Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Kepasa

New member
Tx-p42s10e - bzyki

Moje to było buczenie na niskiej częstotliwości a elektronika raczej piszczy czyli wysokie częstotliwości .


Witam wszystkich posiadaczy s10
To nie piszczy tylko faktycznie bzyczy ja juz kilka egzemplarzy przetestowałem. We wszystkich to było tylko z różnym natężeniem.
Pan z serwisu który do mnie przyjechał coś ściemniał. Bo u innego klienta rzekomo wszystkie części podmieniał oprócz zasilających i różnicy nie było tzn. poprawy. Ale jak jeszcze raz do niego zadzwoniłem to już tłumaczył się że np. przetwornicę też testował ale u jednych to pomaga a u innych nie .
Namawiam do zaakceptowania, ale może komuś wytrwałemu w końcu uda się i dowie się czy można coś z tym zrobić.
Jeszcze jedno raczej nie zgadzać się na zabieranie TV do serwisu niech zrobią wszystko u was w domu. Bo możecie się spotkać z wysłaniem opinii do Panasa od serwisanta ze nic nie znalazł a plazma nie odbiega niczym od założonych norm i taka informacja z decyzją o braku problemu może wrócić do was od Panasa.
Ciekawe co on w tym czasie będzie robił z tym egzemplarzem - może go nawet nie dotkną.
 

Kepasa

New member
Tx-p42s10e - bzyki

Moje to było buczenie na niskiej częstotliwości a elektronika raczej piszczy czyli wysokie częstotliwości .


Witam wszystkich posiadaczy s10
To nie piszczy tylko faktycznie bzyczy ja juz kilka egzemplarzy przetestowałem. We wszystkich to było tylko z różnym natężeniem.
Pan z serwisu który do mnie przyjechał coś ściemniał. Bo u innego klienta rzekomo wszystkie części podmieniał oprócz zasilających i różnicy nie było tzn. poprawy. Ale jak jeszcze raz do niego zadzwoniłem to już tłumaczył się ze przetwornice też testował ale u jednych to pomaga a u innych nie zanotował poprawy.
Namawiam do zaakceptowania, ale może komuś wytrwałemu w końcu się uda i dowie się czy można coś z tym zrobić.
Jeszcze jedno raczej nie zgadzać się na zabieranie TV do serwisu niech zrobią wszystko u was w domu. Bo możecie się spotkać z wysłaniem opinii do Panasa od serwisanta ze nic nie znalazł a plazma nie odbiega niczym od założonych norm i taka informacja z decyzją o braku problemu może wrócić do was od Panasa.
Ciekawe co on w tym czasie będzie robił z tym egzemplarzem - może go nawet nie dotkną.
Pozdrawiam
 

Egle

New member
menu hotelowe

Witam
Mam problem związany z brakiem możliowości dokonania zmian w menu hotelowym. Po wejściu do niego poprzez naciśnięcie przycisków na telewizorze (zgodnie ze wskzówkami na forum) i naciśnięciu na pilocie 3 krotnie AV, pojawia się menu, lecz brak jest możliwości dokonania w nim jakichkolwiek zmian (pomimo naciskania przycisków na pilocie). Pilot naciskam trzymając cały czas przyciski na telewizorze (bowiem gdy je puszczę menu znika). Czy jest jakaś opcja w menu głównym telewizora, którą muszę zmienić, czy też może mój telewizor ma nowsze oprogramowanie które nie pozwala na dokonanie zmian (kupiłem go 10 dni temu). Proszę o pomoc.
 

Krisu.

New member
Witam wszystkich posiadaczy s10
To nie piszczy tylko faktycznie bzyczy ja juz kilka egzemplarzy przetestowałem. We wszystkich to było tylko z różnym natężeniem.
Pan z serwisu który do mnie przyjechał coś ściemniał. Bo u innego klienta rzekomo wszystkie części podmieniał oprócz zasilających i różnicy nie było tzn. poprawy. Ale jak jeszcze raz do niego zadzwoniłem to już tłumaczył się ze przetwornice też testował ale u jednych to pomaga a u innych nie zanotował poprawy.
Namawiam do zaakceptowania, ale może komuś wytrwałemu w końcu się uda i dowie się czy można coś z tym zrobić.
Jeszcze jedno raczej nie zgadzać się na zabieranie TV do serwisu niech zrobią wszystko u was w domu. Bo możecie się spotkać z wysłaniem opinii do Panasa od serwisanta ze nic nie znalazł a plazma nie odbiega niczym od założonych norm i taka informacja z decyzją o braku problemu może wrócić do was od Panasa.
Ciekawe co on w tym czasie będzie robił z tym egzemplarzem - może go nawet nie dotkną.
Pozdrawiam


Piszczy ,syczy to elektronika ja miałem buczenie ,warczenie :grin: i to był kabel EURO do dekodera kablówki .
 

