Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

stefan177

New member
Ja mogę plecić sklep electro.pl, ma on w mojej rodzinie bardzo dobrą opinię, ponieważ wszystkie robione w nim zakupy były realizowane bez żadnych zastrzeżeń. W tym sklepie TX-P42S10ES kosztuje 2549.00 zł, a TX-P42S10E 2729.00 zł.
 

gorylla

New member
Bez reklam
yaneq napisał:
wieszać psy to mogę na tobie za ten monoblock :) chociaż i tak się przyda, ponieważ kilka kanałów jakby nie patrzeć doszło.

Nic nie mów, sam jestem wściekły :evil: . Platforma, w tym zakresie co była, miała być przynajmniej jakiś czas darmowa. Kto by przewidział, że nowy pier. "prezes" TVP będzie miał inną koncepcję. Ale zobaczymy co będzie dalej, bo- who knows? -jak karty abonenckie się nie przyjmą może odkodują? Sorki za mały OT.:)

Rudiok- nigdy nie twierdziłem, że to poważny problem, bo plazmę raczej należy oglądać w niezbyt oświetlonym pokoju, co eliminuje temat przebarwień obudowy. I nie ma co dalej dywagować. Ale dla pewnej uczciwości- wadę warto było zaznaczyć na forum- tak dla potomnych.;)
 

bogaty

New member
Bez reklam
Patrząc na wady plazmy i porównać je do wad LCD, to wychodzi na to że te wady są nieważne i nie wpływają znacząco na radość z użytkowania plazmy.Kiedyś byłem fanem LCD do dziś mam samsunga jak w opisie który służy już dość długo i do plazmy nie ma startu.
 

kedar2306

New member
Interferencja S10 z amplitunerem

Witam Wszystkich,
Od niedawna posiadam S10. Zauważyłem, że kiedy telewizor jest włączony do kontaktu, nawet jeżeli włącznik TV jest na OFF, to po włączeniu amplitunera (Denon DRA 275) słychać intensywne bzyczenie w kolumnach (niezależnie od wybranego źródła dźwięku). Dopiero wyjęcie wtyczki TV z gniazdka powoduje, że bzyczenie ustaje. Oba urządzenia są podpięte do listwy, ale włączenie TV do innego gniazdka nic nie daje. Amplituner jest uziemiony (do kaloryfera :). Czy macie może jakiś pomysł, co z tym zrobić?
Pozdrawiam,
 

qualin

Member
Rudiok napisał:
Ależ ja też widzę jak to wygląda :) Z latarką, w pełnym słońcu, 10 cm od obudowy :) Ale to nie są raczej warunki w jakich normalnie ogląda się telewizję, chyba że mnie coś ominęło... To jest telewizor budżetowy ze średniej półki, rozwlekanie się nad takimi, wg mnie, pierdołami, to trochę jak narzekanie, że Dacia nie ma poziomu wyposażenia Mercedesa.

--
Pozdrawiam, Rudiok
Widzisz, ale kupujac Dacie nie musisz sie obawiac, ze lakier bedzie mial jakies skazy, albo plastik kokpitu jakies przebarwienia. I akurat to porownanie niezbyt tu pasuje bo dacia to nie srednia polka ale najtansza. Kupujac tanie auto wiesz ze jest wykonane z tanszych komponentow i ma slabe wyposazenie, ale napewno jest wykonane solidnie bez wzgledu na to ile ono kosztuje. Trzeba przyznac otwarcie ze Panasonic dal dupy z ta obudowa, to ze jest to model ze sredniej polki o niczym nie swiadczy bo nawet najtansze TV nie maja takich wad na obudowie.
No i TV nei ogladam z latarka z 10 cm, to byl sposob zeby pokazac ludziom w sklepie (gdzie nie ma swiatla slonecznego) o co mi chodzi. Wystarczy lekkie slonce padajace na obudowe i konca pokoju widac te pekniecia, a zaznaczam jeszcze raz ze tv nie suzy tylko do ogladania, ale pelni takze role w jakims sensie dekoracyjna w pokoju, a z tymi peknieciami wyglada jakby mi conajmiej upadl na ziemie i si epolamal w kilku miescjach.
 

