Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

DM914

New member
@gorylla

Także podzielam twoje zadanie, kalibracja to marketing , żadna firma produkująca Tv nie pozwoli sobie na znaczącą zmianę parametrów ISF - po prostu nie sprzedałaby swoich produktów.
Niemniej jednak nie możemy odbierać innym prawa do przynajmniej chęci skorzystania z "dobrodziejstw" kalibracji i posiadając jakąkolwiek wiedzę na temat nie podzielić się nią - od tego właśnie jest Forum
 

amlas

New member
a może zmiana jest znacząca?
fajnie by było gdyby wypowiedział się ktoś kto przeprowadził taką kalibrację na swoim panasie.

Nawiasem mówiąc rzadko który sprzedawca w sklepie słyszał o czymś takim jak kalibracja - najczęściej są zdziwieni i nie wiedzą o co chodzi:eek:
 

Sikorrr

New member
problem z modułem Polsatu

Przepraszam tych co czytali już ten post na forum V10 ale może ktoś z użytkowników innych modeli spotkał się z tym problemem i może mi coś doradzić ?

Od pewnego czasu (przez miesiąc było OK) mam pewne problemy w korzystaniu z modułu CI z kartą Polsatu. Otóż codziennie jak włączam TV (na kanał z paczki Polsatu) pojawia mi się komunikat "program zakodowany". Czekanie aby się odpalił nic nie daje - pomaga dopiero wysunięcie modułu CI i jego ponowne włożenie (taki sposób z samą kartą nic nie zmienia).
Czy miał ktoś takie problemy i potrafi coś mi doradzić ?
Sam już nie wiem czy to wina modułu + karty (czyli reklamacja w Polsacie) czy gniazda CI w TV (czyli reklamacja w Panasonicu). A może są na to jakieś "sposobiki" (czyszczenie, inna kolejność czynności, itp.)
Proszę o jakieś porady :)
 

nowart

New member
Niestety i ja mam podobny problem z modułem Cam tv kablowej w slocie CI. Co chwila znika obraz i pojawia się na sekundę "brak sygnału" lub "kanał zakodowany" po czym wskakuje spowrotem na kanał. Dzieje się to głównie gdy uruchamiam/wyłączam jakieś urządzenie elektryczne w domu - czy tv/moduł są tak wrażliwe na tak minimalne skoki napięcia??
Ostatnio co rusz , po wyłączeniu tv na noc i ponownym uruchomieniu kasują się wszystkie kanały - to już doprowadza mnie do szału, gdyż ustawienie trzydziestu kilku kanałów nie zajmuje w tym tv 10 minut...

Telefon do Panasonic Polska - "to oczywiście wina wadliwego modułu"
Telefon do operatora - "to oczywiście wina odbiornika"

Moduł wymieniłem na inny (też TechniSat, ten sam model), nadal to samo. W tygodniu idę do operatora po inny model modułu, jak to nie pomoże z bólem wrócę do zakichanego dekodera, tony kabli, kolejnego pilota itd itp...
 

ossassin

New member
Witam
W sprawie kalibracji - jest to dla mnie bardzo wazna sprawa, a nie tylko "widzimisie". Popatrzcie, co sie dzieje z kolorem czerwonym:
fotoo.pl/zdjecia/files/2009-09/5f2ba517.jpg
fotoo.pl/zdjecia/files/2009-09/02b69e17.jpg

Moze te zdjecia sa troche za duze, fakt, ale zobaczcie, jak S10 rozmywa i jakos tak hm, zmienia kolor czerwony... Czcionka powinna byc cala czerwona, a nie jakos tak "zgradientowana" :). Probowalem podregulowac jakos obraz za pomoca dostepnych opcji, ale to nic nie daje.

No wiec jak mam przeprowadzic poprawnie kalibracje? Gdzie moge znalezc ustawienia bardziej zaawansowane? Pomoze ktos? :)
 

seba222333

New member
Witam. To mój pierwszy post tutaj ale czytam to forum regularnie od prawie 2 lat. Dzieki Wam kupilem w koncu telewizor - TX-P42S10.
Wszyscy, którzy się zastanawiają, czy go kupować - kupujcie bo naprawdę warto. Obraz rewelacja, czy to SD, czy HD (ja mam z "n"-ki). Żadnego bzyczenia, piszczenia, czy innych tam niepożądanych odgłosów. Obraz HD żyleta aż miło, bez kalibracji, bez zbędnego ustawiania obraz naprawdę cudny - zwłaszcza w porównaniu do starego telewizora - 21" CRT z dość niskiej półki.
 

gorylla

New member
Bez reklam
W końcu rozsądna wypowiedź zadowolonego użytkownika. Zero utyskiwań, narzekań i smutów, że coś tam, że coś tam i jeszcze coś tam.

