Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Krisu.

New member
Zero albo jeden, to przesyla kabel cyfrowy. Kolory nie beda bardziej zielone czy niebieskie po kabel kosztuje 20zl. Seria S ma tzw. "geen push", przynajmniej tak twierdza na amerykanskim forum. Tam po poczatkowym okresie wygrzewania panelu (120h wyswietlania kolorowych plansz) ludziska robia sobie kalibaracje koloru, glownie aby pozbyc sie zielonkawego odcieniu.
Jak komus zielony przeszkadza to polecam kalibracje i przeczytanie watku na The Official Panasonic TC-PXXS1 Owner's Discussion Thread - AVS Forum. BTW jesli pamietam to wersja na US ma inne parametry w menu serwisowym, wiec moze lepiej nie ustawiac ich na europejskich modelach, ale o zielonym mozna sobie poczytac :).

Kolejny " zero-jedynkowicz " a testy Kolega czyta a Kolega wie co to pasmo przenoszenia ? - pewnie NIE
To polecam

RMS.pl - Test kabli HDMI (Profigold PGV10001, Ultralink HDMIPROMKII-1.3-1M, Lindy HDMI 1,3b 41171, No-name)

HDMI ? Wikipedia, wolna encyklopedia

cytat:

1.

"esli pomiedzy wyjsciem a wejsciem jest jedna nitka dowolnej dlugosci miedziana to juz jest wystarczajace polaczenie aby przekazac sygnal 0/1. Obok moga byc nastepne nitki przekazujace kolejne sygnaly rownolegle. Jakosc do tej pory nie ma nic do rzeczy.
Problemem jest przekazanie tymi nitkami duzej ilosci sygnalow 0/1 w jednostce czasu. Aby to osiagnac zwiekszamy czestotliwosc transmitowanego sygnalu. Przy odpowiednio duzej czestotliwosci nitki transmitujace 0/1 stana sie mikro antenami nadajcymi szum elektromagnetyczny, ktory bedzie indukowal sie w innych nitkach dodajac sie do sygnalu 0/1 podujac zmniejszenie odstepu eletrucznego stanu interpretowanego jako 0/1. Przeciwdziala sie temu ekranujac poszczegolne nitki od siebie i od szumu od innych kabli mogacych przechodzic w poblizu.
Jesli cena kabla bezposrednio wynika z kosztow produkcji wynikajacych z technologi ekranowania to mozna zalozyc ze kabel np. za 25 zl moze miec problemy i w nim czesc sygnalow bedzie ulegac przeklamaniu, np. za 75zl tych problemow juz nie baedzie , natomiast w kablu za 200zl - zloconym , polerowanym ... tych problemow tez nie bedzie ale nie zaobserwuje sie absolutnie zadnej roznicy w jakosci obrazu/dzwieku w porownaniu do kabla za 75zl.

JEsli elektronika dzieki crc i transmitowaniu informacji nadmiarowej do celu kompensacji bledow jest w stanie skompensowac calkowiecie bledy na poziomie np. 10%, to kabel za 2zl moze byc na poziomie 12% bledow - nie skompensowane 2%, kabel za 75zl na poziomie 1% - wszystko skompensowane, kabel za 200zl na poziomie 0.001% - wszystko skompensowane. W analogowym torze foni roznica pomiedzy 1% a 0.001% to przepasc, w przypadku 100% skompensowania bezstratnego - brak jakiejkolwiek roznicy binarnej. "

2.

