Panasonic (Seria S20) TX-P42S20e

eraeste

New member
Ludzie!!!!! bardzo Was proszę pomóżcie, czy macie podobne objawy jak ja, slysze elektronike telewizora nie wiem czy to normalne ale do tego zastanawia mnie ==wzrost falującego odglosu buczenia-bzyczenia w zależnosci do wyświetlanego obrazu na ekranie=...
nie wiem czy to reklamowac czy nie, dlatego prosze o wasze sugestwie skoro macie ten typ plazmy
zreszta jest coś takiego jak " norma dopuszczalnego buczenia" i nie zawsze gwarancja może to ująć

DZIĘKUJE.w Was nadzieja.
 
Ostatnia edycja:

babus

Member
eraeste zależy z jakiej odległości słyszysz. W moim trzeba wsadzić głowę za TV żeby cokolwiek usłyszeć. Przy normalnym oglądaniu, nawet nocą, przy całkowitej ciszy nic nie słychać. Może miałeś pecha i trafił Ci się egzemplarz głośniejszy.
 

eraeste

New member
babus no dobra a czy masz tez skoki tego odglosu ? nie mówie o samej pracy elektroniki tylko bywa ze te buczenie-bzyczenie faluje...w zależnosci od wyświetlanego obrazu na ekranie raz glośniej raz mniej

no u mnie slychać to nawet jak mam vol 15. ustawione w nocy wdzien gdy sa te skoki to też slychać, ale jak wlacze ps3 i jest menu to buczy masakra. ( odleglość od ogladania ok 2,5metrów)

myślicie ze to wadliwy tv?

i jeszcze jedno z białym tle widze taki maly kwadracik ktory miga na zielono to jest wypalony piksel??, na czarnym tego nie widać....
 
Ostatnia edycja:

babus

Member
Skoki tych odgłosów elektroniki są słyszalne, szczególnie jak obraz zmienia się z ciemnych na jasne sceny. Zaznaczam, że u mnie słychać to dopiero po włożeniu głowy za TV. Ten migający kwadracik to prawdopodobnie bad piksel, ale jeden nie kwalifikuje do wymiany gwarancyjnej. Wracając do tego "bzyczenia" zadzwoń do serwisu Panasa, niech przyślą technika i na miejscu oceni czy do naprawy. Jeśli słyszysz z 2,5 metra to coś nie tak.
 

eraeste

New member
wiesz co ale ten kwadracik zielony on miga, i w czarnych- ciemnych scenach znika, jedynie na białym tle i jasniejszych scenach jest widoczny i miga...
tak sie zachowuje bad piksel???

ewentualnie gdyby to był bad piksel nie ma szans na wymiane? nie idzie sie na coś powolać , telewizor ma zaledwie 2 miesiace...bez jaj. i reklamowac go w sklepie lepiej czy przez internet wezwać servis?
 
Ostatnia edycja:

babus

Member
Bad piksel, sub piksel, jak zwał tak zwał. W każdym bądź razie uszkodzony piksel. Czy to podstawa do reklamacji sprawdź w gwarancji. Co do serwisu to czy przez sklep czy internet, Twój wybór.
 

qdlatytm

New member
Witam
To i ja dwa grosze dorzucę. Mam od roku panasonica 50s10 połączony z telewizją N i wzmacniaczem Yamaha V450 i postanowiłem kupić drugi telewizor wyłącznie do PS3 (konflikt interesów z żoną gdy emitowane są seriale :) )
Dodam, że na 50s10 konsola PS3 chodzi przepięknie, żadnych trwałych wypaleń, buczeń, pstryknięć, zielonych poświat czy jak to tam się nazywa i innych objawów o których niektórzy piszą. Powidoki statycznych elementów (np prędkościomierz w GranTurismo) widać dopiero z odległości 20 cm od ekranu i szybko znikają, plazma nigdy nie "wypalana". Dodam, że jak mam grać tylko godzinę, to wcale nie uruchamiam PS3, tak więc 4-5 godzin to minimum, były już maratony 12 godzin i nic się nie wypaliło.

