Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

dansop1

New member
BoDeX napisał:
Nie przesadzajcie z "wygrzewaniem", to nowoczesny panel i nie wymaga
voodoo zabiegów ! :) 100 godzin (4 dni non-stop z 50% kontrastem i jasnością ) całkowicie wystarcza dla spokojnego snu ...

"Konkretny" sygnał z BD 24p nabędziesz już za 499 pln. - do tego płytka
"Digital Video Esentials" lub " Baraka" i zapewne możesz walić szczęką
w podłogę ....
No właśnie. Wchodzą nowe technologie. Może, warto by przedyskutować sens "wygrzewania" nowych tv.
Silniki w nowych samochodach, też kiedyś się "docierało". Czy dzisiaj, ktoś to robi?
Przy okazji, jako nowy forumowicz, witam wszystkich.
Przymierzam się do TX-P42V10E, i szczególnie "chłonę" wszystkie informację na jego temat.
Chciałem KURO 42, 7 albo 8, ale na dzień dzisiejszy, udało mi się znależć tylko, 427 za 7000zł. A to chyba przesada. Jak myślicie?
 

bojki

Member
v10

Witam,

Wlasnie, z tym wygrzewaniem.... przeczytalem na www.avforums.com recenzje 50v10, jedna z ocen bylo obraz po wyciagnięciu z kartonu:
- "Greyscale out of box - Reference", a
- "Colour reproduction out of the box - Excellent",
takze moze wygrzewanie, nie jest juz potrzebne az tak bardzo.

Co sadzicie?

Pozdrawiam
Piotr
 

jaro0508

Member
Napiszcie coś blizej o obrazie jakości przy róznych sprzetach..ja mam pv80 37 cali świeci świetnie..ale chciałbym troszke wiekszy..mam cyfre + i fergusona 8900 hd :) pozdrawiam!
 

mikey2spikey

New member
Mysle o kupnie nowego TV. Obecnie posiadam panasonica 32LX70. TV stoi w duzym pokoju. Odleglosc 3,0 m. TV jak najbardziej oki, jednak ogladam duzo sportu i tu niestety w szybkich scenach (pilka nozna, tenis) nie do konca sobie radzi. TV chcialbym przeniesc do sypialni. Odleglosc od TV ok. 2,2 m (bedzie rowniez sluzyl za monitor). Jestem z niego bardzo, bardzo zadowolony, wiec nowy TV bedzie tez raczej firmy Panasonic. Wstepnie rozwazalem zakup plazmy 42V10E (ceny od 5500). Jedyny mankament i to dosc powazny to zuzycie pradu (!). TV bedzie pracował minimum 5-6 godz dziennie przy 280 W sredniego zuzycia jakosć czarno to widzę. Dobrą alternatywą wydaje sie być LCD 37V10. Moje pytania są nastepujace...

1. Czy jest sens kupowac kolejny LCD rowniez 100 HZ?
2. Czy 37 cali to nie jest troche mało, tym bardziej, że odleglość w sypialni zmniejszy mi sie do 2,2 m i jak bede ogladal TV 37 cali w duzym pokoju z odgl. 3 m. to moze wydac mi sie ciut za mały ?
3. Czy plazma serii V bedzie lepiej sie sprawowala w scenach sportowych od tego LCD ?
 

jaro0508

Member
Mam plazme pv 80 37 cali..tez sie wahałem miedzy nią a lcd ale jak zobaczyłem gliniane twarze na lcd i zjawisko smuzenia przy relacjach sportowych..odszedłem od zakupu lcd Powiem tak lcd bardziej pod sygnał hd ,gry,kompa.Plazma lepiej radzi sobie z sygnałem sd nie ma w niej smuzenia jest bardziej prawdziwa ,naturalna Co do poboru energii zgoda bierze wiecej prądu ale zmiennie..w zaleznosci od kolorow obrazu .Owszem są lcd teraz tzw.z gornej polki..sony..philips, ale bardzo drogie i mają roznie opinie..Moja opinie wyrazam na podstawie praktyki mam plazme juz prawie rok..jestem z niej bardzo zadowolony..to tzw.wypalanie to śmiech..ogladam dziennie po 10h i zadnych wypalen..owszem dotarlem pierwsze 200h i od czasu do czasu zmieniam kanaly zeby nie bylo dlugo na jednym tzn.kilka godzin i jest oki...To jest moja opinia..kazdy ma prawo do wlasnej..Pozdrawiam!:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazma będzie lepiej spisywać się od lcd w scenach sportowych niż Twój
32 LX 70. DO Twoich warunków znacznie lepiej wypadnie ekran wielkości 42" - mowa o salonie. Wystarczy jak zainwestujesz w 42 G 10 lub S 10
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=41030 - tu poczytaj
Panasonic nie produkuje 37 V 10!!
Przy oglądaniu kilka lat po 8 godz. dziennie - oszczędności będą bardzo duże.
Jeśli jeszcze sięgniesz po LCD - do którego się przyzwyczaiłeś i wiesz na co możesz liczyć to pobór prądu będzie zdecydowanie mniejszy.
Na Twoim miejscu w klasie cenowej skorzystałbym z prezentacji w domu i wybrał telewizor nie zaocznie - ale oglądając swój sygnał , w swoim domu.
W klasie cenowej masz więc już extra modele LCD i wystarczy jak sprawdzisz we własnym domu.
 

slupek

Member
mikey2spikey napisał:
Mysle o kupnie nowego TV. ...... Jedyny mankament i to dosc powazny to zuzycie pradu (!). TV bedzie pracował minimum 5-6 godz dziennie przy 280 W sredniego zuzycia jakosć czarno to widzę.