ellah

New member
zorandel napisał:
Witam serdecznie

Wreszcie dobrnąłem na koniec tego tematu (sporo czytania było).
W zasadzie jestem już pewny, że plazma Panasonic S10E jest dla mnie.
Jeszcze 2 tygodnie temu byłem "napalony" na LCD Samsunga B650 albo LCD Sharpa DH77E. Interesuje mnie rozmiar 40"-42" (Śni mi się 46", ale nie ten portfel). Wyżej wymienione przeze mnie modele cenowo wyglądają mniej więcej tak (źródło: EuroRTVAGD) Samsung - 3659zł, Sharp - 3999zł.

Dość dokładne przestudiowanie tego serwisu przekonało mnie jednak do wyboru technologii plazmowej i do panasonica (stosunek cena-jakość).
TV będę użytkował głównie do PS2 (w przyszłości X360) i jako monitor do PC (czyli też filmy DVD, ew. BR). Kablówka SD schodzi na drugi plan, oglądam naprawdę sporadycznie.

Pytanie do starych wyjadaczy i osób obeznanych: Gdzie mogę najkorzystniej kupić ten model ? W Euro jest on obecnie dostępny tylko srebrny i za 3249zł. Jakieś pół roku temu ludziska kupowali go za niecałe 2k. Ciekawe zjawisko, że teraz 300zł drożej... Jakie sklepy polecacie ? Ktoś wie o nadchodzącej promocji ? W miarę możliwości proszę o informacje.

Pozdrawiam!

S10E za niecale 2 tys?
Sugeruje przeczytac caly watek jeszcze raz :)
 

motobartcompany

New member
Faktycznie macie rację, że panasonic pogorszył jakość swoich produktów.
Byłem w posiadaniu 3 plazm tego producenta. PV70, PV700 i PV80.
Seria 70 była zdecydowanie staranniej wykonana.
 

proxyd

New member
Tx-p42s10es

Witam szanownych forumowiczów;
Jako że jest to mój pierwszy post, na wstepie pozdrawiam wszystkich!

Mam prośbę do szczęśliwych posiadaczy 42s10 w kolorze srebrnym. Jako że cięzko jest dorwać srebrny model w sklepie, a zdjęcia dostepne na sieci są raczej mało sugestywne i w dość miernym stopniu przedstawiają model. Byłbym b. wdzięczny gdyby któryś z Panów podesłal kilka zdjęc obrazujących rzeczywista posturę sprzętu. Dodatkowo gdyby mozna było pokazać na zoom-ie bliższą faktórę plastiku.

Z góry dziękuję!
 

wrx

New member
Bez reklam
nowart napisał:
gorylla przyznam, że tak jak na początku brałem pod uwagę Twoje zdanie i tak naprawdę dzięki Twoim pierwszym opisom telewizora zdecydowałem się na zakup tego akurat modelu to od jakiegoś czasu Twoje natrętne wciskanie swojej racji staje się bardzo irytujące.
To, że Ty jesteś z zakupu we wszech miar zadowolony nie oznacza , że w tak infantylny sposób możesz przekonywać innych do swoich racji i lekceważyć ich zdanie.
To, że Tobie coś nie przeszkadza i przestajesz to słyszeć nie oznacza, że inni mają się z tym pogodzić tłumacząc sobie, że skoro szanowny gorylla tak uważa to tak powinno być.

Chcialbym Ci jednak przypomnieć, że Twoje opinie nie są tu przyjęte za powszechnie obowiązujące i jedynie słuszne.
Dziekuje Ci Kolego nowart za te slowa. Bardzo Ci dziekuje.:krol:
 

demille

New member
Witam !!!! Czy model S 10 mozna skalibrowac .Z tego co pytalem to nie.Kalibracja mozliwa tylko w modelach G i V.Moze ktos ma szersza wiedze.Ciagle sie zastanawiam czy kupic S czy G.Ostania u Idiotow mialem mozliwosc bezposredniego porownania V i G.Roznica znaczaca w ostrosci obrazu i kolorach Przy V G swiecilo jak LCD mowie o barwach czyli wszystko bylo przejaskrawione.Natomiast z boku pod katem 90 st stala S i kolory byly zblizone do V .Reszty nie jestem w stanie ocenic poniewaz S byla 50 a V i G 42
 

damiantomek2

New member
Kolor srebrny.

proxyd napisał:
Witam szanownych forumowiczów;
Jako że jest to mój pierwszy post, na wstepie pozdrawiam wszystkich!

