Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

ellah

New member
Flapjack7 napisał:
Po pierwsze - witam wszystkich na tym zacnym forum :]

W piątek odebrałem Panasa TX-P42S10E. Jakie wrażenia? Telewizor jest świetny!



Brzęczenie obudowy - nie stwierdzono.
.

Proponuje ustawic tryb muzyka, podbij bas do 8 i ustaw glosnosc na ok.20. Nie wierze ze ci nie zabrzeczy, a jest to mniej niz polowa skali.
 

ryba229

New member
ellah napisał:
Proponuje ustawic tryb muzyka, podbij bas do 8 i ustaw glosnosc na ok.20. Nie wierze ze ci nie zabrzeczy, a jest to mniej niz polowa skali.

Podbij bas w samochodzie i tez zabrzeczy. Bez przesady nie mozna tego okreslic jako wada tv przeciez to nie wieza audio.
 

broda1725

New member
Bez reklam
qualin napisał:
Zgadza sie i gdybys uwaznie sledzil temat to napewno przeczytalbys, ze te wady widac nawet z paru metrow. Wystarczy, ze na tv zaswieci slonce, badz padnie inne swiatlo.
Powiem tak że ja ci naprawdę współczuję, ja na szczęście mam pokój nie nasłoneczniony przez cały dzień mam cień więc nie pada słońce na niego i nie widzę tej wady ale co prawda występuje dodam jeszcze że jest mniej niż u ciebie, najbardziej to widać przy napisie panasonic ale tylko gdy wycieram bo wtedy jestem przy samej obudowie. Mi się nie chce reklamować bo matryce mam bez żadnych pikseli uszkodzonych i już mam 70godzin wyświecenia. Narazie niech gra. Ale w twoim przypadku jak bym dał za tv prawie 3000 kafle to pewnie że bym reklamował.
 

ryba229

New member
Wlasnie dotarl do mnie srebrny S10. Moge powiedziec z cala odpowiedzialnoscia ze nie szpeci pokoju a wrecz przeciwnie wyglada duzo lepiej niz na fotkach.
 

ryba229

New member
qualin napisał:
to zrob fotki i pokaz jak sie prezentuje :)
Pod reka mam tylko komorke 2mpix takze tylko takie zdjecia moge zrobic w tej chwili a pozniej pozycze cyfrowke.

Krotkie pytanie - odpalilem Fergusona 7600 po componencie i wyswietlilo 576i jak zwiekszyc rozdzialke?? Roznica w obecnej chwili pomiedzy Euro RGB a Component 576i jest minimalna

Jeszcze jedno po Componencie nie mam dzwieku po Euro oczywiscie jest. Gdzie moze byc przyczyna?
 
Ostatnia edycja:

greend

New member
ryba229 napisał:
Pod reka mam tylko komorke 2mpix takze tylko takie zdjecia moge zrobic w tej chwili a pozniej pozycze cyfrowke.

Krotkie pytanie - odpalilem Fergusona 7600 po componencie i wyswietlilo 576i jak zwiekszyc rozdzialke?? Roznica w obecnej chwili pomiedzy Euro RGB a Component 576i jest minimalna

Jeszcze jedno po Componencie nie mam dzwieku po Euro oczywiscie jest. Gdzie moze byc przyczyna?

Na łączu component raczej nie da rady podbić rozdziałki, jak podłączyłeś tylko po 3 wtyczki z każdej strony to masz sam obraz, musisz podłączyć dodatkowo przewód cinch po 2 wtyczki z obu stron do dźwięku
 

ryba229

New member
greend napisał:
Na łączu component raczej nie da rady podbić rozdziałki, jak podłączyłeś tylko po 3 wtyczki z każdej strony to masz sam obraz, musisz podłączyć dodatkowo przewód cinch po 2 wtyczki z obu stron do dźwięku

Dzieki za odp. Co do roznic Component ->Euro po zmianie softu na nowego octagona roznica zrobila sie widoczna ( moze nie kolosalna ale jest lepsza szczegolowosc). Pierwsze wrazenia z tv jak najbardziej pozytywne.
 

proxyd

New member
42s10es

ryba229 napisał:
Pod reka mam tylko komorke 2mpix takze tylko takie zdjecia moge zrobic w tej chwili a pozniej pozycze cyfrowke.

