Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Rudiok

New member
ryba229 napisał:
Oba telewizory sa bardzo dobre. Kiedys w ogole nie bralem pod uwage plazm a tylko LCD szczegolnie Samsunga a656 lub teraz b650. S10 ze wzgledu na Full HD wydaje sie bardziej przyszlosciowym wyborem natomiast pieniadze zaoszczedzone na kupnie X10 moglbym przeznaczyc na dobry odbiornik HD (Opticum). Ciezki wybor :)

Stałem przed takim samym dylematem. Ale sam sobie odpowiedziałeś po części - "full hd wydaje sie bardziej przyszlosciowym wyborem" - tym się głównie kierowałem patrząc na zakup tv jako na zakup na dłuższy czas (nie wymienię go przecież za rok :) ). Odległość w jakiej oglądam tv pozwala mi się nacieszyć hd, dodatkowo PS3 z takim tv pokazuje co potrafi. Musisz dokładnie zastanowić się nad tym jak i do czego będziesz używał tv i zdecydować :)

--
Pozdrawiam, Rudiok
 

greend

New member
ryba229 napisał:
Oba telewizory sa bardzo dobre. Kiedys w ogole nie bralem pod uwage plazm a tylko LCD szczegolnie Samsunga a656 lub teraz b650. S10 ze wzgledu na Full HD wydaje sie bardziej przyszlosciowym wyborem natomiast pieniadze zaoszczedzone na kupnie X10 moglbym przeznaczyc na dobry odbiornik HD (Opticum). Ciezki wybor :)

To dla spokoju ducha:) może jednak full hd, dla mnie zakup telewizora nie jest przyszłościowy, zmieniam co 3-4 lata
 

ryba229

New member
Rudiok napisał:
Stałem przed takim samym dylematem. Ale sam sobie odpowiedziałeś po części - "full hd wydaje sie bardziej przyszlosciowym wyborem" - tym się głównie kierowałem patrząc na zakup tv jako na zakup na dłuższy czas (nie wymienię go przecież za rok :) ). Odległość w jakiej oglądam tv pozwala mi się nacieszyć hd, dodatkowo PS3 z takim tv pokazuje co potrafi. Musisz dokładnie zastanowić się nad tym jak i do czego będziesz używał tv i zdecydować :)

--
Pozdrawiam, Rudiok
No coz nie bede ukrywal ze przygotowuje sie malymi krokami do MS 2010. Wtedy mam zamiar odpalac obraz HD. PS3 rowniez wchodzi w rachube poniewaz jestem fanem zabawki Sony (mialem ps1 i ps2) a obecny tv crt "blokuje" mi mozliwosc zakupu sprzetu HD. Pod ten tv bedzie skladane rowniez kino domowe. Moja odleglosc to ok 2m
 

greend

New member
ryba229 napisał:
No coz nie bede ukrywal ze przygotowuje sie malymi krokami do MS 2010. Wtedy mam zamiar odpalac obraz HD. PS3 rowniez wchodzi w rachube poniewaz jestem fanem zabawki Sony (mialem ps1 i ps2) a obecny tv crt "blokuje" mi mozliwosc zakupu sprzetu HD. Pod ten tv bedzie skladane rowniez kino domowe. Moja odleglosc to ok 2m

2m to niewiele i przy tak dużym ekranie chyba jednak full hd, ja mam 3m i wtedy x10 pokazuje pazur, no i wychodzi na to że jednak jestem obiektywny:D , ale na serio to warto zobaczyć obydwa na raz w boju
 

gorylla

New member
Bez reklam
greend napisał:
2m to niewiele i przy tak dużym ekranie chyba jednak full hd, ja mam 3m i wtedy x10 pokazuje pazur, no i wychodzi na to że jednak jestem obiektywny:D , ale na serio to warto zobaczyć obydwa na raz w boju

Widziałem je oba w boju w zaciszu domowego pokoju, obydwa na Syfrowym Polsacie (ale nie jednocześnie) i według mnie przy takim "korespondencyjnym" porównaniu różnice są absolutnie nie do zauważenia. Chyba jedyny sposób aby wykryć jakieś różnice, to postawić je koło siebie na identycznych ustawieniach i identycznym sygnale. Ale to może okazać się nie do przejścia (wiadomo jaki sygnał jest w sklepach, a w domu kto będzie miał dwa identyczne źródła sygnałowe).