Jak już wcześniej wspomniałem, nadeszła pora na TV wyłącznie do konsoli. Chciałem kupić LCD Samsunga 40c650, tak dla odmiany, ludzie też piszą, że lepiej do samej konsoli wybrać LCD. Na szczęście kolega zakupił ten model i pośpieszyłem do niego z konsolą i co? i dobrze, że u niego byłem, ponieważ teraz na ścianie wisi 42s20e plazma :) tylko do grania i też bez "usterek" o których mowa wcześniej.
Nie to, że obraz w samsungu był zły, ale niestety jakość i naturalność kolorów daje tylko plazma (może i LCD za 20 tysięcy złotych też daje taki obraz, ale na taki mnie nie stać).
Osobiście nie lubię agresywnego koloru i kontrastu jaki daje LCD, a i czarny jest czarnym tylko w sklepie i w dzień. Jak przychodzi mrok i noc, czarny zmienia się w szary. A jak kombinowaliśmy z ustawieniami obrazu w Samsungu, aby uzyskać jak najgłębszą czerń, to wtedy nie było widać szczegółów w grze w ciemnych pomieszczeniach np Resistance 2.
Tak więc kończąc, Polecam Panasonica model s20e z czystym sumieniem do konsoli PS3 czy Xbox. Jeszcze tylko Logitech z-5500 i stanowisko konsolowe jak marzenie :)

Aha i jeszcze jedno, co z aktualizacją firmware? temat poruszany, lecz bez odpowiedzi. Jak to się wykonuje i gdzie można znaleźć oprogramowanie? Ktoś wcześniej podawał linka ale nie było tam modelu 42s20.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

eraeste

New member
Hej, kolego " qdlatytm " nie rozumiem w ogole Twojego posta oco chodzi?

a " Babus" no nie do konca bad pixel to mój problem, bad pixel jest ( czarny)
a subpixel to pixel zawieszony ( kryształ który miga ) teoretycznie może sam sie naprawić, lub sa różnego rodzaju programy podobne do stroboskopa które maja na celu pobudzić do życia pixel, nie którzy piszą również ze za pomocą masowania miejsca uszkodzonego pixela lub poprzez delikatne wciskanie

u nas sprawa wyglada tak że jest szyba i dupa zbita, a film z efektem stroboskopa tez nie pomogł

nie wiem jak to sie ma z gwarancją lepiej reklamować w sklepie wieksze szanse, czy przez internet co myślicie?, jest jakas szansa? mieliscie podobny problem

" mały kwadraci widoczny na jasnych scenach migajacy na zielono przy czarnym mocnym czarym nie widoczny"
 

qdlatytm

New member
kolego "eraeste", najwyraźniej nie czytałeś postów od początku skoro nie rozumiesz. Staram się rozwiać wątpliwości tych, którzy wahają się przed kupnem tego modelu TV.

Ciągle ktoś pyta czy są powidoki, czy się wypala, czy nadaje się do PS3 lub XBOXa. Ktoś napisał, że po kilku minutach grania w FIFĘ wypalił mu się pasek menu, w co oczywiście nie wierzę, ponieważ mam dwie plazmy 50 i 42 " i najpierw jedna była eksploatowana do PS3, teraz druga i nic się nie dzieje.

Tak więc nie rozumiem czego nie rozumiesz? :)
Pozdrawiam
 

bogaty

New member
Bez reklam
Temat powidoków powinien dostać osobny temat, w tydzień przerósłby ten wątek.Spróbuj reklamować TV, nie wiadomo jaka jest norma bad pixeli u panasonica, która daje podstawę do wymiany telewizora, lecz warto spróbować.
 

eraeste

New member
qdlatytm co do jakości obrazu to jest super, ale przesadzasz po;

1- wypalajace sie piksele sam jestem przykladem i dość dużo osób ma ten sam problem jak na krótki czas użytkowania tym bardziej jest to dziwne...
2- szyba emituje światło co daje powłoke oświetleniową przez odleglość matrycy od szyby co jest w efekcie
3- na 10 osób ,3 maja objawy bzyczenia - buczenia dość uciążliwego co mieści się jednak najprawdopodobniej w normach hałasu


dziekuje.

i jeszcze jedno czy subpiksele migają?
 
Ostatnia edycja:

babus

Member
eraeste, nie rozumiem o co Ci chodzi, czy o hałas, czy o wypalony piksel, a może o szybę , która emituje światło. Jakoś z tym bzyczeniem w S20E to 3/10 przesadziłeś, w Samsungu 9/10 to ok.
 

eraeste

New member
O nic mi nie chodzi, tylko wychwalasz tv bez uwzglednienia wad które ma lub dość czesto wystepują lub mogą...

no PECH

to może odpowiecie mi czy sub pixel może migać bo tego nie czaje?,
 

Lendziu

New member
ja miałem 1080 bad pixeli, czyli pasek z góry na dół.. zgłosiłem przez www, poczekałem na telefon, opowiedziałem o co chodzi i serwisant przyjechał do mnie z nową matrycą.. to było ponad pół roku temu... ty masz jeden bad pixel, więc mały problem i nie wiem, czy zostanie to uznane do naprawy, bo każdy ma jakieś tam zasady - poszukaj zasad reklamacji panasonica z uwzględnieniem pozycji bad pixela, bo to gdzie on się znajduje ma jakieś znaczenie...

