Panasonic seria PV80 i PV8

szachu_pl

New member
A|X|E|L, nie musisz czytać tych 800 stron (choć jak ja zaczynałem przygodę z hdtv, to przebrnołem przez ponad 600 :D), od tego jest wyszukiwarka i opcja szukania tylko w danym wątku.

Ad. 2. Znowu nie szukałeś, jest specjalny temat poświęcony menu serwisowemu http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38083

Ad. 3. Ten temat też już był poruszany wielokrotnie. TV w trybie czuwania pobiera aż 0,6 W! Masakra, jak z tym żyć?! :mrgreen:
 

nom73

New member
A|X|E|L napisał:
Właśnie dlatego zastanawiam się czy nie zrobić wyłącznika na kablu bo jeśli Panas

Ja mam wszystkie urządzenia podpięte do listwy komputerowej, jak wyjeżdżam na dłużej to wyłączam listwę i już. :)
Dzisiaj byłem w sklepie z miernikiem mocy i pomierzyłem samsunga LCD 32" HD Ready, ale nie pamiętam symbolu, moc wahała się od 130-140W (prawie stała niezależnie od sceny) oraz plazmę 42" panasłonic PV7 (mają jeszcze taką na stanie :) ) ona pobierała moc 300W w trybie dynamicznym i 220W w kinowym, a więc dużo więcej niż PV8. Miałem jeszcze pomierzyć nowy model plazmy panasoonic X10 ale czas mnie gonił, może jutro pomierzę, bo mają na sklepie 37, 42 i 50". :)
 

darzur

New member
A czy ktoś potrafi powiedzieć jak PV80 radzi sobie z sygnałem 24p z BD lub HDDVD?? Wiem, że jest go w stanie wyświetlić, ale istotne jest czy wyświetla natywne 24p czy konwertuje do 25 klatek. W tej chwili oglądam jedynie DivXy ze stacjonarnego playera i jeżeli nie przekonwertuję ich do 25FPS to pojawia się znany wszystkim efekt delikatnego przycinania obrazu zwłaszcza przy powolnym przesuwaniu kamery. Nie wiem tylko czy to wina odtwarzacza DivX, który z każdego pliku sam konweruje do PAL (25FPS), czy może odtwarzacz na wyjściu podaje 24FPS a PV80 nie potrafiąc go wyświetlić konwertuje do 25FPS. Jeżeli to ten drugi przypadek, to ten TV niestety srednio będzie nadawał się do źródeł HD takich jak BD...
 

nom73

New member
Ja mam Xvidy w 24 klatkach/s i moge je odtwarzac na cyberhome jako obraz PAL (wtedy dvd mi podnosci do 25 klatek, ale widac wtedy przeskoki) albo zostawiam 24 i tak idzie na TV i wtedy jest plynnie.
 

darzur

New member
nom73 napisał:
Ja mam Xvidy w 24 klatkach/s i moge je odtwarzac na cyberhome jako obraz PAL (wtedy dvd mi podnosci do 25 klatek, ale widac wtedy przeskoki) albo zostawiam 24 i tak idzie na TV i wtedy jest plynnie.

To super - wynika z tego, że TV wyświetla 24p bez problemu. Szkoda, że mój DVD Philipsa tego nie potrafi i muszę pliki przerabiać..
 

nom73

New member
darzur napisał:
To super - wynika z tego, że TV wyświetla 24p bez problemu. Szkoda, że mój DVD Philipsa tego nie potrafi i muszę pliki przerabiać..

Spróbuj ustawić na DVD wyjście na NTSC może będzie lepiej (płynniej). Ja mam wyjście w DVD ustawione na Auto i jak film leci w 24kl./s (lub 30kl./s) to DVD ustawia się NTSC a na TV mam info, że sygnał jest 480p. Jak film ma 25kl./s to DVD przestawia mi się na PAL i mam na TV sygnał 576p.

Tak chyba jest w standardzie, że 480p może być albo 24 albo 30kl./s, a 576p tylko 25kl./s. Jak próbujesz odtworzyć film 480p24 na TV z wej. 576p25 to procek DVD musi to w "locie" przerobić.

W ogóle jak odtwarzam z DVD to nie mam opcji zmiany obrazu z 50Hz na 100Hz, sygnał mam puszczony po component progresywny.
 

irek711

New member
Ja też jestem od dziś jestem posiadaczem pv80 Jak ktoś jest z Rzeszowa to niech podjedzie do nowego media expert na Przemysłową Cena jest 2499 na wystawie ale po dyskusji ze sprzedawcą kupiłem za 2100 Polowałem na PX8 ale jak się okazało nie ma on Mpeg-4 jak podają niektórzy więc wziąłem PV-kę. Czy dobrze to się okaże!!!
 

cukiernik

New member
@Irek711 nie wiesz może ile jeszcze mają na stanie PV80 w MediaExpert w Rzeszowie?


Już wszystko wiem. Kolega kupił za 2100 lecz 37". Ech... a ja już myślałem że 42. A na dodatek mają tylko jeden na wystawie.
 
