Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

gorylla

New member
Bez reklam
sbronko- z tego co wiem, wszystkie serie buczą na podobnym poziomie.

Pewien "ktoś" miał reklamować i opisać efekt, ale po kilku pyskówkach na forum go wcięło i nie dowiedzieliśmy się (co raczej było do przewidzenia).

Był też user, który twierdził, że "przesłuchał" kilka modeli i można było usłyszeć różnice- może się trafić model syczący mniej lub więcej. Ale gwarancji, że tak jest nie daję. Pozdr.
 

sebul

New member
W instrukcji pisze, ze przy dlugim obrazie statycznym , co jakis czas jest kontrast zmniejszany i to ma zapobiegac powidokom.


btw przez ile docieraliscie plazme ? Przez ile nie ustawialiscie kontrasu i innych wartosci powyzej 30 ? Trzeba to robic ? Czy moge sobie dac tak jak chce ?
 

piceka

New member
Witam. Na swojej 46S mam już około 200h , nie stosowałem sie do ŻADNYCH okreslen typu - ustaw na 30 - to, tamto,owo....oczywiście nie przesadzałem z nadmiarem....jak do dzisiaj jest SUPER.....
46S -świszczy?? --- widocznie tak ma być...jeżeli sie naprawde wsłuchac to cos tam słychać...ale żeby z tego problemu robić PROBLEM?????
Nie przesadzajmy Panowie.
 

sbronko

New member
piceka napisał:
Witam. Na swojej 46S mam już około 200h , nie stosowałem sie do ŻADNYCH okreslen typu - ustaw na 30 - to, tamto,owo....oczywiście nie przesadzałem z nadmiarem....jak do dzisiaj jest SUPER.....
46S -świszczy?? --- widocznie tak ma być...jeżeli sie naprawde wsłuchac to cos tam słychać...ale żeby z tego problemu robić PROBLEM?????
Nie przesadzajmy Panowie.

ja nie robie problemów - tylko pytam, bo gdyby jednak to nie była norma to chętnie bym to buczenie zlikwidował
gram w nocy - dźwięk z TV idzie cichutko i buczenie jest bardzo słyszalne - TV buczy głośniej niż szumi ps3...
anyway - widzę, że g10 ma ten sam "ficzer" wbudowany, więc dam sobie spokój i zostaję przy s10
ew. zainwestuję w słuchawki na nocne granie
w dzień przy oglądaniu TV faktycznie nie jest to problemem
 

mawoc

New member
sbronko napisał:
jedno mnie tylko jeszcze męczy - mnie także s10 buczy - jak gra przywali białą planszą, to buczy naprawdę słyszalnie
teraz pytanie - bo o buczeniu pewnie wiecie bardzo dużo :)
czy to jest wada? czy warto to zgłaszać do sklepu? czy "ten model tak ma" i to jest w normie?
jeżeli tak ma, to czy g10 też na to cierpi? do tygodnia mogę TV w ogóle oddać, nawet jak jest sprawny, po prostu rozmyśleć się i wziąć inny
ale nie chcę - zdecydowałem się na plazmę panasa, tylko chciałbym wiedzieć, czy do buczenia mam sie przyzwyczaić, czy można z nim coś zrobić

Jak już wcześniej pisałem, mnie też to MOCNO denerwowało. Najbardziej w nocy. Poradziłem sobie z tym za pomocą... włochatego koca :) umieszczony za tv na ścianie, bardzo dobrze pochałania/rozprasza to buczenie. Oczywiście ten koc stosowałem dla sprawdzenia koncepcji, teraz na spokojnie szukam jakiegoś podobnego materiału (by jakoś to się zgrywało ze ścianą i wnęką w której tv stoi). Myślę też o matach wygłuszających - też powinny pomóc. POKOMBINUJ z tym wyciszeniem - będziesz naprawdę zadowolony :)
 

sbronko

New member
mawoc napisał:
Jak już wcześniej pisałem, mnie też to MOCNO denerwowało. Najbardziej w nocy. Poradziłem sobie z tym za pomocą... włochatego koca :) umieszczony za tv na ścianie, bardzo dobrze pochałania/rozprasza to buczenie. Oczywiście ten koc stosowałem dla sprawdzenia koncepcji, teraz na spokojnie szukam jakiegoś podobnego materiału (by jakoś to się zgrywało ze ścianą i wnęką w której tv stoi). Myślę też o matach wygłuszających - też powinny pomóc. POKOMBINUJ z tym wyciszeniem - będziesz naprawdę zadowolony :)

ja planuję powiesić TV na ścianie, więc takie wyciszenie raczej odpada
mogłoby się telewizorowi zrobić gorąco :)
 

keisfot

New member
qualin napisał:
Bzdura. Ja gram od kilku dni po 5-6 godzin dziennie w GTA4 i nie ma zadnych powidokow :)

