Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

PanRyba

New member
Swojego 42s10e mam już czwarty dzień. Wybierałem TV do 3000zł, plasma lub LCD, wybór padł na panasa. Moje spostrzeżenia.
Na "+"
-Ładny design (piano black)
-Płynność ruchów zdecydowanie lepsza niż na LCD. Różnica widoczna nie tylko w grach i filmach ale i w zwykłej kablówce.
-Czerń lepsza niż w LCD z tego przedziału cenowego ale bez rewelacji, spodziewałem się czegoś więcej po plaźmie. Po zgaszeniu świateł za to robi się ciekawie bo nie razi znane z LCD podświetlenie czarnego i czerń jest naprawdę czarna.
-Bardzo ładne odwzorowanie kolorów, zdecydowanie bardziej naturalne niż na LCD.
-W 1080p bajka, obraz ostry, nic nie mruga nic nie skacze.
-Całkiem niezła jakość dzwięku. Nawet słychać czasem jakiś bas.
-Całkiem nieźle radzi sobie ze skalowaniem obrazu. Nie jest udręką pograć w coś w niższej rozdzielczości lub obejrzeć divx'a
-Szybki tuner. Zmiana kanału błyskawiczna w porównaniu z moim dotychczasowym LCD od LG

Na "-"
-Przede wszystkim brak obsługi 1080p po componencie (co zmusiło mnie do wymiany xboxa360 na wersje z HDMI) jak i przez VGA co jak dla mnie czyni to wejście zupełnie zbędnym. Ostatecznie komp podłączony przez dvi>hdmi.
-Na analogowej kablówce nie ma rewelacji, jest tylko troche lepiej niż na LCD, jednak plasmy 1024x768 tutaj górują.
-Beznadziejny pilot. Wygląda jak urządzenie dla niedowidzących. Brak ważnych przycisków: sleep (trzeba wchodzić do menu żeby ustawić), poprzedni kanał, szybka zmiana trybów obrazu. Sam pilot mało wygodny i wykonany z nędznych plastików.
-Uruchamianie: Trzeba przytrzymać przycisk na pilocie (po co to komu?)

Mimo wszystko gdybym teraz kupował, kupiłbym to samo. W tej cenie chyba najlesza propozycja. Napewno lepsza niż LCD.
Co do zauważonych już przez innych użytkowników wad:
-bzyczenie jest, ale nie jest głośne i irytujące, przynajmniej u mnie w mieszkaniu bardziej słychać lodówkę więc bzyczenie znika w tle. Mówię tu o sytuacji gdy wyłączymy głos w TV bo jak gra normalnie to nic niepokojącego nie słychać.
-obudowa u mnie nie brzęczy nawet na ustawieniu niskich tonów na 8 i głośności na 20 jak już ktoś opisał. Słuch mam dobry i nic nie stwierdziłem
-powidoków żadnych jeszcze nie stwierdziłem i specjalnie bym się tym nie martwił
-obudowę nie tak łatwo zarysować (ma już za sobą pierwsze czyszczenie i pod światło jak nówka).
Ogólnie bardzo dobry panel w segmencie nisko-budżetowym. Dla miłośników kina i gier video, jak dla mnie jedyny słuszny wybór. Fajne LCD zaczynają się dla mnie od 4500zł...
 

pokonek

New member
proxyd napisał:
Dzięki Pokonek!
Rozglądałem się ostatnio za srebrym s42 na terenie Wa-wy, nie stety nie moglem dorawać na żywo... Wszedzie piano black... Na stronie panasonic o dziwo tez nie mogłem nic znaleźć...

Tak czy inaczej dziękuje za posta !



Loren185;
Wielkie THX za zdjęcia!


Pozdrawiam!

Witaj.
Na str. Panasonic otwierasz :
-oferta
-po lewej stronie katalog "Revolution"
-interaktywny flash lub HTML (str.48). W HTML można lepiej powiększyć.
Pozdrawiam
 

web

New member
PanRyba napisał:
Po componencie nie ma możliwości uzyskania wyższego sygnału niż 720p w żadnym urządzeniu, dlatego wymyślono HDMI w celu obsługi 1080p. Nawet BLU RAY po componencie przepuszcza tylko 720p, nie rozumiem więc za co ten minus.
 

