Panasonic seria PV80 i PV8

atn

New member
Jeśli nie miałeś w tym pokoju CRT to trudno o porównanie.

U mnie PV80 stoi w tym samym miejscu, co wcześniej Thomson 29" Black Diva, okna od prawej (wschód) i balkon (południe) na przeciwko TV w rogu pokoju, żaluzje w oknach:
+ panel PV mniej odbija światło, nawet przy otwartych żaluzjach jest lepiej,
- ramka "świeci" i to drażni.

Ta słynna naturalna czerń plazm, kiedy odbija naturalne światło staje się szarymi polami, które zlewają się ze sobą i obraz drastycznie traci na szczegółowości.
A jak wygląda czarna czerń w kinie, kiedy jeszcze zapalone są światła? Zawsze światło zewnętrzna padające na każdy panel powoduje zmniejszenie odczuwalnego kontrastu i czerni.

Podsumowując: moim zdaniem oglądanie PV w tych samych warunkach jest bardziej komfortowe a zmniejszenie poziomu czerni jest na porównywalnym poziomie.

Przed zakupem sam byłem pełen obaw ale jestem pozytywnie zaskoczony.
 

and2000

New member
u mnie Panas stoi na wprost okien (odległość ok.4m i rzadko słońce bezpośrednio w okna)- a właściwie wisi na ścianie (dolna krawędź ok. 60 cm nad podłogą)- lekkie pochylenie załatwiło sprawę- nawet w dzień ogląda się nieźle (czasem trochę przeszkadza błyszcząca ramka ;) ) Poza tym, tak naprawdę, oglądam raczej wieczorami więc umiejscowienie nie ma większego znaczenia.
 

mkarolus

New member
broda1725 napisał:
Gdzie kupiłeś i za ile ?
Ja czekam jak pojawią się znów w Electro.pl i zamawiam, chwilowo brak.


Kupiłem bez vat-u w Media Markt na ul.Ostrobramskiej w W-wie za 2480pln.Cały weekend trwa promocja. Mieli jeszcze 19 sztuk.
Pierwsze co zauważyłem, a w zasadzie moja małżonka to to, że strasznie osiada kurz na podstawie i na ramce telewizora.
Spróbuję użyć jakiegoś płynu antystatycznego.
A jak Wy poradziliście sobie z tym zjawiskiem?
Dopiero dzisiaj usiądę i zacznę bawić się ustawieniami telewizorka.
Pozdrawiam.
 
B

burz

Guest
fotka zrobiona przed chwilą, dwa nasloneczniona okna po prawej, to blizej tv zasłonięte żaluzjami (proponuję też zwrócić uwagę na ramkę tv i ekran laptopa).
Ustawienia: obraz normalny zmodyfikowany (kilka postów wyżej są podane moje ustawienia)
 

Attachments

  • panas.jpg
    panas.jpg
    353,4 KB · Wyś: 125
Ostatnia edycja:

alex2006

New member
mkarolus napisał:
Kupiłem bez vat-u w Media Markt na ul.Ostrobramskiej w W-wie za 2480pln.Cały weekend trwa promocja. Mieli jeszcze 19 sztuk.
Pierwsze co zauważyłem, a w zasadzie moja małżonka to to, że strasznie osiada kurz na podstawie i na ramce telewizora.
Spróbuję użyć jakiegoś płynu antystatycznego.
A jak Wy poradziliście sobie z tym zjawiskiem?
Dopiero dzisiaj usiądę i zacznę bawić się ustawieniami telewizorka.
Pozdrawiam.
Poprostu wywal podstawę i zawieś tv na ścianie!Efekt dużo lepszy!Post wyżej masz zdjęcie.
 

Tomasz_N

New member
mkarolus napisał:
Kupiłem bez vat-u w Media Markt na ul.Ostrobramskiej w W-wie za 2480pln.Cały weekend trwa promocja. Mieli jeszcze 19 sztuk.
Pierwsze co zauważyłem, a w zasadzie moja małżonka to to, że strasznie osiada kurz na podstawie i na ramce telewizora.
Spróbuję użyć jakiegoś płynu antystatycznego.
A jak Wy poradziliście sobie z tym zjawiskiem?
Dopiero dzisiaj usiądę i zacznę bawić się ustawieniami telewizorka.
Pozdrawiam.
Za 2480 zł kupiłeś? czy za 2480 - 22 VATu, czyli 2032,79 zł?
 

mkarolus

New member
Tomasz_N napisał:
Za 2480 zł kupiłeś? czy za 2480 - 22 VATu, czyli 2032,79 zł?