Krotkie pytanie - odpalilem Fergusona 7600 po componencie i wyswietlilo 576i jak zwiekszyc rozdzialke?? Roznica w obecnej chwili pomiedzy Euro RGB a Component 576i jest minimalna

Jeszcze jedno po Componencie nie mam dzwieku po Euro oczywiscie jest. Gdzie moze byc przyczyna?



Swietnie Ryba229 !:)
Na początek niech bedą ujęcia z komórry, lepsze to niz nic ... Biorę co jest !
 

wrx

New member
Bez reklam
gorylla napisał:
O proszę, wyskoczył jak "Filip z konopii".
Czytam watek od poczatku i dawno chcialem cos takiego napisac.
Nie potrafilem sie zebrac, niestety...
Ale ktos mnie wyreczyl i mu za to podziekowalem.
Jakis problem?
A kolejnym potwierdzeniem sensu slow nowarta jest inny post:
adam-ant napisał:
Z zaproszenia nowarta skorzystałem i po raz pierwszy miałem okazję zobaczyć S10 w warunkach domowych.
Wnioski:
1) Syczenie S10 ma dość wysoką częstotliwość, więc jest bardzo irytujące i łatwe do usłyszenia, choćby "gdzieś tam w tle".
2) Przypuszczam, że suma sumarum oglądając za dnia większość osób byłaby w stanie przyzwyczaić się do tych odgłosów (audiofile mogą omijać S10 szerokim łukiem niezależnie od tego, w jakich porach oglądają TV), a niektóre osoby mogą tego w ogóle nie wyłapać
3) Przypuszczam, że do oglądania w porze wieczornej (czyli cisza, spokój, telewizor delikatnie już przyciszony itd.) mało osób jest w stanie się przyzwyczaić całkowicie. Ja nie przyzwyczaiłbym się na pewno. Na tyle znam swoje wymagania, a te nie są aż tak znów duże, bo np kompa nie wyciszałem w ogóle, a jest to dość mocny pecet do gier. Głównym problemem jest tu po prostu charakter tego syczenia (wysoki dźwięk, taki "wwiercający się w głowę")
4) Jeszcze jedna ważna sprawa. Nowart pokazywał mi ten telewizor o godzinie 17:00, kiedy syczenie było łatwe do usłyszenia, ale dałoby się szybko przeboleć jeśli zwiększylibyśmy głośność.
Mimo to, wyłączenie telewizora spowodowało zauważalną ulgę dla uszu, a nie rokuje najlepiej na kilkugodzinne sesję z modelem S10. Ten telewizor może po prostu niektóre osoby zmęczyć.

Na chwilę obecną to byłoby na tyle :( Over & out.

A może wypowie się na temat syczenia ktoś z 46-calowym S10 ? Może 46'' nie jest tak uciążliwy ?


PS Gdybym kupił ten TV i syczałby mi tak, jak nowartowi to też rozważałbym reklamację , bo niestety jest z tą usterką gorzej niż się spodziewałem.