Co do tego że kabel nie ma wpływu na jakość transmisji cyfrowej to trąci zwykłą herezją ! Wiem, że wiele osób uważa, że transmisja cyfrowa to po prostu: albo jest napięcie na kablu ( "1") albo go nie ma ("0") i nic tu się nie może stać ale jest to TOTALNA BZDURA! Takie zasady można przyjąć przy bardzo wolnych transmisjach cyfrowych w rodzaju połączenie myszki do kompa po RS 232 przy transferze 9600 kbit/s, ale nie przy cyfrowych transmisjach sygnału audio. Zakładając częstotliwość próbkowania na 48 kHz ( a może być wyższa np. 96 lub 192 kHz ) trzeba przesłać sygnał z bitrate-m rzędu 3.072 Mbit/s. Dla nie wtajemniczonych oznacza to po prostu przesłanie kablem sygnału prostokątnego ( czyli sygnału z szybko narastajacymi zboczami impulsów ) o częstotliwości ok. 3 MHz gdzie dla porównania zwykły analogowy kabel CINCH audio musi maksymalnie transmitować sygnał sinusoidalny ( czyli dużo łatwiejszy do przesyłania kablem ) o częstotliwości do ok 100 Khz ( czyli finalnie 30 razy wolniejszy niż powyższy sygnał cyfrowy )! Jeśli spojrzeć na kabel HDMI to transfer może dochodzić tam ( w wersji 1.1) do 5 Gbit/s ( ponad 1000 razy szybciej niż w standardowej cyfrowej transmisji audio CD ).
Przy takich transferach/częstotliwościach wpływ na transmisje ma praktycznie wszystko: długość przewodu, dokładność ułożenia żył, ich grubość, rodzaj izolacji itd...
Największym wrogiem szybkich transmisji cyfrowych jest tzw. jitter czyli mówiąc prosto skrócenie lub wydłużenie (przesunięcie w czasie) wysyłanych impulsów spowodowane np. pojemnością i/lub indukcyjnością przewodu. Jitter powstaje praktycznie przy każdej transmisji cyfrowej ( nie tylko optycznej, ale także elektrycznej ) i to od niego w głównej mierze zależy jakość tej transmisji. I nie chodzi tutaj o jakieś "skradzione bity sygnału" ( jest to sytuacja ekstremalna gdy jitter jest tak duży, że maskuje sąsiadujące ze soba impulsy ) tylko o to, że impulsy te muszą mieć odpowiednie parametry, na które wpływa bardzo jakość/wykonanie np. kabla transmisyjnego. I tu dochodzimy do sedna sprawy im lepszy kabel tym lepsza transmisja sygnału, mniejszy jitter, mniej błędów w transmisji, mniej roboty dla układów korekcji błędów i finalnie lepszy dźwięk/obraz i co do tego nie ma żadnych wątpliwości !!!
Oddzielną sprawą jest możliwość zaobserwowania tego na swoim sprzęcie.

Dla niedowiarków Audio/Video proponuję test z trochę innej beczki. Na pewno w swoich kompach macie sieciówki (LAN) prawdopodobnie 10/100 a w nowszych nawet 100/1000. Zastąpcie swoje kable sieciowe LAN ( skrętki klasy 4 lub 5 ) 8 żyłowym płaskim kablem telefonicznym ( to była kiedyś powszechna praktyka gdy królowały karty Ethernet 10, bo dużo łatwiej sie je zaciskało w RJ niż typową skrętkę ) i sprawdźcie jakie transfery można wtedy osiągnąć. Bardzo często Kompy nie są w stanie nawet połączyć się z serwerem, nie mówiąc już o przesyłaniu większej ilości danych

Tyle tytułem wstępu :-D:-D:-D

Pozdrawiam wszystkich " ZERO - JEDYNKOWYCH " fanów teorii spiskowej po linii HDMI :):):)
 

langolier

New member
Pozdrawiam wszystkich " ZERO - JEDYNKOWYCH " fanów teorii spiskowej po linii HDMI :):):)
Pędzę do sklepu po TechLink :)
Poza tym na innych kanałach z dużą ilością przesyłanych danych nie widzę u siebie żadnych podbarwień, zakłóceń itp.
Wychodzi na to, że Canal+ po prostu tak te filmy nadaje (u mnie kablówka chwali się, że "puszcza w sieć dokładnie to co dostaje od nadawcy"). Nie sądzę aby kabel HDMI podbarwiał mi akurat C+ (przesył danych do STB mam po Ethernecie) a inne kanały - nie....