A teraz konkretne argumenty:
1. Przy 2 metrach (z kawałkiem) zdecydowanie S10 (przy fizycznie tej samej wielkości matrycy lepsza rozdzielczość = lepszy obraz). Może to "lekkie" uproszczenie, ale zasada ogólna zgodna z prawami fizyki.
2. Świat telewizji HD wchodzi wielkimi krokami- już teraz jest po parę kanałów HD w każdej platformie czy kablówce, a za rok będzie tego na pewno dużo, dużo więcej (myślę, że nawet po kilkanaście). Tylko w ostatnich dwóch- trzech miesiącach do ofert platform i sieci kablowych weszło po kilka kanałów HD. Należy też wspomnieć o zbliżającym się niebawem naziemnym HD (a na obszarach testowych już od pewnego czasu funkcjonującym i cieszącym się wielkim uznaniem użytkowników). Dlatego S10 w HD sprawdzi się zdecydowanie lepiej. Dla 37X10 i 42X10 maks. rozdziałka to tylko 1024x768, więc przy HD będzie brakować szczegółowości, która właśnie sprawia, że jest taka frajda w oglądaniu materiałów HD.
3. Konsole- dla PS3 ekran Full-HD to podstawa- zarówno do gier jak i oglądania filmów BR, czy fajnie upscalowanych do Full-HD.
4. Cena- różnice między 42X10 a 42S10 są już naprawdę bardzo niewielkie, a telewizora nie kupuje się przecież na rok czy dwa. Myślę więc, że warto te parę stów dołożyć na zakup TV bardziej przyszłosciowego.

PS. jest jeszcze model U10- delikatnie okrojona wersja S10-tki.

Nie chcę tu siać wrogiego fermentu ale IMHO uważam, że zakup 37X10 i 42X10 jest po prostu nieprzyszłościowy i tym samym nieopłacalny. S10 jest na tyle dobrym i niewiele droższym TV, że chyba obecnie - w dobie boom-u telewizji HD- powinien stanowić wybór podstawowy. Ale to jedynie moje zdanie i każdy ma prawo z nim się nie zgodzić. Faktem jest, że S10 nie występuje w rozmiarze 37'', więc ludzie chcący kupić plazmę Panasa maks 37'' mogą kupić jedynie X10 czy C10.

Nie wiem skąd się biorą te opinie o zamgleniu obrazu w S10. Mój gra ostro jak żyleta i materiałach SD nie widzę żadnej różnicy między tymi panelami.

Na koniec powiem, że oba telewizory grają świetnie i niezależnie od modelu satysfakcja gwarantowana.
 

amlas

New member
no dobrze, to dotyczy 42'', a co z 50''?
X10 50'' ma większą rozdziałkę, a różnica w cenie między S i X jest już znaczna.
więc jeżeli chodzi o 50-tkę to zdecydowanie warto kupić X10 zamiast S10.
 

gorylla

New member
Bez reklam
amlas napisał:
no dobrze, to dotyczy 42'', a co z 50''?
X10 50'' ma większą rozdziałkę, a różnica w cenie między S i X jest już znaczna.
więc jeżeli chodzi o 50-tkę to zdecydowanie warto kupić X10 zamiast S10.