PS2 Przy okazji jeszcze raz (tym razem na forum :) ) dziękuję nowartowi za możliwość obejrzenia S10 w akcji. Zdjęcia z testu zamieszczone w necie i obejrzenie TV w sklepie to zawsze tylko namiastka.
 

danielle23

New member
co wybrac ? sharpa 46 DH77 czy Pan TX_P 46 s10

hej . jestem tutaj nowy czytalem fora i juz zglupialem zupełnie . prosze kogos o doradzenie mijaki wybrac tv ? sharp 46 DH77 czy PAN TX_P 46 s10 . w pan malo ostre kolory mi sie wydaja i biel szara ?? to co widzilem na sklepach z rtv a w sharpie ostrosc ok tylko chyba suzenie widzilalem na programie jaki lecial z plytuy cih HD
 
Ostatnia edycja:

kojer

New member
Kupiłem wczoraj czarny 42" w Saturnie. Cena 3499 ale po dokupieniu dowolnej pierdoły (by na jednym rachunku było > 3500) ma się 700zł na kartach podarunkowych (promocja do 18.10 za każde wydane 500zł dają 100 na karcie). Czyli cena za telewizor wychodzi 2800. Ponieważ sam wcześniej o to pytałem w innym wątku to teraz mogę odpowiedzieć, paczka waży 33kg. Niestety wczoraj nie miałem czasu więc tylko wyciągnąłem z pudełka i sprawdziłem czy działa :)
 

ryba229

New member
Syczenie wystepuje. Trzeba sie z tym pogodzic i tyle. Jezeli za kazdym razem gdy wlaczymy tv bedziemy miec nastawienie "jak dzisiaj uslysze syczenie to wyrzuce przez okno" nic nie pomoze. Nie jest to jakos strasznie uciazliwe np. moj Samsung Slim crt bardziej mi przeszkadzal.
 

pan_popej32

New member
Mam od kilku dni P42S10ES srebrny. Na allegro z kurierem 2600 zł. Co do tego syczenia to owszem jest takie bzyczenia szczególnie przy wyświetlaniu koloru białego. Mam dobry słuch i wychwyciłem to z bliska. Z dalszej odległości (2,5-3m) niesłyszalne przy normalnej głośności. Moja żona tego w ogóle nie wychwyciła. Nie przeszkadza mi to, często ładuję telefon komórkowy na noc i ładowarka wydaje taki sam odgłos i mimo że to słyszę to zasypiam przy tym. Nie trzeba mieć dobrego słuchu aby to wychwycić ale jak to komuś przeszkadza to musi mieć nerwicę natręctw chyba:D

Na razie docieram plazmę na ustawieniach obrazu wszystkich na 50% i unikam oglądania dłużej niż pół godziny jednego kanału, a jak gram da PS3 to pauzę daje co jakiś czas jeśli gra ma stały HUD.

Sprawa jaką zauważyłem wiem że ten TV tak jak każda plazma jest 100 Hz (oczywiście te 400 Hz to taki trik;)) i włączając w Gran Turismo Prologue film demonstracyjny prezentujący dany tor w Full HD obraz jest mega ładny i piękny ALE jak jadą samochody to obraz klatkuje te poruszające się obiekty nieprzyjemnie i mój wzrok za nimi nie nadąża. Jestem tym trochę rozczarowany. Niby czas reakcji, niby 100 Hz a nie wyrabia z poruszającymi sie obiektami, tak jakby ciełło klatki tych obiektów a otoczenie jest ok...

Przy okazji powiem że w okolicach Krakowa telewizorek łapie mi 7 kanałów DVB-T (1,2,3 Polsat, TVN, TV4, Puls) w jakości lepszej niz kablówka, czasami mam wrażenie że to "prawie" HD! Do tego 1,2, Polsat i TVN nadaje w Dolby Digital.

Jak to jest z tymi 400 Hz w tym TV i czy nie wymyślili jeszcze TV z prawdziwą płynnością obrazu? Puszczałem ten sam materiał z PS3 w 1080p na różnych TV LCD i na każdym tak było chociaz moja plazma najpłynniej to wyświetliła to i tak spodziewałem się lepszego efektu... *to nie jest grafika z gry tylko film nagrany kamerą HD. Czy na Blu-Ray 1080p 24p jest płynniej? I jeszcze powiem że puszczając na DVD Tokio Drift i z upscalem na 1080p na PS3 obraz jest bajeczny! Nie ma tego efektu a autka tam tez występują:) Więc czy to chodzi o te 24p?
 