Za 2480pln po obniżce.Jestem trochę wściekły, bo w MM w al.Krakowskiej był za 2200pln po obniżce, ale była tylko 1 sztuka i ktoś zawinął mi go z przed nosa.
Ciekawe jest to , że w każdym MM są różne ceny.
 

gawronik01

New member
Pawel70 napisał:
Nie sądzę aby przeróbka była tańsza niz zewnętrzny tuner i uniwersalny pilot;).
Tu nie chodzi o 'tańszość' rozwiązania lecz o jego możliwość jako taką. Po prostu jest czasami tak, że się 'pstryka' TV, żeby tylko wiadomości obejrzeć...
Wolę wtedy posługiwać się oryginalnym pilotem, miast znów przełączać na któryś AV, jak to jest teraz z cyfrą i DVD... ;)

Pawel70 napisał:
O ile wogóle będzie możliwe przerobienie.
No właśnie i tu jest 'clue' sprawy :) Czy to w ogóle da się zrobić? Perspektywa 3, czy nawet 4 lat do wejścia standardu mpeg4 w PL nie jest wcale tak odległa, gdy TV kupuje się na ok. 10 lat... A właśnie tyle zwykle użytkuję TV i z nowym nabytkiem też tak pewnie będzie. Dlatego też posiadanie przez niego tunera DVB-T lub możliwość jego łatwego 'rozszerzenia' o taki tuner jest dla mnie istotnym kryterium zakupu. Gdyby bowiem tej możliwości nie było, to raczej wstrzymam się jeszcze z zakupem :wink: A kupować zewnętrznego tunera (zewnętrznego urządzenia) - tak jak wyżej pisałem - nie chcę.
Stąd właśnie moje pytanie, czy faktycznie PV'ki bezproblemowo idzie 'doposażyć' (wbudować) w wewnętrzny tuner DVB-T. Czy dokona się to poprzez dokupienie karty CI czy też inaczej (tak, jak to kiedyś było z 'płytkami' do telegazety, czy z przejściem z secam na pal) nie jest już tak istotne - byleby działało z fabrycznego pilota :wink:
Sumując: czy PV'ki na 100% mają możliwość 'doposażenia' w tuner DVB-T? Czy to za pomocą karty CI, czy w inny sposób.

Pozdrawiam :)

--
Maciek
 

Adex

New member
Też mam px-a, kanały w MPEG 4 łapie pięknie, głos jest, obrazu niet (inny rodzaj kompresji). Są moduły firmy Neotion, które potrafią w locie przerobić MPEG4 na MPEG2 i ponoć to działa w przypadku Samsungów, z tego co czytałęm to z Panasami już nie :(
Pisałem do gościa z Allegro, który takie moduły sprzedaje i on mi odpisał, że niestety "z pana telewizorem moduł nie zadziała", Pisałem też do firmy Neotion i wprawdzie odpisali mi po trzech tygodniach, ale napisali mi że moduł służy do konwersji sygnału (jakbym nie wiedział) i że jak chce oglądać Pay TV to mam się skontaktować z lokalnym dystybutorem płatnej telewizji :) Szybko dpowiedziałem im, że wiem do czego służy ich moduł a pytam czy zadziała z naszymi Panasami. Jak na razie zero odzewu z ich strony.
 

