Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Rivam

New member
Jedyny mankament - za każdym razem muszę przełączać przy włączaniu pilotem sygnał wejścia na HDMI1, ale ten typ tak ma a w ustawienia hotelowe nie chcę się bawić

Włączenie menu hotelowego to przecież nie grzech i żaden wysiłek. Ustaw sobie HDMI jako startowe źródło, a nie tu piszesz o jakiś "mankamentach".

Wchodzimy do trybu "Hotel Mode" czyli przy włączonym telewizorze wciskamy na jego obudowie jednoczesnie "F" i "-/V" a następnie trzymając te dwa przyciski czekamy aż wskaźnik siły głosu zejdzie do zera po czym cały czas trzymając "F" i "-/V" wciskamy trzy razy na pilocie przycisk AV.
Spowoduje to wyświetlenie się menu trybu "Hotel Mode", w którym ustawiamy:

Hotel mode - On
Initial INPUT - wybrane wejście (u siebie wybrałem HDMI1)

Wychodzimy z tego trybu tak jak pokazuje legenda na dole ekranu czyli wciskając EXIT.
 

gorylla

New member
Bez reklam
ja kupiłem z serii X w Neo24 a swoją S-kę w Torens. Zero problemów z dostawą, szybko i sprawnie. Płaciłem gotówką przy odbiorze - to jako wariant "bezpieczeństwa" zastosowałem, na wypadek gdyby mi ktoś chciał "co innego" dostarczyć.
Oba TV działają idealnie, zero bzyczenia, obraz z C+ wyśmienity. Jedyny mankament - za każdym razem muszę przełączać przy włączaniu pilotem sygnał wejścia na HDMI1, ale ten typ tak ma a w ustawienia hotelowe nie chcę się bawić, i druga rzecz - przy wyświetlaniu formatu obrazu w trybie auto - wielkość obrazu "skacze" z kanału na kanał i ręcznie nastawiam właściwy. Dorbiazgu, które nie rzutują na całość, a która jest super.

Zgadzam się z kolegą Rivam- ustawienie właściwej opcji w menu hotelowym to 10 sekund zabawy, więc nie możesz narzekać.

A odnośnie trybu auto to kolega, któremu przeszkadzało to w Iksie, ustawił na 16:9 i tyle. U mnie na dekoderze do CP tryb auto nie miesza ze skalowaniem. I jestem zadowolony, bo jak widziałem jak to wygląda, to nie byłbym z tego zadowolony. TV najczęściej bowiem obcina część obrazu, co nie jest zbyt pożądane (brak pasków informacyjnych, ucięte loga itp.).
 

Krisu.

New member
Zgadzam się z kolegą Rivam- ustawienie właściwej opcji w menu hotelowym to 10 sekund zabawy, więc nie możesz narzekać.

A odnośnie trybu auto to kolega, któremu przeszkadzało to w Iksie, ustawił na 16:9 i tyle. U mnie na dekoderze do CP tryb auto nie miesza ze skalowaniem. I jestem zadowolony, bo jak widziałem jak to wygląda, to nie byłbym z tego zadowolony. TV najczęściej bowiem obcina część obrazu, co nie jest zbyt pożądane (brak pasków informacyjnych, ucięte loga itp.).

Pamiętacie mój post na temat buczenia TV ?.:?:
Rozwiązany, wymiana kabla EURO ( SCART / SCART ) i ZERO BUCZENIA :grin::grin::grin:
1:0 dla właściciela TV :razz::razz::razz:
 

mOOnlight78

New member
Witam

Mam dość dziwny problem, którego nie mogłem tutaj nigdzie znaleźć. Jesli dubluje, to przepraszam.

Otóż mam do TV TX-P 42S10E podpiety kablem HDMI komputer.
Mam różne dziwne filmy i puszczam je na ekran TV i co jakiś czas na konkretnej rozdzielczości sygnału źródłowego pojawiają się mniejsze lub większe kratki.
Np. przez godzine oglądam film o rozdzilczości obrazu 640xYYY i jest OK, nagle pojwiaja się różowa półprzeźroczysta kratka. I w tym momencie jaki by nie puścić film tej rozdzielczości (640xYYY) pojawi się ta kratka, a inne rozdzielczości obrazu wyświetlane są poprawnie.
Innym razem takie coś się dzieje dla wsyztskich filmów o rozdzielczości obrazu np. 720xYYY.

