Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Krisu.

New member
W tym teście widać między innymi dość sporą różnicę w obrazie przekazywanym przez różne kable. Pomijając "zakłócenia w postaci fal" widać też różnice w jasności i kolorach.
I teraz... Czy ktoś może wytłumaczyć jak to możliwe, że elektronika telewizora "widzi" inny obraz po zmianie kabla? Żeby wyjaśnić o co mi chodzi... Ja rozumiem, że "kiepski" kabel HDMI będzie stwarzał problemy powodujące znikanie obrazu, migotanie pikseli itp., ale nie rozumiem dlaczego ma dać np. inny kolor zielonego kwadratu?! O ile rozumiem istotę cyfrowego przesyłu sygnału wideo, to np. informacja o kolorze jest tam przekazywana (w dużym uproszczeniu) jako jego kod. Jakim sposobem telewizor miałby interpretować te kolory inaczej na różnych kablach?
Czegoś nie rozumiem, albo obrazki z tego testu to jakaś ściema.

Jeden kod dla jednego piksela odnośnie koloru 1080pikseli x 1920pikseli razy odnośnie nasycenia razy odnośnie lokalizacji razy odnośnie kontrastu i tak dalej 1080x1920 ..........:-D:-D:-D
 

Krisu.

New member
To bodajże jedyny test kabli HDMI w którym rzekomo są różnice w obrazie. Prawda jest taka, że na kablu za 50 i 500zł nie ma żadnej różnicy. Kable za 300 czy 500zł są dla naiwnych ludzi, a takich jak wiadomo nie brakuje. Jednym z takich jest mój kumpel który dał za kabel 200zł i podłączyliśmy go pod moją plazmę 42" PY8P i był zdziwiony, że nie ma ŻADNEJ różnicy w obrazie w porównaniu do mojego kabla za 25zł :razz:


Okulary dajcie mu okulary :razz::razz::razz::razz: na kanale SD pewnie nic nie znajdziesz ale odpal BD i wymiękniesz :razz::razz::razz:
 

Orzełek76

New member
Mój P42S10E wrócił z serwisu, w którym znalazł się z powodu buczenia elektroniki. Wymiana zasilacza nie pomogła - telewizor buczy nadal :(
 

Krisu.

New member
No chyba w temacie już DAAAWNO zostało ustalone, że te TV buczą, jak większość plazm, więc co Cię dziwi???:hmm:

:eek:k:

NA pocieszenie dodam że moja eska cyka dziwnie w fonii i czasami mam przydzwięki z innego toru fonii np.
oglądam kanał z dekodera tv kablowej a tu w tle wcina się fonia z kanału ustawionego na kablu antenowym.

Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić ?
 

Krisu.

New member
No tutaj się muszę zgodzić, nie mówię żeby kupować najtańszy z możliwych, ale najdroższy też nie :p A miał ktoś taki kabelek Prolinka Kabel HDMI/HDMI Prolink 1m FullHD 1080p - Wawa (903033329) - Aukcje internetowe Allegro Dobre to?

Wszyscy robią teraz kable to złoty interes więc Prolink tys :)

Z opisu wygląda na 4+ i cena prawie jak 25 :) pewnie jeden sobie kupię to będzie ten tańszy :grin:
i tego za 54 bo ma tys to :

  • Obsługa standardu HDMI 1.2 i HDMI 1.3b CAT 2
  • Kompatybilny z HDCP
Pozdrawiam
 

sebul

New member
Kiedy ludzie zrozumieja, za kable za 1000000000zl a kabel za 10 zl bedzie oferowal taka sama jakosc obrazu i dzwieku ?! To jest cyfrowy kabel, wiec albo dziala w 100% albo nie ! Nie ma i nie bedzie nigdy roznicy !
 

boby7

Member
Jeden kod dla jednego piksela odnośnie koloru 1080pikseli x 1920pikseli razy odnośnie nasycenia razy odnośnie lokalizacji razy odnośnie kontrastu i tak dalej 1080x1920 ..........:-D:-D:-D
Czyli, Twoim zdaniem jeżeli w transmisji cyfrowej występują przekłamania danego koloru dla np. zielonego piksela znajdującego się w pierwszym rzędzie i w pierwszej kolumnie klatki hd, to ten sam kod koloru zielonego zmieni się (w wyniku błędu) dokładnie tak samo, gdy taki piksel znajdzie się np. w środkowym rzędzie i w środkowej kolumnie? No jasne...
Popatrz na fotki z tego tzw. testu kabli HDMI, do którego podałeś linka. To nie błędy kabli, tylko zła metodologia.
PS: Z ciekawości rzuciłem okiem na inne testy kabli HDMI i oczywistym wydaje się, że zły kabel powoduje widoczne zakłócenia w postaci całkowitego lub przerywanego gubienia obrazu, pikselizacji w postaci przebarwionych poziomych linii. Wiara, że zły kabel ma wpływ na np. zmianę odcienia koloru/gammy dla całego obrazu to, przepraszam za wyrażenie jakieś videofilstwo.
Oplujcie mnie, jeżeli się mylę.
 

Krisu.

New member
Kiedy ludzie zrozumieja, za kable za 1000000000zl a kabel za 10 zl bedzie oferowal taka sama jakosc obrazu i dzwieku ?! To jest cyfrowy kabel, wiec albo dziala w 100% albo nie ! Nie ma i nie bedzie nigdy roznicy !

No i mamy jeszcze jednego :-D niedowiarka " zero- jedynkowego " :hmm:
A wydawało się że umarli razem z DINOZAURAMI a tu proszę jeden się zaplątał

No Bracie to wyciągnij ciężką artylerię i wal dowodami :-D:-D a nuści się ugnę i przyznam ci rację
 

sebul

New member
No i mamy jeszcze jednego :-D niedowiarka " zero- jedynkowego " :hmm:
A wydawało się że umarli razem z DINOZAURAMI a tu proszę jeden się zaplątał

No Bracie to wyciągnij ciężką artylerię i wal dowodami :-D:-D a nuści się ugnę i przyznam ci rację
Dowdow nie przedstawie, gdyz nikt mi nie udostepni kabla za pare tysiecy i nikt mnie nie bedzie wozil zeby dojechac do kazdego i mu pokazac :p
 

hszonszcz

New member
skalowanie obrazu- dekoder N

witam serdecznie. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość w niekumacji. Zakupiłem p42s10e- i jestem z niego zadowolony. Na razie testuję, docieram i obserwuję. Proszę jednak o wyjaśnienie-p ,,łopatologicznie'' kwestię skalowania obrazu. Obecnie telewizor jest podłączony pod dekoder telewizji N z nagrywarką, poprzez kabel HDMI. Przypominam sobie, że na początku telewizor skalował obrazy prawie natychmiast po przełączeniu kanału- ale był podpięty pod SCART-a. Czy to ma jakieś znaczenie w jaki sposób jest podpięty dekoder pod telewizor. Chciałbym aby kanały na których są widoczne pasy po boku automatycznie się skalowały - czy to możliwe? Jeszcze raz pozdrawiam i dziękuje za pomoc w dokonaniu wyboru telewizora.
 

Rivam

New member
Pod HDMI nie będzie Ci sam skalował. Musisz albo na sztywno ustawić w nboxie, albo bawić się guzikiem OPT w pilocie nboxa i ASPECT na pilocie od S-ki w trakcie oglądania..
 
Do góry