Co do teorii "kabelkowej": to wszystko prawda, generalnie sygnał prostokątny do analizy przepływu/tłumienia rozkłada się na tzw. harmoniczne czyli czysto sinusoidalne składowe o różnych częstotliwościach (wielokrotności sygnału podstawowego).
Dla nich to bowiem pewien rodzaj filtru stanowi tor kabel przesyłowy wraz ze wszystkimi kablami, złączkami itp. Taki filtr zwykle tłumi jakieśtam składowe zaś jeśli stworzy układ rezonansowy to znacznie je uwypukli - najważniejsze jest to, aby te zmiany nie miały one decydującego wpływu na kształt sygnału.
Tyle pamiętam z teorii elektrotechniki :)
 
Ostatnia edycja:

Krisu.

New member
Pędzę do sklepu po TechLink :)
Poza tym na innych kanałach z dużą ilością przesyłanych danych nie widzę u siebie żadnych podbarwień, zakłóceń itp.
Wychodzi na to, że Canal+ po prostu tak te filmy nadaje (u mnie kablówka chwali się, że "puszcza w sieć dokładnie to co dostaje od nadawcy"). Nie sądzę aby kabel HDMI podbarwiał mi akurat C+ (przesył danych do STB mam po Ethernecie) a inne kanały - nie....

Co do teorii "kabelkowej": to wszystko prawda, generalnie sygnał prostokątny do analizy przepływu/tłumienia rozkłada się na tzw. harmoniczne czyli czysto sinusoidalne składowe o różnych częstotliwościach (wielokrotności sygnału podstawowego).
Dla nich to bowiem pewien rodzaj filtru stanowi tor kabel przesyłowy wraz ze wszystkimi kablami, złączkami itp. Taki filtr zwykle tłumi jakieśtam składowe zaś jeśli stworzy układ rezonansowy to znacznie je uwypukli - najważniejsze jest to, aby te zmiany nie miały one decydującego wpływu na kształt sygnału.
Tyle pamiętam z teorii elektrotechniki :)

Miło spotkać przyjazną duszę po linii elektronicznej :):):)
Jeśli ktoś dociera swojego Panasa to polecam płytkę z forum USA w pętli fajnie działa

Google Tłumacz

Pozdrawiam :wink::wink:
 

jejek78

New member
Widzę że temat się troszkę rozwinął co do przebarwienia zielonego ja akurat widze to po wyjsciu HDMI na kablówce jest ok kabel jest raczej ok bo na starej plazmie te filmy są normalne stonowane dobrze a na Panasie własnie zieleni może oliwkowego jest wiecej, w S jest zdecydowanie za mało ustawien co do kolorów Mam nadzieje że to się troszke zmieni bo plazma ma dopiero ponad 20 godzin pracy także docieram dalej i tak jestem zdania że telewizor za niecałe 2500zł ma bardzo fajny obraz i można ogladać w całkowitym wyłączonym świetle w pomieszczeniu i nie razi biel w oczy i czern jest naprawde na przyzwoitym poziomie.Pozdrawiam.
 

spanker

New member
ale przejscia tonalne zabijaja, gdybym wiedzial ze jest takl zle, to bym nie kupowal... szczegolnie poszajsungu ktory mial idealne przejscia,
 

TVTV

New member
ciekawe ;)))))
ja ostatnio stwierdziłem, że moja eska przewala trochę (mówię o filmach - dvd i divx'ach) czerwony kolor. Można to było zaobserwować np na ludzkiej skórze - była czasem ciut za różowa. Ale pomogła redukcja kolorów.

