Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

motobartcompany

New member
devildriver85 napisał:
coz przyznam ze mysle od paru dni o g10... zastanawiam sie czy na g10 bylby widoczny gg... gdzies pisalo ze 1080lini wplywa na poswiate itp.

Dla czego gg mial by być nie widoczny na G10? skoro ten efekt występuje na modelu PV45, PV60,PV70,PV80 i pochodnych pv700, py700,PY800 itd.

Seria G jest rozwinięciem starszych modeli.

GG jest widoczny również na kuro. Jednak w tak minimalnym stopniu, że nawet ja osobnik bardzo wyczulony na to zjawisko praktycznie go nie zauważam.
Najlepszym testem jest film miasto grzechu. Efekt na panasonicu jest porażający. Film zamiast czarno biały, jest czarno biało -zielony
W kuro trzeba naprawdę dobrze się przyglądać, jednak efekt występuje i tyle.

G10 w akcji:

http://www.youtube.com/watch?v=BnmbJEWGkaw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=F_W52l03wYk&feature=related
 

rilicek

New member
devildriver85 napisał:
wilewicz na 1 stronie napisał : S10 ma mniejszą niż G10 rozdzielczość ruchomego obrazu - 900 linii kontra 1080 linii, mimo że obydwie matryce do full hd.
Dlatego poszukałem ciutkę w necie i dokopałem się do takiej opini, że przez to że s10 ma 900 linii a nie 1080 to nie ma prawdziwego FULL HD które rozumie się przecież jako 1080p (czyli całe 180 lini więcej)[/QUOTE]

I tak powstają legendy ludowe.
Z rozdzielczością obrazu ruchomego chodzi o możliwość prawidłowego pokazania ruchomych obiektów. Nie pamiętam jak dokładnie badana jest ta rozdzielczość ale chodzi tu o szybkie przesuwanie pojedynczej linii z jednej strony ekranu na drugą.
Jeżeli rozdzielczość ruchomego obrazu decydowałaby o kwalifikacji telewizora czy jest HD Ready, czy nie, to okazałoby się ze 95% telewizorów LCD nie spełnia wymogów HD ready, a o tak zwanym Full HD można na razie zapomnieć.
 

devildriver85

New member
Byłem ponownie w sklepie z moim ps3 a dokładniej w saturnie tym razem.
Wcześiej żaliłem się na gg, jednak tym razem z ustawień dynamicznych (które jednak rażą po oczach) przeszedłem na naturalnie i gg był o wiele mniej widoczny. Poza tym wcześniej podłączyłęm pod LCD LG LH5000 naprawdę świetny TV jednak kolory w grach były sztuczne i wyglądało wszystko (np las w uncharted) plastelinowo i jakos przejaskrawione było otoczenie, w killzone 2 kolesiom facjaty się świeciły jak psu... wiec uspokoiłem swoje skołatane nerwy i tym bardziej jak porównałem w necie cene za LCD LGLH5000 42" i 42" s10 plazmę panasa, cóż za LCD musiałbym dopłacić ok 1000zł a naprawde nie warto. Więc dziś zamawiam plazme... życzcie mi powodzenia w obsłudze:))

P.S w czasie rozgrzewania i docierania plazmy wystarczą ustawienia na normal czy trzeba jeszcze jakoś inaczej zmniejszyć wszystko?
 

lexo

New member
devildriver85 napisał:
P.S w czasie rozgrzewania i docierania plazmy wystarczą ustawienia na normal czy trzeba jeszcze jakoś inaczej zmniejszyć wszystko?
Ja docieram na Kinowym z kontrastem i kolorem na 25 a jaskrawością na 0.
 

gorylla

New member
Bez reklam
devildriver85 napisał:
wiec uspokoiłem swoje skołatane nerwy i tym bardziej jak porównałem w necie cene za LCD LGLH5000 42" i 42" s10 plazmę panasa, cóż za LCD musiałbym dopłacić ok 1000zł a naprawde nie warto. Więc dziś zamawiam plazme... życzcie mi powodzenia w obsłudze:))

P.S w czasie rozgrzewania i docierania plazmy wystarczą ustawienia na normal czy trzeba jeszcze jakoś inaczej zmniejszyć wszystko?

Dobry wybór, jestem przekonany, że będziesz zadowolony.

Odnośnie docierania to moje spostrzeżenia są takie, że nie ma żadnego powodu, aby w nowych seriach Panasa katować się jakimiś wielkimi zoomami czy usilnym zmniejszaniem wszystkich parametrów niemalże na zero. Odpal po prostu kinowy i nie graj non-stop. Zmieniaj trochę częściej niż zwykle kanały, pożongluj czasami lekko aspektem, żeby poprzesuwać loga na ekranie (według mnie zoom1 to max, przy większych obraz robi się biedny). Thats's it.