Co może byc powodem? Co z tym zrobić?
Czy ktoś miał/ ma coś podobnego?
Dodam od razu, że klipy HD odtwarza poprawnie.
Wina kabla, TV czy PC?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
 

billyb

New member
Czy ten tv obsluguje 100hz przy podlaczeniu z PC przez HDMI ? Z tego co widze w ustawieniach karty graficznej max to 60hz .
 

mOOnlight78

New member
Nie do końca rozumiem pytanie, ale z tego co czytam na 60 stronie instrukcji TV to wszytsko powinno byc OK - TV powinien współpracować z PC poprawnie.
Nie mam pojęcia co jest nie tak :(
 

Andrewan

New member
Gdzieś na forum wpadło mi w oczy co by nie podpinać pc z panasem po HDMI.
Chodziło o problemy z napięciami biegającymi po kablu. Ponoć nawet serwis zalecał podłączenie poprzez gniazdo ku temu przeznaczone.
Pozdrawiam
 

mOOnlight78

New member
Gdzieś na forum wpadło mi w oczy co by nie podpinać pc z panasem po HDMI.
Chodziło o problemy z napięciami biegającymi po kablu. Ponoć nawet serwis zalecał podłączenie poprzez gniazdo ku temu przeznaczone.
Pozdrawiam



Nie zaprzeczam, iż tak gdzieś ktoś napisał, choć nie widziałem...
ale dziwi mnie, bo i owszem jest wejście PC ale jak dla mnie to by podłączyc komputery, które nie mają wyjścia HDMI, a jesli karta graficzna w kompie ma wyjście HDMI to chyba mozna podłączyć do TV po kablu HDMI, tym bardziej, iż w instrukcji na stronie 60 jest podana także taka opcja.

Dziwne by to było jak dla mnie nieco mieć wyjście HDMI a podłączać na zwykłym VGA.
 

lisqu

New member
Czy ten tv obsluguje 100hz przy podlaczeniu z PC przez HDMI ? Z tego co widze w ustawieniach karty graficznej max to 60hz .

Z tego co wiem 100hz jest uzyskiwane tylko przy ustawieniu rozdzielczości 1920x1080, w komputerze musisz ustawić 24hz, TV ma odbierać to jako 100hz (w moim wypadku trzeba ustawić 23hz bo po ustawieniu 24hz TV nie pokazuje obrazu, dodam że mam kartę graficzną ATI HD 4850). Może ktoś wie jak można uzyskać 100hz przy np. 1280x720? I jak sprawdzić z jaką faktyczną częstotliwością odświeżania pracuje w danym momencie TV?
 

Tomaszz

New member
Na DVB-T pojawiła się nowa usługa SSU_panasonic.

Emitel • Zobacz wątek - DTV - DANE

Spróbowałem uaktualnić oprogramowanie z fw1215 i wyświetliła się informacja, że fw1215 jest już aktualną wersją.
Może ktoś ze starszym fw wypróbuje jak to działa. :)
Podłączyłem DVB-T (siła sygnału maksymalna - 10, w Warszawie) i w opcjach panasa, próbowałem zaktualizować firmware z 1.213. Po ok. 1-2 min wyskakuje komunikat, że wersja aktualna. Próbowałem 2 razy.

Pamiętam, że jak w sieci były już wersja 1.215, to autoryzowany serwis miał tylko 1.213, wniosek z tego taki, że może w Polsce oficjalnie nie ma wersji 1.215?

EDIT: Sprawa jasna. To był tylko testowy sygnał i nic więcej, w najbliższej przyszłości nie będzie możliwości aktualizowanie żadnego tv przez DVB-T!
 
Ostatnia edycja:

Andrewan

New member
Jak już wspominałem u mnie nic nie "buczy" i mam nadzieję że tak zostanie :)
A kto wie czy kable nie mają jakiegoś udziału w "złym" dźwięku.
 

marmar3

New member
Witam.
Mam P42S10ES od 3 tygodni. Decyzja zapadła po 3 miesiącach przeglądania forum (wielkie dzięki gorylla i ślimak za wyczerpujące opisy i rady jakich udzielaliście innym - przeglądający też dzięki wam się uczą).
Moje opinie: XBOX - obraz świetny , kino domowe po componencie ok (nawet divixy lepiej wyglądają niż na 100Hz CRT) a taraz problem:
Wieksząść czasu telewizor odbiera sygnał tzw. "cyfrowy" z vectry po euro (bo tylko takie wyjście jest na ich dekoderze który posiadam), do tej pory było do przyjęcia (plasma sie wypala więc ustawienia minimalne i tryb auto lub zoom 1) i nagle na każdym kanale zaczęły sie sypać "prostokąty" i zniekształcenia obrazu pokrywające niekiedy połowę ekranu. Są to "piknięcia" ale szalenie zaczynają denerwować w czasie oglądania. W dniu wczorajszym na TVN szedł Władca Pierścieni, po 10 min nie wytrzymałem i wyłączyłem telewizor. Sprawdziłem że te piknięcia ( nie wiem jak je zwać "piksele" czy artefakty) występują tylko przy oglądaniu vectry. Z XBOXa i DVD obraz czysty i płynny. Odpowiedźcie proszę czy mam dać w palnik dostawcy sygnału (i zmusic go do przywrócenia poprzedniej jakości sygnału? w wersji analog na CRT w drugim pokoju takie same programy i jest ok) czy też zaczyna się coś dziać ze sprzętem i mam sie niepokoić? Swoją drogą może trzeba zmienić oprogramowanie (mam 1209 zakup 3 tyg. temu a na forum posty o 1213 i 1215 - więc kartę w dłoń i aktualizować?)
Pozdrawiam i licze na życzliwą odpowiedź.
 