Pawel70

New member
@gawronik z tego co pamiętam ktoś z forum pisał w tej sprawie do serwisu i dostał odpowiedź że nie ma mozliwości wstawienia tunera DVB-T do serii PV.
 

broda1725

New member
Bez reklam
mkarolus napisał:
Kupiłem bez vat-u w Media Markt na ul.Ostrobramskiej w W-wie za 2480pln.Cały weekend trwa promocja. Mieli jeszcze 19 sztuk.
Pierwsze co zauważyłem, a w zasadzie moja małżonka to to, że strasznie osiada kurz na podstawie i na ramce telewizora.
Spróbuję użyć jakiegoś płynu antystatycznego.
A jak Wy poradziliście sobie z tym zjawiskiem?
Dopiero dzisiaj usiądę i zacznę bawić się ustawieniami telewizorka.
Pozdrawiam.
A nie są to jakieś wystawki czy coś innego ? bo sam nie wiem co robić czy czekać jak pojawi się w Electro.pl czy jechać do MM Kielce i zobaczyć czy są w promocji.
Tylko pytanie czy wejdzie do Passata sedan na tylną kanapę, jakie ma wymiary pudło ?
 
Ostatnia edycja:

Hardi

New member
Adex napisał:
Też mam px-a, kanały w MPEG 4 łapie pięknie, głos jest, obrazu niet (inny rodzaj kompresji).
to Ty słuchasz dźwięku przez głośniczki z TV :?: masakra :!: jak można równocześnie karmić oczy dobry obrazem i torturować uszy dźwiękiem głośniczków z TV

najlepiej używać porządnego dekodera i z niego obraz do TV, a dźwięk do hi-fi
 

Arecki23

New member
Witam, mam pytanie. Zamówiłem kabel na allegro hdmi-dvi, co by oglądać filmy z kompa na PV80. I teraz pytanie, czy jak podłączę dźwięk z karty dźwiękowej kablem jack->2 x cinch do wejść Audio IN z tylu Panasa, to czy przy oglądaniu filmów z kompa będę miał dźwięk? Czy muszę się ratować jakimś amplitunerem?
 
B

burz

Guest
byłoby fajniej, gdybyś podłączył kompa do ampa cyfrowo (s/pdif lub koaksjal)
 

Arecki23

New member
No tak ale w najbliższym czasie nie będzie mnie stać na ampli. Mam małe dziecko i inne wydatki mnie czekają. Ale jak podłączę tym kablem jack -2x cinch to będzie dźwięk gdy będę oglądał przez dvi - hdmi na Panasie? bo Audio in działa na pewno dla podłączenia component, ale czy dla hdmi będzie działało, skoro hdmi ma w sobie audio, z tym, ze przez kabel będzie szedł tylko obraz, bo wiadomo, ze dvi nie przesyła dźwięku.
 

mkarolus

New member
broda1725 napisał:
A nie są to jakieś wystawki czy coś innego ? bo sam nie wiem co robić czy czekać jak pojawi się w Electro.pl czy jechać do MM Kielce i zobaczyć czy są w promocji.
Tylko pytanie czy wejdzie do Passata sedan na tylną kanapę, jakie ma wymiary pudło ?

Raczej nówki sztuki nie śmigane. Wła
śnie wczoraj podłączyłem do amplitunera Onkyo i zapodałem sobie Gwiezdne Wojny.
Szok!!!!!!
Obraz bajka, a mam nienajnowsze DVD Sony bez wyjścia HDMI.
Obraz i tak jest super, a razem z dźwiękiem to naprawdę teraz mam kino w domu.
A wymiary pudła w cm. to:
80 X 114 X 34 (wysokośćXszerokośćXgrubość)
Raczej do sedana pionowo Ci nie wejdzie.
Proponuję, abyś przewoził TV pionowo, nie warto ryzykować uszkodzenia sprzętu.
Pozdrawiam.
 

kazetxxl

New member
Arecki23 napisał:
No tak ale w najbliższym czasie nie będzie mnie stać na ampli. Mam małe dziecko i inne wydatki mnie czekają. Ale jak podłączę tym kablem jack -2x cinch to będzie dźwięk gdy będę oglądał przez dvi - hdmi na Panasie? bo Audio in działa na pewno dla podłączenia component, ale czy dla hdmi będzie działało, skoro hdmi ma w sobie audio, z tym, ze przez kabel będzie szedł tylko obraz, bo wiadomo, ze dvi nie przesyła dźwięku.
oczywiscie...bedzie dzialac! mam tak samo podlaczone.
 
Do góry