No niestety to nie jest żadna bzdura pograj sobie tyle czasu np w Metal Gear Solid 4,lumines supernowa albo chociażby Demon Soul w którego właśnie pogrywam a zobaczysz ze powidoki same Ci nie poznikają.
 

sbronko

New member
keisfot napisał:
No niestety to nie jest żadna bzdura pograj sobie tyle czasu np w Metal Gear Solid 4,lumines supernowa albo chociażby Demon Soul w którego właśnie pogrywam a zobaczysz ze powidoki same Ci nie poznikają.

Ty masz Panasonica s10?
Ciekawe, że większość pisze, że powidoki to mit - kierując się tym kupiłem plazmę, a teraz czytam, że może z tym być problem...
Wypaliło Ci się coś na stałe?

Zreszta - ja nie planuję grać 5h dziennie - bo nie mam tyle czasu, po 2-3 i raczej nie codziennie, więc myślę, że nie będę miał problemów.
 

keisfot

New member
sebul napisał:
W instrukcji pisze, ze przy dlugim obrazie statycznym , co jakis czas jest kontrast zmniejszany i to ma zapobiegac powidokom.


btw przez ile docieraliscie plazme ? Przez ile nie ustawialiscie kontrasu i innych wartosci powyzej 30 ? Trzeba to robic ? Czy moge sobie dac tak jak chce ?

No dobrze a co z obrazem który nie jest w całości statyczny?.....


Ja docierałem plazme przez prawie 300h na ustawieniach fabrycznych i szczerze powiedziawszy to wątpie że to coś dało bo tak jak napisałem wcześnniej powidoki mi sie pojawiają i co gorsza wcale nie znikają jeżeli już to bardzo powoli...
 
Ostatnia edycja:

keisfot

New member
sbronko napisał:
Ty masz Panasonica s10?
Ciekawe, że większość pisze, że powidoki to mit - kierując się tym kupiłem plazmę, a teraz czytam, że może z tym być problem...
Wypaliło Ci się coś na stałe?

Zreszta - ja nie planuję grać 5h dziennie - bo nie mam tyle czasu, po 2-3 i raczej nie codziennie, więc myślę, że nie będę miał problemów.

Tak mam panasonica s10 i zapewniam Cie że to żaden mit tylko fakt...

"Wypaliło Ci sie coś na stałe?"- Wiesz co można powiedzieć że prawie tak bo po graniu w MGS4 pozostał mi powidok po ikonce broni (prawy dolny róg ekranu)który bardzo cieżko mi było usunąć i do dzisiaj jest lekko widoczny pomimo że już bardzo dawno w tą gre nie grałem...
 

batik87

New member
Witam, A ja mam już metlik w glowie,
Mialem zamiar kupic 50 cali s10 Panasonica wszystko mi pasuje oprocz tego jak Wy to nazywacie "buczeniem".
Dla mnie jest to jednak nienormalne by Tv tej klasy buczał. Jest do przyjecia by TV buczal ma takie prawo w koncu to kupa elektroniki ale nie na tyle by bylo to az tak uciazliwe !!
jestem Ciekaw czy inni producenci tez maja z tym az taki duzy problem np Samsung PS50B550, czy B650.
Pozdrawiam
 

ryba229

New member
keisfot napisał:
Tak mam panasonica s10 i zapewniam Cie że to żaden mit tylko fakt...

"Wypaliło Ci sie coś na stałe?"- Wiesz co można powiedzieć że prawie tak bo po graniu w MGS4 pozostał mi powidok po ikonce broni (prawy dolny róg ekranu)który bardzo cieżko mi było usunąć i do dzisiaj jest lekko widoczny pomimo że już bardzo dawno w tą gre nie grałem...


No to tylko program do usuwania powidokow pozostal. Ja u siebie wypalilem paski tvn24 i musialem zostawic tv na 18h zeby poznikaly
 

kowal801

New member
Bez reklam
Powidoki są ,ale na szczęście po jakimś czasie znikają, najgorzej jest na kanalach TVP w zasadzie wystarczy 30 minut oglądania.Wiec cale te docieranie to jest ściema na maxa, mam juz ponad 1000 godz za soba i nadal to występuje i śmiem twierdzić ,że będzie to występować , taka specyfikacja Plazmy.

Ps.Żeby nie było dom-niemówień , mam serie 42X10Y ;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry