Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

ikarek

New member
Drżenie obrazu

Jakiś czas temu poczytałem sobie zainteresowałem się tym modelem i po przeczytaniu tego wątku i wielu całkiem pozytywnych opinii postanowiłem takowy tv zakupić. Niestety po podłączeniu i przetestowaniu jestem jak na razie bardzo rozczarowany i nie do końca wiem gdzie jest problem. A problem jest następujący : Przy ruchomym obrazie wszystko co jest czerwone lub pomaranczowe lub coś podobnego strasznie drży, najlepieuj to wychodzi podczas oglądania np: piłki nożnej. Jeśli jeden z zespołów gra w czerwonych koszulkach to jest maskara, a najgorsze są zbliżenia bo wtedy to już przeszkadza to niemiłosiernie. Zachowanie to nie występuje cały czas ale bardzo często. Jak dla mnie to z takim zachowaniem ten tv jest do niczego. Teraz pytanie czy jest to wada mojego egzemplarza, kwestia sygnału czy jakiś ustawień czy ten tv tak po prostu ma. Sprawdziłem sobie to puszczając filmik i nie było tego problemu wiec generalnie to chyba nie problem tv, na niektorych kanalach np: tvp2 nie obserwuję tego przynajmniej nie aż tak a oglądałem mecz w kosza i też były czerwone elementy. Wychodzi mi więc że to kwestia niektórych kanałów. Próbowałem też z ustawieniami i zmieniając Kolor z 30 na np: 15 pomagało to i efekt drżenia obrazu znikał tylko szkoda że wtedy to też praktycznie obraz robił się bardzo niekolorowy więc też dupa bo nie po to kupiłem taki tv żeby mieć obraz prawie czarnobiały. Generalnie wychodzi mi na to że problem jest na Canal+Sport, bez znaczenia czy hd czy nie, na Discavery, na tych widoczne jest to najbardziej i tam jak na razie to zaobserwowałem najmocniej. Mam dekoder HD z kablówki Aster, może niektorzy będą kojarzyć bo chyba jest nie tylko w zielonej górze. Pamiętam tez że w momencie zakupu gośc ze sklepu ostrzegał mnie przed czymś takim i że te nowe modele tak mają, nawet mi to pokazywał ale wtedy to zrozumiałem że mu chodzi o górna i dolną krawędź obrazu (gdy nie jest pełny ekran) i faktycznie obraz drżał bardziej niż u innych ale z daleko nie było z tym problemu i to ma się nijak to tego co teraz widzę. A teraz pytania. Dodam jeszcze że to drżenie generalnie jest widoczne tylko na niektórych kolorach właśnie czerwonym, pomarańczowym i podobnych, na innych w zasadzie nie da się tego zaobserwować.
Czy ktoś z was też obserwował coś takiego? Czy można z tym coś zrobić i jaka może być tego przyczyna?
 

ikarek

New member
Cieżko mi to stwierdzić z jakąś pewnościa ale dałem 100zł za kabel i jak mi mówił sprzedawca to podobno przyzwoity kabelek. Firma to chyba techlink o ile dobrze pamietam.
 

nowart

New member
znikające kanały !!!

witajcie
dawno mnie tu nie było ale od sławetnego problemu z syczeniem zauważyłem kolejny , doprowadzający mnie do szału problem. Starałem się szukać na forum ale poza gdybaniem okołotematowym nic konkretnego nie znalazłem.
Zatem raz na jakiś czas, sam już nie wiem czego jest to skutniem, wysypuje mi się cała lista kanałów TV. Wczoraj zakupiłem innego laptopa, bawiłem się trochę HDMI i może to jest przyczyną tych anomalii... no ok, ale dlaczego się tak dzieje i jak się z tym uporać? Przecież nie będę co kilka dni siedział jak baran pół godziny przed tv i ustawiał mozolnie kanały...!!!:x
Poza tym za diabła nie mogę ustawić aby obraz z laptopa wyświetlał się na pełnym ekranie TV mimo, że w ust. karty graf. laptopa (Samsung R522, ATI HD4330) jest ustawiona rozdzielczość full HD. Nie pomagają żadne ustawienia, które póki co przetestowałem. Obraz jest ok 5cm mniejszy od normalnego i za diabła nie mogę wyświetlić go na pełnym ekranie.
W poprzednim Dellu wszystko grało idealnie a tu już po zakupie mnie szlag trafia...
Poza tym obraz wyświetlany przez hdmi z tego laptopa - mimo zainstalowania najnowszych sterów do grafiki - za diabła nie jest tak ostry jak obraz wyświetlany w starszym Dellu z grafiką zintegrowaną MHD4500 - o co tu chodzi? Wygląda to jak skompresowany, poszatkowany jpeg...
z góry dziękuję za pomocne wskazówki.
 

