Panasonic seria PV80 i PV8

kusyp

New member
proporcje obrazu

Witam! Mam 42pv80 i cyfre z pace 2221 ten malutki. Wszystko by było spoko tylko jak podepnę tego paca to szwankuje auto w proporcjach obrazu. Przykładowo tvn jest nadawany letterboxie to go ładnie rozciągnie ale jak przejdę na kanał gdzie jest 4:3 to mi nie pomiejszy tylko tak zostawi. Po przejściu na kanał np tvn24 nadawany w 16:9 to tv przełączy się na tryb szeroki i po powrocie na konał 4:3 pisze auto ale obraz jest powiększony do rozmiaru z letterbox. Jak wyjdę z euro na tv naziemną i wrucę to widać czarne paski u góry, po chwili powiększy i tak zostawi. Dodam że na innym dekoderze jest poprawnie i na tv naziemnej również. Próbowałem wszystko przestawiać w tv i dekoderze i nic. Jak raz załapie format to nie zmienia. Może ktoś zna rozwiązanie bo trochę to denerwujące
Pozdrawiam
Piotr
 

Pawel70

New member
Z nadawanym formatem przez polskie telewizje jest taki bajzel ze słów brakuje.W zasadzie to nie wiem dla kogo nadawany jest letterbox przez TVN czy TVP ?Na telewizorze 4/3 obraz ma paski na dole i górze.Taki sam obraz na telewizorze 16/9 prawidłowe proporcje ma w trybie 4/3 (czarne paski dookoła) bo w 16/9 jest rozciagnięty czyli zniekształcony (na dodatek nadal z paskami na dole i górze).Mozna go zoomować tyle ze traci sie znowu na jakości.

I wracając do Twojego problemu.Ustawiasz w dekoderze 16/9 bo taki masz telewizor.W telewizorze ustawiasz Auto jak chcesz mieć zawsze wypełniony ekran.
 

kusyp

New member
tak ustawiłem

Dokładnie tak ustawiłem jak piszesz tylko to działa w jedną stronę. Jak ustawię auto to mi ładnie rozciąga, ale jak zmieni się rozmiar na tym samym kanale lub innym to już auto nie dziala, czyli mam np za bardzo rozciągnięte. Na innym tunerze mam OK.

Pozdrawiam
 

grekii

New member
Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem PV 80:) i mam parę prostych pyt.bo przebrnięcie przez całe forum trochę by mi zajeło:roll:
1) Jakim kablem połączyć najlepiej dvd z pv80
-komponent
-euro
-czy HDmi?
2) Jak sprawdzić ile godz. tel.juz świeci?
3) I o co chodzi z tym wypalaniem?
 

freyu

New member
Jeśli masz możliwość to podłączasz oczywiście hdmi. Te godziny to sprawdzasz w menu serwisowym, o tym jest osobny wątek (szukaj). Wypalanie.....no generalnie podczas oglądania plazmy nie powinno się mieć na ekranie za długo w jednym miejscu np loga stacji czy paska Win jak masz podłączony komp. Chodzi o to że stałe obrazy lubią się utrwalać na matrycy i będziesz widział tzw powidoki. Można np to zniwelować zmieniając aspect obrazu np z 16:9 na zoom. Ale ja osobiście wbijam w to bo oglądam max 4-5 godz dziennie i często skaczę po kanałach :) Z tym wypalaniem nie ma co przesadzać. Tv jest do oglądania a nie martwienia się czy coś się wypala :)
 

Pawel70

New member
kusyp napisał:
Dokładnie tak ustawiłem jak piszesz tylko to działa w jedną stronę. Jak ustawię auto to mi ładnie rozciąga, ale jak zmieni się rozmiar na tym samym kanale lub innym to już auto nie dziala, czyli mam np za bardzo rozciągnięte. Na innym tunerze mam OK.

