Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

misiekz

New member
hmm myślę że to jakaś ściema z tymi cenami w zależności od kolorów, cena sugerowana przez producenta jest jedna, bez rozróżnienia kolorów. Chyba ze dystrybutor dostał specjalny rabat na silvera i stąd taka różnica. Osobiście podoba mi się też srebrny tym bardziej, że jest tańszy ale niestety nie pasuje do wnętrza. Jeżeli chodzi o zużycie prądu to przez prawie dwa lata miałem plazmę serii PV80 i nie zauważyłem jakiegoś wzrostu rachunków, a tv chodzi u mnie średnio 6-7h na dobę. Więcej energii pobiera bardziej rozbudowany komp co odrazu odczułem.
 

gamenet

New member
Panowie podpowiedzcie mi jakim kablem uzyskam najlepszy obraz na tym TV. Posiadam tuner cyfrowy z Vectry i jest w nim wyjscie euro. Podlączyć euro-euro czy moze z tunera euro a do TV czincz?
 

tobas

New member
Czarny S10 42" w AVANS standardowo 3790 zł. Jeżeli od 19/08 ma być 20% taniej to będzie za ok.3000 zł

Wg mnie cena jest zróżnicowana ze względu na większy popyt wersji czarnej, tak że zawsze można nieco cenę ponieść a i tak się sprzeda. Poza tym świeci się jak psu jajca.. tak że pepiki musiały się bardziej napracować nad wypolerowaniem obudowy ;)

misiekz skąd wnioskujesz że cena producenta jest taka sama na obie wersje? Ja na stronie Panasonic Polska nie widzę wersji silver.

lexo jaką masz wersję S10? Ile calków? :) Jak więcej niż 42" to pochwal się jak wygląda obraz w SD i z jakiej odległości. Interesuje mnie tak z 4m najlepiej :)

gamenet raczej euro-euro... przez cincha to możesz mieć w "miare" dobry dzwięk, ale obraz raczej nie specjalny. Tak mi się wydaje.
 
Ostatnia edycja:

grzegorz1981

New member
Byłem dzisiaj w Media Markt i oglądałem różne plazmy i LCD. Cena w MM była 3280zł, ale jakoś źle podłączyli ten tv bo był słaby niewyraźny obraz, a na innych plazmach Panasa obraz był bardzo dobry. Jeśli chodzi o Avans to od 19 do 22 sierpnia jest -20% na wszystko czyli okazja do zakupu tego TV. Ale tu nasuwa się pytanie: czy nie podwyższą cen teraz żeby w ten dzień obniżyć, a i tak wyjdzie na to samo?
 

tobas

New member
To macie taniego MM. W Opolu byłem ze 4 dni temu i X10 42" stał za jedyne 4499 zł. S10 42" nie było, był tylko w wersji 46" za 5890 zł.
 

misiekz

New member
tobas napisał:
misiekz skąd wnioskujesz że cena producenta jest taka sama na obie wersje? Ja na stronie Panasonic Polska nie widzę wersji silver.
Skoro nie podają innej ceny na model ES oraz parametrów to przyjąłem, że są takie same, mogę się oczywiście mylić. Ale swoją droga to dziwne, każdy producent podaje zawsze dostępne wersje kolorystyczne itp...
 
Ostatnia edycja:

pokonek

New member
S10 silver

misiekz napisał:
Skoro nie podają innej ceny na model ES oraz parametrów to przyjąłem, że są takie same, mogę się oczywiście mylić. Ale swoją droga to dziwne, każdy producent podaje zawsze dostępne wersje kolorystyczne itp...

Parametry T-XP S10 są takie same dla koloru czarnego jak i srebrnego. Jako jedyna plazma Panasonica na rok 2009 ten model występuje także w kolorze srebrnym (tylko 42"). Na stronie Panasonica nie ma info o kolorze srebrnym, natomiast ta informacja jest w katalogu na rok 2009. Są jeszcze 3 wersje srebrne LCD T-XL S10 (32,37,42"), lecz te wersje nie są tematem tego forum.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dandrzej

New member
wysokamegi napisał:
Do dandrzej

A orientujesz się czy w AVANS będzie również wersja czarna i za ile?

Witam
Czarny model był za 3899zł w Koninie a silver za 3199zł. Różnica kolosalna, nie wiem dlaczego. Sprzedawca powiedział , że czarnych mają mało , a za srebrny w promocji mam zapłacic 2520zł - tylko druga połowa nie chce czarnego :(
 

lexo

New member
Czarny na sieci kosztuje 2700. To taniej niż w jakimkolwiek sklepie nawet biorąc pod uwagę chwilowe promocje do tego cena niezależna od miejsca.
 

ellah

New member
Panowie,

Na to ja zwracalem uwage kilka stron temu =- nigdzi enie ma czarnych i sprzedawcy robia nas w konia podwyzszajac cene, bo roznic nie ma zadnych.

Osobiscie mam juz dosc czekania i chyba wezme srebrny bo cena jest imponujaca 2560 w avansie.. Kwestia teraz czy to tez nie sciema i czy nie ma ich po 1 sztuce na sklep.
 

parafka

New member
Jeśli ktoś ma ochotę to w Olsztyńskim MM od 20.08 Panasonic 42S10E będzie za 2880zł.
Widziałem ten TV w gąszczu wielu, wielu tv_zorków ze słabym obrazem z kiepskiej anteny.
Za to LG 47LH3000 wyeksponowany, że hoho.
Przyznam, że teraz mam dylemat 42S10 czy dużo większy LG 47LH3000,
a oglądać będę z prawie 3m. Czy 47'' to nie za dużo przy n-ce?
Czy zadowolenie z rozmiaru zrekompensuje ew. gorszą jakość?
 
Ostatnia edycja:

darqman

Member
Jaki uchwyt?

Koledzy mam od 2 tygodni 42s10e na początku miał stać, jednak będzie wisiał, jaki polecacie lub macie uchwyt który pasowałby do tego tv?. Ściana na której będzie wisiał to ściana działowa czyli pewnie gipsowa, zastanawiam się czy to bezpieczne.
 

tobas

New member
darqman napisał:
Koledzy mam od 2 tygodni 42s10e na początku miał stać, jednak będzie wisiał, jaki polecacie lub macie uchwyt który pasowałby do tego tv?. Ściana na której będzie wisiał to ściana działowa czyli pewnie gipsowa, zastanawiam się czy to bezpieczne.

Jak powiesisz go na wieszaku do TV a nie na gwoździach :p to oczywiście że bezpieczne. Zastosuj z 6-8 wkrętów rozporowych do karton gipsu (a nie do betonu) rozmieszczoych proporcjonalnie na całym wieszaku i nic mu nie będzie.
Jeden kołek rozporowy jest w stanie wytrzymać ponoć do 15-18kg, tak że na 6 masz spory zapas :)

A tu piszą że mają czarny za niecałe 2770zł
http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/...X_P_42_S_10_E/
No dobra... może nie mają ale będą mieć za 2tyg. ale można zamówić i poczekać, cena dobra.
 
Ostatnia edycja:
Do góry