Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

grzegorz1981

New member
@wysokamegi, ja też jestem ciekaw jak to jest z poborem prądu, może ktoś z użytkowników dokładnie zmierzył i napisze.
Biorę pod uwagę zakup tego TV (a raczej jestem już prawie na niego zdecydowany), ale mam jedno pytanie. Jak jest z oglądaniem sportu na nim? Głównie piłka nożna, ale czasem też siatkówka czy hokej na lodzie. Najważniejszy kanał dla mnie to oczywiście nsport HD. Pojawiła się tu wypowiedź, nie pamiętam już kto to pisał, że przy oglądaniu sportu obraz jest niezbyt płynny. Jak to więc jest z tym oglądaniem sportu? Dodam, że konsoli czy kompa raczej nie zamierzam podłączać. No może czasem laptopa, ale rzadko. Oglądanie filmów czy bajek też oczywiście wchodzi w grę, przede wszystkim jednak sport. Zauważyłem, że na ten temat raczej się nikt albo mało osób wypowiadało.

Co do wyboru Plazma czy LCD to nie mam tego dylematu. Brat ma plazmę Panasa 42" (model 42PY8P), a kolega Samsunga LE37A656 i powiem, że obraz na Plazmie po prostu zmiata LCD'ka z powierzchni ziemi (niezależnie czy to w HD czy nie w HD).
 
Ostatnia edycja:

wysokamegi

New member
Ze strony Panasonica 42S10E wynika, że pobór mocy (znamionowy) 295 W, (użytkowanie) 175 W, (oczekiwanie) 0,4 W.
Z kolei LCD Sharp 42DH77 pobór mocy podczas pracy 210 W.
Z tego wynika, że różnica nie jest duża.

Jak się ma deklaracja producenta do rzeczywistego zużycia prądu ?
 

wysokamegi

New member
Co do wyboru Plazma czy LCD to nie mam tego dylematu. Brat ma plazmę Panasa 42" (model 42PY8P), a kolega Samsunga LE37A656 i powiem, że obraz na Plazmie po prostu zmiata LCD'ka z powierzchni ziemi (niezależnie czy to w HD czy nie w HD).[/quote]

Ja z kolei mam ten dylemat, ponieważ nie mam porównania tak jak Ty. Już byłam zdecydowana kupić Panasonica 42S10E, ale u znajomych zobaczyłam sony 40Z4500 i zrobił na mnie b.dobre wrażenie. Bardzo dobry kontrast, wyrazisty i szczegółowy obraz (w HD i full HD), nawet płynność była ok na F1 z p3 . W sklepie Panasonic wydawał się zamglony i taki "niewyraźny". Ty miałeś porównanie między LCD i plazmą w warunkach domowych. Możesz napisać coś więcej? Czy plazma jest rzeczywiście mniej "wyrazista" ?
 

lexo

New member
wysokamegi napisał:
Ja z kolei mam ten dylemat, ponieważ nie mam porównania tak jak Ty. Już byłam zdecydowana kupić Panasonica 42S10E, ale u znajomych zobaczyłam sony 40Z4500 i zrobił na mnie b.dobre wrażenie. Bardzo dobry kontrast, wyrazisty i szczegółowy obraz (w HD i full HD), nawet płynność była ok na F1 z p3 . W sklepie Panasonic wydawał się zamglony i taki "niewyraźny". Ty miałeś porównanie między LCD i plazmą w warunkach domowych. Możesz napisać coś więcej? Czy plazma jest rzeczywiście mniej "wyrazista" ?
Z tym, że z4500 i s10 to zupełnie inna półka cenowa. Ruch pewnie lepszy na z4500 ale wątpię, że jakikolwiek LCD może zblizyc się do plazmy jeśli chodzi o kolory i kontrast chodź pewny byłbym dopiero po postawieniu dwóch obok siebie w domu.
 

tobas

New member
grzegorz1981 napisał:
(...)Biorę pod uwagę zakup tego TV (a raczej jestem już prawie na niego zdecydowany), ale mam jedno pytanie. Jak jest z oglądaniem sportu na nim? Głównie piłka nożna, ale czasem też siatkówka czy hokej na lodzie. Najważniejszy kanał dla mnie to oczywiście nsport HD. Pojawiła się tu wypowiedź, nie pamiętam już kto to pisał, że przy oglądaniu sportu obraz jest niezbyt płynny. Jak to więc jest z tym oglądaniem sportu? (...)

