasonika jest porownywany do modelu podstawowego samsunga ktory teraz mozna dostac za ok 3000
 
Ostatnia edycja:

dansop1

New member
hefalump1978 napisał:
karta jest free (oczywiscie trzeba oplacac abonament), modul na wlasnosc 190 zl

A jak z hałasem w ciszy (wentylatory i inne wnętrzności)? Tego nie da się wysłuchać w sklepie. Jakieś uwagi krytyczne. Jaki czas eksploatacji?
 

hefalump1978

New member
dansop1 napisał:
A jak z hałasem w ciszy (wentylatory i inne wnętrzności)? Tego nie da się wysłuchać w sklepie. Jakieś uwagi krytyczne. Jaki czas eksploatacji?
wczoraj wieczorem gdy spala rodzina ogladalem po cichu tv i zadne odglosy dochodzace od telewizora nie rozpraszaly mnie, wiadomo jak przystawisz ucho tuż za panel to slychac delikatnie odglosy pracujacej elektroniki, wentylatory sa zupelnie nieslyszalne... poza tym kto oglada 50 calowa plazme z nosem przy ekranie ;)
tak jak juz pisalem, jak ktos ma kase niech bierze smialo ten model, porownujac go do podstawowej plazmy samusnga widac zdecydowana roznice na plus na kazdej plaszczyznie, moim zdaniem warto dolozyc ponad 4000 tysiace jak ktos ceni przede wszystkim jakosc i zadowolenie z eksploatacji (i ma odpowiednie fundusze), dodam jeszce ze spodobala mi sie bardzo funkcja inteligentnego tworzenia dodatkowych obrazow, po jej wlaczeniu obraz ma niemal teatralna plynnosc, ale to juz rzezcz gustu, nie wszystkim to odpowiada, czs eksploatacji 3 dni wiec poki co jest euforia i zahcwalanie, mam nadzieje ze tak pozostanie ;)
 
Ostatnia edycja:

tomdvd

New member
Witam,
czytałem chyba wszystkie testy w sieci na temat 50" serii V i tylko jedna na whathifi była niepochlebna, zawiedli sie na jakosci blu ray, za mało szczegółóww/g nich! Niebywałe, bo ich test to kilka zdan, ponoc również jest zbyt ciepły balance a to wszystko w trybie THX. Pozostałe testy to niemalże ochy i achy ale nie kanałów SD. Napisz jaki masz bly ray, czy wystepuje flicker, judder przy 24 klatkach?
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1137650&page=51
powyzej jest 51 stron na temat tego tv.
Ja osobiscie czekam az pojawi sie w ratach 30X 0% odsetek:)
 

hefalump1978

New member
sygnal wysokiej rozdzielczosci mam tylko z canal+ hd, jak dla mnie szczegolow jest wystarczajaco, poza tym siedzac 4-5 metrow od tv ludzkie oko ponoc nie rozroznia full hd od hd ready wiec tego typu rozwazania pozostawiam teoretyka zapalenca, jakosc sd z cyfrowej kablowki jest wiecej niz zadowalajaca, z prawie 5 metrow roznica miedzy tym samym filmem na canal+ hd a zwyklym canal+ jest zauwazalna ale nie jest to jakas przepasc, ktos o gorszym wzroku moze nie rozroznic ;)
 

jerryx

New member
Planuje w najblizszym czasie zakup TV. Do tej pory bylem nastawion na V10 zdecydowanie ale niestety apetyt rosnie w miare jedzenia. Nie mam miejsca na 50" wiec wchodzi w rachube tylko 42". I tu pojawia sie problem - czy moze zamiast 42" V10 wziasc 46"g10 lub nowosc 46G15.Jednak te 4" robi roznice i mam zagwostke. Jakie bylby plusy wskazujace na V10 w tej rywalizacji vs wiekszy g15 ?
 

paniol

New member
czytałem chyba wszystkie testy w sieci na temat 50" serii V i tylko jedna na whathifi była niepochlebna,

Każdy ma prawo do wyrażenia stanowiska; ja mam 50V10 od 2-ch dni i od 2-ch dni nie mogę się od niego "oderwać"...

Na razie testuję SD i HD z N-ki (sygnał po HDMI i Component); jedno jest pewne : dobre źródło = dobry odbiór! Co oznacza, że wiele kanałów zostało przeze mnie "wyłączone" raz na zawsze chyba, że poprawią jakość. Najlepsza jakość to jak na razie TVP HD (ostatnie mecze to radość dla oczu - nawet żona ogląda), i Discovery HD. TVN HD też super, np. Majewski Show chciał mi oczy zjarać... Nieźle - jak na wiek filmów - wypada MGM - a poza tym jest też szereg (ale stanowczo mało) kanałów SD, które w zasadzie da sie oglądać... Kicha, i to w ujęciu dosłownym - większość FTA z N-ki; proponuje zlikwidować i w ich miejsce zaoferować coś HD...

No i dźwięk - tu powinien zawsze w parze z HD "iść" dźwięk co najmniej DD w oryginalnej wersji językowej (czasami jest) i napisy... Bezwzględnie - inaczej oglądanie filmów traci sens...

Odnosząc sie do negatywnych opinii o V10 - ja każdemu życzę takiego tv, a niech ma za karę :)
 

pew

New member
parę szczegółów...

No i ja również od wczoraj testuję 50" v10.
Popieram przedmówców co do poziomu czerni - oglądając dobrej jakości film (bd rip mkv), generalnie ciężko odróżnić czarną ramkę od ciemnego miejsca na ekranie - genialnie. Kolory stonowane (nie tak ostre jak w LCD), ale wyraźne - bardzo miłe dla oka.
Dźwięk jak to w telewizorach - nic specjalnego. Niby parę trybów pracy, jakiś tam dolby digital plus itd, ale jakość mizerna. Po podpięciu do zestawu 5.1 logitecha od razu sympatyczniej :)
Panasa mam podłączonego z UPC oraz PS3.
Odnośnie UPC to większość kanałów SD jest na przyzwoitym poziomie. Jak na tv 50" spodziewałem się gorszej jakości. Kilka kanałów, które mam w HD wyglądają na prawdę ładnie.
Nie korzystam z wbudowanowego dekodera telewizji naziemnej tak więc o tym nic nie powiem. PS3 w 1080p to jest to :)
Po kilkunastu godzinach zabawy udało mi się również skonfigurować wszystkie urządzenia ze sobą w zakresie DLNA.
Aktualnie na kompie, który robi za serwer plików mam zainstalowany PS3 media server (freeware).
Program ten odtworzy praktycznie wszystkie formaty plików - divx, xvid, h264, mkv itd + dodatkowo w każdym z nich można odpalić polskie napisy.
Telewizor posiada kilka aplikacji internetowych, tj. bloomberg, youtube, pogoda i eurosport. Odbywa się to bardzo płynnie i totalnie bezproblemowo. Tutaj WIELKI PLUS za łatwość obsługi - nawet 80 letnia babcia niekorzystająca z internetu powinna poradzić sobie z obsługą.
Generalnie sądzę, że dobrze wydałem pieniądze, tak więc towar mogę śmiało polecić.
 
Do góry