To wszystko powyżej - to oczywiście jak już nie mam się czego czepiać.:)
 

darekn12

Member
witam serdecznie, wiem z ebylo nie raz w watku ale czy jest jakis konkretny model wieszaka do 42 cali panasonica?wczoraj robilem male przemeblowanie w pokoju i moge powiesic tv na scianie
polecacie cos konkretnego?jest tego tyle na necie ze trudno wybrac.
z gory dziekuje i pozdrawiam

przeszukalem forum i odnalazlem sprzedawce ktorego ktos polecil i zaproponowal mi cos takiego
UCHWYT WIESZAK dla TV LCD LED - 5 lat gwarancji (909847178) - Aukcje internetowe Allegro

nada sie czy cos innego?
 
Ostatnia edycja:

Krisu.

New member
witam serdecznie, wiem z ebylo nie raz w watku ale czy jest jakis konkretny model wieszaka do 42 cali panasonica?wczoraj robilem male przemeblowanie w pokoju i moge powiesic tv na scianie
polecacie cos konkretnego?jest tego tyle na necie ze trudno wybrac.
z gory dziekuje i pozdrawiam

przeszukalem forum i odnalazlem sprzedawce ktorego ktos polecil i zaproponowal mi cos takiego
UCHWYT WIESZAK dla TV LCD LED - 5 lat gwarancji (909847178) - Aukcje internetowe Allegro

nada sie czy cos innego?

Wygląda normalnie wieszak jak wieszak tylko czemu Włoski :(:razz::razz::razz::razz:
 

langolier

New member
witam serdecznie, wiem z ebylo nie raz w watku ale czy jest jakis konkretny model wieszaka do 42 cali panasonica?wczoraj robilem male przemeblowanie w pokoju i moge powiesic tv na scianie
polecacie cos konkretnego?
Ja kupiłem i zainstalowałem TAKI.
Jest o tyle fajny że jak zamarzy Ci się większy to po prostu KUPISZ i powiesisz większy :)
 

bartolinio

New member
zastosuj się do porad kolegów... weź taki który pozwoli Ci powiesić TV 50" i większy... bo jak za rok czy 2 będziesz chciał większy TV to znowu będziesz miał "problem" z zakupem wieszaka...
 

boby7

Member
Kolejny " zero-jedynkowicz " a testy Kolega czyta a Kolega wie co to pasmo przenoszenia ? - pewnie NIE
To polecam

RMS.pl - Test kabli HDMI (Profigold PGV10001, Ultralink HDMIPROMKII-1.3-1M, Lindy HDMI 1,3b 41171, No-name)
W tym teście widać między innymi dość sporą różnicę w obrazie przekazywanym przez różne kable. Pomijając "zakłócenia w postaci fal" widać też różnice w jasności i kolorach.
I teraz... Czy ktoś może wytłumaczyć jak to możliwe, że elektronika telewizora "widzi" inny obraz po zmianie kabla? Żeby wyjaśnić o co mi chodzi... Ja rozumiem, że "kiepski" kabel HDMI będzie stwarzał problemy powodujące znikanie obrazu, migotanie pikseli itp., ale nie rozumiem dlaczego ma dać np. inny kolor zielonego kwadratu?! O ile rozumiem istotę cyfrowego przesyłu sygnału wideo, to np. informacja o kolorze jest tam przekazywana (w dużym uproszczeniu) jako jego kod. Jakim sposobem telewizor miałby interpretować te kolory inaczej na różnych kablach?
Czegoś nie rozumiem, albo obrazki z tego testu to jakaś ściema.
 

maciej2m

New member
W moim docieranym panasie nie zauważyłem takiego objawu ale... niektóre filmy są kręcone zielone np matrix . Podłącz sprzęt przez kabel euro i zobacz jak jest może to da jakiś obraz sytuacji.

U mnie też zaobserwowałem delikatnie dominującą zieleń i chętnie bym to skorygował, nie ma możliwości regulowania kanałów RGB z poziomu menu, ale jest taka możliwość w trybie serwisowym. A teraz pytania :)

1. Czy ktoś już to robił, może przy pomocy profesjonalnych przyrządów? Jeżeli tak to może poda swoje ustawienia.
2. Czy każdy egzemplarz jest inny i wymaga indywidualnej kalibracji?
3. Co to jest biel na jasnych/ciemnych powierzchniach (drive/cut) - regulacje balansu bieli z trybu serwisowego?
4. Czy ktoś może podać linka do plansz kontrolnych na których warto dokonywać kalibracji?

