Panasonic seria PV80 i PV8

kazetxxl

New member
przycinanie hd

witam.od jakiegos czasu zauwazylem problem z odbiorem obrazu nadawanego przez Canal +sport.jezeli mecz nadawany jest w HD obraz przycina sie co chwile.Na innych kanalach problem nie wystepuje.mam Panasonica 42 PX8EA i dekoder pioneer 1530.spotkal sie ktos moze z takim problemmem??
 

natash

New member
Czy ustawienie czasowego wyłączenia tv można zrobić tylko z poziomu MENU?
Jak już to ustawię to jest jakaś możliwość podejrzeć ile czasu zostało do wyłączenia TV?
Ile h go docieraliście?
 
B

burz

Guest
Po miesiącu intensywnego użytkowania plazmy panasonic 42pv80 moja subiektywna opinia:


Dlaczego plazma, a nie lcd?
Po wizytach u znajomych, chwalących się nowymi lcd-kami wiedziałem – na pewno nie kupię lcd. Tv odbieram z kablówki i to, co zaprezentowały lcd-ki w warunkach domowych – a nie w sklepach maksymalnie podkręcone ma materiale HD – było dla mnie nie do przyjęcia. Mówię o tv w cenie do około 3,5 k zł, topowe modele były poza zasięgiem.
Kierując się wyłącznie kryterium jakości obrazu ze źródła sd i jego maksymalnym podobieństwem do odbiorników crt, które uważam za wzorzec naturalnego przekazu – wstępnie wybrałem technologię pd, czyli plazmę.


Dlaczego panasonic 42pv80?
Długie godziny na forach - także tu - znacznie zawęziły markę. Chciałbym pioneera i jego słynne kuro, ale patrz punkt powyżej (znaczy, bariera cenowa). Pozostał panas i samsung, zwany też szajsungiem. Przyznam, że nie miałem i nie mam żadnej elektroniki tego ostatniego producenta, trudno więc odnieść się do skrajnych opinii na jego temat. Za panasem stała marka, doświadczenie w produkcji tv, w tym plazm oraz mój osobisty i wieloletni kontakt z niegdysiejszym koncernem matsushita (panas+technics). A także świetnie opinie linii pv w internecie, co skonfrontowałem w sklepie. Ten obraz mi się podobał.
Nie celowałem w full HD po pierwsze ze względu na znaczne zużycie prądu, po drugie na gorszy obraz ze źródła sd, a po trzecie dlatego, że tak naprawdę nie ma stacji nadających w full HD. Konsoli nie mam nie nie będę.
Mój poprzedni tv to sony 29” wega fx66, nowy musiał być zauważalnie większy, ale bez przesady – filmy i tak najczęściej oglądam na projektorze. Siedząc około 3 m od tv wybór 42 cali wydał mi się oczywisty. Po miesiącu uważam, że był optymalny.


Wrażenia: zielone duchy
W pierwszych kilkunastu dniach używania tv, wiedząc wcześniej o tzw. zielonych duszkach, szukałem ich na obrazie i znajdowałem. Łatwo je można zobaczyć w szybkim ruchu na obrazach b-w, są słabo widoczne na kolorowych (kontrastowe przejścia), ale też są.
Jestem wzrokowcem, a więc wrażliwym na wszelkie błędy obrazu - i prawdę mówiąc greenghost to przypadłość niewarta wzmianki. Po prostu oglądając film, "wpadając" w akcję, nie analizuję czy obraz czasem ma zielone krawędzie w szybkim ruchu, czy ich nie ma. Po prostu tego nie dostrzegam (choć są).
To tak, jak po zakupie crt sony (w 2001 roku kosztował majątek, 4.200 zł!): najpierw widziałem krzywe linie poziome i rozjechane barwy podstawowe na krawędziach, a gdy je sobie podregulowałem cewkami na kineskopie, to irytowała mnie przez kilka tygodni leciutko różowa plama, widoczna w jednym z rogów na białym tle. A potem mi przeszło, przestałem jej usilnie wypatrywać i cieszyłem się obrazem... aż do wymiany na plazmę panasa.


Wrażenia: czerń
W dzień wyłączony ekran ma szarą barwę, może odrobinę głębszą od tej w wedze. Plazmę można spokojnie oglądać w jasnym pokoju, a gdy na ekran pada słońce – jest tak, jak w crt sony... mało co widać:)
Jednak w normalnych u mnie warunkach – oglądam tv popołudniami i wieczorem – kontrast jest prawie na poziomie sony wega. Jednak ekran plazmy emituje w scenach nocnych więcej światła od ekranu crt. Podobno tylko kuro w ciemnym pokoju jest nie do odróżnienia, czy jest włączony, czy wyłączony...
Wracając do panasa. Gdzie ta słynna czerń plazmy? - może ktoś spytać. Spokojnie, jest. Sceny filmowe dzieją się zazwyczaj nie w ciemnej krypcie, lecz jest jakieś źródło światła, żeby było widać, jakie miny robi bohater:) Nawet jedna świeczka zapalona w tej krypcie pokazuje, że czerń i kontrast plazmy są naprawdę niezłe i akceptowalne. Przecież nikt normalny nie ogląda tv bez obrazu w ciemnym pokoju, wypatrując poświaty ekranu. Świadomie nie próbuję porównywać czerni plazmy do lcd bo uważam, że byłoby to nieporozumieniem.
Pisząc teraz swoją opinie zerkam na panasa, leci film na tvn z kablówki, światło jest przytłumione (punktowo 2 halogeny), ja siedzę z boku – i obraz jest świetny, głęboki i nasycony. Czarna tasiemka na jasnym kapeluszu Connery'ego prawie nie odróżnia się od czarnej obramówki tv. Przynajmniej na pierwszy rzut oka.
Dla porządku, obraz w trybie normalnym, kolor, jaskrawość i kontrast poniżej połowy wartości, ostrość pośrodku.


Wrażenia: wady
Z bardzo bliska widać ograniczenie 4 tysięcy poziomów gradacji kolorów – jednolite płaszczyzny mają wyraźne przejścia tonalne. Podkreślam: z bardzo bliska! Teraz siedzę ok. 2 metrów od ekranu i jest ok, płynnie.
To było podstawowym powodem, że nie kupiłem tańszego pv8 (3072 stopnie gradacji kolorów).
Drugi powód, to oczywiście niższy kontrast pv8.
Widziałem w internecie narzekania na dużego pilota. Mam sprzęt denona, te piloty są duże. Panas ma w sam raz, poza tym i tak poszedł do szuflady – używam uniwersalnego.
Ramka pv80 jest błyszcząca. Wolałbym matową, ale wtedy musiałbym kupić pv8. Już się przyzwyczaiłem.


Wrażenia: dzwięk
Koncerty i filmy lecą przez wzmacniacz i kolumny. Do oglądania faktów czy jakiegoś filmiku z tv do dźwięku z panasa nie mam zastrzeżeń. W ustawieniach zjechałem trochę z wysokimi i dodałem działke niskich. Jest ok.
W necie są opinie, że niektóre egzemplarze serii pv brzęczą (zasilacz?). Mój wisi na ścianie i jest niesłyszalny, jak się ściszy dźwięk na minimum.


Wrażenia: inne
Tv skaluje obraz podany z dvd bardzo przyzwoicie, nie do odróżnienia od denona 2910.
Na każdym wejściu można ustawić inne parametry obrazu.
Czytnik kart sd działa, fotki przegląda się z przyjemnością.


Summa:
Tak więc radzę nie jarać się błędami (bo żadna technologia wyświetlania obrazu nie jest bez wad), tylko kupić, nie narzekać i się cieszyć!

Fotki:
1. Moje ustawienie obrazu
2. National Geografic, Vectra, sd
 

Attachments

  • pan nastawy.jpg
    pan nastawy.jpg
    718 KB · Wyś: 172
  • pan obraz.jpg
    pan obraz.jpg
    808,9 KB · Wyś: 182
Ostatnia edycja:

GTT

New member
Rzeczowa i wnikliwa recenzja - gratulacje dla Kolegi. Podpisuję się pod całością, ta plazma praktycznie nie ma wad uwzględniając jej cenę - to dla niezdecydowanych. Następny model może być droższy ze względu na kurs euro.
Pozdrawiam.
 

kazetxxl

New member
przycinanie hd

witam.od jakiegos czasu zauwazylem problem z odbiorem obrazu nadawanego przez Canal +sport.jezeli mecz nadawany jest w HD obraz przycina sie co chwile.Na innych kanalach problem nie wystepuje.mam Panasonica 42 PX8EA i dekoder pioneer 1530.spotkal sie ktos moze z takim problemmem??
 

Cobra206

New member
Następny model będzie droższy bo nowy, po jakimś czasie stanieje, ale wtedy będzie kolejny na horyzoncie, i tak w kółko. Kursem euro nie przejmował bym się.

Moja decyzję odnośnie zakupu otv przesuwała się od kilku miesięcy - miał pojawić się OLED, SED też czeka na zielone światło - miało być >= 46" ale po zakupie dziś tak dużego tv WAF na zakup nowego za 3-5 lat spadłby niemal do 0 ;)
Dlatego zdecydowałem że dziś kupię coś co zadowoli mnie jakością obrazu, wielkością ekranu a jednocześnie będzie stosunkowo niedrogie - i tak 42PV80 niebawem zawiśnie u mnie.

Lepsze jest wrogiem dobrego ;)
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
kazetxxl napisał:
witam.od jakiegos czasu zauwazylem problem z odbiorem obrazu nadawanego przez Canal +sport.jezeli mecz nadawany jest w HD obraz przycina sie co chwile.Na innych kanalach problem nie wystepuje.mam Panasonica 42 PX8EA i dekoder pioneer 1530.spotkal sie ktos moze z takim problemmem??

A jak na 1530 odbierasz kanaly HD??
Ja mam w domu 6201 i 7201 i na zadnym nie wystepuja przycinki.

Pozdrawiam
 

fuji

New member
Panasonic TH-42PV80

Witam
Dzięki temu forum i pochlebnym opiniom na temat TH-42PV80 zrezygnowałem z zakupu plazmy Panasonica Full HD na rzecz plazmy HD Ready jak w temacie. Do decyzji przekonał mnie fakt, iż wykorzystanie telewizji HD na dzień dzisiejszy jest zbyt ograniczone (innymi słowy za mała dostępność kanałów telewizji cyfrowej HD). Poza tym na chwilę obecną korzystam z sygnału analogowego i nie planuję zmian w najbliższym czasie. Nie wyobrażam też sobie oglądanie telewizji HD z odległości 1,5 metra od telewizora 42 calowego - w moim odczuciu taka odległość przypomina oglądanie filmu w kinie z pierwszego rzędu... Poza tym nie bardzo jestem przekonany, czy tak mała odległość od ekranu jest dla nas zdrowa (być może nie mam racji - to tylko moja subiektywna opinia)? Ponieważ na TV jestem już zdecydowany pozostało znaleźć najlepszą ofertę, która na dzień dzisiejszy w sklepach internetowych rozpoczyna się od 2257zł (+ 70zł wysyłka). To chyba dzisiejszy wysoki kurs euro w dobie mody na panele oznaczone jako Full HD trzyma dość wysoką cenę na wychodzące już z obiegu plazmy HD Ready.

p.s.
1) jakie kable polecacie do tego modelu? Zamierzam korzystać z odtawrzacza dvd/divx z wyjściem HDMI oraz laptopa (S-Video, RGB)
2) jeśli są chętni na zakup tego telewizora to piszcie na priv (może uda się zakupić kilka sztuk z rabatem)
 

kazetxxl

New member
FredzioPL napisał:
A jak na 1530 odbierasz kanaly HD??
Ja mam w domu 6201 i 7201 i na zadnym nie wystepuja przycinki.

