Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

darekguma

New member
Bez reklam
piotr818 napisał:
To ma znaczenie tylko w samochodach. Najlepsze telewizory z serii Kuro mają te same matryce co S , G , V Panasonica a Panasonic wkłada do LCD matryce LG made in Poland. A w środku telewizora globalna wioska światowa do wyboru do koloru. A w Pilznie stoją linie montażowe made in Japan oraz troche pudeł z naklejkami naszych południowych :hihi:sąsiadów.
Czy to oznacza że osławioną czern,głębie obrazu,skalowanie Pioneer zawdzięcza tylko elektronice?:eek:
 

slimak

New member
Bez reklam
Model Z Panasonica ma całkowicie inną matrycę (czerń) i prędzej tego typu panel jest w TV Pioneer (o ile w ogóle jest).

-----------------------------------------------

Gdzieś na Czeskim forum widziałem informację, że Panasonic w Czechach nowych aktualizacji już nie będzie umieszczał na swoim www. Jak będzie nowsze oprogramowanie to: „odbiornik automatycznie odbierze je przez DVB-T z EPG”. Ciekawe, kiedy Polskie DVB-T będzie tak funkcjonowało?

---------------------------------------------

Antena DVB-T – zrób to sam. ;-)
Do odbioru blisko nadajnika powinna wystarczyć.

Częstotliwość 450MHz = 16cm+16cm.
http://obrazki.elektroda.net/49_1253127077.jpg


---------------------------------------

Antena na częstotliwość 690MHz(Warszawa) = 10,9cm+10,9cm.

30000/690MHz=43,48cm
¼ z 43,48cm=10,9cm.

Dolny Mokotów z okna nie widać PKiN (6km zasłaniają budynki).
5c856bdb1de183c6med.jpg
 
Ostatnia edycja:

k_mat

New member
S10 - w końcu kupiony

Z racji, że jest to mój pierwszy post na forum to witam wszystkich serdecznie.
Po dokładnej analizie waszych opinii, zdecydwawałem się na zakup TX P42S10. Zakup w sklepie inernetowym, przesyłka OK, sprawdzone zgodnie z radami na forum, przed zapłatą gotówką. Czas pracy sprawdzony w menu serwisowym - telewizor nówka. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, sygnał cyfra+ i DVD. Odbiór w domu zdecydowanie lepszy niż to co oglądałem w sklepach, oni tam chyba naprąwdę "nie lubią" Panasonica. Co istotne telewizor nie bzyczy i buczy, dopiero z bardzo bliska da się usłyszec elektronikę. Póki co to sobie trochę wygrzewam plazmę na niskich nastawach parametrów obrazu.
Dziękuje za wasze opinie, szczególnie dla Gorylla, który poprowdził mnie tu z wątku o G10 oraz dla Ślimaka za rzeczowe i merytoryczne posty

Pozdrowienia dla Wszystkich
 

bartolinio

New member
slimak napisał:
...Gdzieś na Czeskim forum widziałem informację, że Panasonic w Czechach nowych aktualizacji już nie będzie umieszczał na swoim www. Jak będzie nowsze oprogramowanie to: „odbiornik automatycznie odbierze je przez DVB-T z EPG”. Ciekawe, kiedy Polskie DVB-T będzie tak funkcjonowało?...]

w Polsce to będzie dobrze jak wogóle DVB-T wystartuje po okresie testowym :p
 

Tomaszz

New member
piotr818 napisał:
To ma znaczenie tylko w samochodach.[ciach]

Już dawno tak nie jest. Wszyscy producenci się totalnie pomieszali i np. jaguar jest indyjski itp. Nie ma już samochodów made in japan nie do zajechania, wszystkie są podobnie awaryjne itd.

Koniec OFF TOPA
 

piotr818

New member
Bez reklam
Samochody i elektronika

Tomaszz napisał:
Już dawno tak nie jest. Wszyscy producenci się totalnie pomieszali i np. jaguar jest indyjski itp. Nie ma już samochodów made in japan nie do zajechania, wszystkie są podobnie awaryjne itd.

