Panasonic seria PV80 i PV8

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Wielkość ekranu

Witam wszystkich,ja odnośnie wielkości ekranu plazmy wszystkich zaskoczę:według mnie 37cali i odległość 3metry to jest idealnie.Próbowałem oglądać z 1.5,2metrów i nawet obraz HD niezbyt dobrze się oglądało,nie wyobrażam sobie oglądać z 2,3 metrów 42 cale.
Samsung np.zaleca 10cali-1metr,czyli 42cale to 4.2metra.Jest to moja opinia i każdy może mieć inną niekoniecznie trafną i dobrą.Sposób polegający na wycięciu z kartonu ekranu, oglądaniu go na sucho i w ten sposób podejmować decyzję uważam za nie poważny.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
kloss_ks napisał:
Sposób polegający na wycięciu z kartonu ekranu, oglądaniu go na sucho i w ten sposób podejmować decyzję uważam za nie poważny.
Chyba nie sugerujesz, że proponowałem podejmować decyzję o kupnie telewizora na podstawie oglądania kartonowego pudełka? :rolleyes: Oczywistym jest, i użytkownicy forum podkreślają to niemal na każdym kroku, że aby podjąć decyzję co do kupna telewizora trzeba zobaczyć wybrane modele na żywo, włączone, dodatkowo oglądając je najlepiej z odległości z jakiej byłyby oglądane po kupnie.
Sposób z makietą ma jedynie pomóc w upewnieniu się co do odbioru wielkości danego ekranu w warunkach docelowych (w docelowej przestrzeni). Mało sygnałów na forum typu "kupiłem za mały i jestem załamany" albo "kupiłem za duży i mnie przytłacza". Dlaczego tak się dzieje? Moim zdaniem dlatego, że dana osoba nie zadała sobie trudu chociażby podjęcia próby zwymiarowania danego odbiornika w miejscu docelowej instalacji.
Po wszelkich lekturach i kilku wizytach w sklepie mnie przykładowo wydawało się, że najbardziej optymalnym dla mnie rozmiarem tv będzie 37" (przy czym obraz podobał mi się zarówno dla wielkości 37" jak i 42" dla wybranego modelu telewizora). Dopiero bym sobie pluł w brodę, gdybym przed zakupem nie sprawdził ile miejsca faktycznie zajmie tv i jego ekran.

Koszt - praktycznie zerowy. Zysk - brak straconego czasu, brak kosztów związanych z ewentualną wymianą (przejazdy) i, być może, brak dodatkowego zdenerowania związanego z koniecznością wymiany tv.

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

matiatv

New member
Bogdan popieram.Ja na początku chciałem kupić 32" lcd:confused:(wczesniej miałem 21")bo gdy oglądałem u siostry 37" to wydawało mi się że ten tv będzie za duży do mojego salonu.A jednak dzięki temu forum kupiłem plazmę i 42":eek:k:.Nawet żonka potwierdziła że ten rozmiar jest ok, choć wcześniej myslała inaczej.Tv ogladamy z 2,5-4 m i naprawdę jest świetny(szkoda że niewiększy:p)
 

radosuaf

New member
Bez reklam
kloss_ks, wybacz, ale ten przelicznik Samsunga jest kompletnie z czapy. Ja mam jakieś 2,5m do TV, oglądam tylko SD i żałuję, że nie mam 46". Gdybym miał siedzieć w odległości 4.2m to TV miałby wielkość znaczka pocztowego... Do tego weźmy pod uwagę, że dużo materiału jest w formacie 2,35:1 i wtedy cali robi się dużo mniej.
 

qwert

New member
Ja oglądam z 2,5m-2,8 i jestem w pełni zadowolony z wyboru wielkości TV.
Nawet niektóre kanały Sd z upc polsat, tvn, tvp1 wyglądają bardzo dobrze przy tej odległości i wielkości ekranu.
Teraz po 800 h niby mało, kanały sd wygladają o wiele ładniej niż wcześniej.
Wcześniej drażnił mnie jakościowo obraz sd ,chyba że polska telewizja lepiej nadaje, w co wątpię.
Popieram pomysł z kartonem jako najtańszy i najlepszy sposób na wybór wielkości tv. Ja zamiast taniego kartonu, miałem tv 42' i za jakiś czas trza było wymieniać na większy.