Pozdrawiam

Chodzi o to ze niektore mecze sa nadawane w HD i wlasnie wtedy wystepuja przycinki.na nizszej rozdzielczosci problem ten nie wystepuje.nie wiem czy tuner nie obrabia tego sygnalu czy telewizor...dodam ze jeszcze 2-3 miesiace temu problemu nie bylo wcale..
 

ambaran

New member
Witam po raz kolejny,
Po licznych wizjach lokalnych, nasz wybór (żona po porównaniu LCD i PDP też bardziej polubiła plazme), padł na PV80.
Pozostaje wciąż dylemat to 37vs 42". Moja opcja to 42 żona uważa ze z takiej odległości jednak 37"
Chciałbym poprosić zarówno posiadaczy 37 jak i 42" , oglądających TV -CyfrowyP, z odlegości 3m max, o podzielenie się negatywnymi stronami takich konfiguracji platforma/przekątna/odległość.
z góry serdecznie dziękuję za info,
 

broda1725

New member
Bez reklam
Bierz 42'' ja w salonie mam 40" oglądam go z 3,5m i jest tak w sam raz choć przy tej odległości mógł by być większy tak 46".
Ja teraz będę zmieniał 26 na 42" plazme a odległość oglądania będzie wynosiła 2,5m.

Kupisz 37" z czasem będzie ci się wydawał mniejszy. Gwarantuje ci.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Odnośnie wielkości telewizora - jeszcze raz polecę sposób z docięciem kartonowej planszy do rozmiaru planowanego telewizora i jej przymierzenie na miejscu instalacji. Szczegóły tutaj i tutaj.

Pozdrowienia!
 

szachu_pl

New member
ambaran, ciężko tak komuś doradzić jak duży ma kupić TV. Ja ylko powiem tak, mam 37PV80, siedzę 2,5 m od TV i... teraz kupiłbym 42". Naprawdę, po tygodniu, dwóch plazma strasznie maleje :)
 

naczesany

New member
majestic napisał:
Witam

Pomocna informacja dla tych, których denerwuje to, że PV po włączeniu ustawia się w trybie TV (nie wykrywa sygnału na AV1/AV2)
Tryb hotelowy - kombinacja podobna jak przy menu serwisowym, z tym że zamiast "0" wciskamy "AV", czyli "F", trzymamy -/V i wciskamy 3 x "AV"
Hotel Mode zmieniamy na ON
Initial Input zmieniamy na wejście jakie chcemy mieć aktywne przy włączeniu tv.

Pozdrawiam

No rewelacja! Przyznam, że denerwowało mnie ustawianie się TV przy włączeniu telewizora. Pod TV mam podpięty sygnał z anteny naziemnej a chciałem żeby uruchamiał się z HDMI 1 - tu mam n-kę. Jeszcze raz wielkie dzięki. Opisz jeszcze pozostałe funkcje w trybie hotelowym (Hotel Mode) bo nie chciałbym czegoś "skopać".
 

schamann

New member
Zgadzam sie z wielkoscia tv to jest tak ze z czasem maleje - wyciety karton musialby powisiec chwile i trzebaby sie w niego wpatrywac.Moje 42" przywiezione ze sklepu wydawalo sie stanowczo zaduze do mojego pokoju ogladanie tv z 3m ,ale po 3 dniach stal sie o wiele mniejszy i teraz jest w sam raz:) wydaje mi sie ze poprostu poszesza sie pole widzenia gdy oczy zmuszane sa do ogladania wiekszego tv i stad efekt pomniejszania .Zanim kupilem znajomy mial predzej 32" i wydawal mi sie duzym tv teraz jak do niego przychodze mam wrazenie jakby mial z 25".Nijak nie ma sie do tego ogladanie w markecie tam telewizory wydaja sie byc o wiele mniejsze.
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Karton... Karton to tylko narzędzie :) U mnie test z domownikami trwał całą minutę - mniejsza makieta, większa, jeszcze raz mniejsza i ponownie większa. Decyzja podjęta: bierzemy większy telewizor (42"). W przypadku mniejszego (37") pojawił się nawet komentarz: "Eee, taki mały? Jak już zmieniać to tak, by widocznie różnił się od starego". No to się różni od crt 21" - pełne zadowolenie :D

Pozdrowienia!
 

ambaran

New member
dzieki za wsparcie, ciężko wybrac a co dopiero poradzic iezdecydowanemu
przewaga 42" w wypowiedziach.
obawiam sie najbardziej odbioru SD TV Polsatu z takiej odległości oglądania na 42" (artefakty pikseloza, itd).
dzisiaj oststeczna decyzja i zakup.
pozwolę sobie poinformaowć o dokonanym wyborze.
raz jeszcze dzieki
Marcin
 
Do góry