Koniec OFF TOPA

Moja Hondzia się pogniewała jest 100% japońska a co się psuje podobnie w telewizorach i samochodach to właśnie elektronika czy Japońska czy koreańska nie ma znaczenia.
 

john93

New member
piotr818 napisał:
Moja Hondzia się pogniewała jest 100% japońska a co się psuje podobnie w telewizorach i samochodach to właśnie elektronika czy Japońska czy koreańska nie ma znaczenia.



no naczytałem się o plazmie panasonica TX-P46S10E i znowu mam mętlik bo byłem zdecydowany na lcd sharpa LC-42DH77E w euro agd 3600 a tu panasonic 46 cale 3300,dobre opinie i wiekszy tylko mnie troche przeraza docieranie,nie można sie cieszyc obrazem jakim sie chce wchodzenie do menu serwisowe wyłaczyc tryb hotelowy i takie tam lcd zalanczam i dziala sam już nie wiem
 

Tomaszz

New member
john93 napisał:
no naczytałem się o plazmie panasonica TX-P46S10E i znowu mam mętlik bo byłem zdecydowany na lcd sharpa LC-42DH77E w euro agd 3600 a tu panasonic 46 cale 3300,dobre opinie i wiekszy tylko mnie troche przeraza docieranie,nie można sie cieszyc obrazem jakim sie chce wchodzenie do menu serwisowe wyłaczyc tryb hotelowy i takie tam lcd zalanczam i dziala sam już nie wiem

Spokojnie, ustawienia na docieranie, takie normalne, a nie ekstremalne nie są złe. Dasz kontrast na 40-45, a po powiedzmy 50 godzinach ze świętym spokojem ustawisz go jak będziesz chciał, czyli na góra 50. Może się nawet okazać, że tak się przyzwyczaisz to pierwszego ustawienia, że go później już nie zmienisz, bo jest na tyle dobre. Tylko przesiadając się na inne tv będziesz się zastanawiał jak można było wcześniej taką żarówę oglądać :D
 

piotr818

New member
Bez reklam
darekguma napisał:
Czy to oznacza że osławioną czern,głębie obrazu,skalowanie Pioneer zawdzięcza tylko elektronice?:eek:

Od ponad roku Pionieer kupuje matryce w Panasonicu (swoje fabryki pozamykał) czy są to wyroby na szczególne zamówienia ?, każda firma ma swoje tajemnice. Najwyższe modele Panasonic nie odbiegają ani jakością czerni ani innymi parametrami ( raczej zdobywały nagrody) ważne jest to która jest bardziej prestiżowa i za ile pieniędzy kupujesz telewizor.
Słynne już są tzw klony 4 odwarzaczy BluRay (nazw nie wymienię) które w środku mają dokładnie to samo a cenę zróżnicowaną w zależności od prestiżu na rynku konsumenckim.Matryce NeoPDP dzieki elektronice przystosowane są do wyswietlania obrazów w reprodukcji kolorów certyfikowanej przez THX (nie mówiąc już o 3D) a osławiony Kuro może im się kłaniać w pas i dalej kupować panele made in Panasonic przy całym szacunku dla Pionieera.
pozdrawiam oczywiści
 

