Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

sbronko

New member
diodes napisał:
krzichu w pełni się z tobą zgadzam. Ludzie za tą cenę ten TV to po prostu rewelacja i jak dla mnie LCD w dużo wyższej cenie umywają się do niego. Nie wiem jak z konsolami bo nie korzystam. Ale jako telewizor jest super. Też jest u mnie praktycznie włączony od rana do nocy z 10-12 godzin dziennie powidoków nie widziałem powiem szczerze specjalnie nie szukałem może i jakieś niewielkie są ja nie widzę. Buczenie może trochę jest jak się podejdzie do samego TV ale z odległości 2,5 nic nie słyszę. Kanały HD rewelacja SD bardzo bardzo ładne mam kablówkę Telpol bałem się trochę ale jest dobrze. DVD i DIVIX rewelacja po prostu miód. Nie szukam wad po prostu oglądam i cieszę się obrazem :popcorn: . Może są i leprze TV ale na pewno nie za 2700 zł jedyne czego mi trochę brakuje to wejście USB ale da się przeżyć. No i na koniec gdybym miał więcej kasy na pewno teraz wziął bym 46 cali, 42 jest nieźle ale troszkę brakuje :p jak mówiłem oglądam z 2,5 metra. Szczerze wszystkim polecam ten model

a TV masz powieszony, czy stoi? blisko czy daleko od ściany?
u mnie stoi przy ścianie (jakieś 30 cm ściany) i słyszę syczenie elektroniki głośno i wyraźnie z 4m przy głośności 8-10
zamierzam go powiesić, ciekawe czy wtedy będzie lepiej
 

krzichu

New member
Enjama napisał:
Mam od wczoraj Panasa i 2 małe problemy
Podpiąłem dvd po euro i jak puszaczam napisy to są takie poszarpane ;/ da się coś z tym zrobić ?

Oraz jak przyciskam przycisk Viera Link to pisze mi "brak danej funkcji"
a chciałem sobie tam skonfigurować pilota żeby mi działał z tunerem

Wyświetlanie napisów tylko z menu dvd się ustawia, a jeżeli chodzi o Viera Link to z tego co wiem działa w wybranymi modelami kina domowego Panasonika.
 

diodes

New member
TV wisi na ścianie w odległości około 7-8 cm, wcześniej stał na stojaku na szafce przez jakiś czas w odległości około 30 cm od ściany
 

Alf2

New member
Buczenie plazmy- po wizycie serwisu...

witam,
U mnie po zlozeniu reklamacji w sprawie buczenia tv sprawy wygladaly nastepujaco:
- wizyta serwisanta i propozycja wymiany zasilacza
- po tygodniowym oczekiwaniu na modul wymiana calego modulu na miejscu- czas okolo 20 minut

Efekty koncowe:
-na "ciemnych" scenach buczenie nieslyszalne z 2.5 m
-na srednio ciemnych scenach trzeba bardzo wsluchiwac sie aby uslyszec delikatne piszczenie
- na bardzo jasnych scenach piszczenie sie znacznie nasila, ale jest akceptowalne (inny rodzaj (czestotliwosc) dzwieku, nie tak irytujacy jak poprzednio)- mysle ze po kilku dniach przyzwyczajenia nie bede zwracal na niego juz uwagi...

Jednoczesnie z wymiana zasilacza eksperymentowalem z ustawieniami tv i zdecydowanie polecam ustawienia trybu "normalnego" i pozostalych parametrow najnizej jak sie da, nie tracac oczywiscie na jakosci obrazu. Mozna tu troche zyskac.....

Drugą sprawą moze faktycznie byc nasilanie sie dzwieku odbitego od sciany (moja wykonana jest z cegly, dolna podstawa tv jest do niej dosunieta). Nie jestem expertem, ale moze w weekend poeksperymentuje z innym ustawieniem tv- tak z ciekawosci...