Nie mam tego TV jeszcze w domciu, ale widziałem u kumpla wersję 42". Jedyne co miał podłączone to zwykłą antenę zbiorczą z dachu, na której odbiera TVP1, TVP2, TVN, POLSAT, i pare czeskich programów.
Wcześniej łaziłem po sklepach dla idiotów, EW, RTV, itp. i w żadnym ze sklepów w których oglądałem obraz ze zwykłej analogowej telewizji nie wyglądał za dobrze, dlatego też się obawiałem o zakup, ale jak zobaczyłem u kumpla to zdecydowałem się na wersję 46", już nawet obgadane w jednym sklepiku w cenie netowej :)
W każdym sklepie mieli potężne ziarno... jednym słowem obraz przeciętny na SD, a u kumpla w domciu obraz super. Leciały też jakieś relacje z meczów piłkarskich w wiadomościach i nie zauważyłem żadnego niepłynnego obrazu, wręcz przeciwnie, po tym jak zobaczyłem u niego w domciu ten telewizor to odrazu zdecydowałem się na zakup. To co widziałem rozwiało moje wszelkie obawy.
Wiadomo że na HD może być tylko lepiej, tak że nie masz się czego obawiać.

Widziałem go z odległości od 0,5m do 4m i powiem tak... w porównaniu z LCD 23" Samsung jaki mam w domu, to ten Panas zdeklasował LCD. Na miejszym LCD mam gorszy obraz niż on na 42" Panasie!!! Mojego LCD z odległości 2m nie da się praktycznie oglądać taki syf zero ostrości, a u niego z odległości 2m wyglądało to dużooooo lepiej i ostrzej i to na 42".
Taki ładny obraz to miałem do póki posiadałem TV CRT, a od kiedy mam LCD to przyzwyczaiłem się już do kiepskiego nieostrego obrazu :(
 

grzegorz1981

New member
@wysokamegi Obraz na LCD jest po prostu gorszy i "razi w oczy", oglądałem jakieś 2 godziny na tym Samsungu i miałem uczucie zmęczonych oczu. Natomiast u brata oglądam codziennie czasem po kilka godzin i nigdy mnie oczy nie bolały. Jeśli chodzi o HD to oglądałem wiele meczów czy filmów na nsportHD czy HBo HD. Jak poszedłem w któryś dzień do kolegi który też na platformę N, włączyłem nsport HD to przez moment się zastanawiałem czy rzeczywiście jest HD?? Naprawdę jest spora różnica w jakości obrazu, przynajmniej dla mnie. A wzrok mam bardzo dobry :p

Też mnie zastanawia jak się ma pobór mocy 295W/175W/0,4W podany na stronie Panasa do rzeczywistego poboru mocy? Może wcale nie odbiega od rzeczywistości?
 

INTseed

New member
Może ktoś mi napisać jak wygląda sprawa przełanczania się między sygnałami np.XBOX360 a kablówka lub satelita ?
Tzn. mam teraz konsole podłączoną razem z kompem do lcd. HDMI konsola, DV1 komp. Jak gram to wszystko jest okey, chyba że chce coś sprawdzić na kompie. Wtedy przełanczam się na DV1. Słysze w głośnikach że konsola gra, jednak jak przełanczam się spowrotem na konsole to ona się resetuje. Czy na tym telewizorze też tak jest kiedy chcecie zobaczyć co leci na jakimś programie ?
 