adam-ant

New member
kiki napisał:
nie bzyczy więcej niż inne :D.

adam-ant napisał:
A V10 bzyczy tak samo jak S10?

kiki napisał:
nie słychać w ogóle

Czyli wiadomo, można mieć ciszę, spokój i ogólnie rzec biorąc bardzo wysoką jakość w każdym aspekcie dopiero za cenę V10. A w przedziale cenowym S10, mimo iż ogólnie jakość też jest w miarę dobra, to trzeba się godzić na bzyczenie telewizora.
Szkoda, chciałoby się tanio, a dobrze... :D
 

Navyman

Banned
Czytając amerykańskie AVS forum a dokładniej wątki o odpowiedniku naszego S10 znalazłem wątek o docieraniu/ustawieniach i... robią to metodą "break-in" czyli "ostre" nastawy (np. kontrast na 100) i puszczanie z płyty DVD lub z karty SD specjalnie przygotowanych obrazów (Evangelos2 break-in DVD lub Thumbdrive files) przez 120 godz. Gość tłumaczy że docieranie plazmy w starszych modelach odbywało się poprzez nastawy poniżej 50% na 200 godz a w nowych panelach (12G) docieranie lub po ichniemu phosphore aging robi się odwrotnie. I dopiero po wykonaniu "break-in" powinno się skalibrować panel.
Na pytanie gościa, że wszędzie robi się to starą metodą (małe nastawy) i tak każe wręcz literatura, guru tego forum o nicku D-NICE odpowiada: Exactly how outdated is the literature you have been looking at? My settings are per the suggestions of engineers who actually create PDP displays. Not the marketing or legal departments of PDP manufacturers. :eek:

Odmienność tych metod tłumaczy także inny gość uzasadniając dlaczego kontrast ma być na max w tej metodzie: The difference between viewing vs running break-in graphics. The break-in graphics are a known quantity that should evenly exercise all cells with no threat of IR due to a static image, thus crank up the contrast. With regular viewing, the recommendation is to initially turn down the settings which I think is to guard against image retention due to letterbox bars, network logos, etc staying in one place. In these less controlled conditions, it's probably better off to have the settings lowered.
Kolejny gościu ma takie samo zdanie czyli: This is exactly what my mind's eye told me a few years ago when i first got my PZ700U and learned a little about how the phosphors work. The old break-in procedures from 4+ years ago always said to lower the settings (like on the white paper that Panasonic had in their FAQs), but my brain kept telling me that this only prolongs the break-in period. Then i figured that when you use the solid color break-in images on the break-in DVD or an SD card, the phospors will age evenly so it would be ok to crank the Picture setting way up and that would make the panel more resistant to temporary IR.

Mnie to trochę w bani zamieszało i... what now? :confused: Brejkinować czy metoda wolno dojrzewającego wina? :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ikarek -
z pewnością nie jest to problem telewizora , albo gra źle albo dobrze.
Podłącz po euro i napisz jak działa ?
Tak czy tak powinno przeprowadzić się kalibrację :
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html

======================================================

Co do bzyczenia - nie różni się od innych . 99% osób tego nie słyszy
Jest możliwe że może to dokuczać osobom którzy mają bardziej wyczulony słuch.
=====================================================

co do docierania szokowego - nigdy nie próbowałem.Ale czekam z przyjemnością na opinie tych co spróbują :D
 

Foxxx24

New member
Plazma po dotarciu uodparnia się na powstawanie powidoków i również poprawia się wyświetlanie barw, co było też widoczne w ubiegłorocznych modelach (jednak to samo też ma miejsce po normalnym użytkowaniu po jakimś czasie)

Jednak powstawanie powidoków w obecnych modelach Panasonica jest znikome.


Pozdrawiam
 

brandt78

New member
adam-ant napisał:
Czyli wiadomo, można mieć ciszę, spokój i ogólnie rzec biorąc bardzo wysoką jakość w każdym aspekcie dopiero za cenę V10. A w przedziale cenowym S10, mimo iż ogólnie jakość też jest w miarę dobra, to trzeba się godzić na bzyczenie telewizora.
Szkoda, chciałoby się tanio, a dobrze... :D

V10 tez bzyczy, da sie to przy jasnych scenach uslyszec nawet w dzien z odleglosci 3 metrow. Mam V10 przeszlo miesiac wiec wiem co mowie....
 