Przyjmując koszt 1kW=0,4zł
Panasonic 50": 6(h)x365(dni)x0,28(kW)x0,40(cena 1 kW)=~245zł
Samsung 46" LCD (np B7000): 6(h)x365(dni)x0,1(kW)x0,40(cena 1 kW)=~88zł

Jeśli 1kW jest u Ciebie droższy, to zmień dane i zobacz jaka wyjdzie różnica.

W skali roku nie jest to duża różnica, tym bardziej dla osoby dającej ~7k za TV :)

kiki napisał:
Panasonic nie produkuje 37 V 10!!

Produkuje, ale LCD TX-L37V10E:
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4458
zużycie użytkowe ma 134 W
 
Ostatnia edycja:

radosuaf

New member
Bez reklam
bojki napisał:
Witam,

Wlasnie, z tym wygrzewaniem.... przeczytalem na www.avforums.com recenzje 50v10, jedna z ocen bylo obraz po wyciagnięciu z kartonu:
- "Greyscale out of box - Reference", a
- "Colour reproduction out of the box - Excellent",
takze moze wygrzewanie, nie jest juz potrzebne az tak bardzo.

Co sadzicie?

Pozdrawiam
Piotr

"Out of the box" oznacza ustawienia fabryczne TV i nie odnosi się w żaden sposób do wygrzewania.
 

tomdvd

New member
http://reviews.cnet.com/flat-panel-...589.html?&subj=re&tag=contentMain;contentBody

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42v10-tx-p50v10-20090602153.htm

http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-TX-P50V10-Review.html

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1137650
Linki do profesjonalnych w pełni testów bez niedomówień.
Jesli ktos chce poczytać cos wiecej na temat tego cuda.
Design extra, o wiele ładniejszy niz te G i X'y a jakosc... poczytajcie sami. Czekam az sie pokaze w rtveuroagd na raty 0%
 

radosuaf

New member
Bez reklam
brandt78 napisał:
wlasnie ze sie odnosi do wygrzewania -> out of box = bez wygrzewania (tzn. docierania)

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Black level Out of the box: 0.03 cd/m2; Calibrated: 0.04 cd/m2

To jest fragment z recenzji - sądzisz, że odnosi się do wygrzewania?
 

BoDeX

New member
Ale mieszacie i kombinujecie ...


Pomiarów dokonano od razu po " wyciągnięciu z pudła" , a następnie
skorygowano je w procesie kalibracji - nikt nie czekał 200 godzin na
wątpliwe "docieranie" odbiornika .
 

brandt78

New member
to chyba oczywista oczywistosc, ze jak sie wyjmie z pudelka (bo to wlasnie oznacza "out of box") to ma sie ustawienia domyslne/fabryczne i nikt wczesniej tej plazmy nie wygrzewal/docieral...

Jak by recenzja byla robiona na egzemplarzu ktory juz chodzil kilka miesiecy to raczej nikt by nie uzyl w recenzji okreslenia "out of box" nawet jak by wrocil do ustawien fabrycznych, tylko uzyl by "default settings", czy cos w tym stylu...

Poza tym to wiekszosc ludzi kupujaczych plazmy jest zupelnie nieswiadoma czegos takiego jak wygrzewanie/docieranie plazmy. Mozna sie o tym dowiedziec tylko na forach takie jak to.
Jak pytam zanajomych co maja plazmy to mowia ze nigdy o czyms takim nie slyszeli, ze sprzedawca nic o tym nie mowil, ze w instrukcji tego nie ma, itp.
Po prostu kupuja, podlanczaja, ogladaja i nie narzekaja^^
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Gdyby docieranie plazmy miało istotne (czy też chociażby śladowe) znaczenie, nikt przy zdrowych zmysłach nie robiłby recenzji przed wygrzaniem TV.
 

PiwO_

New member
Posiadam Panasonica P50V10E, mam w slocie kartę cyfrowego polsatu. Aby mieć możliwość użycia tunera DVB-S musiałem przestawić kraj z Polski na inny z listy działania tunera.
Telewizor super, obraz piękny, divixy czyta z napisami ale niestety nie posiadam polskich czcionek i jest to spory problem w zasadzie eliminujący filmy z polskimi napisami. Nie wiem czy jest to do ustawienia ale ja nie potrafię tego zmienić. Może macie jakieś doświadczenia z tym?
Oraz jeszcze nie rozgryzłem "serwera multimedialnego", na komputerze musi być jakieś specjalne oprogramowanie? Może wystarczy sama kieszeń sieciowa?
 

pew

New member
> Piwo

Tutaj masz (po angielsku) info odnośnie oprogramowania do komputera: skocz.pl/dlna2

W skrócie, polecają Nero Mediahome (płatne) i tversity (bezpłatne). Osobiście zainstalowałem to drugie, lecz konfiguracja jest dość zagmatwana. Jak tylko kupię v10 to dam znać jak udało mi się to rozwiązać (bo generalnie również będę tą opcją bardzo zainteresowany).
A co do divx to może po prostu w subedit spróbuj wkomponować pliki txt na stałe - wówczas nie będziesz musiał kombinować z czcionką.

pzdr
 
Do góry