Jeszcze się nie spotkałem z wpisem, że ktoś w warunkach domowych wypalił sobie plazmę Panasa z najnowszej serii. Były jakieś przypadki powidoków, ale po zakupie plazmy, która przez jakiś czas świeciła na sklepie (zapewne statyczne obrazy).
 

cristoo

New member
Lexo :

Ja naprawdę nie odczuwam żadnego dyskomfortu w kwestii głośności S10. Specjalnie wyłączyłem głos i podczas ogladania FoxLife (którym mnie czasem katuje moja dziewczyna) obserwowałem poziom głośności przy przejściu z oglądanego programu na reklamy (są na bardzo jasnym, białym tle) - najgłośniejszy był dysk podpięty do WD Media Player i dekoder. TV wydawał lekki szum/szmer co jest dla mnie normalne dla działającego urządzenia. Jest to dla mnie odgłos zupełnie pomijalny w czasie normalnej eksploatacji odbiornika

Motorbartcompany - po przeczytaniu Twojego postu zapuściłem SinCity 720p wersja Thora (pisze z pamięci), i oprócz tego że nie miałem dźwięku (DTS a nie mam podłączonego ampli) obraz był czarno-biały a nie czarno-biało-zielony - oglądałem z 10 min i dla mnie obraz bardzo dobry.

a więc :

albo jestem mało wymagającym dyletantem który ogląda TV i nie zwraca uwagę na detale techniczne (co jest możliwe) albo są rożne serie tego TV bo u mnie naprawdę ciężko się do czegoś przyczepić.

edit : tak sobie jeszcze przypomniałem, że na kanałach słabszej jakości (np. MTV SD, czy Zone Reality, Zone Club) występuje czasem efekt pływania krawędzi, np. gość w ciemnym garniturze na jasnym kontrastowym tle, krawędzie rękawów garnituru lekko falują, pływają. Są to jednak kanały o generalnie słabszej jakości, już na pierwszy rzut oka.

pozdrawiam

PS. wszystkie urządzenia mam podpięte HDMI w miare dobrej jakości
 
Ostatnia edycja:

ossassin

New member
Witam
Juz moze przeszlo tydzien ciesze sie z posiadania w/w TVki - P42S10ES.
Srebrnego wlasnie chcialem, a ze jest tanszy, to nic tylko sie cieszyc :).
Z roznic w stosunku do wersji czarnej to chyba jedynie brak szmatki do czyszczenia - 100zl wg Panasonica kosztuje taki kawalek materialu, nono ;-).
Do to oslawionego/znieslawionego syczenia/buczenia - u mnie jest, fakt. Chwilowo mam tak, ze TV lewa strona stoi ode mnie ok. 50cm (obok monitora z kompa), slychac ten dzwiek, ale mi to nie przeszkadza. Zauwazylem, ze po prawej slychac to bardziej.
Na razie pod TV mam podpietego kompa przez HDMI - niezle niezle. Szoku nie przezylem, bo jestem przyzwyczajony do monitorow LCD, gdzie obraz jest bardziej zyleta, no ale to sa 17'' - 19'' ogladane z niewielkiej odleglosci.
Jestem na etapie kupowania anteny i ustawienia sie na jakis nadajnik DVB-T, na jakas cyfre zwyczajnie nie mam czasu.
Jakas godzine pogralem w Neverwinter Nights 2 w 1920x1080 z odleglosci 80cm - no po prostu bajka, tyle moge powiedziec.
Ciekawostka - na chwile przylozylem nozyczki (!!) do gniazdka antenowego i lapnalem TVP1 w ogladalnej jakosci, TVP2 tez, ale juz bardzo szumiaca... No ale i tak niezle :-D.

Aha, jedyna niepokojaca rzecz - majac na TV obraz z kompa, program typu Total Commander, tlo na niebiesko i gdy zaznaczy sie jakis plik/katalog na czerwono, to jest on bardzo nieczytelny. Inaczej: zauwazylem, ze czerwony kolor na niebieskim tle sie rozmazuje. Moze da sie to jakos wyregulowac, ale jeszcze nie znalazlem na to sposobu.
 
Ostatnia edycja:

devildriver85

New member
Czy na początku trzeba oglądać tv z zoome'em? myślałem, że ogólnie filmy i programy same wskakują na pełny ekran a gdzieś doczytałem, że są czarne pasy..;/
 

tobas

New member
Nigdzie nie ma wersji 42" S10 black... te oferty na necie to tylko taki pic na wodę... mówią że będą może za tydzień, bo ponoć braki u dostawców.

Tak się zastanawiam teraz nad zakupem wersji 46".
Pytanie do tych co już mają ten telewizor... Jak oceniacie jakość obrazu SD ze zwykłej kalblówki? Jest akceptowalny czy raczej pozostawia wiele do życzenia?
Ja będę oglądał TV z odległości 4m, dlatego chciałbym wiedzieć czy lepiej zostać przy 42" (na ten byłem już zdecycowany) czy rozważyć zakup 46".