Pozdrawiam.
 

ambaran

New member
dzwoniłem dzisiaj do sklepu żeby ustalić szczegóły transakcji (jednak 37'), ale właściciel poinformował mnie że po naszej ostatniej rozmowie zamówił na sklep PV80-ki w obu wielkościach. będę miał zatem możliwość ocenienia obu stojących obok siebie w akcji. Decyzja znowu odwleczona o 2 dni .
PS. Mialem okazję oglądać 47"LDC w warunkach domowych. Przy dobrym sygnale (C+sport) obraz całkowicie do zaakceptowania z 3m; widać niedoskonałości skalowania ale nie przeszkadzają zbytnio - wg mnie oczywiście.
Test z "gazetowymi" DVD - w moim odczuciu taki materiał wymaga odsunięcia się na większą odległość, ale winę za taką jakość mógł ponosić również -no name- odtwarzacz DVD.
 

szachu_pl

New member
ambaran, nie przejmuj się jakością "gazetówek". To w większości bardzo słabej jakości materiał. Powiedział bym nawet, że TVP1 wygląda znacznie lepiej niż DVD z gazet. Swoją drogą, jak oni to robią, że ta jakość jest taka słaba? W celach czysto naukowych :D skompresowałem materiał z dwuwarstwowej DVD na jednowarstwowy nośnik (DVD Shrink). I o dziwo jakość nadal była bardzo dobra?!
 

bodzio_g

New member
Witam

zachęcony pozytywnymi opiniami z tego forum zakupiłem 37PV80, generalnie jestem zadowolony, pomogliscie mi bardzo w podjęciu decyzji.
Jak narazie jedno pytanie, czy ktoś wie czy nbox recorder potrafi sterować tym Tv (chodzi o załaczenie i wyłaczenie w momencie załaczanie nboxa)?
U mnie to nie chce działać.

Pozdrawiam
 

dzerni

New member
Weźcie pod uwage ze plazma po jakims czasie NAPRAWDE "maleje" ... moje 42" zmalało jeszcze dodatkowo kiedy wreszcie zawisło na ścianie. Wszystko zależy od czego co kto lubi ale ja mam 2,5m do TV i jest w sam raz. Tyle, pozdro
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
bodzio_g napisał:
czy ktoś wie czy nbox recorder potrafi sterować tym Tv(...)? U mnie to nie chce działać.
Z tego co wiem na chwilę obecną oprogramowanie nboxa nie obsługuje funkcji Viera Link (HDAVI Control) Panasonica ;)

Pozdrowienia!
 

Mariucho

New member
Menu serwisowe w Panas 37PV80..jak uruchomić??

Mam prośbę ..wiem że pewnie to juz było omawiane ale mam prośbe.
Chciałbym sprawdzić "licznik" w mojej plaźmie 37PV80PA a niestety nie wiem jak wejsć do menu serwisowego..
Prosze o pomoc..dzięki z góry..
Pozdrawiam All:eek:
 

chaberm

New member
Mariucho napisał:
Mam prośbę ..wiem że pewnie to juz było omawiane ale mam prośbe.
Chciałbym sprawdzić "licznik" w mojej plaźmie 37PV80PA a niestety nie wiem jak wejsć do menu serwisowego..
Prosze o pomoc..dzięki z góry..
Pozdrawiam All:eek:
To juz jest szczyt lenistwa jak wejsc do menu serwisowego jest opisane w co drugim poscie.
 

mkarolus

New member
Hurrrraaaa!
Wreszcie jestem pełnoprawnym uczestnikiem forum.Do tej pory tylko Wam zazdrościłem, a dziś przytargałem ze sklepu nowiuśką,nowiuteniunieńką 42 PV 80-tkę.
Niebo a ziemia w porównaniu ze starym Philipsem 28''.
Byłem niesamowicie zaskoczony, bo mój nowiusieńki Panas zmieścił mi się pionowo w Peugeocie 307 combi.(i to w pudle)
Miałem kupę śmiechu, bo koleś który parkował obok mnie kupił LCD Samsunga 40'' i nie mieścił mu się do samochodu. Kolo wyjął go z pudełka, położył płasko na siedzeniu i pojechał zostawiając pudło na parkingu.
Jestem ciekawy, czy dojechał do chaty z nienaruszonym sprzętem:D
Sorrki, że się tak cieszę na forum z mojego Panaska, ale chciałem przy okazji podziękować wszystkim Wam,którzy się przyczynili do mojego wyboru. To właśnie dzięki Wam zdecydowałem o tym modelu TV.
Jeszcze raz wielkie dzięki. Napewno będę dalej śledził ten wątek.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :-D
 

gawronik01

New member
mpeg4 w 42PX8/PV8/PX80/PV80

Witam :)

