Panasonic seria PV80 i PV8

darcun

New member
Bez reklam
Uchylny uchwyt(wieszak) do plazmy 42PV80

Zamierzam zawiesić na ścianie plazmę 42PV80.Szukając odpowiedniego wieszaka przy uwzględnieniu dostępnej ceny znalazłem taki wieszak:
http://www.agito.pl/uchwyty-i-wiesz...ienny-dla-tv-od-32-do-60-pwb2.1809.38149.html
Jeśli ktoś może użył takiego wieszaka do zawieszenia w/w plazmy,to prosiłbym o kilka słów na ten temat.

Edyt:znalazłem jeszcze taki wieszak:http://www.uchwytylcd.eu/index.php?...fesjonalny-uchwyt-tv-plazma-lcd-do-90kg-30-52

Proszę o fachową doradę.
 
Ostatnia edycja:

cygan

Member
pio69 napisał:
Witam i dziekuję wszystkim z forum :cool: za pomoc w wyborze tv,to moj pierwszy i myslę że nie ostatni post,zamieniłem 32"płaskie crt 100hz hitachi na pv8 ,nic nie brzeczy ,buczy itd.Z tv wszystko ok. Obraz i dzwięk hmm ,szczerze to szczęka mi nie opadla ,ale sygnał sd tuner sat,i tego się spodziewałem w końcu to zakup budzetowy:) .

Odpal HD. Opadnie szczena aż miło :)
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Seba_Fan - HD rewelacja ale nie moglo byc inaczej.
Co do divix wczesniej mialem 2 DVD Panasonica s52 i Philipsa 5960 i poza tym ze w WD HD Media nie ma polskich ogonkow to jestem z niego najbardziej zadowolony.
Jakosc, wielkosc liter bardziej niz ok, przewijanie zoom i dostep do filmow rewelacja. Brakuje mi jeszcze podgladu w okienku jak to jest przy zdjeciach, oraz lepszej obslugi ISO plyt DVD, na razie odtwarza ale nie ma menu. Mysle ze kolejne wersje firmware to poprawia.
Ostatnio poza panasonikiem sa to najlepiej wydane pieniadze :)
 

darcun

New member
Bez reklam
szachu pl
Uchwyt faktycznie jest niedrogi i uchylność 15% w pionie odpowiada mi.Jest tylko jedno ale,tzn. czy można miec zaufanie do wykonania (może w garażu ? ).Sprzedawca nie podaje wykonawcy ani okresu gwarancji.Ja za swój 42PV80,który zakupiłem w maju 2008r. zapłaciłem 3.400zł. Może uchwyt jest i dobry,ale jest też i ryzyko spore.
"Kiki "swego czasu ostrzegał na forum o przypadkach wieszania TV na tandetnych wieszakach,które nie wytrzymywały ciężaru i potem wiadomo co się dalej działo.:niewiem:

Edyt:http://www.uchwytylcd.eu/index.php?p98,ar-08-uchylny-uchwyt-nascienny-plazma-lcd-do-80kg-32-60
http://www.agito.pl/uchwyty-i-wiesza...809.38149.html

http://www.uchwytylcd.eu/index.php?p...-do-90kg-30-52

Może z tych coś się da wybrać?
 
Ostatnia edycja:

szachu_pl

New member
Ryzyko jest zawsze, ale... to jest bardzo prosta konstrukcja! Co tam ma się popsuć? Kawałek blachy? Wieszak wygląda na solidny, elementy są sztywne. Na pudle jest znak TUV, może to nic nie znaczy, a może jednak? Identyczny wieszaka oglądałem w Neonecie (o ile nawet nie taki sam), cena też była podobna ok. 70 zł (mieli promocje, teraz są za ponad 100 zł). Oglądałem tez inne "firmowe" wieszaki. To taki sam kawał blachy. Oczywiście wybór należy do Ciebie. Ja zaryzykowałem.

PS. Podobnie ma się prawa do dostarczonych śrub do mocowania w ścianie. Czy ktoś z Was widział na jakiś "śrubkach" mocuje się np. szafki kuchenne? A obciążenia tam tez bywają spore. Szwagier w czasach gdy się tym zajmował, to dla niedowiarków siadał na takich zawieszonych szafkach, a trochę chłop waży :)

PS. Uchwyt z pierwszego linku, to przecież taka sama "chińszczyzna" jak ten z Allegro. Tylko sklep ma większą marżę.
Link z Agito się nie otwiera, natomiast ten ostatni za ponad 300 zł. Przyjrzałeś się jak jest mocowana plazma? Ja nie zauważyłem np. zabezpieczania przed przypadkowym podbiciem do góry. TV trzyma się tylko siłą swojego ciężaru. W tym "badziewiu" na Allegro jest zabezpieczenie (diw małe śrubki, ale wystarczające)
 
Ostatnia edycja:

darcun

New member
Bez reklam
szachu pl
Link z Agito:http://www.agito.pl/uchwyty-i-wiesz...ienny-dla-tv-od-32-do-60-pwb2.1809.38149.html

Ja nie twierdzę,że proponowany przez Ciebie wieszak jest zły.Ja tylko wymieniałem jakie można mieć ewentualnie wątpliwości co do jakości.
Ty wiesz lepiej ponieważ go zastosowałeś u siebie w domu. Twoje zapewnienia o jakości tego wieszaka zwiększają u mnie zaufanie.Czy Twój TV to też 42PV80 ?
Jeszcze jedna sprawa:Znak TUV- to certyfikat jakości.