Chyba tak- o tym też już pisałem. Jak ktoś chce duży panel, to jednak wybrałbym na jego miejscu 50X10. Znaczna różnica w cenie chyba nie zrekompensuje otrzymanych korzyści. Zresztą wszystko zależy od preferencji nabywcy- jeśli się uprze na duży panel Full-HD to i tak nie kupi 50X10, a coś wyższego.
Ale ja kupując 50-tkę kupiłbym X10.
 

greend

New member
Szanuje wybór tych którzy kupili s10 zwłaszcza konsolowców:), ja kupiłem x10 ponieważ na obecną chwilę jest za mało kanałów hd, telewizor kupuję góra na 4 lata, po tym okresie mam nadzieję że role się odwrócą i będzie większość w hd a wtedy pomyśle o czymś w jakości g10. A co do przymglonego obrazu w s10 niestety to nie jest tylko moje zdanie, krąży już parę takich opinii po internecie, mój znajomy który porównywał obydwa w innym sklepie też to zauważył i ponownie powtarzam na tych samych ustawieniach i tym samym źródle obrazu, a ponieważ mam podstawowy dekoder cyfry sd to wydaje mi się że jednak lepiej się tu sprawdzi x10 który nawet na zwykłych kanałach to brzytwa:). Polecam jednak porównanie obydwu w jednym miejscu, dla kogoś faktycznie takie różnice jakie są to pryszcz:D
 

gorylla

New member
Bez reklam
Pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcą.

Śledzę ten wątek od samego początku i opinie o przymglonym obrazie (bodajże dwie) pojawiły się dopiero w ostatnim czasie. A wątek istnieje ponad 5 miesięcy i ma grubo ponad 700 postów.

Moim zdaniem za bardzo generalizujesz.

Wystarczy obejrzeć zdjęcia z testu S10 i G10 i tam jakoś zamglenia w S10 nie widać. Co więcej, obraz jest w mojej ocenie ciut ostrzejszy, niż w G10.

Musisz pamiętać, że ustawienia "identyczne" to mogą być adekwatne do siebie, ale tylko w tym samym modelu. W innych modelach identyczne raczej nie będą. Przecież panele w S10 i X10 są innymi konstrukcjami i zapewne są inaczej kalibrowane fabrycznie. S10 to panel wprawdzie generacji G12 jak w X10, ale nie-Neo i ma mniejszy kontrast. Ekran wX10 to Neo-PDP i ma większy kontrast fabryczny. Do tego występują także inne, znaczne różnice w ich budowie, jak rozdzielczość matrycy, czy też zastosowane systemy ulepszania obrazu, itp. Dlatego wykonanie obiektywnego porównania "na tych samych ustawieniach" byłoby bardzo trudne, jak nie niemożliwe.

Nie twierdzę, że tak jest, ale takie są moje przemyślenia. A może wina leży gdzie indziej- np. w defekcie fizycznym tego niby-zamglonego panela.

Jeszcze raz dodam, że w moim S10 obraz jest ostry, a HD brzytwa.
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
Ja osobiście widziałem stojące obok siebie modele V10, G10 i S10 i również moim zdaniem obraz na g10 i s10 w stosunu do v-ki był jakby za mgłą,a kolory bardziej "wyblaknięte",a obraz był ten sam (materiał demo Panasonica na Blu Ray).
Więc są dwie możliwości:

1) Sklep specjalnie namieszał w ustawieniach żeby uwydatnić przewagę V10 w cenie prawie 6,7 k,

2) "Ten typ tak ma" w porównaniu z v-ką.

Ale bez wątpienia obraz w modelu V10 jest lepszy już chociaż przez nieco wyższy kontrast w stosunku do S-ki.:)

Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

DM914

New member
Moim zdaniem, a mam porównanie trudno dostrzec różnicę w jakości obrazu pomiędzy 42X10 a 42S10 , jeśli chodzi o rozdzielczości 720p i 1080i.
Natomiast zakup telewizora Full HD ma sens tylko wtedy, gdy mamy odtwarzacz Blu-ray i PlayStation 3. Jeśli nie zamierzasz kupować tych sprzętów i wystarczy nam jakość DVD, nie warto inwestować w telewizor Full HD ( dotyczy tylko rozmiarów <= 42 cale ) Natomiast jeżeli chcemy kupić większy TV to tylko Full HD ponieważ właśnie wtedy zobaczymy różnicę w obrazie, jeśli chodzi o te dwa tryby.