Reasumujac:
Moim zdaniem problem piszczenia istnieje w pewnych specyficznych warunkach,zaleznych od:
- ustawienia parametrow TV
- umiejscowienie TV w pomieszczeniu (bliskosc sciany, jej rodzaj)-TBC
- odleglosc od ekranu a zwlaszcza indywidualna percepcja osob na tego typu dzwiek- wiem, ze niektorzy sie szybko przyzwyczajaja i im nie przeszkadza (czyt. zona - ale ona nie nalezy do grupy reprezentatywnej:D)
- pewne roznice w samym module zasilajacym (serwisant rowniez stwierdzil ze jest ciszej niz wczesniej, przy tych samych parametrach i ogladaniu tego smago materialu (nagralem wczesniej "glosne" demo na recordera w celu prezentacji :))

Tak wiec jest lepiej niz bylo (choc wciaz nie idealnie), od dzisiaj pozostaje mi cieszyc sie jakoscia obrazu (a jest naprawde niezla (porownanie do 32 calowego LCD samsunga rowniez w tandemie z n) i powoli zapominac o uciazliwym piszczeniu.

P.S Pozdrawiam wszystkich przesmiewcow cudzych problemow....moze nastepnym razem Wam sie przytrafi model w piatkowej wieczornej lub poniedzialkowej rannej zmiany w fabryce w Czech Republic.:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

batik87

New member
Panasonic TX-P50S10E

Panasonic TX-P50S10E jest w promocji w RTV EURO AGD za 4599, własnie go zamowilem :)
Może ktos napisac jak plazma sie zachowuje z konsola PS3 ? czytalem, ze sa jakies efekty zielone czy to prawda?
 

sbronko

New member
sbronko napisał:
Hej

Nie mogę sobie poradzić z ustawieniem obrazu tego TV na ps3...
Po pierwsze wydaje mi się, że kolory wpadają w zieleń - wyłączyłem opcje v.x. color i tą drugą zarządzającą kolorem, dałem ciepły balans bieli - jest lepiej, ale nie idealnie...
Po drugie nie mogę dojść do ładu z kontrastem i jaskrawością.
Albo otrzymuję obraz w całości za ciemny, albo czernie są blade jak ... no blade są.
Opcję eco mam wyłączoną.
Nigdzie nie widzę w opcjach możliwości włączenia/wyłączenia dynamicznego kontrastu, mimo to mam wrażenie, że to co ustawię po jakieś chwili wygląda inaczej i znowu trzeba poprawiać.
Czy przy tej plaźmie w ps3 powinno się włączyć full range rgb w ps3? Mam ustawione na limited, bo po włączeniu było za ciemno.

Na kablówce udało mi się nawet nieźle ustawić - też dałem ciepły balans bieli i jest OK.

odpowiem sam sobie, żeby ktoś, kto to czyta nie zniechęcił się przypadkiem do s10 tki

pogrzebałem w ustawieniach ps3 i TV i uzyskałem naprawdę super efekty
czerń jest czarna, biel jest biała, detale w cieniach są widoczne
ogólnie jestem bardzo zadowolony z obrazu na tym TV

na tych ustawieniach oglądałem wczoraj DVD, pograłem na ps3 - jest super
 

czarga

New member
Enjama napisał:
Mam od wczoraj Panasa i 2 małe problemy
Podpiąłem dvd po euro i jak puszaczam napisy to są takie poszarpane ;/ da się coś z tym zrobić ?

Oraz jak przyciskam przycisk Viera Link to pisze mi "brak danej funkcji"
a chciałem sobie tam skonfigurować pilota żeby mi działał z tunerem

VieraLink działa po podłączeniu kablem hdmi, przy podłączeniu kablem euro działa tylko funkcja Q-link.
 

sebas101

New member
VIERA Link

Nie jest prawdą, że Viera Link działa tylko z kablem HDMI. Na str 46 instrukcji pokazane są funkcje jakie będą obsługiwane gdy podłączymy dane urządzenie z TV kablami SCART I HDMI. Oczywiście muszą to być urządzenia marki Panasonic, trzeba również odpowiednie opcje poustawiać w menu.
 

coroner3

New member
batik87 napisał:
Panasonic TX-P50S10E jest w promocji w RTV EURO AGD za 4599, własnie go zamowilem :)
Może ktos napisac jak plazma sie zachowuje z konsola PS3 ? czytalem, ze sa jakies efekty zielone czy to prawda?