marmar3

New member
Witam.
Mam P42S10ES od 3 tygodni. Decyzja zapadła po 3 miesiącach przeglądania forum (wielkie dzięki gorylla i ślimak za wyczerpujące opisy i rady jakich udzielaliście innym - przeglądający też dzięki wam się uczą).
Moje opinie: XBOX - obraz świetny , kino domowe po componencie ok (nawet divixy lepiej wyglądają niż na 100Hz CRT) a taraz problem:
Wieksząść czasu telewizor odbiera sygnał tzw. "cyfrowy" z vectry po euro (bo tylko takie wyjście jest na ich dekoderze który posiadam), do tej pory było do przyjęcia (plasma sie wypala więc ustawienia minimalne i tryb auto lub zoom 1) i nagle na każdym kanale zaczęły sie sypać "prostokąty" i zniekształcenia obrazu pokrywające niekiedy połowę ekranu. Są to "piknięcia" ale szalenie zaczynają denerwować w czasie oglądania. W dniu wczorajszym na TVN szedł Władca Pierścieni, po 10 min nie wytrzymałem i wyłączyłem telewizor. Sprawdziłem że te piknięcia ( nie wiem jak je zwać "piksele" czy artefakty) występują tylko przy oglądaniu vectry. Z XBOXa i DVD obraz czysty i płynny. Odpowiedźcie proszę czy mam dać w palnik dostawcy sygnału (i zmusic go do przywrócenia poprzedniej jakości sygnału? w wersji analog na CRT w drugim pokoju takie same programy i jest ok) czy też zaczyna się coś dziać ze sprzętem i mam sie niepokoić? Swoją drogą może trzeba zmienić oprogramowanie (mam 1209 zakup 3 tyg. temu a na forum posty o 1213 i 1215 - więc kartę w dłoń i aktualizować?)
Pozdrawiam i licze na życzliwą odpowiedź.
 

marecki1

New member
Witam.
Mam P42S10ES od 3 tygodni. Decyzja zapadła po 3 miesiącach przeglądania forum (wielkie dzięki gorylla i ślimak za wyczerpujące opisy i rady jakich udzielaliście innym - przeglądający też dzięki wam się uczą).
Moje opinie: XBOX - obraz świetny , kino domowe po componencie ok (nawet divixy lepiej wyglądają niż na 100Hz CRT) a taraz problem:
Wieksząść czasu telewizor odbiera sygnał tzw. "cyfrowy" z vectry po euro (bo tylko takie wyjście jest na ich dekoderze który posiadam), do tej pory było do przyjęcia (plasma sie wypala więc ustawienia minimalne i tryb auto lub zoom 1) i nagle na każdym kanale zaczęły sie sypać "prostokąty" i zniekształcenia obrazu pokrywające niekiedy połowę ekranu. Są to "piknięcia" ale szalenie zaczynają denerwować w czasie oglądania. W dniu wczorajszym na TVN szedł Władca Pierścieni, po 10 min nie wytrzymałem i wyłączyłem telewizor. Sprawdziłem że te piknięcia ( nie wiem jak je zwać "piksele" czy artefakty) występują tylko przy oglądaniu vectry. Z XBOXa i DVD obraz czysty i płynny. Odpowiedźcie proszę czy mam dać w palnik dostawcy sygnału (i zmusic go do przywrócenia poprzedniej jakości sygnału? w wersji analog na CRT w drugim pokoju takie same programy i jest ok) czy też zaczyna się coś dziać ze sprzętem i mam sie niepokoić? Swoją drogą może trzeba zmienić oprogramowanie (mam 1209 zakup 3 tyg. temu a na forum posty o 1213 i 1215 - więc kartę w dłoń i aktualizować?)
Pozdrawiam i licze na życzliwą odpowiedź.
Mam ten sam model kupiony równiż w podobnym okresie jak twój.
Software ma numer 1215, zastrzeżeń póki co nie mam.
Może warto jednak zapodać do TV najaktualniejszy soft.
Mój TV ma pikselozę tylko przy przełączeniu na kanały HD, jakieś 2-4 sekundy a dalej jest OK.
 
Ostatnia edycja:
Do góry