I w ogóle poprosze o wskazówki, które mi pomogą w prawidłowej kalibracji :)

Dzięki i pozdrawiam wszystkich kalibratorów :)
 

maciej2m

New member
Aktualizacja oprogramowania

Witam, czy aktualizujecie oprogramowanie samodzielnie czy przez serwis? Jeżeli tak to czy mogę poprosić o instrukcję jak to się robi?

Dzięki.
 

grzegorz1981

New member
W tym teście widać między innymi dość sporą różnicę w obrazie przekazywanym przez różne kable. Pomijając "zakłócenia w postaci fal" widać też różnice w jasności i kolorach.
I teraz... Czy ktoś może wytłumaczyć jak to możliwe, że elektronika telewizora "widzi" inny obraz po zmianie kabla? Żeby wyjaśnić o co mi chodzi... Ja rozumiem, że "kiepski" kabel HDMI będzie stwarzał problemy powodujące znikanie obrazu, migotanie pikseli itp., ale nie rozumiem dlaczego ma dać np. inny kolor zielonego kwadratu?! O ile rozumiem istotę cyfrowego przesyłu sygnału wideo, to np. informacja o kolorze jest tam przekazywana (w dużym uproszczeniu) jako jego kod. Jakim sposobem telewizor miałby interpretować te kolory inaczej na różnych kablach?
Czegoś nie rozumiem, albo obrazki z tego testu to jakaś ściema.

To bodajże jedyny test kabli HDMI w którym rzekomo są różnice w obrazie. Prawda jest taka, że na kablu za 50 i 500zł nie ma żadnej różnicy. Kable za 300 czy 500zł są dla naiwnych ludzi, a takich jak wiadomo nie brakuje. Jednym z takich jest mój kumpel który dał za kabel 200zł i podłączyliśmy go pod moją plazmę 42" PY8P i był zdziwiony, że nie ma ŻADNEJ różnicy w obrazie w porównaniu do mojego kabla za 25zł :razz:
 

langolier

New member
To bodajże jedyny test kabli HDMI w którym rzekomo są różnice w obrazie. Prawda jest taka, że na kablu za 50 i 500zł nie ma żadnej różnicy. Kable za 300 czy 500zł są dla naiwnych ludzi, a takich jak wiadomo nie brakuje. Jednym z takich jest mój kumpel który dał za kabel 200zł i podłączyliśmy go pod moją plazmę 42" PY8P i był zdziwiony, że nie ma ŻADNEJ różnicy w obrazie w porównaniu do mojego kabla za 25zł :razz:
Wg mnie przy zachowaniu podstawowych zasad techniki (poprawnym wykonaniu kabla i choćby podstawowej jego jakości: styki, podłączenie przewodów, jakość kabla) przy krótkich kablach (do 2mb.) nie powinno być WIDAĆ różnicy (tak jak większość ludzi NIE USŁYSZY różnicy pomiędzy mp3/320kbps od płyty CD).
Co nie znaczy że tej różnicy nie ma.
 

Andrewan

New member
(tak jak większość ludzi NIE USŁYSZY różnicy pomiędzy mp3/320kbps od płyty CD).
Co nie znaczy że tej różnicy nie ma.
Oj to zdanie to już przesada, człowiek ze słuchem przytępionym nie usłyszy owszem ale różnica jest duża. Co prawda jakość sprzętu do odsłuchu ma znaczenie również bo jak zapuścisz mp3 i cd na gównianym sprzęcie to i może różnica się zaciera, ale do odsłuchania dobrej muzyki w domowych warunkach na przyzwoitej jakości sprzęcie mp3 się nie nadaje.
Howgh
 
Do góry