Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

kojer

New member
slimak napisał:
P.S. TV 42S10 paczka miała naklejkę DPD z wagą 29,8 kg.
Przy takiej deklarowanej wadze kurier, o ile się nie myle, musi wnieść do miszkania, nawet jak jest jeden. Ale waga dziwna bo na pudełku jak byk jest napisane 33kg :)
 

slimak

New member
Bez reklam
Dokładnie tak.
Większość firm kurierskich ma wnoszenie do 31,5kg.


TV katalogowo ma 27kg ze stojakiem/nóżką. Przy deklarowanej wadze całego opakowania 33kg wynika, że karton+pilot+instrukcje musiałby ważyć 6kg???.
 

Mar1118

New member
Witam
Ja niestety nie mam dobrego zdania o tym tv, a mianowicie:
Zakupiłem wersję 46 cali, podłączona jest do tunera fergusona po hdmi i do odtwarzacza dvd po euro, telewizję oglądam z odległości ok. 3-3,5m i pierwsze co się rzuca w oczy to straszny brak płynności w nawet średnio szybkich scenach, czasami klatkuje , czasami rozmywa poruszające się sceny. Następne co zauważyłem to piękna tęcza kolorów szczególnie na twarzach podczas zbliżeń, widać to dopiero w momencie poruszenia , obraz statyczny jest ok, dodam jeszcze że oba zjawiska mają miejsce zarówno na materiałach SD jak i HD i nie ma tu znaczenia czy systemy poprawiające (niby) jakość obrazu są włączone czy też nie, nic to nie zmienia , a wypróbowałem już chyba wszystkie możliwe kombinacje dostępne z poziomu zwykłego menu obrazu. No i na koniec jeszcze to syczenie w jasnych scenach, no szlag mnie trafia, dźwięk jaki wydobywa się z tego TV doprowadza mnie do szału , słyszę go z tych 3 metrów aż za wyraźnie.

Chyba trafił mi się jakiś trefny egzemplarz , bo po tym co tu czytałem zdecydowałem się na jego zakup.

No to się wyżaliłem .
Pozdrawiam
 

gorylla

New member
Bez reklam
Objawy, które tu opisujesz, nie świadczą najlepiej o Twoim modelu. Czego jak czego, ale płynności i dobrego odwzorowania kolorów, to temu TV nie brakuje. A klatkowanie przy obrazie SD to chyba jakiś horror. U mnie klatkuje na HD, ale ze "słynnej" przyczyny, nie leżącej po stronie TV (dekoder Samsung 370g na kanałach HD Polsatu).

Powiem Ci, że jak czytam wątek od samego początku, takich zastrzeżeń nie było. Ja osobiście zgłosiłbym TV to do serwisu. No chyba że jeszcze sprawdź wcześniej tuner i kable, może to tam tkwi problem.
 

ryba229

New member
Mar1118 napisał:
Witam
Ja niestety nie mam dobrego zdania o tym tv, a mianowicie:
Zakupiłem wersję 46 cali, podłączona jest do tunera fergusona po hdmi i do odtwarzacza dvd po euro, telewizję oglądam z odległości ok. 3-3,5m i pierwsze co się rzuca w oczy to straszny brak płynności w nawet średnio szybkich scenach, czasami klatkuje , czasami rozmywa poruszające się sceny. Następne co zauważyłem to piękna tęcza kolorów szczególnie na twarzach podczas zbliżeń, widać to dopiero w momencie poruszenia , obraz statyczny jest ok, dodam jeszcze że oba zjawiska mają miejsce zarówno na materiałach SD jak i HD i nie ma tu znaczenia czy systemy poprawiające (niby) jakość obrazu są włączone czy też nie, nic to nie zmienia , a wypróbowałem już chyba wszystkie możliwe kombinacje dostępne z poziomu zwykłego menu obrazu. No i na koniec jeszcze to syczenie w jasnych scenach, no szlag mnie trafia, dźwięk jaki wydobywa się z tego TV doprowadza mnie do szału , słyszę go z tych 3 metrów aż za wyraźnie.

Chyba trafił mi się jakiś trefny egzemplarz , bo po tym co tu czytałem zdecydowałem się na jego zakup.

No to się wyżaliłem .
Pozdrawiam

Obraz sie rozmywa rzeczywiscie ale przy szybkich scenach. Wlasciwie zauwazylem to tylko i wylacznie ogladajac pilke nozna - przy dalekich wybiciach lub ostrych dosrodkowaniach. Ja mam podlaczone pod component na ferdku 7600. Niedlugo zmieniam na Globo 9500 i wtedy zobacze czy dalej bedzie to wystepowac.

Klatkowania nie zauwazylem. Twarze przy zblizeniach to raczej wygladaja bardzo bardzo dobrze i takiej teczy nie widzialem.

Ogladam z 2m.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
slimak napisał:
Wszystko zależy od firmy kurierskiej oraz danego kuriera.
Za transport TV zapłaciłem 40zł, paczkę wniosło dwóch kurierów. Po sprawdzeniu zawartości paczki, kurier SAM ZAPROPONOWAŁ, aby jeszcze sprawdzić czy się włączy TV i wyświetli obraz.