Dnia 06-08-2008, 00:25 piteron napisał:

piteron napisał:
nie nie działa w Mpeg2,jest przekaz z PKiN ale w Mpeg4
tak PV/PX posiada slot CI do zewnatrznej karty dekodujacej
Czy ta informacja - tzn. dotycząca tego slotu do kart CI w PV'ach - jest pewna?
Chciałem kupić czarnego 42PX8, ale chyba w całej Polsce w sklepach internetowych (a obdzwoniłem co najmniej kilkanaście ;) ) są tylko srebrne...
Mój wybór padł na PX właśnie z uwagi na posiadanie tunera DVB-T. Fakt, że działa on w standardzie mpeg2 (przy planowanym mpeg4 w PL), ale zakładałem, że jak już jest ten tuner, to łatwiej go przerobić na standard mpeg4 niż jak go nie ma w ogóle...
Jednak cytowany post o posiadaniu przez PV'y możliwości ich rozszerzenia o wbudowanie (?????) tunera DVB-T dodał mi otuchy. Pytanie tylko właśnie, czy to sprawdzone info i czy taka przeróbka jest jakąś "wyższą szkołą jazdy", czy też poradzi sobie z tym większość elektrotechników... Zewnętrznego tunera (tj. oddzielnego urządzenia) nie chcę, bo i tak mam już dużo pilotów ;)

Bardzo proszę o odpowiedź, bo tu złotówka leci na łeb na szyję i te PV są niestety coraz droższe... :(

Pozdrawiam :)

--
Maciek
 

Pawel70

New member
Nie sądzę aby przeróbka była tańsza niz zewnętrzny tuner i uniwersalny pilot;).O ile wogóle będzie możliwe przerobienie.
Zewnetrzny tuner jest zazwyczaj bardziej funkcjonalny od wbudowanego w tv.
 

broda1725

New member
Bez reklam
mkarolus napisał:
Hurrrraaaa!
Wreszcie jestem pełnoprawnym uczestnikiem forum.Do tej pory tylko Wam zazdrościłem, a dziś przytargałem ze sklepu nowiuśką,nowiuteniunieńką 42 PV 80-tkę.
Niebo a ziemia w porównaniu ze starym Philipsem 28''.
Byłem niesamowicie zaskoczony, bo mój nowiusieńki Panas zmieścił mi się pionowo w Peugeocie 307 combi.(i to w pudle)
Miałem kupę śmiechu, bo koleś który parkował obok mnie kupił LCD Samsunga 40'' i nie mieścił mu się do samochodu. Kolo wyjął go z pudełka, położył płasko na siedzeniu i pojechał zostawiając pudło na parkingu.
Jestem ciekawy, czy dojechał do chaty z nienaruszonym sprzętem:D
Sorrki, że się tak cieszę na forum z mojego Panaska, ale chciałem przy okazji podziękować wszystkim Wam,którzy się przyczynili do mojego wyboru. To właśnie dzięki Wam zdecydowałem o tym modelu TV.
Jeszcze raz wielkie dzięki. Napewno będę dalej śledził ten wątek.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :-D

Gdzie kupiłeś i za ile ?
Ja czekam jak pojawią się znów w Electro.pl i zamawiam, chwilowo brak.
 

ciernik

New member
Witam

Dziękuję wszystkim forumowiczom za pomoc w wyborze TV.Czytałem,zastanawiałem się i w końcu wybrałem ,od wczoraj jestem szczęśliwym (i mam nadzieję,że tak pozostanie;)) posiadaczem 42PV80.
Nie licząc powitania jest to mój pierwszy post,ale od teraz będę mógł się wypowiadać na forum jako posiadacz-praktyk tego TV.

Pozdrawiam.:)
 

fitsam

New member
Mam do Was pytanie,
będę używał tv w bardzo nasłonecznionym pokoju (znajduje się od południa, słońce wpada przez okno przez większą część dnia). Zauważyłem w sklepach, że o ile przy sztucznym oświetleniu z niewielkim natężeniem światła plazma pokazuje świetnie obraz, to nie jest już tak różowo, kiedy chce się ją oglądać stojącą przy witrynach, przez które wpada światło słoneczne.

Ta słynna naturalna czerń plazm, kiedy odbija naturalne światło staje się szarymi polami, które zlewają się ze sobą i obraz drastycznie traci na szczegółowości.

Jakie są Wasze odczucia po podłączeniu sprzętu w domu? dokonaliście już zakupu i widzę, że jesteście zadowoleni, więc liczę na pomoc następnemu niezdecydowanemu, a jak na razie moje obserwacje w sklepach dyskwalifikują zakup plazmy (a szkoda, bo w LCD razi mnie nienaturalne odwzorowanie kolorów i spłaszczony drugi plan).
 
Do góry