Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

INTseed

New member
Czy mógłby ktoś zmierzyć ile ma szerokości i wysokości matryca w tym tv ? Jaka jest szerokość całkowita tv ? Czy jest to 102,9cm ?
thx
 

oicmoh

New member
W TX-P42s10 szerość matrycy wynosi 92 cm., wysokość 51,5 cm.
Szerokość telewizora 102 cm (mierzone w połowie ekrany), w najszerszym miejscu (u góry - lekko z tyłu) wyszło mi 102,5 cm.
Wysokość telewizora - 66,5 cm, mierząc z podstawą wyszło 70 cm.

Pozdrawiam
Robert
 

brandt78

New member
Nawet niezla recka:

hxxp://xxx.ps3site.pl/forum/topic/19746-panasonic-tx-p50s10-plazma/

(w linku dwa pierwsze xx zamieniamy na tt, a trzy nastepne xxx na www - inaczej nie pozwalalo mi go zamiescic :/)

wiekszosc rzeczy z tej recki S10 pokrywa sie z moimi wrazeniami co do V10...
 

lexo

New member
Keisfot: no o mniejszej płynności plazm w porównaniu do dobrego 100hz w LCD (Phillips, Sony, Samsung) już dawno wiadomo. Sam napaliłem się na 100hz i może następny TV to będzie LCD ale póki co nie żałuję zakupu i płynnośc S10 jest dla mnie zupełnie wystarczająca (jest nawet naturalniejsza).

Powidoki też mam ale to czy one są czy ich nie ma po nawet krótkim czasie nie jest ważne (widac to tylko z bliska, w ciemnym pokoju i na zupełnie czarnym tle), ważne jest to czy te powidoki mogą się utrwalic a prawdopodobnie tego obydwoje jescze nie wiemy.

Adam-ant: dla mnie w grach IFC nie jest potrzebne. Gry przecież i tak zbyt często klatkują i nie ma to nic wspólnego z TV tylko w wydajnością karty graficznej.
 

INTseed

New member
Na innym forum przeczytałem:
Samsung jako kontrast B650 podaje: "Ultra contrast",
w testach wyszło coś koło 1:1700. Dobry wynik jak na LCD co w sumie widac bez liczb. Do tego B650 z tego co wyczytałem ma jedną z najczarniejszych czerni LCD. Plazmy Panasa nie mają takiej czerni, Kuro to już inna bajka.
Prawda to czy fałsz jeżeli chodzi o ten model ? Czy te całe 100Hz można wyłączyć w grach ?
 

lexo

New member
Prawdopodobnie prawda. Widziałem ten test gdzieś w sieci. B650 zmierzonego kontrastu miał coś ponad 1:1700, Sharp DH77 ok.1:1400. W Samsungu da się wyłączyć 100hz, podobnie jak IFC w plaźmie Panasa. Czerń rzeczywiście lepsza w B650 niż S10 co widać gołym okiem nawet laika. Mimo tego obraz bardziej podoba mi się na S10. Czarność czerni to nie wszystko, zwłaszcza jak pochłania wszystkie ciemne detale.
 
Ostatnia edycja:

mariont72

New member
Czy ktos z uzytkownikow tego TV ogladal pliki avchd z karty sd.u mnie po konwersi na multi avchd nie dziala.pewnie potrzebna kamera hd avchd jeszcze pewnie PANASA?
 

Flapu

New member
Ja oglądałem AVCHD (i zdjęcia też) z kamery HD Canon HF100 i wszystko chodzi bardzo ładnie i płynnie. Nie musiałem nic robić, po prostu nagrałem próbkę filmu na kamerce, wyjąłem kartę i włożyłem do TV. Żadnego problemu.

A teraz prośba do użytkowników 50 calowego s10: Mianowicie chodzi mi o zmierzenie rozstawu w poziomie pomiędzy otworami do których montuje się uchwyt ścienny. Obecnie mam powieszoną plazmę PV60 42 calową i zastanawiam się czy da rade powiesić większego brata.

Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam
 

devildriver85

New member
Witam.
Mam taki problem...
Posiadam ps3 podłączone do p42s10 i gdy ogladam film divx z pendrivea podłączonego do ps3 do tak 2 razy na film gubi sie sygnal...tak jak wyłączył i włączył ps3 i nie wiem czego to może być wina...czy kabel nie styka...czy to wina czegos innego np tv lub ps3, albo czasem tak szybko obraz przeskoczy czy mignie (menu,gra,film divx) lub dźwięk zachaczy sie np. w trailerach...
Może to wina kabla HDMI... co prawda nie wiem jaki, ponieważ go dostałem, ma pozłacane końcówwki ale... poza tym nie wiem co do za ustoństwo..;/
Planuję zakup kabla 1.3b MRS
Co do mojego problemu jakieś sugestie macie??
Pozdrawiam
 

timbot

New member
Bez reklam
devildriver85 napisał:
Dlaczego aspect na auto rozszeża obraz tylko przy programach analogowych a nie z filmami dvd czy divx?
ponieważ dostaje sygnał po hdmi, który teoretycznie jest dobrze wyskalowany, tak jak ma być.
natomiast co do przeskoków filmów, to nie powinien to być problem hdmi, raczej konsoli.....
 

timbot

New member
Bez reklam
darekgra napisał:
Witam
O ile dobrze kojarzę to serja S10 posiada tuner dvb-c, tylko jak go uruchomić?
w menu jest widoczne tylko dvb-t??

pozdrawiam
tez sie zastanawiałem i chyba powinno wystarczyc podpiecie do gniazda antenowego i korzystanie z tunera dvb-t..... (chyba, ze trzeba bedzie zmienic kraj/region).... w sumie i tak to nic nie da, bo wszystkie kablówki w polsce wymagaja kart dostępu, które są sparowane z tunerem dostarczanym od kablówki...
 

marep

New member
darekgra napisał:
O ile dobrze kojarzę to serja S10 posiada tuner dvb-c, tylko jak go uruchomić?
w menu jest widoczne tylko dvb-t??


Witam.
S10 posiada tuner DVB-C. Można go uruchomić jedynie przy wybraniu lokalizacji szwedzkiej lub fińskiej. Język menu na szczęście może pozostać polski:)
Efektem ubocznym jest domyślne ustawienie dźwięku na kanałach analogowych na SC1 i wszędzie należy przestawić na SC3.

Pozdrawiam,
marep.
 

lexo

New member
Flapu napisał:
A teraz prośba do użytkowników 50 calowego s10: Mianowicie chodzi mi o zmierzenie rozstawu w poziomie pomiędzy otworami do których montuje się uchwyt ścienny. Obecnie mam powieszoną plazmę PV60 42 calową i zastanawiam się czy da rade powiesić większego brata.

Około 39x7cm jeśli te same miejsca służą do montażu ściennego i podstawy. Z instrukcji wynika, że 50S10E ma desygnowany wieszak TY-WK4P1RW oraz, że taka sama podstawa jest do wersji 46.
 

tobas

New member
wysokamegi napisał:
Mam konkretne pytanie. Ile prądu ciągnie Wasza plazma przy jasnym i przy ciemnym obrazie ?

W necie znalazłem taki komentarz jednego z uzytkownikow wersji 46".
"filmy-fakt średnia około 200W,sport 220W ,programy informacyjne, naukowe około 250W reklamy chwilami więcej, czy w HD lub nie, mała różnica poboru, przy napisach po filmie 125W.Duży pobór przy wysokim kontraście do 300W.Przy średnich ustawieniach dających satysfakcję z jakości obrau i oglądając rózne programy moja średnia wypada około 240 W"
Wersja 42" bedzie miala pewno nieco niższe zużycie.
 

darekn12

Member
nie wiem il eu mnie pobiera 42 cale s10 bo nie mam takiego licznika ale rachunek za prad po zmianie tv z crt 32 cale philipsa poprostu spadl:)
a ogladamy tyle samo tv co przedtem.
fakt ze nie duzo bo o jakies 20-25 zl przez 2 miesiace ale zawsze.
nic innego w domu raczej sie nei zmienilo.
pozdrawiam
 

wysokamegi

New member
Dziękuję za informację, ale mimo wszystko będę drążyć temat dalej. Czy ktoś z Was ma 42 cale i mierzył zużycie prądu w warunkach domowych ?
 
Do góry