qualin

Member
piotr818 napisał:
Od ponad roku Pionieer kupuje matryce w Panasonicu (swoje fabryki pozamykał) czy są to wyroby na szczególne zamówienia ?, każda firma ma swoje tajemnice. Najwyższe modele Panasonic nie odbiegają ani jakością czerni ani innymi parametrami ( raczej zdobywały nagrody) ważne jest to która jest bardziej prestiżowa i za ile pieniędzy kupujesz telewizor.
Słynne już są tzw klony 4 odwarzaczy BluRay (nazw nie wymienię) które w środku mają dokładnie to samo a cenę zróżnicowaną w zależności od prestiżu na rynku konsumenckim.Matryce NeoPDP dzieki elektronice przystosowane są do wyswietlania obrazów w reprodukcji kolorów certyfikowanej przez THX (nie mówiąc już o 3D) a osławiony Kuro może im się kłaniać w pas i dalej kupować panele made in Panasonic przy całym szacunku dla Pionieera.
pozdrawiam oczywiści
wszedzie tak jest. zdziwilibyscie sie ile firm kupuje matryce od sharpa. malo tego sharp produkuje moduly (czyli prawie gotowe tv bez obudowy) w tej samej fabryce gdzie montuje sie tv phillipsa w polsce :) linie produkcyjne sa zaraz obok siebie.
 

slimak

New member
Bez reklam
john93 napisał:
tylko mnie troche przeraza docieranie,nie można sie cieszyc obrazem jakim sie chce

Ani poprzedniej plazmy, ani S10 nie docierałem. Na początku tylko trzeba używać formatu obrazu [Auto], żeby nie oglądać 5 godzin non stop obrazu w formacie np. 4:3.


wchodzenie do menu serwisowe wyłaczyc tryb hotelowy i takie tam lcd zalanczam i dziala sam już nie wiem

Większość LCD chyba też samo się nie przełączy na HDMI. W Panasonicu, chociaż możemy to wymusić w menu hotelowym.
 

yello

New member
Mam pytanie które może być przydatne.
Czy któryś z bardziej doświadczonych kolegów, mógłby opisać proces postępowania z nową Plazmą np. TX-P42S10 ;)
  • Jak postępować ze świeżo przywiezioną Plazmą do domu? (czy prawdą jest to że trzeba odczekać z jej włączeniem ? itp.)
  • Jakie zmiany należy wprowadzić w menu serwisowym ?
  • Na jakie parametry należy zwrócić uwagę podczas "docierania" ?
  • Przykłady ustawień podczas docierania ?
Myślę że takie informację zgromadzone w jednym miejscu przydadzą się wszystkim świeżym użytkownikom :D



P.S
piotr818 napisał:
Słynne już są tzw klony 4 odwarzaczy BluRay (nazw nie wymienię) które w środku mają dokładnie to samo a cenę zróżnicowaną w zależności od prestiżu na rynku konsumenckim
Piotrze a czy mógłbyś w takim razie podpowiedzieć na który BluRay warto zwrócić uwagę ?

Pozdrawiam Serdecznie.
 

Murza68

New member
Nowy TX-P42S10

Witam,
Kupiłem wreszcie TX-P42S10 (2900PLN, Saturn), montowany w Czechach. Co ciekawe, data produkcji z lata, ale wersja firmware aktualna.
Nie bedę pisał o tym co wszyscy, no może tylko dodam, że nic nie buczy! ;)
Sprawdziłem jak pracuje na programach testowych DVB-T (antena, to prosty dipolik otwarty, podobny do opisanego na forum, o długości ramion 11cm, wiszący smętnie na klamce okna, a więc od wewnątrz; dodam jeszcze, że okno wychodzi na stronę dokładnie przeciwną do nadajników). OTV pokazuje jakość sygnału 8, niestety nie wiem jaka miałaby być maksymalna wartość (10? 100?). W każdym razie, obraz jest stabilny, nic nie rwie. Niestety, obraz emitowany w transmisji ma standardowo niską rozdzielczość, więc trudno o satysfakcję. Nawiasem mówiąc, dziwne że nie nadają czegokolwiek w dużej rozdzielczości, choćby obrazu kontrolnego. Po HDMI puszczam sygnał z nagrywarki DVD (Panasonic 58EG), sztucznie robiącej rozdzielczość 1080i z DVD. Przy oglądaniu z odległości 3m jest przyzwoicie, choć oczywiście nie powala na kolana, w końcu jest to odbiornik do oglądania FullHD.
Dziwi mnie, że nikt się tu nie interesuje możliwością oglądania HD z wykorzystaniem slotu karty SD. Przetestowałem to, nie bez kłopotów. Na początku nie chciało pokazywac żadnych filmów HD, nawet tych w formatach teoretycznie do przełknięcia. Po wielu próbach, zgromadzeniu kilku narzędzi i kontaktem z Panasoniciem w Japonii, niemożliwe okazało się to możliwe i wreszcie zobaczyłem na ekranie piękny obraz w wysokiej rozdzielczości. (Jeśli ktoś chce popróbować, to proszę o kontakt , oczywiście na prywatny e-mail. Tam mogę wspomóc stosownymi linkami). W przeciwieństwie do plików filmowych, zdjęcia są do oglądania bez żadnych kłopotów.
Link integrujący OTV z nagrywarką działa, nieraz wręcz zaskakująco dobrze. Wadą jest to, że mogę eksportować ustawienia stacji z odbiornika do nagrywarki, odwrotnie nie.
Oczywiście, oczywiście, zarejestrowałem się w Panasonicu, żeby dostać darmowe przedłużenie gwarancji do 5lat.
 