darekgra

Member
Witam
Posiadam od tygodnia 42 calowy s10, no i cóż obraz z analogowej kablówki Multimedia rewelka(jak na analogowy sygnał) widziałem kilka telewizorków plazm i lcd (u sąsiadów) s10 bije je wszystkie na głowę, wiec polecam.
 

tobas

New member
grzegorz1981 napisał:
@wysokamegi Obraz na LCD jest po prostu gorszy i "razi w oczy", oglądałem jakieś 2 godziny na tym Samsungu i miałem uczucie zmęczonych oczu. Natomiast u brata oglądam codziennie czasem po kilka godzin i nigdy mnie oczy nie bolały. Jeśli chodzi o HD to oglądałem wiele meczów czy filmów na nsportHD czy HBo HD. Jak poszedłem w któryś dzień do kolegi który też na platformę N, włączyłem nsport HD to przez moment się zastanawiałem czy rzeczywiście jest HD?? Naprawdę jest spora różnica w jakości obrazu, przynajmniej dla mnie. A wzrok mam bardzo dobry :p

Też mnie zastanawia jak się ma pobór mocy 295W/175W/0,4W podany na stronie Panasa do rzeczywistego poboru mocy? Może wcale nie odbiega od rzeczywistości?

Coś w tym jest... widziałem kiedyś "n-kę" na 32" LCD jakiejś marnej firmy, to nie różnicy między HD a SD nie dało się zauważyć już z odległości 1,5m. Ale to był LCD jakiejś mało renomowanej firmy (funai, mitsu albo coś w tym stylu nie pamiętam).
Na 42" panasie u kumpla zwykła kablówka osiedlowa lepiej wygląda... i to dużooo lepiej.

Co do zużycia prądu to na ceneo w opiniach o TV pare osób się wypowiadało, tam poszukajcie.
 

SeVeN77

New member
wysokamegi napisał:
Ze strony Panasonica 42S10E wynika, że pobór mocy (znamionowy) 295 W, (użytkowanie) 175 W, (oczekiwanie) 0,4 W.
Z kolei LCD Sharp 42DH77 pobór mocy podczas pracy 210 W.
Z tego wynika, że różnica nie jest duża.

Jak się ma deklaracja producenta do rzeczywistego zużycia prądu ?

prad ktos sprawdzal pare/parenascie stron wczesniej

INTseed napisał:
Może ktoś mi napisać jak wygląda sprawa przełanczania się między sygnałami np.XBOX360 a kablówka lub satelita ?
Tzn. mam teraz konsole podłączoną razem z kompem do lcd. HDMI konsola, DV1 komp. Jak gram to wszystko jest okey, chyba że chce coś sprawdzić na kompie. Wtedy przełanczam się na DV1. Słysze w głośnikach że konsola gra, jednak jak przełanczam się spowrotem na konsole to ona się resetuje. Czy na tym telewizorze też tak jest kiedy chcecie zobaczyć co leci na jakimś programie ?


nic takiego sie nie dzieje./ gram na xie(hdmi3) robie pause , przelaczam sobie na AV1 czyli na tv i glos mam prawidlowy , potem wracam do xa i wszystko jest ok . kompa jeszcze nie podlaczalem
 

lexo

New member
grzegorz1981 napisał:
Według opinii na ceneo o tym TV średnie zużycie prądu to około 190W, moim zdaniem super jak na 42"
Z całym szacunkiem opinie z Ceneo możesz włożyc do jednego koszyka razem z parametrami podawanymi przez producenta typu "ultra contrast" czy "Static Kontrast 1:2 000 000".
Wydaje mi się, że Kiki w dziale testów robił pomiar poboru prądu. Wyszło coś koło 460 dla trybu normal, dynamic i coś w przedziale 265-290 dla trybu cinema. Wersja 42 cale G10 ale gdzieś na tym forum wyczytałem, że nie ma dużej różnicy między S10 a G10 w poborze prądu (jeżeli jest to raczej na korzyśc G10).
 