Kurier DPD
Sklep portone.

Nie wiem czy to wyjątek czy reguła, ale w dalszym ciągu uważam, że transport plazmy kurierem to troszkę jak gra w rosyjską ruletkę.;)

P.S. TV 42S10 paczka miała naklejkę DPD z wagą 29,8 kg.
Ja miałem tak samo sklep Electo . pl kurier DPD troszke byłem przerażony opiniami o kurierach choć co prawda to już drugi tv o podobnych gabaraytach przywieziony przez kuriera. Więc tak kurierów było też dwóch może są specjalnie jednostki co rozworzą tv i wtedy jest ich dwoje. Tv wnieśli pomogli rozpakować i wyjąść tv. Polecam i nie bujcie się zamawiać przez neta.
 

pelson15211

New member
zakup plasmy

witam chce dokonać zakupu tv ale nie wiem jaki wybrać. zastanawiam się nad Panasonic :TX-P46S10 a Samsungiem PS50B550. Odległość od tv jakieś 3m sygnał kablówka później " N" do tego ps3
 
Ostatnia edycja:

Mar1118

New member
gorylla z tym odwzorowaniem kolorów to jest ok dopóki obraz jest statyczny, ale jak się już zaczyna coś dziać na ekranie to jest gorzej, tak jak napisałem ten efekt jest najbardziej widoczny przy poruszeniu na twarzach, wtedy widać mieniące się kolory tak od żółtego przez zielony do fioletu . A co do sprawdzania kabli i tunera to powiem tak , na starym TV wszystko było OK a z drugiej strony to to zjawisko występuje również na DVD.

ryba229 to rozmycie pojawia się nawet jak coś na pierwszym planie przesuwa się z prawej na lewą lub kamera kręci się dookoła ,wtedy obraz staje się bardzo rozmyty. No po prostu rozmywa wszystko co się przemieszcza po ekranie.

Wrzuciłem test buroscha, tą planszę z wahadłem, i zostaje za nim znaczny cień wygląda to tak jakby piksele nie zdążyły zgasnąć lub gasły bardzo wolno a samo wahadło jest niewyraźne.

Kurcze może to jakieś moje naleciałości wzrokowe po przesiadce z 29" CRT, w końcu to ogromny ekran w porównaniu ze starym.
 

ryba229

New member
Mar1118 napisał:
gorylla z tym odwzorowaniem kolorów to jest ok dopóki obraz jest statyczny, ale jak się już zaczyna coś dziać na ekranie to jest gorzej, tak jak napisałem ten efekt jest najbardziej widoczny przy poruszeniu na twarzach, wtedy widać mieniące się kolory tak od żółtego przez zielony do fioletu . A co do sprawdzania kabli i tunera to powiem tak , na starym TV wszystko było OK a z drugiej strony to to zjawisko występuje również na DVD.

ryba229 to rozmycie pojawia się nawet jak coś na pierwszym planie przesuwa się z prawej na lewą lub kamera kręci się dookoła ,wtedy obraz staje się bardzo rozmyty. No po prostu rozmywa wszystko co się przemieszcza po ekranie.

Wrzuciłem test buroscha, tą planszę z wahadłem, i zostaje za nim znaczny cień wygląda to tak jakby piksele nie zdążyły zgasnąć lub gasły bardzo wolno a samo wahadło jest niewyraźne.

Kurcze może to jakieś moje naleciałości wzrokowe po przesiadce z 29" CRT, w końcu to ogromny ekran w porównaniu ze starym.

Mozesz podac ten test?? Wrzuce u siebie i zobaczymy czy bedzie zostawal cien.
 

DM914

New member
Mar1118 napisał:
Witam
Ja niestety nie mam dobrego zdania o tym tv, a mianowicie:
Zakupiłem wersję 46 cali, podłączona jest do tunera fergusona po hdmi i do odtwarzacza dvd po euro, telewizję oglądam z odległości ok. 3-3,5m i pierwsze co się rzuca w oczy to straszny brak płynności w nawet średnio szybkich scenach, czasami klatkuje , czasami rozmywa poruszające się sceny. Następne co zauważyłem to piękna tęcza kolorów szczególnie na twarzach podczas zbliżeń, widać to dopiero w momencie poruszenia , obraz statyczny jest ok, dodam jeszcze że oba zjawiska mają miejsce zarówno na materiałach SD jak i HD i nie ma tu znaczenia czy systemy poprawiające (niby) jakość obrazu są włączone czy też nie, nic to nie zmienia , a wypróbowałem już chyba wszystkie możliwe kombinacje dostępne z poziomu zwykłego menu obrazu. No i na koniec jeszcze to syczenie w jasnych scenach, no szlag mnie trafia, dźwięk jaki wydobywa się z tego TV doprowadza mnie do szału , słyszę go z tych 3 metrów aż za wyraźnie.

Chyba trafił mi się jakiś trefny egzemplarz , bo po tym co tu czytałem zdecydowałem się na jego zakup.