OSKAR1971

New member
Jeśli Wam bzyczy przy jasnych scenach to zmniejszcie basy. Dużej straty w odsłuchu nie ma a jest względny spokój ze słynnym buczeniem.
A tak na marginesie to każdy dekoder bardziej hałasuje.
 

brandt78

New member
OSKAR1971 napisał:
Jeśli Wam bzyczy przy jasnych scenach to zmniejszcie basy. Dużej straty w odsłuchu nie ma a jest względny spokój ze słynnym buczeniem.
A tak na marginesie to każdy dekoder bardziej hałasuje.

Caly ten problem bzyczenia w tych plazmach nie ma nic wspolnego z glosnikami. Mozna nacisnac mute i bzyczy tak samo, bo to bzyczy elektronika (cos jak zasilacz albo jakas cewka).
Zreszta na logike co wspolnego jasnosc obrazu moze miec z glosnikami...

Skoro tego nie slyszales to jak mozesz twierdzic ze dekoder bardziej halasuje?
Mam dekoder "n" i jest bezglosny. Glosny to jest dopiero xbox 360 :D
 

ja_n_ek

New member
ryba229 napisał:
Co masz na mysli mowiac gdzie te 100(400)Hz??
Witam,
ja rowniez nie widzialem "tych" 100Hz, ekran migotal na bialych powierzchniach. Oczywiscie ze nie ogladam tylko bialych rzeczy, ale generalnie takie 60Hz duzo bardziej meczy wzrok niz 100Hz, obojetne czy to sie zauwaza czy nie. Laczylem sie przez kabel D-Sub z laptopa.

A jesli nikt dalej nie wierzy to niech wytlumaczy w jaki sposob 60Hz z komputera zamienia sie nagle w 100Hz na plazmie? Telewizor dodaje 2/3 klatek? Moze i tak, ale nic na ten temat nie jest napisane w instrukcji ani nigdzie nie moglem znalezc w specyfikacji.

I gdzie te 100(400)Hz?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ludzie, dajcie już spokój z tym bzyczeniem, było wałkowane setki razy.

Każda nowa plazma panasa bzyczy. Ja mam 42s10, jeden kumpel 42V10, a jeszcze jeden 37X10. Oglądałem te TV i słuchałem w warunkach domowych i każdy bzyczy mniej więcej tak samo. Co więcej każdy z nas- właścicieli- to słyszy, ale nikomu z nas to nie przeszkadza.

Prawda jest taka, że raz na kilkadziesiąt osób na forum trafi się osoba, która jest na ten syk wyczulona i temat się powtarza. Dlatego nie ma co dywagować- jedni słyszą i im przeszkadza, drudzy słyszą i im nie przeszkadza, trzeci nic nie słyszą. Z tym, że tych pierwszych jest bez wątpienia bardzo mało.

Według mnie prawdziwy problem to ta badziewna, rysująca się, fortepianopodobna obudowa.
 

gorekm

New member
AVCHD z SD(HC)

Snake73 napisał:
Parafka: mógłbyś napisać krok po kroku co zrobiłeś że Ci się udało odtworzyć film z karty? Dziękuję

Nie wiem, czy już znalazłeś na to sposób, ale mnie się udało i mogę się tym podzielić.

Podstawową rzeczą jest struktura plików na karcie SD(HC), która musi odpowiadać standardowi AVCHD - w wikipedii angielskiej mozna znaleźć tę strukturę. Podobnie, jak w przypadku DVD Video (katalog VIDEO_TS z odpowiednimi plikami).

Druga rzecz, to struktura AVCHD musi zostać stworzona przez urządzenie nagrywające w tym standardzie (kamera, aparat) lub np. programowo - ja użyłem do tego Nero Vision. Nie wystarczy stworzyć odpowiednią strukturę katalogów i wgrać dowolne pliki AVCHD (rozszerzenie MTS) w odpowiednie miejsce.

W przypadku Nero Vision krok po kroku przedstawia się następująco:
1. wybierasz opcję nagrywania AVCHD
2. importujesz pliki AVCHD
3. robisz menu lub nie
4. zapisujesz wszystko w postaci katalogu na dysku (nie obrazu płyty)
5. katalog AVCHD umieszczasz na SD w katalogu PRIVATE

U mnie to działa.

Podejrzewam, że podobnie jest w przypadku MPEG2, gdzie trzeba stworzyć strukturę DVD lub SVCD, ale tego jeszcze nie sprawdzałem.
 

darekguma

New member
Bez reklam
ja_n_ek napisał:
Witam,
ja rowniez nie widzialem "tych" 100Hz, ekran migotal na bialych powierzchniach. Oczywiscie ze nie ogladam tylko bialych rzeczy, ale generalnie takie 60Hz duzo bardziej meczy wzrok niz 100Hz, obojetne czy to sie zauwaza czy nie. Laczylem sie przez kabel D-Sub z laptopa.

