Panasonic seria PV80 i PV8

szachu_pl

New member
Arecki23 napisał:
...Ale jak podłączę tym kablem jack -2x cinch to będzie dźwięk gdy będę oglądał przez dvi - hdmi na Panasie? bo Audio in działa na pewno dla podłączenia component, ale czy dla hdmi będzie działało, skoro hdmi ma w sobie audio, z tym, ze przez kabel będzie szedł tylko obraz, bo wiadomo, ze dvi nie przesyła dźwięku.

Wszystko będzie działało, tylko musisz chyba podpiąć po złącze HDMI 1 (tylko to złącze obsługuje audio analogowe). Jeśli czegoś nie poplątałem :)
 

bodzio_g

New member
bodzio_g napisał:
Witam

zachęcony pozytywnymi opiniami z tego forum zakupiłem 37PV80, generalnie jestem zadowolony, pomogliscie mi bardzo w podjęciu decyzji.
Jak narazie jedno pytanie, czy ktoś wie czy nbox recorder potrafi sterować tym Tv (chodzi o załaczenie i wyłaczenie w momencie załaczanie nboxa)?
U mnie to nie chce działać.

Pozdrawiam

Zacytuję sam siebie, bo może to komus pomoże.
Sterowania (załącz, wyłącz) z tunera nie ma ale jest przynajmniej możliwość uruchomienia TV z domyślnym źródłem sygnału (u mnie HDMI1).
Trzeba wejśc w tryb hotelowy (w tv F potem -V i 3x AV na pilocie) i tam to ustawić. zawsze to mniej klikaniny.

Pozdrawiam
 

broda1725

New member
Bez reklam
Cholerka nie wie nikt czy pojawią się w Electo.pl modele tych plazm ? bo nie wiem co robić, dzwonił ktoś do nich czy się pojawią. Jak coś to ja jutro będę dzwonił bo nie ma na co czekać.
 

jaruh21

New member
broda1725 napisał:
Cholerka nie wie nikt czy pojawią się w Electo.pl modele tych plazm ? bo nie wiem co robić, dzwonił ktoś do nich czy się pojawią. Jak coś to ja jutro będę dzwonił bo nie ma na co czekać.

To daj znać na forum, bo też mnie ta kwestia interesuje.

Pozdrawiam!!
 

broda1725

New member
Bez reklam
Normalnie odkręciłeś ją ? muszę pomierzyć czy wejdzie na wysokość i na długość najważniejsze.
Najpierw zadzwonię do Electro.pl jutro.
 

broda1725

New member
Bez reklam
No i dzwoniłem dziś o 42PV80 do Electro.pl i niestety miły pan poinformował że nie wiadomo czy będą mieli jeszcze PV80 w 42" wszystko zależy czy dystrybutor da na sprzedaż wtedy wezną w ilości ile się będzie dało bo jest to dobry produkt i zbiera dużo pochlebnych opinii i dobrze się sprzedaje. Ale nie dawał nadziej dlatego że to już schodzący model. Mówił że trzeba obserwować stronę. Niemógł stwierdzić czy bedzie coś wiadomo w ciągu tygodnia.
 

kloss_tc

New member
broda1725 napisał:
Normalnie odkręciłeś ją ? muszę pomierzyć czy wejdzie na wysokość i na długość najważniejsze.

W Lanosie kanapa jest na 2 zatrzaski i 1 śrubę, więc demontaż zajmuje 1 minutę :)

Największy problem w sedanie to przeciśnięcie między powierzchnią tylnej kanapy a górną częścią otworu drzwiowego, u mnie zabrakło kilka cm, więc musiałem się pozbyć kanapy, ale najpierw zmierzyłem a dopiero potem jechałem :)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
mkarolus napisał:
Obraz bajka, a mam nienajnowsze DVD Sony bez wyjścia HDMI.
HDMI nie jest obligatoryjne na zasadzie "muszę do PV80 koniecznie podłączyć wszystko za pomocą HDMI" ;) Tym bardziej jeśli mowa o odtwarzaczu dvd, który podaje do telewizora sygnał nie będący sygnałem hd-ready czy full hd.
Przykładowo mam odtwarzacz dvd za 175zł podłączony componentem oraz nagrywarkę dvd podłączoną za pomocą hdmi. Ta nagrywarka (nota bene Panasonica) ma w opisie: "Intellignet i/p Conversion & High Definition (1080p) Up-Conversion with HDMI". I co? I nic. Zasadniczo nie widzę różnicy w jakości pomiędzy tym samym filmem na płytce dvd odtworzonym na obydwu urządzeniach.
To co by mnie interesowało to to, czy taką różnicę (poprawę) w jakości udałoby mi się dostrzec przy podłączeniu do telewizora odtwarzacza dvd wyposażonego w skaler Faroudja DCDi ale to inna historia (i chyba też inna klasa cenowa odtwarzacza).