PanRyba

New member
web napisał:
Po componencie nie ma możliwości uzyskania wyższego sygnału niż 720p w żadnym urządzeniu, dlatego wymyślono HDMI w celu obsługi 1080p. Nawet BLU RAY po componencie przepuszcza tylko 720p, nie rozumiem więc za co ten minus.
Chociażby dlatego że specyfikacja samego wyjścia/wejścia daje taką możliwość. Również hardware x360 pozwala na puszczenie 1080p przez component. Dużo projektorów fullHD przyjmuje sygnał 1080p przez componenta, a i tv też się znajdą.
Nie zmienia to jednak faktu że panasonic mógłby przyjmować 1080p przez vga co również by mnie ratowało a to że telewizor fullHD przyjmuje na tym wyjściu jedynie HDready jest chyba ewenementem.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Myślę, że trochę przesadzasz. To tak, jakbyś miał np. pretensje do producentów komórek, że nie montują już irdy tylko BT. Czas pewnych urządzeń tudzież złącz przeminął i zamiast się obrażać po prostu prędzej czy później należy się dostosować (ja akurat componenta nie używam bo nie jest mi do niczego potrzebny- only HDMI + z braku HDMI w lapku- VGA).

A z tą rozdziałką po d-subie to masz rację. Nie wiedzieć czemu Panasonic ograniczył to złącze tylko do 1366x768.
 

DM914

New member
PanRyba napisał:
Chociażby dlatego że specyfikacja samego wyjścia/wejścia daje taką możliwość. Również hardware x360 pozwala na puszczenie 1080p przez component. Dużo projektorów fullHD przyjmuje sygnał 1080p przez componenta, a i tv też się znajdą.
Nie zmienia to jednak faktu że panasonic mógłby przyjmować 1080p przez vga co również by mnie ratowało a to że telewizor fullHD przyjmuje na tym wyjściu jedynie HDready jest chyba ewenementem.

Złącza Component i VGA jak wiadomo to złącza analogowe i aby obraz w Full HD był tak jak widzimy go przez HDMI 1.3a powinny być spełnione warunki : dobrej jakości kabel ( przy większych odległościach b. dobry ) oraz niezły przetwornik analogowo-cyfrowy na wejściu TV i wyjściu urządzenia co w przypadku układu znacznie podwyższa cenę urządzenia .

Dodatkowo oba systemy niestety powoli odchodzą w przeszłość a jak widać Panasonic idzie na skróty tnie koszt ( aby skutecznie rywalizować z ceną LCD ) i na wejściu swoich złącz VGA i Component dając okrojone konwertery sygnału anlogowo-cyrowego wychodząc chyba z założenia że i tak ostatecznie dla klienta liczy się cena.
 

paweu

New member
Witam,
Zakończyłem poszukiwania TV. Po poczytaniu opinii na forum oraz przewertowaniu stron internetowych wybór padł na Panasa 46s10. Pokój dość duży, od TV siedzimy ok 4m. Całkiem spory ekran w porównaniu do poprzedniego Soniaka 21" :D Zakup w necie, cena 3339zł, kolor czarny.
TV podłączony do cyfrowego UPC SD (jutro HD)

Uwagi:
-Biel trochę szara (ustawione na zimny)
-Czerń świetna (w porównywalnym zakresie cenowym - super)
-Bzyczenia nie stwierdzono - z 4m nic nie słychać, głos w TV wyłączony - dźwięk idzie ze wzmacniacza stereo na dość duże głośniki
-Lakier na obudowie w bardzo dobrym stanie, brak przebarwień, rys itp.
-Na DVD (przez scart) bardzo dobry obraz i kolory, na kablówce niektóre programy rewelacyjnie, niektóre przeciętnie

Podsumowując - nie będę oryginalny ale w tej cenie IMHO nic lepszego nie znajdziemy. W SD prezentuje się świetnie, nie miałem jeszcze okazji zobaczyć w akcji HD.
 