Ostatnia edycja:

waldemaro7

New member
Witam ponownie.Zamówiony w niedziele s10ES dotarł w środę,bez szkód transportowych z przebiegiem 2godzin i 3 włączeń.Srebna obudowa bez skaz (bez patrzenia przez lupę).Obraz z cyfrowego oraz analogowego UPC rewelacja.Ciekawe jak w takim razie będzie z HD.Wszelkie dziwne dżwięki słyszalne tylko z ok 0.5 m. Dostawca telewizora : Portone za 2563 zł. I telewizor i sklep godne polecenia. Pozdrawiam
 

gorylla

New member
Bez reklam
wrx napisał:
Czytam watek od poczatku i dawno chcialem cos takiego napisac.
Nie potrafilem sie zebrac, niestety...
Ale ktos mnie wyreczyl i mu za to podziekowalem.
Jakis problem?

Zlituj się i zastanów, czy to ja mam jakiś problem, czy Ty? Czy to ja zacząłem coś pisać pod Ciebie, czy Ty pode mnie?

Gdyby wszyscy uwierzyli nowartowi, że telewizor wyje niemiłosiernie, to nikt by chyba go nie kupił, a szkoda, bo to fajny TV za niewielkie pieniądze (nie wspomnę, że w Twoim ulubionym wątku nie miałbyś wówczas o czym czytać). Pewnie ludzie kupowaliby wtedy X10 czy G10, które przecież zachowują się IDENTYCZNIE (wiem, bo sprawdzałem). A jak czytasz tak namiętnie wątek to pewnie zauważyłeś, ilu ludziom tak naprawdę bardzo przeszkadza ten odgłos- jak się nie mylę dwóm czy trzem. Absolutny margines. A ilu nie przeszkadza?

Nie można przecież wykluczyć (o czym również pisałem), że akutar nowartowi trafił się egzemplarz bardziej syczący, niż inne.

Jesteś w ogóle posiadaczem tego TV?

PS. Admin już raz "wyczyścił" takie zaczepki i bardzo słusznie, bo to niczemu nie służy.
 
Ostatnia edycja:

ryba229

New member
pan_popej32 napisał:
Na razie docieram plazmę na ustawieniach obrazu wszystkich na 50 i unikam oglądania dłużej niż pół godziny jednego kanału, a jak gram da PS3 to pauzę daje co jakiś czas jeśli gra ma stały HUD.
A nie powinno sie docierac na obnizonych ustawieniach?? Np. kontrast i kolor na 30 ??
 
Ostatnia edycja:

pan_popej32

New member
No goście piszą że na 30 maja kontrast ale nie % tylko 30/60 bo w Panasie jest skala do 60 gdzie 60=100% a 30=50%. Poniżej tych 30 jednostek nie schodzę bo przy ustawieniu "normal" i wszystkim na pół to i tak jest ciemno już...
 

broda1725

New member
Bez reklam
pan_popej32 napisał:
...

Przy okazji powiem że w okolicach Krakowa telewizorek łapie mi 7 kanałów DVB-T (1,2,3 Polsat, TVN, TV4, Puls) w jakości lepszej niz kablówka, czasami mam wrażenie że to "prawie" HD! Do tego 1,2, Polsat i TVN nadaje w Dolby Digital.

...
A jak można wiedzieć to ile od Krakowa bo ja też blisko a w zasadzie pomiędzy Krakowem a Kielcami, mam jakieś 60km do Krakowa trasą E7. I co prawda nie testowałem czy działa DVB-T bo uważałem że to bardziej trza bliżej być. A poza tym to mam tylko kablówkę zbiorczą wiec raczej by trza kupić jakąś dodatkową antene cyfrową.
 
Do góry