Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

3nadel

New member
P42s10...

Witam Panów.

Jestem tu po raz pierwszy. Zdecydowałem się zakupić TV. Do rzeczy:

Posiadam komputer PC zdolny renderować gry w wysokich rozdzielczościach. Posiadam także konsolę XBOX 360 i zestaw Hi-fi (stereo). Nie mam założonej jeszcze telewizji tak więc wszystko przede mną - czekam na TV.

Czego oczekuję? Obrazu lepszego niż na LCD z Tesco podłączonego do podrzędnej kablówki. Obraz ten powinien być płynny w grach. Dobrze by było gdyby TV nie pobierał więcej niż 200 watt. FullHD. Najlepiej do 3-ech tysięcy złotych.

Zainteresowałem się Telewizorem Panasonic P42S10, jednak mam kilka wątpliwości - dlatego zwracam się do Was :)

1. TV ma być używany także jako monitor do PC - grożą mi jakieś uszkodzenia związane z wyświetlaniem np. pulpitu?
2. Czym różni się S10 od S10Y S10E czy Bóg wie od czego jeszcze z "S10" w nazwie?
3. Gdzie kupić? Czytałem trochę ten wątek i podawane ceny są dość wysokie. Panowie pisali, że za 2800 to najwyżej wersja silver, tymczasem na allegro jest wiele aukcji, za 2700-2800zł z TV piano black w roli głównej.
4. Macie doświadczenia z wyświetlaniem na takim/podobnym TV gier w rozdzielczości niższej niż natywna?
5. Czy istnieje alternatywa dla Panasa? Jakaś inna Plasma, może LCD w podobnej cenie, które może się z nim równać, ale ma np. mniejszy pobór prądu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ad.5. Alternatywy są - ale nie mieszczą się w klasie cenowej :(.
ad.1. Korzystając dużo z kompa - oczywiście że powstaną powidoki.
ad.2 wyposażeniem MPEG4
ad.3 kupić w renomowanych sklepach - unikniesz wielu kłopotów
ad.4 - nie rozumiem
 

3nadel

New member
ad.1 Można walczyć z powidokami? Jeśli nie wyeliminować to zmniejszyć ryzyko powstania? Nasuwa mi się pomysł kupienia "bylejakiego" LCD 15 cali do internetu, ale to nie eliminuje problemu w grach, gdzie mamy jakiś stały HUD, o ile taki HUD wyświetlany przez powiedzmy 2-3 godziny też jest zagrożeniem.

ad.2 Pamiętasz który ma MPEG4?

ad.3 Jak jest z cenami w takich sklepach (domyślam się, że nie chodzi tu o MM). Jakie kłopoty mogą sie wiązać z kupnem przez allegro? Czyżby chodziło o gwarancję?

ad.4 LCD ma taką przypadłość, że np. obraz 1024x768 na matrycy 1440x900 jest nie tyle mniej wyraźny przez sam fakt, mniejszej ilości pixeli, ale także lekko rozmyty, nie ostry. Zzy tutaj występuje cos podobnego? (skoro nie zrozumiałeś domyślam się, że nie).

ad.5 Istnieje jakikolwiek TV LCD fullHD ok 40 cali, które w takim razie nie dorównuje Panasowi, ale chociaż jest wystarczający dla przeciętnego Kowalskiego?
 

ryba229

New member
3nadel napisał:
ad.1 Można walczyć z powidokami? Jeśli nie wyeliminować to zmniejszyć ryzyko powstania? Nasuwa mi się pomysł kupienia "bylejakiego" LCD 15 cali do internetu, ale to nie eliminuje problemu w grach, gdzie mamy jakiś stały HUD, o ile taki HUD wyświetlany przez powiedzmy 2-3 godziny też jest zagrożeniem.

ad.2 Pamiętasz który ma MPEG4?

ad.3 Jak jest z cenami w takich sklepach (domyślam się, że nie chodzi tu o MM). Jakie kłopoty mogą sie wiązać z kupnem przez allegro? Czyżby chodziło o gwarancję?

ad.4 LCD ma taką przypadłość, że np. obraz 1024x768 na matrycy 1440x900 jest nie tyle mniej wyraźny przez sam fakt, mniejszej ilości pixeli, ale także lekko rozmyty, nie ostry. Zzy tutaj występuje cos podobnego? (skoro nie zrozumiałeś domyślam się, że nie).

ad.5 Istnieje jakikolwiek TV LCD fullHD ok 40 cali, które w takim razie nie dorównuje Panasowi, ale chociaż jest wystarczający dla przeciętnego Kowalskiego?

