Panasonic seria TX-P42G30

bubcio

New member
no właśnie, parametrami są bardzo zblizone do siebie, z tego co wyczytałem to najwiekszą różnicą jest funckja 3D, no ale to zostawmy w spokoju bo w ogóle mnie to nie kreci. (okulary są za drogie moim zdaniem). pyzatym różnica tkwi w filtrze czerni, teoretycznie w wersji GT czerń jest lepsza co nawet było widać przy oglądaniu TV w markecie, z czym ze moge przypuszczać ze przez politykę prowadzoną przez market (sprzedać to co droższe i jest w nadmiarze na magazynie) to tylko kwestia dokąłdniejszych ustawień. jak sam zauwarzyłem GT był ustawiony w trybie dynamicznym a wesja G w trybie kinowym. jestem ciekaw co na ten temat myślą właściciele tych dwóch modeli. czy warto dopłącić te pare stówek, albo innaczej mówiac czy różnica rzeczywiscie jest warta uwagi?

pozdrawiam
 

edkowski

New member
Napisałeś,że 3D w ogóle cię nie kręci więc moim zdaniem nie warto dopłacać do modelu GT,ja przynajmniej tak do tego podszedłem a zaoszczędzone pieniążki zainwestowałem w tuner satelitarny.

Mnie też 3D nie kręci:wink:
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Napisałeś,że 3D w ogóle cię nie kręci więc moim zdaniem nie warto dopłacać do modelu GT,ja przynajmniej tak do tego podszedłem a zaoszczędzone pieniążki zainwestowałem w tuner satelitarny.

Mnie też 3D nie kręci:wink:


jak 3D nie jest interesujące to zaoszczędzoną kasę można przeznaczyć np. na BDP-310 i cieszyć się obrazem FullHD i Viera Link.

Mnie udało się dzięki karcie CI sterować wszystskim w ramach Viera link i jednym pilotem... :)
 

robertos80

New member
Model G również posiada tryb THX i zaawansowane ustawienia bieli i kolorów także nie wprowadzaj w błąd;)

a to sorry nie wiedziałem, nie mam tego TV a pisałem z pamięci

a czy w serii G można ustawić IFC na pośrednie? IFC na max to jest teatr, za to pośrednie dobrze sprawdza się w GT przy oglądaniu materiału 50 hz, np mecze piłki nożnej (jeśli komuś ten słynny efekt 50hz przeszkadza)
 

respect_

New member
Co to za słynny efekt 50Hz ? I właśnie miałem zapytac o to IFC, czy lepiej jak jest wyłączone czy raczej włączone na pośrdenie lub max ?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Czy ja wiem czy słynny, praktycznie przez może 1tyś godzin oglądania (jak nie lepiej) zauważyłem może pare razy to. O wiele gorsze są skoki nasycenia czarnego (rozjasnianie sie i przygasanie ekranu). Ale ten efekt już też byl opisywany. Dla mnie jest 100 razy bardziej wkurzający niz to cale 50hz.
 

Broda4

Member
znalazłem rozwiazanie podłaczenia kina samsunga z TV.

przestawiłem porty podłaczenia kabla HDMI z 1 do 4 portu. i ruszyło ( na razie )
 

bartmeces

Member
Witam, zakupiłem plazmę Panasonic 42G30, od pukać nic nie piszczy ale mam inny "problem". Otóż na telewizorze przy proporcji obrazu 16:9 (sygnał analogowy), pokazują się takie białe przerywane paski. Zaczynają się w lewym górnym rogu i ciągną się aż na wysokość środka telewizora. Jak zmienię proporcję na inne np.: auto to znikają. Zauważyłem też, że w trybie 16:9 przy włączonym overscan paski znikają. Po wyłączeniu dalej są widoczne. Czy to normalne zjawisko, czy coś z moim telewizorem nie tak ?:|
Fotki "problemu":
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Imageshack - img2470ae.jpg
img2468d.jpg
img2470q.jpg
img2466xt.jpg
img2465l.jpg
img2465l.jpg
img2466xt.jpg
img2468d.jpg
img2470q.jpg

też zauważyłem że mam coś takiego to wina dekodera czy nadawcy?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z tego co się orientuje, jest to pozostałość po liczniku cyfrowym z nagrania i jest wynikiem źle skadrowanego obrazu przez nadawcę (producenta materiału).
 
Ostatnia edycja:

Adixon33

New member
Witam u mnie występuje podobny efekt na G20 sygnał z dekodera HD Syfry a najczęściej pojawia się ten efekt przy odbiorze Polsatu
 

Frog_PL

New member
U mnie tez tak czasami bywa. Najczesciej na Orange SPorts i Animal Planet chyba...No ale jak mowicie ze to wina nadawcy to nic nie poradzimy...
 
Ostatnia edycja:

puciek

New member
Do tego chyba potrzebna jest telewizja cyfrowa(dekoder) , bo na kablowce nie widze zadnych ustawien w przewodniku.
 

matman

New member
Jestem już prawie zdecydowany na zakup TX-P50GT30E, ale zastanawia mnie jeszcze tylko jedna wada tego telewizora często podawana.
Ponoć są problemy z urządzeniami wysyłającymi sygnał PAL 50Hz.
Na zagranicznym forum znalazłem: "Minor colour bleed with 50Hz PAL"
Na razie korzystał będę tylko z kablówki i z taniego odtwarzacza DVD, ale będę chciał kupić jakiegoś bluraya. Jaki odtwarzacz polecacie aby nie było problemu z "50Hz PAL" ? :)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Jestem już prawie zdecydowany na zakup TX-P50GT30E, ale zastanawia mnie jeszcze tylko jedna wada tego telewizora często podawana.
Ponoć są problemy z urządzeniami wysyłającymi sygnał PAL 50Hz.
Na zagranicznym forum znalazłem: "Minor colour bleed with 50Hz PAL"
Na razie korzystał będę tylko z kablówki i z taniego odtwarzacza DVD, ale będę chciał kupić jakiegoś bluraya. Jaki odtwarzacz polecacie aby nie było problemu z "50Hz PAL" ? :)
jako użytkownik mogę polecić odtwarzacze panasa z serii 210 lub 310. Ten ostatni ma dwa wejścia HDMI co jest przydatne przy podłączaniu kina domowego...Jakość obrazu i współpraca z TV bez uwag. Podkreślam, że nie są to kombajny pt. "wszystko odtworzę z każdego pliku" do tego używam komputera z HDMI a tu zależy mi na dobrym procesorze obrazu za stosunkowo niewielkie pieniądze tj. grubo poniżej 1000zł.
Jako że Panasonic w odtwarzaczach daje tylko 12 miesięcy gwarancji na nie to za kilkadziesiąt złotych rozszerzyłem sobie gwarancję do 3 lat. :)
 
Ostatnia edycja:

alfa123456

New member
czy mozna podłączyć do gt30 loptop z wyjściem dsub do portu hdmi.
w instrukcji jest coś takiego napisane, czy ktoś sprawdzał, jaka rozdzielczość.
 
Do góry