Krisu.

New member
Witam
Mam problem związany z brakiem możliowości dokonania zmian w menu hotelowym. Po wejściu do niego poprzez naciśnięcie przycisków na telewizorze (zgodnie ze wskzówkami na forum) i naciśnięciu na pilocie 3 krotnie AV, pojawia się menu, lecz brak jest możliwości dokonania w nim jakichkolwiek zmian (pomimo naciskania przycisków na pilocie). Pilot naciskam trzymając cały czas przyciski na telewizorze (bowiem gdy je puszczę menu znika). Czy jest jakaś opcja w menu głównym telewizora, którą muszę zmienić, czy też może mój telewizor ma nowsze oprogramowanie które nie pozwala na dokonanie zmian (kupiłem go 10 dni temu). Proszę o pomoc.


Ja nic nie trzymam i nawiguję po menu hotelowym


Tryb hotelowy

1 z prawej strony tv mamy przyciski naciskamy F i wybieramy w ustawienia siły głosu zmniejszanie

2 gdy na TV jest pasek poziomu głosu naciskamy -/V i trzymamy przycisk

3 następnie na pilocie wciskamy 3 x AV

4 puszczamy przycisk -/V

5 ukazuje się menu trybu hotelowego

6 pozycja pierwsza aktywujemy tryb hotelowy kursorem w prawo na ON

7 aaa i na koniec przycisk EXIT
 

Kepasa

New member
Piszczy ,syczy to elektronika ja miałem buczenie ,warczenie :grin: i to był kabel EURO do dekodera kablówki .

To masz szczęście. Ja jutro odłączę swój kabelek euro od DVD i zobaczę czy coś pomoże.
Mogę tylko dodać że ostatni egzemplarz testowałem w salonie i było lekko słychać pracę tv od góry bez względu na tryb dynamiczny czy tez normalny. W domu jeszcze przed montażem na ścianie testowałem i była mała różnica - odrobinę głośniej, ale po bokach cisza no i co najważniejsze przy planszy auto wyszukiwanie cisz . Na drugi dzień po montażu było głośniej, ale w tedy podpiąłem wszystkie kable. Kto wie może i to też w niektórych przypadkach jak u Ciebie pomaga i należy sprawdzić kabelki.
 

Kepasa

New member
Spotkałem się z opinią pewnego specjalisty że problem faktycznie może dotyczyć zasilania.
Podobno uszkodzony, nie poprawnie działający zasilacz potrafi wyczyniać takie rzeczy.
 

Krisu.

New member
To masz szczęście. Ja jutro odłączę swój kabelek euro od DVD i zobaczę czy coś pomoże.
Mogę tylko dodać że ostatni egzemplarz testowałem w salonie i było lekko słychać pracę tv od góry bez względu na tryb dynamiczny czy tez normalny. W domu jeszcze przed montażem na ścianie testowałem i była mała różnica - odrobinę głośniej, ale po bokach cisza no i co najważniejsze przy planszy auto wyszukiwanie cisz . Na drugi dzień po montażu było głośniej, ale w tedy podpiąłem wszystkie kable. Kto wie może i to też w niektórych przypadkach jak u Ciebie pomaga i należy sprawdzić kabelki.