No to się wyżaliłem .
Pozdrawiam

Obawiam się że pozostaje tylko serwis , wszystkie opisane przez Ciebie błędy świadczą o uszkodzeniu Tv zjawiska te nie występują podczas normalnego użytkowania ( a rozmycie podczas scen to atrybut LCD )
 

Mar1118

New member
Proszę bardzo na polskiej stronie chip.pl wpisz w wyszukiwarkę burosch (nie mogę jeszcze dodawać linków) tylko nie pamiętam który z tych testów ma planszę z wahadłem a w tej chwili nie mogę sprawdzić, ale na 60% to ten z pierwszego linka

DM914 widziałem parę LCDków i uwierz mi że to co jest na LCD to pan pikuś przy tym co się dzieje u mnie
 

DM914

New member
Mar1118 napisał:
Proszę bardzo na polskiej stronie chip.pl wpisz w wyszukiwarkę burosch (nie mogę jeszcze dodawać linków) tylko nie pamiętam który z tych testów ma planszę z wahadłem a w tej chwili nie mogę sprawdzić, ale na 60% to ten z pierwszego linka

DM914 widziałem parę LCDków i uwierz mi że to co jest na LCD to pan pikuś przy tym co się dzieje u mnie

To współczuję pozostaje tylko serwis nie ma żadnego uzasadnienia na te objawy jak tylko uszkodzenie elektroniki lub panela TV.
 

ryba229

New member
Ok jestem juz po testach.

Literki

IFC wylaczone - 9px lekko rozmyte , 10px rozmyte
IFC wlaczone - wszystko czytelne i plynne

Wahadlo

IFC wylaczone - wahadlo rozmyte , ruch plynny
IFC wlaczone - wahadlo lekko rozmyte, ruch plynny

W obu przypadkach przy wahadle cien minimalnie widoczny (trzeba sie przypatrzec i wiedziec gdzie patrzec)

Sprzet to DVD Philips 3142 po Componencie

Tryb kinowy fabryczny , balans bieli normalny

Nie wiem co sadzic o tych wynikach. Literki wyszly dobrze ale wahadlo jednak jest leciutko rozmyte.

Moze sie wypowie ktos znajacy temat?
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Mar1118 napisał:
Wrzuciłem test buroscha, tą planszę z wahadłem, i zostaje za nim znaczny cień wygląda to tak jakby piksele nie zdążyły zgasnąć lub gasły bardzo wolno, a samo wahadło jest niewyraźne.

ryba229- jak widzisz mar1118 napisał, że za wahadłem zostaje "znaczny" cień, a to chyba oznacza, że jest bardzo wyraźny. A u Ciebie, z tego co piszesz, jest ledwie zauważalny. To chyba wyjaśnia sprawę uszkodzenia TV kolegi Mara1118

Spróbuję zrobić test u siebie. Do tej pory przy normalnym oglądaniu TV nie udało mi się bowiem zauważyć pracy trybu IFC, może więc sprawdzę przy okazji, za co zapłaciłem.
 

ryba229

New member
gorylla napisał:
ryba229- jak widzisz mar1118 napisał, że za wahadłem zostaje "znaczny" cień, a to chyba oznacza, że jest bardzo wyraźny. A u Ciebie, z tego co piszesz, jest ledwie zauważalny. To chyba wyjaśnia sprawę uszkodzenia TV kolegi Mara1118

Spróbuję zrobić test u siebie. Do tej pory przy normalnym oglądaniu TV nie udało mi się bowiem zauważyć pracy trybu IFC, może więc sprawdzę przy okazji, za co zapłaciłem.

Tez przy normalnym ogladaniu nie widzialem pracy IFC ale przy literkach zobaczylem go bardzo wyraznie. Tak u mnie cien jest minimalnie widoczny a sam ruch wahadla plynny i bez zarzutow takze chyba troche sie czepiam;) Wstrzymam sie raczej z osadem do zmiany tunera i okablowania.
 

Mar1118

New member
ryba229 u Ciebie przynajmniej coś daje zabawa z IFC u mnie nie ma różnicy czy włączę czy wyłączę

gorylla "znaczny" to właśnie znaczy:) mogę powiedzieć że ma szerokość dwóch ramion tego wahadła i wygląda tak jak napisałem wcześniej , jak powoli gasnące piksele.

Jutro chyba wezmę płyty z testami i podjadę do jakiegoś sklepu żeby porównać i upewnić się w decyzji wezwania serwisu.
 

ryba229

New member
Mar1118 napisał:
ryba229 u Ciebie przynajmniej coś daje zabawa z IFC u mnie nie ma różnicy czy włączę czy wyłączę

gorylla "znaczny" to właśnie znaczy:) mogę powiedzieć że ma szerokość dwóch ramion tego wahadła i wygląda tak jak napisałem wcześniej , jak powoli gasnące piksele.

Jutro chyba wezmę płyty z testami i podjadę do jakiegoś sklepu żeby porównać i upewnić się w decyzji wezwania serwisu.
No to chyba czeka cie serwis bo to IFC bardzo wyraznie pomaga przy literkach i dosyc wyraznie przy wahadle.

A literki jak wyszly u Ciebie??
 
Do góry