Pozdrawiam

Niestety nie bardzo rozumiem.Daj jakiś przykład na którym kanale tak się dzieje i jak to wygląda na innym tunerze.
Generalnie tryb Auto rozciąga w każdym przypadku.
Jeśli sygnał jest pełnym 16/9 (anamorficznym) wtedy pojawia sie napis Szeroki i rozciągniety obraz ma prawidlowe proporcje bez zniekształceń.W przypadku gdy sygnal ma proporcje 4/3 to telewizor w trybie Auto nie wstawi po bokach czarnych pasków tylko rozciągnie obraz.Aby oglądać w trybie 4/3 nalezy wybrać taki tryb w telewizorze.
 

sebbla

New member
sebbla napisał:
Witam,
wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem 42pv80 jestem zadowolony lecz jeszcze muszę po eksperymentować z ustawieniami kolorów. Podłączyłem nboxR przełączyłem na odpowiednią rozdzielczość i zonk "problem hdcp" na nbox. Przetestowałem wszystkie możliwości łącznie z przełączaniem na dvi na nbox. W chwili gdy jest podłączony telewizor przez euro i wpięty jest kabel hdmi pojawia się na ekranie znany opis o zabezpieczeniach przed kopiowaniem. W tej chwili podłączone mam po component i jest ok ale jak rozwiązać ten problem? Dodam że użyłem szukajki i po czterech godzinach przeglądania nic nie znalazłem, było pare rozwiązań ale z sharpami które nie mają zastosowania u mnie. Na infolini n-ki kazali wymienić boxa i wezwać serwis do tv:( Proszę podpowiedzcie rozwiązanie...

znalazlem dziś chwile by podjechać do sklepu i wymienic boxa. W sklepie zobaczyłem że maja 42pv80 więc poprosiłem sprzedawcę by mi sprawdził czy na ich egzemplarzu występuje problem hdcp. Okazało się że problemu nie ma. Zabrałem więc swojego boxa i pojechałem do domu. Podłączyłem boxa i niestety na moim tv jest problem hdcp. Wezwałem serwis i niestety zabiorą mi tv po świętach na kilka dni. Czy serwis panasonica z łodzi nie może zrobić aktualizacji oprogramowania w domu? Pani w serwisie powiedziała mi że nie dysponują laptopem i muszą mi zabrać tv. Żenujące...
 

kusyp

New member
Tryb Auto c.d.

Pawel70 napisał:
Niestety nie bardzo rozumiem.Daj jakiś przykład na którym kanale tak się dzieje i jak to wygląda na innym tunerze.
Generalnie tryb Auto rozciąga w każdym przypadku.
Jeśli sygnał jest pełnym 16/9 (anamorficznym) wtedy pojawia sie napis Szeroki i rozciągniety obraz ma prawidlowe proporcje bez zniekształceń.W przypadku gdy sygnal ma proporcje 4/3 to telewizor w trybie Auto nie wstawi po bokach czarnych pasków tylko rozciągnie obraz.Aby oglądać w trybie 4/3 nalezy wybrać taki tryb w telewizorze.

Wszystko jedno na jakim kanale. Przykładowo mamy tvp1 - sygnał leci w 4:3 w Letterbox, telewizor ustawiony na Auto - obraz rozciągnięty do krawędzi tv - wchodzą reklamy i sygnał w pełnym 4:3 - telewizor będąc w Auto powinien się automatycznie dostosować ale nic się nie dzieje. Przetestowałem dwa inne tunery i na nich jest dobrze, przekładałem kable Euro, gniazda i brak poprawy na tym Pace. Nie wiem czy to jest ustawione w sygnale Euro? Przestawiałem w dekoderze ustawienia 16:9, 4:3; RGB, PAL - wszystko co jest możliwe i nic. Nie wiem czy wymienić ten tuner? Telewizor raczej OK jak mówiłem na innych dekoderach jest poprawnie i z naziemnej również.
Pozdrawiam
 

Pawel70

New member
Już chyba wiem o co chodzi.W pierwszej chwili myślałem ze miałes na myśli automatyczne przełaczanie na tryb 4/3 z paskami po bokach.
Trudno powiedziec co jest nie tak z tunerem.On przeciez podaje cały czas sygnał a to telewizor rozpoznaje po czarnych paskach letterbox i wtedy go rozciąga góra-dół a gdy ich nie ma powinien ponownie wrócic do pierwotnego stanu co u Ciebie jak dobrze zrozumialem nie ma miejsca.

