Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

gorylla

New member
Bez reklam
Dokładnie.

Ja pisałem, że eco włączone w nocy bardzo mocno ogranicza parametry obrazu, dlatego go nie używam. A skoro w pomieszczeniu jest i tak ciemno, to po co jeszcze zaklejać czujnik? Może za dnia to jeszcze miałoby jakiś sens, ale w nocy żadnego.

A nie wyobrażam sobie ciągłego zasłaniania/odsłaniania czujnika na dzień/noc. Po prostu oglądam na eco wyłączonym i nie mam żadnych zmartwień. Pozdr.

PS. Jeszcze kilka postów i łykniemy wątek o X10. A to chyba najlepiej świadczy o popularności naszych esek :D.
 
Ostatnia edycja:

Kristobal

New member
Macie racje - nie ma optymalnych ustawień obrazu! 200 godzin jechałem na trybie kinowym. Potem przełączyłem na tryb normalny - włączone eco - i mnie tak się bardziej obraz podoba (głównie telewizja "N"- kanały HD -lubie poogladac Discovery Showcase HD czy NGC Wild HD).
Wieczorem przy włączonym eco, obraz jest naturalniejszy (moim zdaniem) - lepiej odpowiadający moim oczom - ale to bardzo subiektywne - byłem u kolegi który ma na panasie ustawienia "wszystko na max", aż razi w oczy, ale jemu się to podoba :)
 

jarenty

New member
Dzięki wszystkim za rozwianie wątpliwości. Zdecydowałem, zaraz składam zamówienie na "eskę" i wracam do czytania wątku. Jest tego trochę:)
 

Tomaszz

New member
Dzięki wszystkim za rozwianie wątpliwości. Zdecydowałem, zaraz składam zamówienie na "eskę" i wracam do czytania wątku. Jest tego trochę:)

Szczerze Ci radzę, skoro zamówiłeś już TV nie czytaj dokładnie tego wątku, ani żadnego innego. Szukaj TYLKO tego co Cię interesuje.

Po co masz się denerwować i szukać dziury w całym, ciesz się z dobrego TV. Naturalne ustawienia obrazu masz podane kilka postów wyżej przez Ślimaka i Goryllę - nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Na początku oglądaj w trybie auto (aspect ratio) i nie włączaj na cały dzień statycznych obrazów przez jakieś 100 godzin.
 
Ostatnia edycja:

maciej2m

New member
ja podjąłem decyzje o sprzedaży tego tv pomimo iż jestem z niego bardzo zadowolony. i gdyby nie to bzyczenie (w moim egzemplarzu niestety dosyć głośne) cieszyłbym się nim jeszcze pare lat. może kupie jeszcze raz ten sam tv ale wybiore mniej bzyczący ;)

Witam,chyba już pisałem o tym wcześniej, ja sobie z bzyczeniem poradziłem w nastepujący sposób: przykleiłem za TV maty wygłuszające, które uniemożliwiają odbicie sie dzwięku do wnętrza pokoju i jest właściwie cicho. Zrób sobie prosty test, usiądź przed TV jak jakbyś go oglądał, a druga osoba niech wsunie za niego rozwieszony koc i sprawdź czy odgłosy przestają dochodzić, jak tak to mata Ci pomoże. Moja Żona musiała się zgodzić na maty, które wcale nie wyglądają brzydko, bo bym też oddał :).Pozdrawiam,Maciej
 

maciej2m

New member
RTV EURO AGD w Olsztynie. Kupiłem przez internet ale formalności załatwiałem w sklepie. Przez internet nie dało się nic wskórać, ale poszedłem do sklepu i się udało. Tylko podejżewam, że to same egzemplarze 02.2009 :(

O co chodzi z tą lutową serią? I jak sprawdzić z jakiej jest mój TV?
 

Krisu.

New member
Witam,chyba już pisałem o tym wcześniej, ja sobie z bzyczeniem poradziłem w nastepujący sposób: przykleiłem za TV maty wygłuszające, które uniemożliwiają odbicie sie dzwięku do wnętrza pokoju i jest właściwie cicho. Zrób sobie prosty test, usiądź przed TV jak jakbyś go oglądał, a druga osoba niech wsunie za niego rozwieszony koc i sprawdź czy odgłosy przestają dochodzić, jak tak to mata Ci pomoże. Moja Żona musiała się zgodzić na maty, które wcale nie wyglądają brzydko, bo bym też oddał :).Pozdrawiam,Maciej

Podaj namiary na maty plz .
 

Krisu.

New member
Dokładnie.

Ja pisałem, że eco włączone w nocy bardzo mocno ogranicza parametry obrazu, dlatego go nie używam. A skoro w pomieszczeniu jest i tak ciemno, to po co jeszcze zaklejać czujnik? Może za dnia to jeszcze miałoby jakiś sens, ale w nocy żadnego.

A nie wyobrażam sobie ciągłego zasłaniania/odsłaniania czujnika na dzień/noc. Po prostu oglądam na eco wyłączonym i nie mam żadnych zmartwień. Pozdr.