Powiem tak :

Jak podejdę do tv to od góry słyszę pracę elektroniki

Podobno czym bliżej ściany jest tv tym bardzie słychać elektronikę

Mata wygłuszająca za tv czyni cuda
 
Ostatnia edycja:

batik87

New member
bzyczenie

Witam
Panowie wydaje mi się, że mylicie 2 sprawy odnośnie tego bzyczenia, buczenia itd...
1. Dźwięk wydobywa się z Plazmy i tj to, że czym jaśniejsza scena na ekranie tym dźwięk się nasila niestety...i to ewidentnie jest wina TV podobno większości Plazm.
2. Jak ktoś ma jakiś dekoder cyfrowy to bywa tak, że czym zrobimy głośniej tym bardziej słychać takie warczenie, mogą też przechodzić takie pionowe czy poziome pasy przez ekran (ja akurat się z tym spotkałem, gościu z kablówki zamontował przy gnieżdzie jakis filtr wyciszający ... i pomogło) czasami też pomaga podobno wymiana kabla euro od dekodera do TV. Możecie to przetestować od pilota od dekodera zróbcie na "mute"wyciszcie na maxa a od panasa zróbcie głośno to usłyszycie bardzo wyraźny dźwięk.
Zaznaczam, że to nie u wszystkich wydobywa się ten dzwięk z dekodera.
Pozdrawiam
 

jejek78

New member
Witam mam plazme od piątku jest na ustawieniach kinowym bede docierał jak oglądam filmy przez HDMI to mi się wydaje ze kolory są takie zielonkawe , ustawienia na 30 jak to wygląda u was.
 

langolier

New member
Witam mam plazme od piątku jest na ustawieniach kinowym bede docierał jak oglądam filmy przez HDMI to mi się wydaje ze kolory są takie zielonkawe , ustawienia na 30 jak to wygląda u was.
Ja też to zauważyłem, ale o dziwo tylko na filmach i raczej na Canal+ - myślę, że może są robione w takiej tonacji ?
Na normalnych programach wszystko wygląda ok.
Jeśli masz to na wszystkich programach to spróbuj zmienić "Balans bieli" na Normalny lub Ciepły
 

Krisu.

New member
Ja też to zauważyłem, ale o dziwo tylko na filmach i raczej na Canal+ - myślę, że może są robione w takiej tonacji ?
Na normalnych programach wszystko wygląda ok.
Jeśli masz to na wszystkich programach to spróbuj zmienić "Balans bieli" na Normalny lub Ciepły

A za ile macie kabelki HDMI ?
 

langolier

New member
A za ile macie kabelki HDMI ?
Za niewiele ale chyba jakby były kiepskie w sposób podbarwiający obraz to by chyba było widoczne na wszystkich programach ?
Przy przesyle cyfrowym chyba trudno akurat tak zakłócić sygnał by efektem było "zazielenienie". A już na wybranych kanałach to w ogóle....
 
Ostatnia edycja:

Krisu.

New member
Za niewiele ale chyba jakby były kiepskie w sposób podbarwiający obraz to by chyba było widoczne na wszystkich programach ?
Przy przesyle cyfrowym chyba trudno akurat tak zakłócić sygnał by efektem było "zazielenienie". A już na wybranych kanałach to w ogóle....

Hmmmm tak sobie myślę że nie wszystkie kanały mają taką samą " wagę " informacji.
Ja po swoich doświadczeniach zaczynałbym od kabelka to proste i szybkie ;);)
 

langolier

New member
Hmmmm tak sobie myślę że nie wszystkie kanały mają taką samą " wagę " informacji.
Ja po swoich doświadczeniach zaczynałbym od kabelka to proste i szybkie ;);)
Ale nie tanie !
Bo rozumiem że za w miarę przyzwoity uważasz kabel HDMI co przy długości 1,5m kosztuje ze 120zł ?
A co jak nie będzie różnicy ?
Mam też inne kanały HD (National Geograpic HD, Discovery HD, Eurosport HD i na żadnym "podbarwiania" nie stwierdziłem. Tylko na Canal+ i to zarówno HD, jak i "normalnym"
Choć ja bym moje podbarwianie nazwał raczej "oliwkowym" niż "zielonym" :p
 

Andrewan

New member
Witam mam plazme od piątku jest na ustawieniach kinowym bede docierał jak oglądam filmy przez HDMI to mi się wydaje ze kolory są takie zielonkawe , ustawienia na 30 jak to wygląda u was.
W moim docieranym panasie nie zauważyłem takiego objawu ale... niektóre filmy są kręcone zielone np matrix . Podłącz sprzęt przez kabel euro i zobacz jak jest może to da jakiś obraz sytuacji.
 

danch

New member
Hmmmm tak sobie myślę że nie wszystkie kanały mają taką samą " wagę " informacji.
Ja po swoich doświadczeniach zaczynałbym od kabelka to proste i szybkie ;);)