Matko !!! chłopie ja kupiłem 27.11. za 4199 zł. czyli 400 zł.l taniej olej tą promocję wrzuć allegro i znajdziesz . Pozdrawiam- nie lubię przepłacać a za 4 stówki to sobie w Sylwestra zabaluję:D
 

coroner3

New member
Witam wszystkich.
To mój pierwszy post,a dłuższego już czasu śledzę ten wątek o S10 i po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw w dniu 27.11.2009 stałem się jego...szczęśliwym właścicielem. Chciałbym podzielić się swoim spostrzeżeniami na temat tego tv.
W zakresie osiągalności cenowej brałem pod uwagę Samsunga 50B650, LG 50PS3000 i właśnie Panasonic TX-P50S10E.
Nad wyborem Panasa przeważyły właśnie rzetelne opinie na tym forum, a dopełnieniem stała się 5- letnia gwarancja.
Najgorętszy moment przeżyłem przy pierwszym podłączeniu do Polsatu Cyfrowego- poprzez scart na zwykłym dekoderze Echostar- (nie spodziewałem się na takim sygnale żadnych rewelacji) -pierwsze włącznie i strach? Czy nie będzie pikselozy, kaszy i mydlanego obrazu??? Czekałem tylko na komentarz żony – „ale kibel.... i na to wydaliśmy 4200zł. ???- to już lepszy był nasz 32”Philips pixel plus 2”.(a to jakiś czas temu była wyższa półka).
No i tu miłe rozczarowanie- obraz bardzo ładny kolory śliczne – pastelowe. Bardzo naturalny obraz- po zabawie pilotem- okazuje się, że domyślnie ustawiony był tryb eko- po jego wyłączeniu jest jeszcze lepiej- obraz nabrał większej ostrości. Tv oglądam z odległości 4,5- 5m. I jest naprawdę ok.;)
Nie mogę się już doczakać kiedy podłączę go pod dekoder „N” przez hdmi- to dopiero będzie jazda...polsat jest w okresie wypowiedzenia.
Co do DVD też jestem bardzo zadowolony- do tej pory zabaczyłem po raz kolejny Gladiatora i kilka koncertów Satriani, Vai, Malmsteen, Megadeth, Slayer super poczułem się jak bym tam był...

Przymierzam się do zakupu Blu Ray-a więc napiszę o tym później-w lokalnej wypożyczalni jest już ok. 100 tytułów więc można trochę pooglądać.

Co do buczenia o dziwo to nic takiego u mnie nie występuje- starałem się coś usłyszeć ale nie udało mi się nawet z bliskiej odległości przystawiając ucho do tv. Może mój egzeplarz tak ma.
Żeby nie było tak idealnie napiszę o jednej wadzie która mnie troszkę denerwuje a mianowicie autoformatowanie obrazu które raz działa po sekundzie a niekiedy trzeba czekać ponad minutę aby obraz sam się dopasował.

Jeżeli ktoś się jeszcze waha to jak najbardziej polecam ten telewizorek i jeszcze jedna uwaga – myślałem o zakupie 46” i teraz nie żałuję że kupiłem 50”- pluł bym w brodę gdybym wziął mniejszy. Na początku sprawia wrażenie kolosa, ale szybko się przyzwyczailiśmy i jak by był 5 cali większy to nie byłoby źle...

Ogólnie wszyscy w domu są zadowoleni z zakupu, a cena również nie zrujnowała budżetu domowego.
 

Kris1987

New member
Witam ja za to znalazłem dość dobrą ofertę TV Tx-p42s10 za 2980 zł(dostawa do domu kurier DHL, za pobraniem+ przewód hdmi)

HDMI 1.5 METRA AXEL 2
  • Pozłacane końcówki z 24-cztero karatowego złota​
  • Dożywotnia gwarancja​
  • Długość 1.5 metra​
  • Wykonany przy użyciu miedzi beztlenowej OFC zapwenia czysty - wyraźny dźwięk i obraz​
  • Zalecany do cyfrowych i analogowych systemów kina i teatru domowego​
  • Standard 1.3b
sądze, że ten przewód będzie dobry​

Bym już kupił ten TV ale jak byście rozwiali moje wątpliwości, ale jak narazie nikt nie odp na moje pytania...
 

bartolinio

New member
batik87 napisał:
Panasonic TX-P50S10E jest w promocji w RTV EURO AGD za 4599, własnie go zamowilem :)
Może ktos napisac jak plazma sie zachowuje z konsola PS3 ? czytalem, ze sa jakies efekty zielone czy to prawda?

też mi promocja... przez internet masz 300zł taniej (i to już po wliczeniu przesyłki)... dla mnie wybór byłby prosty ;)
 

czarga

New member
sebas101 napisał:
Nie jest prawdą, że Viera Link działa tylko z kablem HDMI. Na str 46 instrukcji pokazane są funkcje jakie będą obsługiwane gdy podłączymy dane urządzenie z TV kablami SCART I HDMI. Oczywiście muszą to być urządzenia marki Panasonic, trzeba również odpowiednie opcje poustawiać w menu.