A jesli nikt dalej nie wierzy to niech wytlumaczy w jaki sposob 60Hz z komputera zamienia sie nagle w 100Hz na plazmie? Telewizor dodaje 2/3 klatek? Moze i tak, ale nic na ten temat nie jest napisane w instrukcji ani nigdzie nie moglem znalezc w specyfikacji.

I gdzie te 100(400)Hz?
Popieram i zadania nie zmieniam - Miga na jasnych planszach, na zdjęciach może ktoś tego nie widzi.To jest tak jak ze syczeniem, jaeden słyszy a drugi nie.Ja zaliczam się do tych pierwszych i bardzo mnie to irytuje.
 

tobas

New member
ikarek napisał:
...Przy ruchomym obrazie wszystko co jest czerwone lub pomaranczowe lub coś podobnego strasznie drży, najlepieuj to wychodzi podczas oglądania np: piłki nożnej. Jeśli jeden z zespołów gra w czerwonych koszulkach to jest maskara, a najgorsze są zbliżenia bo wtedy to już przeszkadza to niemiłosiernie. Zachowanie to nie występuje cały czas ale bardzo często. Jak dla mnie to z takim zachowaniem ten tv jest do niczego. ...

Wydaje mi się że masz słaby sygnał.... ja tego nie widziałem na meczu Arsenalu (a grają w czerwonych koszulkach), na meczach siatkówki (nasi też mieli z czerwonym koszulki) i innych sportach.
Na zbliżeniach na zawodników obraz jest wręcz bardzo fajny, nawat jak na SD... gorzej jest przy ujęciach kamery z góry (piłka nożna) bo widać że rozdzielczość jest trochę słaba... ale nic nie drży!!!
Migotania obrazu nigdy nie widziałem, ani na jasnych ani na ciemnym obrazie.
Nie docieram plazmy na ustawieniach 50% tylko jadę na trybie normal, lub podkręconym do góry trybie kinowym.... może to migotanie jest obserwowalne dopiero przy jakichś specyficzych ustawieniach obrazu?

A bzyczenie jest i mi się nie podoba. A stwierdzenie że można kupić V10 (a nie taniego S10) to nie będzie bzyczało jest kompletnie bez sensu... to może ja stwierdzę że skoro ktoś chce kupić S10 niech kupi V10, a najelpiej to niech kupi KURO i nie będzie bzyczał, będzie miał lepszą czerń i biel i jeszcze lepszą ostrość obrazu?

Bzyczenie to jeszcze jakaś uciążliwość która może komuś przeszkadzć przy oglądaniu TV... ale żeby dramatyzować nad rysującą się obudową??? Ludzie kupiliście TV do oglądania z 2-4m czy eksponat do podziwiania z 20cm? Jak Wam się rysuje to zainwestujcie w lepszą szmatkę niż ta dołączona do tv, albo czyście go bezstykowo sprzężonym powietrzem :)
 
Ostatnia edycja:

DM914

New member
Tryb hotelowy

Witam wszystkich , pisze pierwszy raz chociaż watek śledzę od początku i z jego pomocą jestem posiadaczem S10 - Jestem Zadowolony !
Ale mam problem z ustawieniem Trybu hotelowego ( może nie wszystko widzę ) instrukcja:
Tryb Hotelowy
Naciśnij przycisk ” VOL-„ na odbiorniku TV
wciskamy "AV", czyli "F", trzymamy -/V i wciskamy 3 x "AV"
Hotel Mode zmieniamy na ON
Initial Input zmieniamy na wejście jakie chcemy mieć aktywne przy włączeniu TV

nie bardzo chce ta wydająca się prosta instrukcja w moim TV zadziałać
Przydało by się trochę łopatologii
( nie bardzo mogę zrozumieć " wciskamy AV czyli F ) bo oba te przyciski są na TV
kombinowałem na wszystkie sposoby i nic , nie wiem czy ma pojawić się jakaś tajemnicza plansza
będę wdzięczny za prostolinijne wyjaśnienie
 

ellah

New member
A ja mam pytanie jakim cudem widzicie opcje zaawansowane w ustawieniach obrazu?

Przy wybraniu z pilota : Menu ->obraz-> widze ustawienia trybu, jasnosc itd, sterowanie kolorami, eco, pnr i 3d comb - nigdzie ustawien zaawansowanych ??
 
Ostatnia edycja:
Do góry