ryba229

New member
yello napisał:
Mam pytanie które może być przydatne.
Czy któryś z bardziej doświadczonych kolegów, mógłby opisać proces postępowania z nową Plazmą np. TX-P42S10 ;)
  • Jak postępować ze świeżo przywiezioną Plazmą do domu? (czy prawdą jest to że trzeba odczekać z jej włączeniem ? itp.)
  • Jakie zmiany należy wprowadzić w menu serwisowym ?
  • Na jakie parametry należy zwrócić uwagę podczas "docierania" ?
  • Przykłady ustawień podczas docierania ?
Myślę że takie informację zgromadzone w jednym miejscu przydadzą się wszystkim świeżym użytkownikom :D



P.S

Piotrze a czy mógłbyś w takim razie podpowiedzieć na który BluRay warto zwrócić uwagę ?

Pozdrawiam Serdecznie.
Docieralem 200h na trybie normalnym

kontrast 30
jaskrawosc -3
kolor 30
ostrosc -3

Aspect Auto i oczywiscie uwazac na programy typu tvn24. Ja po 30 min zmienialem sobie format wyswietlania. Ostatnio juz po wygrzaniu nabawilem sie powidokow po 6h ogladania tvn24. Na szczescie kilka h z wlaczonym programem do usuwania powidokow i po klopocie.

BluRay to bez konkurencji nowy LGBD390 jesli interesuje cie mkv
 

1975BART1975

New member
Witam,
W związku z akcją promocyjnę Panasonic Polska mam pytanie: czy numer seryjny p42s10e znajdę tylko i wyłącznie na tylnej ściance obudowy czy też jest on dostępny również w menu serwisowym?

pzdr
Bartek
 

gorylla

New member
Bez reklam
Współczuję Wam. Ja kupiłem w połowie maja, więc nie przeżywam takiej rozterki. Poza tym jak dotąd mam "dobrą rękę" do sprzętów i nigdy nic mi się nie psuło (odpukać!).

@ asz71

Było milion razy, ale podaję po raz milion pierwszy:

1. Nacisnij jednocześnie przycisk “Vol i -” na odbiorniku TV z boku
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0” na pilocie.
(opcjonalnie punkt 1 i 2 jednoczesnie "F" oraz "V/-")
Po chwili powinno sie pojawic menu serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursor pilotem do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole po prawej stronie od napisu PTCT.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (przekreślony głośnik na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.

Aby wyjsc z menu serwisowego nacisnij na pilocie "exit" przez 3 sekundy lub wylacz TV uzywajac wylacznik glowny na TV


Na szczęście te info mam często w wysyłanych na priv, więc łatwo mi odgrzebać i przekopiować :p . Pisać tego, czy szukać co chwila na forum w życiu bi mi się nie chciało!
 
Do góry