VieraLink po kablu scart działa tylko z nagrywarką panasonica, po hdmi również z dvd (oraz innymi urządzeniami marki panasonic), a Enjama pisał o podpięciu dvd kablem scart.
 

yello

New member
42S10 s-video

Witam Panowie
Już go mam !!! mój własny 42s10 :D
Zakupiony w torres.pl [bo tu był dostępny] za 2609 już z przesyłką.

Jest Piękny, obraz na razie tylko z DVB-T (antena Signal) ale jest ok, nie mam uwag:eek:, nie mam jeszcze porównania z innymi sygnałami..

Buczenie nie słychać, nie bójcie się.. słychać tylko jak się przyłoży ucho ale tak normalnie, przy normalnym domowym życiu ;) nic ..

Czas pracy z menu serwisowego 00000004 <- jakoś tak :p

menu hotelowe "on" (DVB-T)

Wersja Softu 1215-10000

Koledzy mam jeden problem.
Jak podłączyć laptopa po s-Viedo [tylko takie mam]


Podłączyłem w TV, w laptopie..
W laptopie przełączyłem na LCD+TV
w TV na AV3 i nic na innych AV nic, na PC też nic, ciemny obraz ..
Czy trzeba jakoś specjalnie te gniazda aktywować ?, wyszukać ?

Pomóżcie jak możecie ..
Pozdrawiam!

P.S dziękuje za pomoc w doborze tego TV, jest cudowny ;)
 

demo84

New member
spróbuj zmienic rozdzielczosc w laptopie na 800x600 i podłacz ponownie do Tv

potem ustaw rozdzielczosc odpowiednia do TV

u mnie to pomogło .

pzdr.:eek:k:
 

langolier

New member
Czy 46S10E są .... srebrne ?

Witam
właściwie pytanie jest w tytule.
Wysłałem maila do Panasonica ale na razie od 3 dni bez odzewu. W internecie też nie znalazłem (znalazłem 42S10ES czyli - srebrne).
Sprzedawca w sklepie nie wie bo ... nikogo to nigdy nie interesowało.
A kolor może być decydujący przy przełamywaniu oporów żony :cool:

Aha - podobno każdy tv "maleje" znacznie w ciągu miesiąca po zakupie :). Ja chcę oglądać go z odległości 2,5-3metry - czy przy cyfrowym źródle SD (na razie kanały HD to zdecydowana mniejszość w mojej kablówce) nie będę szybko żałować ?
 

sbronko

New member
langolier napisał:
Witam
właściwie pytanie jest w tytule.
Wysłałem maila do Panasonica ale na razie od 3 dni bez odzewu. W internecie też nie znalazłem (znalazłem 42S10ES czyli - srebrne).
Sprzedawca w sklepie nie wie bo ... nikogo to nigdy nie interesowało.
A kolor może być decydujący przy przełamywaniu oporów żony :cool:

Aha - podobno każdy tv "maleje" znacznie w ciągu miesiąca po zakupie :). Ja chcę oglądać go z odległości 2,5-3metry - czy przy cyfrowym źródle SD (na razie kanały HD to zdecydowana mniejszość w mojej kablówce) nie będę szybko żałować ?

jak najbardziej są srebrne
widziałem takiego na zywo w sklepie, jednak wziąłem czarny - wydaje mi się, że srebrny robiłby wrażenie jeszcze większego
 

langolier

New member
sbronko napisał:
jak najbardziej są srebrne
widziałem takiego na zywo w sklepie, jednak wziąłem czarny - wydaje mi się, że srebrny robiłby wrażenie jeszcze większego
Właśnie dotarłem do katalogu Panasonica
I tam na stronie panasonic.pl/katalog/?h2010=&p=48 napisano, że przy S10 tylko 42" są w kolorze srebrnym.... :niewiem:
Może to jakaś inna 46" była srebrna ? :roll:
 
Do góry