Pozdrowienia!
 

mkarolus

New member
Dzięki Bogdan że podzieliłeś się swoimi spostrzeżeniami.
W niedalekich planach mam zamiar kupić dziecku Sony PS3. Myślę,że to urządzenie powinienem jednak podłączyć przez HDMI.
Pozdrawiam.
 

jaruh21

New member
broda1725 napisał:
No i dzwoniłem dziś o 42PV80 do Electro.pl i niestety miły pan poinformował że nie wiadomo czy będą mieli jeszcze PV80 w 42" wszystko zależy czy dystrybutor da na sprzedaż wtedy wezną w ilości ile się będzie dało bo jest to dobry produkt i zbiera dużo pochlebnych opinii i dobrze się sprzedaje. Ale nie dawał nadziej dlatego że to już schodzący model. Mówił że trzeba obserwować stronę. Niemógł stwierdzić czy bedzie coś wiadomo w ciągu tygodnia.


Dzięki za informacje. W takim razie chyba pojadę gdzieś w pobliżu i wezmę puki jeszcze są, bo tak na prawdę przy obecnych wahaniach cen walut wcale nie jest pewne czy nie przepłacę tylko i wyłącznie przez to, że cena nowej dostawy ulegnie zmianie.

Pozdrawiam i dziękuję za informację!
 

broda1725

New member
Bez reklam
Proszę bardzo ja mam tylko obawy że nie będzie go już w ogóle na Electro.pl a u mnie w sklepie na osiedlu jest/był by za 2740zł trochę sporo.
A nie wie kto jak stoi w MM Kielce jaka cena ? Bo nie wiem czy warto jak coś to jutro znów będę wydzwaniał. Ale może ktoś był w weekend w MM.
 

kubsta

New member
W Euro rtv agd jest 37" w cenie 2199, pod warunkiem, że się kupi przez stronę. Niby sporo (w porównaniu do cen na agito.pl czy electro) ale za to 30 rat 0%. Jeden już na mnie czeka w sklepie (ale dostawa do sklepu dodatkowe 29zł, cwaniaki...) :)
 

czopek 1

New member
raty 30 0%

Witam. dokładnie sprawdź raty 0% w Euro AGD.Też chciałem tam kupić tv
i okazało się ,że nieoprocentowanych 30 rat niema,chyba że bierzesz na 6 rat
 

damien5

New member
Witam! Powiesiłem ostatnio swoją PV80 na ścianie. Wisi pod kątem 10 stopni. Jednak przypomniałem sobie, że plazma zawsze powinna być w pionie i teraz nie jestem pewny czy taka pozycja jej nie zagraża. Mam jeszcze jedną uwagę - otóż grałem ostatnio w Need For Speed na PS2. Wczoraj zauważyłem, że na ekranie pozostał ślad po liczniku prędkości. Sądziłem, że jest to tylko tymczasowy ślad występujący zaraz po grze jednak dzisiaj jest on nadal widoczny. Czyżby jednak problem wypalania nie został wyeliminowany mimo zapewnień Panasonica? Będę bardzo wdzięczny za radę dotyczącą głównie pierwszej sprawy.
 
B

burz

Guest
w pionie plazma powinna być przewożona, bo chodzi o wstrząsy i naprężenia szkła ekranu - natomiast jesli wisi, to pochylenie niczym jej nie grozi.

Co do obrazu szczątkowego: puść "śnieg" na kilka godzin
 

schamann

New member
czopek 1 napisał:
Witam. dokładnie sprawdź raty 0% w Euro AGD.Też chciałem tam kupić tv
i okazało się ,że nieoprocentowanych 30 rat niema,chyba że bierzesz na 6 rat
Brałem parę rzeczy z Euro wszystkie 30x0%.Ważne upierać sie przy tym że nie chce się ubezpieczenia bo nie jest ono obowiązkowe.Znajomi mnie brali na zakupy bo nie wiedzieli jak zagadać z tym ubezpieczeniem i też dostali jak pani wytlumaczylem ze nie chcemy .Trzeba zauważyć ze ceny są wyższe i w nie wliczony jest koszt kredytu.Także udanych lowow ja tak kupilem swoje 42py8 :] pozdrawiam
 
Do góry