Ostatnia edycja:

maciejg76

New member
Mam pytanko podlaczylem dzis swojego panasa przez hdmi do bialego dekodera n i zero reakcji, przez euro sygnal jest, czym to moze byc spowodowane,czyzby wina kabla?
 

dziubas

New member
Witam
Jakby ktoś był zainteresowany kupnem Panasa 42PV80 to pisać na PW. Posiadam nówkę sztukę, przepracowane 10 min. Mieszkam niedaleko Stalowej Woli, 60 km od Rzeszowa.

Sorki jeżeli złamałem regulamin.:cool:
 
Ostatnia edycja:

freyu

New member
maciejg76 napisał:
Mam pytanko podlaczylem dzis swojego panasa przez hdmi do bialego dekodera n i zero reakcji, przez euro sygnal jest, czym to moze byc spowodowane,czyzby wina kabla?

Musisz w dekoderze zmienić rodzaj sygnału, tym dużym przyciskiem trzymając go chwilę dłużej. Powinny sie po kolei pojawiać SD1, SD2, 576, 720 i 1080 W instrukcji nboxa jest napisane. No i oczywiście zmienic w tv na źródło hdmi.
 

maciejg76

New member
dzieki freyu za odpowiedz;) okazalo sie jednak ze wina byla po stronie kabla wymienilem i jest ok, ale jak dla mnie jakosc kanalow sd na polsacie jest o wiele lepsza niz w n, hd to oczywiscie inna historia, a co do panasow w MM w zielonej gorze stoja 42px i 42pv8, ja za swojego na poczatku grudnia dalem 2690 aktualnie mam juz 800godz. i jak narazie wszystko ok raz tylko sam sie wylaczyl a potem wlaczyl, pozdrawiam
 

freyu

New member
No to jak działa to spoko :) A ja mam z kolei pytanko, a umieszczam w tym dziale bo jak dałem w odpowiednim to cisza, a mi zależy na szybkiej poradzie i odpowiedzi. Mam plan podłączyć mój nowy nabytek, Panasa PX8 do kompa. Będę zmieniał grafę na gf gts250, która ma wyjście hdmi i mozliwość podłączenia dźwięku do płyty głównej. No i całość kablem hdmi-hdmi ale o długości 15m. Jak to widzicie? Pójdzie? Nie za długi przewód? I jeszcze pytanie czy dużo trzeba kombinować z ustawieniem obrazu? Jak ma się rozdzielczość plazmy do komputerowej? Sorry jeśli zaśmiecam wątek, więc jak coś to moderator może wywalić tego posta.
 

kazetxxl

New member
freyu napisał:
No to jak działa to spoko :) A ja mam z kolei pytanko, a umieszczam w tym dziale bo jak dałem w odpowiednim to cisza, a mi zależy na szybkiej poradzie i odpowiedzi. Mam plan podłączyć mój nowy nabytek, Panasa PX8 do kompa. Będę zmieniał grafę na gf gts250, która ma wyjście hdmi i mozliwość podłączenia dźwięku do płyty głównej. No i całość kablem hdmi-hdmi ale o długości 15m. Jak to widzicie? Pójdzie? Nie za długi przewód? I jeszcze pytanie czy dużo trzeba kombinować z ustawieniem obrazu? Jak ma się rozdzielczość plazmy do komputerowej? Sorry jeśli zaśmiecam wątek, więc jak coś to moderator może wywalić tego posta.

No to ja Ci powiem ze mam wlasnie PX8 podlaczony do kompa ale do grafy ATI HD3650 i wszystko dziala bez zarzutów(kabel 10 m.)...najlepsza rozdzielczosc na grafie jest 1280/720,wtedy obraz jest praktycznie idealny bez rozciągnięć.pozdro
 

freyu

New member
Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję że uda mi się podłączyć to wszystko w przyszłym tygodniu i że będzie śmigać. Chociaż martwi mnie fakt że nie każdy kabel działa. Jak zamówię gdzieś to potem lipa jak nie zadziała....hmmm. To może jeszcze szybkie pytanko: a skąd wiedzieć jaki kabel kupić (np firma) żeby działał?
 
Ostatnia edycja:

nom73

New member
kazetxxl napisał:
No to ja Ci powiem ze mam wlasnie PX8 podlaczony do kompa ale do grafy ATI HD3650 i wszystko dziala bez zarzutów(kabel 10 m.)...najlepsza rozdzielczosc na grafie jest 1280/720,wtedy obraz jest praktycznie idealny bez rozciągnięć.pozdro

Ja mam do kompa podłączonego PV8 kablem DVI->HDMI 3m i obraz w rodz. 1280x720 jest OK, ale jak dam 1024x768 to nie ma właściwych proporcji, co jest normalne, bo 1024x768 to proporcje 4:3 a nie 16:9. :)
Dziwne, że ten TV ma natywną w proporcjach 4:3 a obraz ma 16:9, ale widocznie tak musi być. :)
Aha, powyżej 768 linii kabelek nie wyrabia chyba, bo pokazuje się sporo czerwonych poziomych kreseczek. Może to kabel HD Ready a nie Full HD, dałem za niego 19zł, jakiś chiński no name. :)
 
Do góry