od czasu wymiany matrycy, która miała zaledwie 13 dni, nic z tv się nie dzieje, nigdy nie grałem na grach, tv działa 6-12h dziennie, nigdy nie bzyczał, więc też nie wiem, z którego palca zostały wyssane te dane..
 

ratyo1

New member
po tygodniu zabawy z ustawieniami s20 udalo mi sie zauwazalnie zmniejszyc false contours i green ghosthing (o jakies 70-80%). okazalo sie ze moj egzemplarz byl naprawde fatalnie skonfigurowany. oto garsc porad co zrobic zeby pozbyc sie fc/gg
w ustawieniach konsoli:
- wylaczyc wzmocnienie bieli hdmi
- wylaczyc deep colour
w ustawieniach tv:
- ustawic temperature kolorow na warm lub cool (wazne!)
- ustawic tryb gra
w menu serwisowym:
- zmiejszyc g-cut
- zmniejszyc g-drive
i ogolnie dotrzec tv jakas plansza ze szybko zmieniajacymi sie kolorami (filmiki do odblokowywania stuck pixel nadadza sie do tego jak ulał)
najbardziej szokujace bylo dla mnie to, ze wylaczenie deep colour troche zmniejszylo green ghosthing, chociaz juz sam nie wiem czy to tylko zludzenie czy naprawde gg jest mniej zauwazalny :?
 

Palpiboy

New member
@ratyo1

Mimo wszystko sugeruję jednak, jeżeli masz taką możliwość, abyś sprawdził, czy na innym egzemplarzu S20 (najlepiej o tej samej przekątnej ekranu co Twój) widzisz te same brzydkie rzeczy co u siebie.
Przyznam szczerze, że nie spotkałem jeszcze osoby, którą raziłoby opisane przez Ciebie zjawisko. Mamy w pracy tego Panasonica o przekątnej 50 cali i o ile jeden z moich baaaaardzo wyczulonych kolegów (generalnie w każdym telewizorze widzi wady o których właśnie przeczytał w internecie:wink:) twierdzi, że czasami widzi gg, to ogólnie chwali telewizor, że nie tak bardzo jak to widzi w innych odbiornikach i "tylko przy super dynamicznych scenach walk":wink::wink::wink:

Pozdrawiam
 

bogaty

New member
Bez reklam
po tygodniu zabawy z ustawieniami s20 udalo mi sie zauwazalnie zmniejszyc false contours i green ghosthing (o jakies 70-80%). okazalo sie ze moj egzemplarz byl naprawde fatalnie skonfigurowany. oto garsc porad co zrobic zeby pozbyc sie fc/gg
w ustawieniach konsoli:
- wylaczyc wzmocnienie bieli hdmi
- wylaczyc deep colour
w ustawieniach tv:
- ustawic temperature kolorow na warm lub cool (wazne!)
- ustawic tryb gra
w menu serwisowym:
- zmiejszyc g-cut
- zmniejszyc g-drive
i ogolnie dotrzec tv jakas plansza ze szybko zmieniajacymi sie kolorami (filmiki do odblokowywania stuck pixel nadadza sie do tego jak ulał)
najbardziej szokujace bylo dla mnie to, ze wylaczenie deep colour troche zmniejszylo green ghosthing, chociaz juz sam nie wiem czy to tylko zludzenie czy naprawde gg jest mniej zauwazalny :?
Wszystko pięknie, tylko że false contours raczej zależy od danej gry, porównaj przykładowo nowe Black ops i Far cry 2.Timeshift ma fajną opcję włączenia V-sync gdy to zrobisz nie ma screen tearingu, lecz pojawia się false contours, momentami.Wyłączenie opcji v-sync powoduje zauważalny tearing, lecz nie ma false contours i płynnośc animacji idzie do góry.Także problem leży po stronie konsoli i gier.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
bogaty ma absolutnie rację (zapewne z praktyki ;) )
Fałszywy kontur (bo o to tutaj chodzi) generalnie jest (na obecnym etapie) nie do wyeliminowania, ale w praktyce mało widoczny.
Stąd (jak opisuje poprzednik) czasami zmiana parametrów wejściowych ma tak duży wpływ.


Ps - Panasonic w nowych seriach coś przekombinował przy 50Hz (ale wypada że nie dotyczy to serii "S")
 

eraeste

New member
Tylko odpowiedzcie mi czy bad lub subpixel może migać?, bo może to jest inne uszkodzenie pixela, wiem ze sa 3 kolory subpixela i ja mam zielony, a bad jest czarny lub biały, ale nic nie pisze o miganiu...

mój miga czesto na zielono, ale gdy wygasa na te ułami sekundy to jest normalny obraz...
 
Do góry