Ostatnia edycja:

ryba229

New member
Pytanie do posiadaczy S10 obeznanych w HD.

Chcialbym puscic z karty SD odcinek Heroes 720p. Plik mkv dodaje na karte, tworze strukture AVCHD podana pare postow wczesniej i wszystko powinno wtedy zagrac??

Dzieki bartolinio zapoznam sie z podanym tematem.
 
Ostatnia edycja:

proxyd

New member
pokonek napisał:
Witaj.
Na str. Panasonic otwierasz :
-oferta
-po lewej stronie katalog "Revolution"
-interaktywny flash lub HTML (str.48). W HTML można lepiej powiększyć.
Pozdrawiam


Dzięki wielkie!:)
Nie zwróciłem na ten odnośnik uwagi... Nie mnie jednak, jutro lub po jutrze sprawdzę wszystko u siebie w domu. Wczoraj złożyłem zamówienie na sprzęt, teraz odliczam godziny do przybycia qriera !:D

Pozdrawiam!
 

3nadel

New member
S10

Witam.

Kilka zakładek wcześniej pytałem się o różne rzeczy w sprawie S10-tki. Chciałem Wam podziękować - TX-P42S10E stoi u mnie w pokoju ;)

Kilka uwag w sprawie TV.
1. Jeśli mieszkacie w bloku i kupujecie w necie to załatwcie sobie kogoś do pomocy przy w noszeniu.. ja 42 cale sam na 4-te piętro tachałem, ale nie wiem, czy poradziłbym sobie z 46, czy 50 cali. Nie chodzi o wagę - tylko o szerokość - nie idzie tego dobrze złapać.

2. Uważajcie gdzie kupujecie - mój ma coś nie tak z gniazdem PC VGA, ale w dobie kabli HDMi (mam takowe wyjście na k. graficznej) nie przejąłem się tym. Gdybym jednak chciał podłączyć starszy komputer byłby zonk.

3. Ten TV nie wchodzi na meblościankę - wciąż popularne miejsce dla TV, miejcie to na uwadze.

4. Obraz na TV puszczony przez HDMi za 55zł (OFC) jest rewelacyjny. Nie potrafię sobie wyobrazić ładniejszego. Gry na PC wyglądają świetnie - można wprost wejść w akcję z uwagi na małą odległość od oczu. A XBOX 360? Gry dostały więcej klatek w porównaniu z poprzednimi ustawieniami, gdyż konsola nie musi wykonywać down-sacllingu, który jednak zabiera trochę % jej mocy obliczeniowej.

Wady? Jeszcze nie widzę żadnych... TV sam dopasowuje swoją jasność do oświetlania pokoju - gdy zobaczyłem, że po zgaszeniu światła zaczął się ściemniać oniemiałem.
 

slimak

New member
Bez reklam
3nadel napisał:
Witam.



Kilka uwag w sprawie TV.
1. Jeśli mieszkacie w bloku i kupujecie w necie to załatwcie sobie kogoś do pomocy przy w noszeniu.. ja 42 cale sam na 4-te piętro tachałem, ale nie wiem, czy poradziłbym sobie z 46, czy 50 cali. Nie chodzi o wagę - tylko o szerokość - nie idzie tego dobrze złapać.

Wszystko zależy od firmy kurierskiej oraz danego kuriera.
Za transport TV zapłaciłem 40zł, paczkę wniosło dwóch kurierów. Po sprawdzeniu zawartości paczki, kurier SAM ZAPROPONOWAŁ, aby jeszcze sprawdzić czy się włączy TV i wyświetli obraz.

Kurier DPD
Sklep portone.

Nie wiem czy to wyjątek czy reguła, ale w dalszym ciągu uważam, że transport plazmy kurierem to troszkę jak gra w rosyjską ruletkę.;)

P.S. TV 42S10 paczka miała naklejkę DPD z wagą 29,8 kg.
 
Do góry