Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Vilmar

New member
yaneq napisał:
acha... mam jeszcze pytanie. jak ustawić aby telewizor automatycznie przełączał się gdy w hdmi pojawia się sygnał? mam dekoder pod hdmi1 i gdy go włączam obraz nie pojawia się automatycznie. muszę wcisnąć przycisk av (no ten na górze po prawej do wyboru źródła). crt automatycznie mi się przełączał, ten narazie nie chce.
No to niestety czeka Cię wycieczka do menu serwisowego, bo trzeba w nim ustawić tryb hotelowy :) hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=368573&postcount=577 (przepraszam że tak, ale filtr antyspamowy czuwa :))
 

gorylla

New member
Bez reklam
@ yaneq
moje spostrżenia dot. docierania opisałem ci na priv, tryb hotelowy musisz niestety w menu włączyć, ale to wyjątkowa prościzna.

@ darqman

Widzę dla ciebie 46', ale uważam, że róznica cenowa pomiedzy 42S10 a 46S10 to niczym nieuzasadniona przepaść. Zważywszy na promocje 42S10 za około 2800zł, to za 4 cale więcej trzeba zapłacić grubo ponad 1000 PLN! A to już lekka przesada. Myślę, że cena 46S10 powinna zacząć spadać, bo różnica między cenami TV dla tych wielkości w mojej ocenie nie powinna być większa od 600-700 zł. Tak mi to wychodzi, być może to jedynie pobożne życzenia. Wtedy to miałoby sens, a tak chyba jednak nie ma się co sadzić.
 
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
Vilmar napisał:
No to niestety czeka Cię wycieczka do menu serwisowego, bo trzeba w nim ustawić tryb hotelowy :) hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=368573&postcount=577 (przepraszam że tak, ale filtr antyspamowy czuwa :))

rozumiem w S10 ustawia się to identycznie?
 

Vilmar

New member
yaneq napisał:
rozumiem w S10 ustawia się to identycznie?
Odpowiedzi w 100% Ci nie udzielę, bo nie mam ani jednego, ani drugiego telewizorka (zmieni się to dzisiaj na korzyść G10), ale nie ma powodów podejrzewać, że może być inaczej :)
 

mario_f

New member
Witam wszystkich!
Jestem właśnie przed wyborem tv dla swojej rodzinki i czytam trochę o 42S10 tylko zastanawia mnie to "brzęczenie" o których piszecie. Raczej wolałbym żeby telewizor nie wydawał żdnych niepotrzebnych dźwięków. Czy możecie coś więcej napisać na ten temat?
 

adam-ant

New member
Jednym bzyczy, innym nie. Ci, którym bzyczy często nie słyszą itp itd

Generalnie to jest to jednak loteria (wiadomo, najlepiej samemu sprawdzić u kogoś kto już ma, lub na prezentacji).

Osobiście mogę powiedzieć, że starszy model PY 8 nie bzyczał w ogóle (testów o 3:00 nad ranem nie przeprowadzałem, jakby się jakiś purysta przyczepił ;) ).

Za S10 natomiast trzymam kciuki, bo też przymierzam się do tego modelu.
 

Ass

New member
Powiedzcie mi czy ta plazma ostro grzeje gdyż myślę o następnym zakupie :)
Teraz są ostre upały dlatego nie wytrzymał bym dodatkowych stopni, ledwo teraz wytrzymuje, dzięki.
 

darqman

Member
@ darqman

Widzę dla ciebie 46', ale uważam, że róznica cenowa pomiedzy 42S10 a 46S10 to niczym nieuzasadniona przepaść. Zważywszy na promocje 42S10 za około 2800zł, to za 4 cale więcej trzeba zapłacić grubo ponad 1000 PLN! A to już lekka przesada. Myślę, że cena 46S10 powinna zacząć spadać, bo różnica między cenami TV dla tych wielkości w mojej ocenie nie powinna być większa od 600-700 zł. Tak mi to wychodzi, być może to jedynie pobożne życzenia. Wtedy to miałoby sens, a tak chyba jednak nie ma się co sadzić.[/quote]

gorylla po części masz racje ponad tys za 4" to sporo:confused: ale jak porównuję ceny 40-46 np samsung, sony oraz 42-46 lg philips to tam przepaść jest jeszcze większa od 1500 w górę, dziwna ta polityka.
Najbardziej nurtuje mnie czy w warunkach domowych faktycznie odczuwalne jest te 4"więcej bo za tą resztę kaski można by wiele ciekawych rzeczy kupić min nową bieliznę dla żony:p:grin:
 

gorylla

New member
Bez reklam
darqman napisał:
Najbardziej nurtuje mnie czy w warunkach domowych faktycznie odczuwalne jest te 4"więcej bo za tą resztę kaski można by wiele ciekawych rzeczy kupić min nową bieliznę dla żony:p:grin:

Ja oglądam 42' z około 2,5-2,7m i uważam, że jest idealnie. Myślę, że jak różnica ceny pomiędzy 42 a 46 troszkę cię przeraża (bo mnie tak), to kup 42'. To naprawdę dość spory panel i na pewno będziesz zadowolony, a sporo kasiurki w kielni zostanie. Powiem tak- dobrze by było jak byś kupił 46' bo masz do tego stosowną odległość oglądania, ale jak kupisz 42' naprawdę nic się nie stanie i z pewnością będziesz zadowolony. Nie popieram twierdzeń osób, którzy z 1,5m oglądają 50' albo więcej (ale oczywiście co kto lubi). Jednak według mnie we wszystkim musi być jakiś umiar.

@ yaneq - tak, menu hotelowe ustawia się identycznie jak w G10

@ mario_f - pisałem o tym wiele razy, wystarczy poczytać wątek. W skrócie- bzyczenie można usłyszeć tylko w bardzo cichym pomieszczeniu, z dość bliska i właściwie tylko na jasnych planszach. Przy normalnym użytkowaniu TV problem według mnie zupełnie nie istnieje. Przy zwyczajowo ustawionej głośności telewizora nie słychać żadnego bzyczenia.

@ ass- piszesz bzdury, jakich mało. :confused: Plazma to nie jest konwektor czy kaloryfer, nie stopi cię. Ciepło panelu można wyczuć (piszę o swoim S10) właściwie jedynie bezpośrednio go dotykając, max do 3cm, a i to jest to bardzo lekkie ciepełko, a nie jakiś piecyk.
 

madburn

New member
"promocja" w saturnie

w niedziele czytalem forum - dzis ogladalem ceny - po pracy polecialem do saturna (niestety promocja bez vatu byla do niedzieli)
i co ?
no rewelacja - 42E10E za jedyne 4499 .... az oczy przecieralem - bez vatu to wychodzi jakies ~3700 .... oferta raczej tylko dla idiotow


ja rozumiem ze sklep musi z czegos oplacic te raty 0% (nie ma nic za darmo)
ale to chyba deczko przesada ?

BTW - gdzie kupic za 2800 ? i czarny bo srebrne za 2980 a czarne 3200 najtaniej znalazlem - hmm lakier czarny to fortepianowy jest czy co ? :)
 

yaneq

New member
Bez reklam
Faktycznie największą wadą tego TV to to, że jest dosyć głośny.
Domniemam, że puki co to słyszę, bo chcę słyszeć.
Za tydzień pewnie nie będę, przyzwyczaję się.
To taki specyficzny dźwięk i częstotliwość.
Ja myślę, że wszystkim "syczy" tylko nie każdy może słyszeć takie częstotliwości. Napiszę jeszcze, że ja syczenie słyszę gdy w pokoju jest cicho. Przy normalnym użytkowaniu jest ok.
Mi to zalatuje na dźwięk podobny do częstotliwości pracy stabilizatorów przy pierwszych telewizorach :)

tobas: L jak LCD, P jak Plazma
 
Ostatnia edycja:

lexo

New member
Jak jest z tą koniecznością unikania wyświetlania statycznych fragmentów obrazu przez dłuższy czas w tej plaźmie? Nie chodzi mi o same powidoki ale o czas jakiego nie powinno się przekraczac powiedzmy zdjęciem, oglądaniem jednego programu ze statycznym logo albo granie w grą gdzie cały czas jest kawałek statycznego obrazu aby nie wywoływac trwałych śladów?