Mam prośbę do szczęśliwych posiadaczy 42s10 w kolorze srebrnym. Jako że cięzko jest dorwać srebrny model w sklepie, a zdjęcia dostepne na sieci są raczej mało sugestywne i w dość miernym stopniu przedstawiają model. Byłbym b. wdzięczny gdyby któryś z Panów podesłal kilka zdjęc obrazujących rzeczywista posturę sprzętu. Dodatkowo gdyby mozna było pokazać na zoom-ie bliższą faktórę plastiku.

Z góry dziękuję!

Witam szanownych forumowiczów i przyłaczam sie do powyższego postu.
Mam tez pytanie czy wiecie może co wpływa na róznicę ceny między
srebrnym, a czarnym modelem 42s10? Ktoś pisał w jednym z postów iż
są to modele pod sieci z elektroniką gorszej jakości (taka marka własna?).
Dzięki za odpowiedź i za to forum.
 

Flapjack7

New member
Kupiłem S10E

Po pierwsze - witam wszystkich na tym zacnym forum :]

W piątek odebrałem Panasa TX-P42S10E. Jakie wrażenia? Telewizor jest świetny!

Odniosę się najpierw do poruszonych na forach problemów z tym modelem (i ogólnie z plazmami).

Syczenie - faktycznie występuje, szczególnie przy jasnych scenach. Jest jednak na tyle ciche, że mi nie przeszkadza absolutnie. Słyszę dopiero jak chcę to usłyszeć i to ok. metra od TV.

Powidoki - na razie nie miałem nic poważnego, ale przy obrazie z komputera widoczne były delikatne pozostałości okienek na czarnym tle. Jednak po paru minutach zniknęły. Przy oglądaniu TV niezauważalne, a jakoś specjalnie się nie bawię aspect ratio i innymi ustawieniami.

Brzęczenie obudowy - nie stwierdzono.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony - obraz SD jest całkiem niezły (jak na SD). Żaden z dotychczasowych LCD jakie używałem nawet nie ma podjazdu. Obraz na plaźmie jest żywy, dynamiczny i nie uwypukla wszelkich "brudów" w sygnale jak typowe LCD. Na moim poprzednim LCD LG 23" obraz SD był duuuuużo gorszy mimo, że TV był sporo mniejszy.
Obraz HD jest po prostu rewelacyjny Odkrywam na nowo filmotekę 720p i 1080p Ilość szczegółów jest niesamowita. Kolory świetne. Dynamika obrazu również. Dużo lepiej to wygląda niż na LCD.
Czerń jest aż tak głęboka jak na np. Kuro czy na tych nowych LCD LED, ale ilość zachowanych szczegółów w ciemnych partiach obrazu zostawia LCD w tyle.

Żeby nie było laurkowo, to minusy:
W nasłonecznionym pomieszczeniu ekran może robić za lusterko, niestety. Mi to raczej nie przeszkadza, bo oglądać filmy to mam czas dopiero wieczorem :]
Połączenie kompa przez D-sub, to pomyłka. Dodatkowo specyfikacja i instrukcja kłamią. W specyfikacji na stronie stoi, że TV przyjmuje przez port PC (d-sub) sygnał 1920x1080, a w instrukcji napisane, że 1366x768. I w obu miejscach jest albo błąd, albo co, bo max co udało mi się uzyskać, to 1024x768. Można sobie w panelu przestawić na 1366x768, ale obszar się nie zmienia. Dalej jest rozdz. rzeczywista wynosi 1024x768. Obraz też zostawia sporo do życzenia ze względu na skalowanie.
Za to przez HDMI obraz z kompa jest żyletka.
Kolejnym minusem jest migotanie dużych powierzchni białego koloru. Zauważyłem to przy połączeniu z komputerem np. przy przeglądaniu frazpc. Obraz wtedy migocze jak w starych CRT przy 60Hz. Męczące oczy jak najbardziej. Przy oglądaniu filmów z kompa, czy TV tego efektu nie zauważyłem.