ad. 5 Przecietny Kowalski zadowoli sie Samsungiem b650. Ten bardziej wymagajacy z wieksza gotowka wybierze Sharpa. Cena/jakosc wybierze plazme Panasa.

ad. 3 Patrzac na ceneo masz wersje silver od 2535 a wersje Piano od 2699
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ja Sharpa bym odradził mam złe doświadczenie z tą firmą i serwisem.Ogólnie miałem dwa TV z Sharpa i obydwa miały banding bardzo widoczny, serwis tego nie uznawał.Po męczarniach wkurzyłem się i sprzedałem, teraz cieszę się plazmą Panasa i jest super.
 

ryba229

New member
bogaty napisał:
Ja Sharpa bym odradził mam złe doświadczenie z tą firmą i serwisem.Ogólnie miałem dwa TV z Sharpa i obydwa miały banding bardzo widoczny, serwis tego nie uznawał.Po męczarniach wkurzyłem się i sprzedałem, teraz cieszę się plazmą Panasa i jest super.
Dodalem cena/jakosc plazma Panasa :) Nie czuje sie ekspertem dlatego niech kiki doradzi koledze.
 

3nadel

New member
S10

ad.5 No może nie aż tak przeciętnego. Gdy jestem w jakimś sklepie widzę różnicę w obrazie. Dlatego w ogóle zacząłem myśleć o PLASMIE, bo przecież w takich sklepach to głównie się słyszy "LCD to najnowsza technologia, bla bla bla". Zadałem to pytanie z nadzieją, że są jakieś modele warte uwagi, na które nie trafiłem. Co do Samsunga i Sharpa.. Tak się składa, że b650 jest modelem, który już by był u mnie w domu. Na szczęście spotkałem się z opinią, że PLASMA ma ładniejszy obraz, a wcale nie jest droga, dlatego zacząłem interesować się Panasami - gdyby nie to ten Samsung stał by u mnie w domu. Odpada. A Sharp - nawet na allegro jest od 3300zł, a za te kwotę mogę mieć Panasa (chyba) i nawet nie najgorszy monitor do pracy z ekranem statycznym (czy jak to tam nazwać).

ad.3 Wiem, stąd też moje zdziwienie cenami podawanymi przez user'ów kilka zakładek wcześniej.

ad.2 Nieaktualne - doszedłem to tego, że MPEG4 ma wersja z E (jak ja to zrobiłem :p)

ad.1 Panowie, widzę, że kiki zajęty tak więc może wy coś powiecie tutaj w tej sprawie - po jakim czasie (godzin bez przerwy) od HUDa w grach można się nabawić powidoków?
 

keisfot

New member
W mojej s10 tak mniej wiecej po 4 godzinach grania w MGO na ps3 utrwaliły sie powidoki huda widoczne z odległosci 20cm od ekranu na białym tle lub całym czarnym (w nocy przy zgaszonym swietle w pokoju)Ale po 3-4 dniach oglądania filmów i grania w gry bez "huda"np Mirrors Edge powidoki poznikały ;)
 
Ostatnia edycja:

FullObcyk

Member
kiki napisał:
FullObcyk - ryzykujesz przy sygnałach SD.
Ja bym wybierał 42" Nawet V 10 - bo wystarczy Ci kasy.
Kiki proszę rozwiń swoją myśl, bo nie bardzo wiem o.c.b.:)Wiem, że dla Ciebie to bułka z masłem ale ja jestem na poziomie podstawowym jeśli chodzi o TV:)
Zastanawiam się także nad 42 z tej samej serii- S10.
Co oznacza,że ryzykuję na sygnałach SD?Po przeczytaniu lektury, wiem, że sygnał SD wygląda na tych modelach wg. niektórych słabo. Czy to miałeś na myśli?Czy obraz z Polsatu cyfrowego może być niezadawalający jeśli chodzi o tą serie?Wiem, że z wszystkich platform sygnał tej wypada ponoć słabo?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Mores napisał:
Slyszałem ze w TX-P46S10E brzeczy dzwięk, czy to prawda?
Chodzi Ci chyba o głośniki a raczej obudowe,no niestety jakość dzwięku jest średnia,ja mam basy ustawione na -7 bo jak sie lekko podkręci to zaczyna coś brzęczec.
 

Mores

New member
Słyszałem właśnie ze podczas oglądania telewizor brzęczy, ale ogółem chyba nie przeszkadza. Właśnie mam zamiar kupować go ale mnie hamuje brzęczenie i coś z obrazem jeszcze że skacze albo migota, może być to jakiś problem przy zakupie?
 
Do góry