Skoro jednak na innych tunerach jest dobrze to ewidentnie coś nie tak jest z tunerem cyfry.Nie wiadomo czy to kwestia tego jednego egzemplarza czy poprostu ten typ tak ma.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Sterowanie przez HDMI

Hej,

Czy ktoś może wie lub testował czy modele tej serii potrafią obsługiwać sterowanie przez HDMI? Dla tych co nie wiedzą o co chodzi, tłumaczę że np.: wysyłanie poleceń do TV przez HDMI za pomocą np.: amplitunera, kina domowego itp.
 

alex2006

New member
Hej koledzy!Dziś robiłem wiosenne porządki w piwnicy i natknąłem na karton po moim TV i powiem,że trochę on zawadza!Czy nadal mam go trzymać?Jak to jest w razie awari(odpukać w niemalowane)?Czy do serwisu zabierają go w oryginalnym kartonie czy mają jakiś swój?Pozdawiam.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
sebbla napisał:
Wezwałem serwis i niestety zabiorą mi tv po świętach na kilka dni. Czy serwis panasonica z łodzi nie może zrobić aktualizacji oprogramowania w domu? Pani w serwisie powiedziała mi że nie dysponują laptopem i muszą mi zabrać tv. Żenujące...
To jest nie tylko żenujące, ale i chore.
Jak to się ma do wielkiej reklamy "Panasonic TV Home Service"
 

szachu_pl

New member
A|X|E|L napisał:
To jest nie tylko żenujące, ale i chore.
Jak to się ma do wielkiej reklamy "Panasonic TV Home Service"

A ma się tak, że dla mnie najbliższy Panasonic TV Home Service jest w Warszawie. Fajnie, tylko, że ja mieszkam w Białymstoku, a ten servis działa tylko do 50 km :( Cóż, założenia były dobre tylko wykonanie nie wyszło.
 

Joossef

New member
alex2006 napisał:
Czy do serwisu zabierają go w oryginalnym kartonie czy mają jakiś swój?Pozdawiam.
Treść maila z Panasonic Polska:
"Witamy!
Uprzejmie informujemy, że firma Panasonic Polska Sp. z o.o. nie wymaga zachowania oryginalnego opakowania, niemniej jednak w przypadku ewentualnej konieczności wysłania produktu wymagane jest jego odpowiednie zapakowanie. Zgodnie z regulaminem e gwarancji Autoryzowane Serwisy Panasonic Polska starają się dokonywać napraw w domu u klientów o ile odległość od serwisu nie przekracza 50 km.

Z poważaniem,
Jakub Kądziela
Info / Panasonic Polska"
 

krolkaro

New member
wyłaczanie obrazu

Witam,
czy zna ktoś opcje służącą wyłączeniu obrazu przy zachowaniu foni? Przy słuchaniu radiu z dekodera opcja wydaje sie jak najbardziej zasadna...

wesołych!!
 

alex2006

New member
krolkaro napisał:
Witam,
czy zna ktoś opcje służącą wyłączeniu obrazu przy zachowaniu foni? Przy słuchaniu radiu z dekodera opcja wydaje sie jak najbardziej zasadna...

wesołych!!
Może lepiej podłącz dekoder do amplitunera?(np przez cinch).
 

matlok

New member
Witam jestem nowy od poniedzialku jestem posiadaczem Panasonica PV80PA 37 cali i dodam ze jest to moj pierwszy tv panoramiczny ogolnie po pierwszych dniach uzytkowania jest ok.tylko niepokoi mnie lekkie bzyczenie scczegolnie denerwujace poznym wieczorem. Czy ten typ tak ma?
 

matlok

New member
Oj to bardzo zle bede musial reklamowac tv tylko niewiadomo czy jeszcze te egzemplarze beda. Kupywalem w media expert i raczej tam zglaszac problem czy do serwisu?
 
Do góry