Teraz ocena dwóch funkcji, którymi Panas się szczególnie chwali:
Tryb ECO - dla mnie nieprzydatny. Jak jest jasno, to rozjaśnia za mocno i obraz jest za jaskrawy, a w nocy za bardzo ściemnia i biel robi się szara, a kontrast za niski.
IFC - nie wiem jak to ocenić :] Niby obraz jest płynniejszy (nie jest to jednak teatralność jak w seriach Gx 600Hz), ale skuteczność jest uzależniona chyba od wyświetlanych scen, bo przy włączonym IFC jedne sceny wydają się płynniejsze, inne pozostają bez zmian. Dziwnie to trochę wygląda, bo czasami ma się wrażenie jakby ktoś się bawił przyciskami przyspieszania/zwalniania obrazu. Efekt jest oczywiście delikatny, ale wyczuwalny. Jednak ja się szybko do tego przyzwyczaiłem i zostawiłem IFC na ON.
 

broda1725

New member
Bez reklam
damiantomek2 napisał:
Witam szanownych forumowiczów i przyłaczam sie do powyższego postu.
Mam tez pytanie czy wiecie może co wpływa na róznicę ceny między
srebrnym, a czarnym modelem 42s10? Ktoś pisał w jednym z postów iż
są to modele pod sieci z elektroniką gorszej jakości (taka marka własna?).
Dzięki za odpowiedź i za to forum.
Gorszych bzdur (sorki kolego) to już nie słyszałem nie wymyślajcie już bo robi się to nie dorzeczne. Model jest model a to że czarny błyszczący jest droższy to tylko dlatego że teraz jest ten kolor modny na wszelkim sprzęcie elektronicznym a srebrny to był parę latek do tyłu wtedy czarnego tv w sklepie to ciężko było uraczyć.
Więc model jest modelem i nie ma tu nic do tego że może w srebrnym jest gorsza elektronica, bo to bzdura, to dla potomnych !.

A tak poza tym nie wiem po co robić takie halo z tą obudową ja też mam źle odlaną obudowę i powiem jedno dzień może dwa to przeżywałem a teraz to mi to zwisa bo oglądam tv a nie obudowę a poza tym tv się nie oglada z 10cm. Według mnie ten tv daje taki obraz że odwdzęcza się tym właśnie za tą obudowę. A co do mojego osobistego zdania srebny model mi się nie podoba, widziałem w MM Kielce, wole już co drugi dzień ze ściereczką przelecieć po obudowie.
 
Ostatnia edycja:

DM914

New member
demille napisał:
Witam !!!! Czy model S 10 mozna skalibrowac .Z tego co pytalem to nie.Kalibracja mozliwa tylko w modelach G i V.Moze ktos ma szersza wiedze.Ciagle sie zastanawiam czy kupic S czy G.Ostania u Idiotow mialem mozliwosc bezposredniego porownania V i G.Roznica znaczaca w ostrosci obrazu i kolorach Przy V G swiecilo jak LCD mowie o barwach czyli wszystko bylo przejaskrawione.Natomiast z boku pod katem 90 st stala S i kolory byly zblizone do V .Reszty nie jestem w stanie ocenic poniewaz S byla 50 a V i G 42

Można , ale do poprawnego przeprowadzenia kalibracji potrzebny jest odpowiedni sprzęt i program , natomiast jeżeli Masz na myśli dostęp do ustawień RGB dla poszczególnych trybów w S10 to tylko przez menu serwisowe.
Ale moim zdaniem S10 kalibracji nie potrzebuję :)
 
Do góry