Moja jedna uwaga- od początku bardzo uważaj na obudowę, bo okrutnie się rysuje. Trzeba się z nią obchodzić jak najdeliktniejszymi szmatkami.
 

mlodywilq

New member
Dzisiaj podłączyłem komputer do tv i rozdzielczość optymalna to 1824x1280 .Jak dałem 1920x 1280 to ucina ekran. Czym to jest spowodowane?
 

Rudiok

New member
Ok, to teraz moje 3 grosze :)

Od tygodnia jestem szczęśliwym użytkownikiem 42s10e. Model zakupiłem po krótkim rozeznaniu na forum (dzięki wszystkim za pomoc) i w internecie. Kiedyś byłem maniakiem przeglądającym setki stron, porównującym nawet najgłupsze parametry. Z wiekiem dochodzę do wniosku, że więcej traci się czasu na takie wyczekiwanie i porównywanie niż na realną radość z użytkowania danej rzeczy. Określiłem jedynie swój budżet i możliwości i wybierałem między x10 a s10. Ostatecznie wybór padł na s10 z racji full hd, co ma już przyszłościowe zabarwienie. Z wyboru jestem bardzo zadowolony a telewizor kosztował mnie 2800 (w sklepie stacjonarnym Mix electronics).

Kilka słów o użytkowaniu. Kupując ten model doskonale zdawałem sobie sprawę czego oczekiwać. Jest to wg mnie tv o najlepszym stosunku jakości do ceny i tak też go odbieram. Jeśli miałbym do dyspozycji budżet dwukrotnie wyższy możliwe, że wybór byłby inny, ale z taką kwotą moim zdaniem wybór plazmy Panasonica to trafny wybór.

Do codziennego użytkowania dokupiłem telewizję n i jest super. Obraz oglądany jest z odległości 2,5-2,7 metra i jest rewelacyjny. Oczywiście wszystko zależy od stacji. Z pustego i Salomon nie naleje, więc takie pasztety jak 4funtv albo Tvn7 nie będą wyglądać rewelacyjnie, ale porównując to do obrazu jaki generują LCD w podobnej klasie cenowej Panasonic nie ma się czego wstydzić. Oczywiście kopara opada po przełączeniu na kanały hd - moim ulubionym kanałem stały się Nat geo i Animal Planet hd :) Świat zwierząt w hd to jest to!

Telewizor stoi (wisi) prostopadle do okna wychodzącego na stronę zachodnią. Bałem się, że (idąc za wypowiedziami niektórych) nie da się nic oglądać w słoneczny dzień. Ale zwyczajne materiałowe rolety załatwiają sprawę i jest git. Wydaje mi się, że niektórzy już zapomnieli jak wrażliwe na światło słoneczne były crt...

Jeśli chodzi o sam obraz i odwzorowanie kolorów to jestem zadowolony. Biel na plaźmie nie będzie równoznaczna z bielą na LCD (przynajmniej w moim odczuciu) i jestem tego świadomy, ale daleko mi do stwierdzenia (jak czytałem gdzieniegdzie), że biały jest szary a czerwony fioletowy. Kilka chwil wystarczy poświęcić na sprawdzenie ustawień i dobranie swojego ulubionego (ja używam trybu normalnego z lekko podbitymi ustawieniami i jest super). Co do docierania to szczerze powiedziawszy nie zwracam na to zbytniej uwagi. Tv kupiłem od zaufanego znajomego w sklepie, w którym włączony był przez ok. tydzień czasu i w sumie można powiedzieć, że sklep dotarł mi tv :) Żadnego zjawiska typu green ghosting czy powidoków nie zaobserwowałem, mimo sporej dawki gier jaką już na tv przetestowałem :)

Do tv podłączałem już konsole PS2 i PS3. Jeśli chodzi o PS2 to przez kabel component jest super. Oczywiście cudów nie ma - stosunkowo mała rozdzielczość niektórych gier nie będzie wyglądać rewelacyjnie na panelu o takiej rozdzielczości, ale to też zależy od tytułu. PS3 to już inna para kaloszy - tu tv pokazuje swoją moc. NFS Shift odpalony na tym tv powoduje istny szczękopad. Filmy br - miód malina. Po seansie z PS3 ani chwili nie żałuję, że zdecydowałem się na s10 zamiast na x10.

Jeszcze jedna kwestia - wspominane tu często buczenie. Oczywiście, że występuje, ale czytając jak dla niektórych jest to problemem momentami wątpiłem w słuszność wyboru tego modelu. Ale nie czarujmy się - to jest sprzęt elektroniczny i będzie zawsze buczał czy szumiał. To tak jakby do auta niższej klasy mieć pretensje, że słychać w nim silnik. Jak dla mnie buczenie jest obecne, ale traktuję je jako normalną cechę sprzętu - komputer czy lodówka też buczą i jakoś ludzie żyją. Hdtv recorder od n-ki - ten dopiero buczy :) Ale taki już los urządzeń elektrycznych.