PS. Jeszcze kilka postów i łykniemy wątek o X10. A to chyba najlepiej świadczy o popularności naszych esek :D.

Xsy stanęły w miejscu :D:D
 

bartolinio

New member
...Szczerze Ci radzę, skoro zamówiłeś już TV nie czytaj dokładnie tego wątku, ani żadnego innego. Szukaj TYLKO tego co Cię interesuje...

dobra rada... najlepiej nie czytaj już żadnego forum o TV, który kupiłeś, bo zaczniesz niepotrzebnie wyszukiwać wad, o których się naczytasz ;)
 

maciej2m

New member
Podaj namiary na maty plz .

:) ja miałem takie gąbki, które były wyściółką kartonów jak mój laptop wędrował wielkrotnie do serwisu i uzbierało mi się. Opisałbym je tak: grube gąbki na ok 3 cm z wystającymi trójkątami, można powiedzieć, że to jest podobne: nie mogę wklieć linka :( poszukaj aukcji nr 895562663
Położyłem je tak że wystają ok 20 cm poza obrys telewizora.

Zrób sobie eksperyment z kocem ;), u mnie był fajny efekt, bzyczy, nie bzyczy :)

Powodzenia
 

jacecek

New member
Ja pisałem, że eco włączone w nocy bardzo mocno ogranicza parametry obrazu, dlatego go nie używam. A skoro w pomieszczeniu jest i tak ciemno, to po co jeszcze zaklejać czujnik? Może za dnia to jeszcze miałoby jakiś sens, ale w nocy żadnego.

To chyba nie do końca jest tak.
Jeśli parametry obrazu ustawisz w dzień to będzie jak piszesz.
Jeśli zrobisz to w nocy na optymalne dla Ciebie to z kolei w dzień mogą być za ostre - i właśnie ta "przysłona" na czujnik spowoduje wyświetlenie obrazu, powiedzmy, wieczorowo.
W nocy dla czujnika jest wszystko jedno czy jest ciemno, czy bardziej ciemno, a w dzień (dla czujnika) będzie nie jasno tylko mniej jasno.
 

Krisu.

New member
:) ja miałem takie gąbki, które były wyściółką kartonów jak mój laptop wędrował wielkrotnie do serwisu i uzbierało mi się. Opisałbym je tak: grube gąbki na ok 3 cm z wystającymi trójkątami, można powiedzieć, że to jest podobne: nie mogę wklieć linka :( poszukaj aukcji nr 895562663
Położyłem je tak że wystają ok 20 cm poza obrys telewizora.

Zrób sobie eksperyment z kocem ;), u mnie był fajny efekt, bzyczy, nie bzyczy :)

Powodzenia

Wystają a bez wystawania się nie da ? :lol::lol:
 

marecki1

New member
Loga kanałów SD z tunera satelitarnego np. tvp1, tvp2, boomerang i inne są lekko rozmazane i mają odbica, w zasadzie z odległości powyżej metra jest to mało dostrzegalne. Czy też tak macie ?
Czy takie Ferrari jak P42S10 ;-) ma prawo mieć takie niedomagania ?
A może za wiele wymagam od tej plazmy ?
 

stefanx9999

New member
To chyba nie do końca jest tak.
Jeśli parametry obrazu ustawisz w dzień to będzie jak piszesz.
Jeśli zrobisz to w nocy na optymalne dla Ciebie to z kolei w dzień mogą być za ostre - i właśnie ta "przysłona" na czujnik spowoduje wyświetlenie obrazu, powiedzmy, wieczorowo.
W nocy dla czujnika jest wszystko jedno czy jest ciemno, czy bardziej ciemno, a w dzień (dla czujnika) będzie nie jasno tylko mniej jasno.


I o to dokladnie chodzi - bo jak dla mnie zmiany dzien/noc z ECO sa zbyt duze. Wylaczone ECO z kolei zmusza mnie do podkrecania kontrastu w dzien. A tak wszystko robi sie samo :)
 

MeloNick

New member
Czy znacie jakies dobre sklepy internetowe kolo Warszawy bo nigdy nie robiłem zakupu przez neta o tych gabarytach paczki .
ja kupiłem z serii X w Neo24 a swoją S-kę w Torens. Zero problemów z dostawą, szybko i sprawnie. Płaciłem gotówką przy odbiorze - to jako wariant "bezpieczeństwa" zastosowałem, na wypadek gdyby mi ktoś chciał "co innego" dostarczyć.
Oba TV działają idealnie, zero bzyczenia, obraz z C+ wyśmienity. Jedyny mankament - za każdym razem muszę przełączać przy włączaniu pilotem sygnał wejścia na HDMI1, ale ten typ tak ma a w ustawienia hotelowe nie chcę się bawić, i druga rzecz - przy wyświetlaniu formatu obrazu w trybie auto - wielkość obrazu "skacze" z kanału na kanał i ręcznie nastawiam właściwy. Dorbiazgu, które nie rzutują na całość, a która jest super.
 
Do góry