Ostatnia edycja:

grzegorz1981

New member
lexo napisał:
Wyszło coś koło 460 dla trybu normal, dynamic i coś w przedziale 265-290 dla trybu cinema. Wersja 42 cale G10 ale gdzieś na tym forum wyczytałem, że nie ma dużej różnicy między S10 a G10 w poborze prądu (jeżeli jest to raczej na korzyśc G10).
Hmm, jak to możliwe że wyszło 460, czy 290 skoro max pobór przy całym białym ekranie jest 295W?:hmm:
 

tobas

New member
lexo jesteś w błędzie... taki duży pobór prądu dotyczył G10 (o ile dobrze pamiętam wersji 50" lub 46", ale na pewno nie 42") a ona ma nowego typu panel który miał być bardziej oszczędny a jest całkowicie odwrotnie o czym Kiki pisał w teście.

Przy X10 Kiki sprawdzał pobór prądu i tam wyszło ok. 170W, a w trybie eco ok. 110W.
S10 jest bliższa X10 bo na panel tej samej grupy G12, a G10 to już nowszy panel... ale bardziej prądo żerny.

W dodatku na ceneo przy S10 46" jeden gość sprawdzał pobór prądu miernikiem, wyszło mu ok. 240W... poczytaj... w 42" może być tylko mniej.
 
Ostatnia edycja:

adam-ant

New member
Dokładnie. Ten duży pobór prądu Kiki zmierzył na 46'' G10, a potem wspominał też (niestety już nie pamiętam gdzie :???: ), że S10 ma mniejszy pobór.
Zazwyczaj można wyczytać, że 42'' S10 ma średnie zużycie około 200W, więc jeśli chodzi o ten model, to nie ma co się martwić o rachunki za prąd :)
 

misiekz

New member
czy ktoś może wie skąd wynika różnica cenowa pomiędzy kolorem srebrnym, a czarnym? Patrząc na oferty sklepów internetowych w tym samym sklepie ponad 300 zł drożej ten sam tv w kolorze czarnym, to chyba delikatna przesada.
 

grzegorz1981

New member
misiekz napisał:
czy ktoś może wie skąd wynika różnica cenowa pomiędzy kolorem srebrnym, a czarnym? Patrząc na oferty sklepów internetowych w tym samym sklepie ponad 300 zł drożej ten sam tv w kolorze czarnym, to chyba delikatna przesada.
Srebrny tańszy chyba tylko dlatego że rzekomo kolor czarny jest ładniejszy, a ja tam wolę srebrny i właśnie w takim kolorze planuję zakup. Nic mi nie wiadomo żeby srebrny był w czymś gorszy od czarnego, ale głowy nie dam. Może po prostu w kolorze czarnym dają jakiś lepszy gatunek lakieru?
 

dandrzej

New member
grzegorz1981 napisał:
Srebrny tańszy chyba tylko dlatego że rzekomo kolor czarny jest ładniejszy, a ja tam wolę srebrny i właśnie w takim kolorze planuję zakup. Nic mi nie wiadomo żeby srebrny był w czymś gorszy od czarnego, ale głowy nie dam. Może po prostu w kolorze czarnym dają jakiś lepszy gatunek lakieru?

W Avansie od 19.08 - 20% na wszystko , będzie można kupić srebrny za 2560zł :)
 

lexo

New member
grzegorz1981 napisał:
Srebrny tańszy chyba tylko dlatego że rzekomo kolor czarny jest ładniejszy, a ja tam wolę srebrny i właśnie w takim kolorze planuję zakup. Nic mi nie wiadomo żeby srebrny był w czymś gorszy od czarnego, ale głowy nie dam. Może po prostu w kolorze czarnym dają jakiś lepszy gatunek lakieru?
Czarny to tzw. "Piano Black", srebrny zwyczajny lakier chodź podejrzewam bardziej rolę marketingu w różnicy cen.

Nadal wątpię, że S10 przy Normalnym trybie schodzi do 200w (jasne plansze) nawet w modelu 42 (o swoim już nie wspomnę) ale dopóki sam tego nie sprawdzę są to tylko przypuszczenia.
 
Do góry