W S10 nie ma żadnego Zamglenia , takie zjawisko występuje tylko w pogodzie :D
 

greend

New member
DM914 napisał:
Moim zdaniem, a mam porównanie trudno dostrzec różnicę w jakości obrazu pomiędzy 42X10 a 42S10 , jeśli chodzi o rozdzielczości 720p i 1080i.
Natomiast zakup telewizora Full HD ma sens tylko wtedy, gdy mamy odtwarzacz Blu-ray i PlayStation 3. Jeśli nie zamierzasz kupować tych sprzętów i wystarczy nam jakość DVD, nie warto inwestować w telewizor Full HD ( dotyczy tylko rozmiarów <= 42 cale ) Natomiast jeżeli chcemy kupić większy TV to tylko Full HD ponieważ właśnie wtedy zobaczymy różnicę w obrazie, jeśli chodzi o te dwa tryby.

W S10 nie ma żadnego Zamglenia , takie zjawisko występuje tylko w pogodzie :D

Ale ładniej brzmi niż zamulony albo rozmazany:D

A co do v10 to rzeczywiście inna jakość, wspaniały obraz tylko cena:evil:
 

DM914

New member
greend napisał:
Ale ładniej brzmi niż zamulony albo rozmazany:D

A co do v10 to rzeczywiście inna jakość, wspaniały obraz tylko cena:evil:

Obraz w S10 nie jest zamglony, nie jest także zamulony czy rozmazany efekt taki powstaje tylko w oczach "apatrzy" ( klient elekto marketów - a patrze tylko) w świetle jarzeniówek . Istniej jednak różnica w ostrości pomiędzy panelami NeoPD a pozostałymi,dlatego G i V wyglądają ostrzej , a nie S i X są zamglone.
 

ryba229

New member
gorylla

W tescie porownawczym g10 vs s10 - s10 znajduje sie po prawej stronie prawda? Ma ktos test poboru pradu przez S10?? X10 wypada tu bardzo dobrze i chcialbym to porownac.
 
Ostatnia edycja:

tomala02

New member
Witam wszystkich, właśnie został mi przed paroma godzinami dostarczony s10
w wersji srebrnej i jestem szczęśliwym posiadaczem tegoż modelu.
Zapłaciłem za niego z dostawą, równe 2656 złotych.
Pozdrawiam wszystkich i miłego wieczoru
 

vortexx

Member
co kupić

Witam wszystkich.Jestem tu pierwszy raz.Chcę kupić plazmę lecz czytając to forum mam coraz większy mętlik w głowie.:confused:Mój wybór to Panas tx-p42s10e lub lg42 pq3000.Na tv będę oglądał kablówkę UPC analog+nagrywarka Dvd LG RH388h oraz kompa przez d-sub(za jakieś 2 lata N lub inna platforma cyfrowa).Odległość do tv to2,3m.Naczytałem się o powidokach i innych takich i sam nie wiem co lepsze.Jeszcze jedno co pomoże mi dokonać wyboru to czy można zmienić port USB 1.1 na 2.0 w nagrywarce Lg rh 388h
 

Kris02

New member
greend napisał:
Ja też byłem do wczoraj na tym etapie jednak wybrałem x10, najlepiej porównać obydwa jak stoją obok siebie, x10 zdecydowanie lepiej odbiera, lepszy kontrast, ostrość, jaskrawość na obydwu leciał BR,
Swego czasu były rozmowy co lepiej gra PV80 czy PV8, też ludzie widzieli różnicę, i ja w to wieżyłem, ale do czasu.
Byłem w pewnym sklepie gdzie stały obok siebie PV80 i PV8 obydwa podłączone do Blu-Ray i faktyczne widzę że PV80 gra lepiej, obraz ostrzejszy. Dopiero wnikliwa analiza pokazała przyczynę tego faktu, obydwa TV grały z jednego odtwarzacza, z tym że PV80 poprzez HDMI a PV8 podłączony był zwykłym drutem.
Tutaj przyczyna może być podobna, bo według mnie x10 i s10 graja identycznie.
 
Do góry