Ogólnie rzecz biorąc - jestem zadowolony i polecam każdemu :)
Powtórzę się, ale subiektywnie uważam, że w tej klasie cenowej Panasonic deklasuje konkurencję zarówno jeśli chodzi plazmy jak i lcd.

--
Pozdrawiam, Rudiok
 

ryba229

New member
Rudiok dzieki za wyczerpujaca opinie bo ja rowniez jestem na koncowym etapie rozwazania x10 czy s10. Skoro z grami nie ma problemu a jak wiadomo telewizor kupujemy na kilka lat to rowniez skusze sie na Full Hd. Jesli moglbys jeszcze napisac jak wrazenia z ogladania sportu (HD i SD) to bylbym bardzo wdzieczny.
 

Rudiok

New member
ryba229 napisał:
Rudiok dzieki za wyczerpujaca opinie bo ja rowniez jestem na koncowym etapie rozwazania x10 czy s10. Skoro z grami nie ma problemu a jak wiadomo telewizor kupujemy na kilka lat to rowniez skusze sie na Full Hd. Jesli moglbys jeszcze napisac jak wrazenia z ogladania sportu (HD i SD) to bylbym bardzo wdzieczny.

Wiesz co, szczerze powiedziawszy to fanem sportu nie jestem i kanały sportowe są u mnie na szarym końcu listy :)
Ale biorąc pod uwagę kanały sportowe w n-ce to kanały sd są na szarym końcu tak jak np. tvp sport - obraz w bardzo niskiej jakości i to niestety widać, przyjemność z oglądania znikoma. Zresztą zwykły eurosport też nie zachwyca. Za to wszelkie kanały hd to już miód. Eurosport ze znaczkiem hd to całkiem inna jakość - ostro, płynnie, tato jako fan piłki ocenił to na 5+ ;) Pośrednio wypadają kanały nsport, bo niby jest tam znaczek hd, ale ta rozdzielczość to jakaś taka naciągana trochę na moje oko.

--
Pozdrawiam, Rudiok
 

greend

New member
ryba229 napisał:
Rudiok dzieki za wyczerpujaca opinie bo ja rowniez jestem na koncowym etapie rozwazania x10 czy s10. Skoro z grami nie ma problemu a jak wiadomo telewizor kupujemy na kilka lat to rowniez skusze sie na Full Hd. Jesli moglbys jeszcze napisac jak wrazenia z ogladania sportu (HD i SD) to bylbym bardzo wdzieczny.

Ja też byłem do wczoraj na tym etapie jednak wybrałem x10, najlepiej porównać obydwa jak stoją obok siebie, x10 zdecydowanie lepiej odbiera, lepszy kontrast, ostrość, jaskrawość na obydwu leciał BR, s10 ma tą przewagę że grając na konsoli można siedzieć metr od obrazu (mniejsza plamka) w x10 co najmniej z 2 metrów, ale używając tylko do oglądania dvd, tv jak ja polecam x10
 

ryba229

New member
greend napisał:
Ja też byłem do wczoraj na tym etapie jednak wybrałem x10, najlepiej porównać obydwa jak stoją obok siebie, x10 zdecydowanie lepiej odbiera, lepszy kontrast, ostrość, jaskrawość na obydwu leciał BR, s10 ma tą przewagę że grając na konsoli można siedzieć metr od obrazu (mniejsza plamka) w x10 co najmniej z 2 metrów, ale używając tylko do oglądania dvd, tv jak ja polecam x10

To ladnie mi w tym momencie namieszales...
 

Rudiok

New member
greend napisał:
no i pewnie ostro się naraziłem właścicielom s10:D , ale nie raz pada stwierdzenie że trzeba wszystko zobaczyć samemu

Dokładnie tak :) Nie ma jak zobaczyć na własne oczy. Ale pod warunkiem, że ustawienia będą podobne na obydwu telewizorach no i oglądane w podobnych warunkach.

--
Pozdrawiam, Rudiok
 

ryba229

New member
Oba telewizory sa bardzo dobre. Kiedys w ogole nie bralem pod uwage plazm a tylko LCD szczegolnie Samsunga a656 lub teraz b650. S10 ze wzgledu na Full HD wydaje sie bardziej przyszlosciowym wyborem natomiast pieniadze zaoszczedzone na kupnie X10 moglbym przeznaczyc na dobry odbiornik HD (Opticum). Ciezki wybor :)
 
Do góry