Zero albo jeden, to przesyla kabel cyfrowy. Kolory nie beda bardziej zielone czy niebieskie po kabel kosztuje 20zl. Seria S ma tzw. "geen push", przynajmniej tak twierdza na amerykanskim forum. Tam po poczatkowym okresie wygrzewania panelu (120h wyswietlania kolorowych plansz) ludziska robia sobie kalibaracje koloru, glownie aby pozbyc sie zielonkawego odcieniu.
Jak komus zielony przeszkadza to polecam kalibracje i przeczytanie watku na The Official Panasonic TC-PXXS1 Owner's Discussion Thread - AVS Forum. BTW jesli pamietam to wersja na US ma inne parametry w menu serwisowym, wiec moze lepiej nie ustawiac ich na europejskich modelach, ale o zielonym mozna sobie poczytac :).
 

langolier

New member
Zero albo jeden, to przesyla kabel cyfrowy. Kolory nie beda bardziej zielone czy niebieskie po kabel kosztuje 20zl. Seria S ma tzw. "geen push", przynajmniej tak twierdza na amerykanskim forum.

Mam wrażenie, że moje posty są niewidoczne dla niektórych forumowiczów - powtórzę może jeszcze raz:
Nie zauważyłem "oliwkowienia" obrazu poza programami Canal+, więc nie sądzę aby to był problem "green push".
 

jowi

New member
Tryb hotelowy

Witam,
czy po włączeniu trybu hotelowego dostęp do funkcji menu jest w jakiś sposób ograniczony? Innymi słowy czy coś się wiecej dzieje oprócz automatycznego przejścia na żródło np. HDMI1 po włączeniu TV?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Witam.
Mam P42S10ES od 3 tygodni. Decyzja zapadła po 3 miesiącach przeglądania forum (wielkie dzięki gorylla i ślimak za wyczerpujące opisy i rady jakich udzielaliście innym - przeglądający też dzięki wam się uczą).
Moje opinie: XBOX - obraz świetny , kino domowe po componencie ok (nawet divixy lepiej wyglądają niż na 100Hz CRT) a taraz problem:
Wieksząść czasu telewizor odbiera sygnał tzw. "cyfrowy" z vectry po euro (bo tylko takie wyjście jest na ich dekoderze który posiadam), do tej pory było do przyjęcia (plasma sie wypala więc ustawienia minimalne i tryb auto lub zoom 1) i nagle na każdym kanale zaczęły sie sypać "prostokąty" i zniekształcenia obrazu pokrywające niekiedy połowę ekranu. Są to "piknięcia" ale szalenie zaczynają denerwować w czasie oglądania. W dniu wczorajszym na TVN szedł Władca Pierścieni, po 10 min nie wytrzymałem i wyłączyłem telewizor. Sprawdziłem że te piknięcia ( nie wiem jak je zwać "piksele" czy artefakty) występują tylko przy oglądaniu vectry. Z XBOXa i DVD obraz czysty i płynny. Odpowiedźcie proszę czy mam dać w palnik dostawcy sygnału (i zmusic go do przywrócenia poprzedniej jakości sygnału? w wersji analog na CRT w drugim pokoju takie same programy i jest ok) czy też zaczyna się coś dziać ze sprzętem i mam sie niepokoić? Swoją drogą może trzeba zmienić oprogramowanie (mam 1209 zakup 3 tyg. temu a na forum posty o 1213 i 1215 - więc kartę w dłoń i aktualizować?)
Pozdrawiam i licze na życzliwą odpowiedź.

Od zakupu panasa S10 do aktualizacji softu na 1215 jeździłem około pół roku na sofcie 1209 i było wszystko OK. Kosteczkowanie się pojawiało na kanałach HD, ale to był słynny problem dekodera Samsung HD 370G, a nie telewizora. Na "zwykłych" kanałach nie było żadnych problemów. Więc stary soft zdecydowanie wyklucz spod podejrzeń.

Skoro twierdzisz, że na Xboksie i DVD nie ma tego problemu, to wina leży najprawdopodobniej po stronie dostawcy sygnału. Ale dla zupełnej pewności sprawdziłbym jeszcze poprawność końcówki kabla przyłącza sygnału (rozumiem, że zwykły antenowy pod wejście TV- bo nie piszesz o żadnym dekoderze czy module do gniazda CI). Pozdr.
 
Do góry