Chodzi mi głównie o obraz słabej rozdzielczości bo do DVD, a tym bardziej Blue-Ray wiadomo że większy będzie lepszy :)
 

devildriver85

New member
KIKI "skorzystaj z kalibracji obrazu:
http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html"

Stronka niezła ale co mam z tym zrobić? Nie wiem co to są za poziomy danych parametrów, i ogólnie co jak ustawić parametry by było idealnie...ma ktoś gotowe poziomy dla poszczególnych parametrów, które można by wprowadzić? Czy są jakieś płyty z programem dzięki którym można skalibrować odpowiednio obraz przy plaźmie p42s10?
 

polowiec

New member
Witam

Czy proporcje obrazu da sie zapamiętać? Ustawiłem sobie na Zoom1 (Cyfra + przez HDMI), ale po wyłączeniu i włączeniu odbiornika automatycznie ustawia sie "Szeroki". Zauwazylem tez raz, ze podczas ogladania sam przeskjoczyl z zoom na szeroki.


Robił ktoś aktualizacje oprogramowania? Jak ja sie wykonuje?

Telewizor to oczywiscie P42S10E - kupiłem 2 dni temu i docieram :)

PS. Czarny model jest do kupienia w redcoon za 2896zl.

pozdrawiam
 

lexo

New member
tobas napisał:
Nigdzie nie ma wersji 42" S10 black... te oferty na necie to tylko taki pic na wodę... mówią że będą może za tydzień, bo ponoć braki u dostawców.

Tak się zastanawiam teraz nad zakupem wersji 46".
Pytanie do tych co już mają ten telewizor... Jak oceniacie jakość obrazu SD ze zwykłej kalblówki? Jest akceptowalny czy raczej pozostawia wiele do życzenia?
Ja będę oglądał TV z odległości 4m, dlatego chciałbym wiedzieć czy lepiej zostać przy 42" (na ten byłem już zdecycowany) czy rozważyć zakup 46".

Chodzi mi głównie o obraz słabej rozdzielczości bo do DVD, a tym bardziej Blue-Ray wiadomo że większy będzie lepszy :)

Kwestia gustu ale ja bym brał większego. Do 4 metrów to nawet większy by się przydał.

Co do kablówki to korzystam ze standardowego UPC i średnio mi się podoba. Znamienne jednak, że jestem na etapie docierania (niskie wartości charakterystyk obrazu) i oglądam na zdecydowanie za bliskiej odległości jak na SD. Robiąc zoom2,3 piksele można liczyć gołym okiem.:)
 

tobas

New member
lexo napisał:
Co do kablówki to korzystam ze standardowego UPC i średnio mi się podoba (...) oglądam na zdecydowanie za bliskiej odległości jak na SD (...)

Z jakiej odległości oglądasz TV? Mówisz o obrazie na zoom czy bez zoom?
Zakładam że masz 42".

polowiec napisał:
Czarny model jest do kupienia w redcoon za 2896zl
Dzięki za info... dobrze wiedzieć. Jak zostanę jednak przy 42" to jutro zamawiam, ale jeszcze karnę się do sklepu zobaczyć 46" czego wcześniej nie brałem wogóle pod uwagę uważając ze będzie za duży do mojego pokoju (4m od oczu to TV:) ). Obawiam się o sygnał SD z kablówki UPC, a TV cyfrowej na razie nie chcę kupować.
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
tobas napisał:
...
Tak się zastanawiam teraz nad zakupem wersji 46".
Pytanie do tych co już mają ten telewizor... Jak oceniacie jakość obrazu SD ze zwykłej kalblówki? Jest akceptowalny czy raczej pozostawia wiele do życzenia?
Ja będę oglądał TV z odległości 4m, dlatego chciałbym wiedzieć czy lepiej zostać przy 42" (na ten byłem już zdecycowany) czy rozważyć zakup 46".
....
sam ogladam 42 cale z 2,60-2,90 m i mi mało, żałuje że nie 46cali.... ale sygnał mam lepszy.
Z analogowej kablówki (aster) jest b.kiepsko, nawet gorzej niż z analoga powietrznego. Ale to wina sygnału, z cyfrowej jest dużo lepiej. Natomiast nie masz co liczyć, ze będzie lepiej na jakimkolwiek innym tv, bo na kiepskim sygnale będzie tylkko gorzej, szczególnie jeśli alternatywą jest LCD
dodano: też zależy jaki sygnał ma twoja analogowa kablówka
 

tobas

New member
Obecnie mam LCD i nie chce już LCD.
To że będzie to plazma S10 to już jest pewne na 100%, teraz tylko wdarło się małe zamieszanie czy 42" czy 46" :D

Jaki sygnał ma moja kablówka? A jak to mogę sprawdzić? Są jakieś mierniki? :)
Na starym CRT Sony 25" i 29" obraz był żyleta, na obecnym LCD 23" już taki dobry nie jest, powiedziałbym przeciętny, ale taki urok LCD-ów.
Mam UPC i mieszkam w Opolu, może to coś komuś powie ;)
 

lexo

New member
Tobas: otóż chwilowo oglądam z odległości 1,5m -2m (mała kawalerka) 50 cali a więc absolutnie nie powinienem się wypowiadać na temat SD. Weź większy TV bo zjawisko stopniowego zmniejszania się TV po zakupie to nie mit. Jak pierwszy raz zobaczyłem 42 cale na 3 metrach to zrobiło to na mnie wrażenie, ale teraz TV wydaje się mały. Jeżeli chcesz na nim grać i oglądać HD to zainwestuj w 46.
 
Do góry