Druga rzecz która mnie nurtuje to refleksy. Czy w dzień oglądając film odbijają się tylko miejsca gdzie słońce wpada bezpośrednio (okno, lustro) czy też co jaśniejsze miejsca w pokoju (np. kawałek białej ściany oświetlanej przez okno).
 

Foxxx24

New member
Średnio powinno się unikać wyświetlania obrazów statycznych( menu gry, dvd, blu-ray czy też oglądanie jednego programu ) więcej niż kilka godzin bez przerwy z tym,że obecne modele Panasonica nie mają już problemów z powidokami.:)

Co do refleksów to występują one tylko gdy słońce pada bezpośrednio na matrycę przy blisko położonych oknach.

Pozdrawiam.
 

timbot

New member
Bez reklam
Foxxx24 napisał:
.... obecne modele Panasonica nie mają już problemów z powidokami.:)
Co do refleksów to występują one tylko gdy słońce pada bezpośrednio na matrycę przy blisko położonych oknach.
Pozdrawiam.
Z pierwszym się zgodzę, z powidokami nie ma żadnych problemów. Natomiast w sprawie refleksów to uważam, że jest bardzo kiepsko. Nie tylko bezpośrednie słońce, ale jeśli mamy za plecami okno zasłonięte cienką roletą (i nawet nie pada na nią słońce) to refleksy są bardzo uciążliwe. Tak samo jest z lampkami itp. - generalnie w myśl zasady: kąt padania=kąt odbicia trzeba bardzo unikać sytuacji gdy jakiś jasny obiekt (okno bez ciemnych zasłon) mamy idealnie na "kącie".
 

OSKAR1971

New member
timbot napisał:
Z pierwszym się zgodzę, z powidokami nie ma żadnych problemów. Natomiast w sprawie refleksów to uważam, że jest bardzo kiepsko. Nie tylko bezpośrednie słońce, ale jeśli mamy za plecami okno zasłonięte cienką roletą (i nawet nie pada na nią słońce) to refleksy są bardzo uciążliwe. Tak samo jest z lampkami itp. - generalnie w myśl zasady: kąt padania=kąt odbicia trzeba bardzo unikać sytuacji gdy jakiś jasny obiekt (okno bez ciemnych zasłon) mamy idealnie na "kącie".

1 Żeby dorobić się powidoków trzeba się naprawdę postarać. Przy normalnym oglądaniu w nowych panelach G12 już nie występują.
Musiałbyś zostawić TV na kilka dni na nieruchomym obrazie...
2 Akurat mam okna za plasmą i żadnych refleksów nie mam. Światło z sufitu też się nie odbija. Za to światło z kinkieta na ścianie to i owszem. Ale było widoczne i na CRT i na LCD.

Nie popadajmy w paranoję!!!
TV jest dla ludzi a nie na odwrót. Kupujcie sprzęt i cieszcie się pięknym odbiorem.
 

diodes

New member
.

Tobas może to nie Katowice ale blisko Gliwice allegro.pl/item671431967_panasonic_tx_p42s10e_42s10_neonet_gliwice.html[/url] masz za niecałe 3200 zobacz też tu ale potwierdź sobie dostępność i cene bo z tym bardzo różnie jest niestety maximedia.pl/?c=telewizory_plazmowe&p=panasonic_tx_p42s10_txp42s10[/url] na stronie jest poniżej 3000 :D :D :D jest sklep w Katowicach i Będzinie Sam się cały czas przymierzam tyle że mi się nie pali może za parę tygodni kupi się za jakieś 2700 :D :D :D
 

Ass

New member
Gorylla, starsze plazmy niestety tak miały dlatego dokładnie się pytam bo to będzie moja pierwsza plazma a potrzebuję do dodatkowego mieszkania.Plazmy ostatnio mnie bardzo zainteresowały bardzo pięknym wyświetlaniem obrazu, wręcz doskonałym gdyż nie jest to obraz, który oślepia jak w lcd.Na plazmie panasa widziałem naprawdę prosty, piękny, ostry obraz dlatego spodobała mi się ta plazma.

Wiecie może gdzie można kupić za 2800zł w Krakowie tego Panasa, płacę całą sumę od razu, srebrny bądź czarny obojętne.

---
Chciałem się jeszcze o jedną rzecz spytać, ile ta plazma pobiera prądu, tak dla ciekawości.
 
Ostatnia edycja:
Do góry