Edyt: W innym temacie znalazłem Twoje fotki pokazujące wiszący 37PV80. Ładnie to wygląda.
 
Ostatnia edycja:

kazetxxl

New member
darcun napisał:
Zamierzam zawiesić na ścianie plazmę 42PV80.Szukając odpowiedniego wieszaka przy uwzględnieniu dostępnej ceny znalazłem taki wieszak:
Jeśli ktoś może użył takiego wieszaka do zawieszenia w/w plazmy,to prosiłbym o kilka słów na ten temat.

Edyt:znalazłem jeszcze taki wieszak:

Proszę o fachową doradę.
Ja mam ten z agito...jest bardzo stabilny.nawet gdy sam sie na nim uwiesilem nie drgnal ze sciany(waze 90kg.)Polecam!!
 

darcun

New member
Bez reklam
kazetxxl-Czy mówimy o tym wieszaku?:http://www.agito.pl/uchwyty-i-wiesz...ienny-dla-tv-od-32-do-60-pwb2.1809.38149.html
Czy też powiesiłeś 42PV80?
Chyba zdecyduje się na ten wieszak.Jeśli możesz to napisz jakiej wielkości są śruby do wkręcenia w TV,i jakie są kołki do ściany.Jak możesz to napisz jak najwięcej na temat tego wieszaka.Podobno jest malowany proszkowo.Czy jego wygląd estetyczny jest do zaakceptowania?
 
Ostatnia edycja:

Paweł86

New member
37pv80

Jednak zdecydowałem się na mniejszy tv lecz z serii PV80 i powiem że jestem BARDZO zadowolony nawet przy sygnale analogowym z anteny zbiorczej.
Teraz tylko zastanawia mnie czy hmmm moge podłączyć PC do niego i nie wystąpi efekt wypalenia (czegokolwiek), podobbno w nowych plazmach to się już nie zdarza.
Prosze o potwierdzenie lub zaprzeczenie moich domyśleń :D
 

ibar

New member
dzwiek w systemie BG :(

Witam

utworzyłem nowy wątek ale bez odpowiedzi jak do tej pory, może ktoś stricte
z posiadaczy modeli PV80PA bedzie znal odpowiedz.

w mojej kablówce kilka kanałów jest nadawanych w systemie BG, tak więc słyszę jedynie szum, można to zmienić samemu czy trzeba pomocy szukać
w serwisie

Dziekuje
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Bez przesady, kilka(naście) lat temu crt Panasonica miały możliwość zmiany takich ustawień, może i tutaj uda się znaleźć rozwiązanie.
Spróbuj na danym kanale wejść w menu Ustawianie -> Strojenie -> Strojenie ręczne -> System dźwięku

Daj znać czy pomogło.

Pozdrowienia!
 

ibar

New member
bogdan_bronowice napisał:
Bez przesady, kilka(naście) lat temu crt Panasonica miały możliwość zmiany takich ustawień, może i tutaj uda się znaleźć rozwiązanie.
Spróbuj na danym kanale wejść w menu Ustawianie -> Strojenie -> Strojenie ręczne -> System dźwięku

Daj znać czy pomogło.

===
Dzięki wielkie, pomogło,
tak to jest jak człek ma nowa zabawkę i nie chce nic spaprać
to nie zagląda głębiej do menu :))
 

ambaran

New member
witajcie,
onośnie modeli PDP na 2009. Na stronie panasonica nie wspominają nic o 37" PDP na 2009. Jest dostępne info czy to koniec plazmy w takim rozmiarze czy bedą kontynuować pv8/80?
Na 99,9 kupię pv80 ale oczywiście kusi nowy potencjalny model(który nie wiem czy się pojawi)
 

szachu_pl

New member
darcun, ale ja całkowicie rozumiem Twoje wątpliwości :) Sam się bałem jak ten wieszka będzie wyglądał. Ale kiedy go rozpakowałem to się uspokoiłem. Wygląda na solidny a jaki jest naprawdę to się okaże z czasem.
Wiem, że TUV to znak jakości, dlatego też nabrałem więcej pewności co do tego wieszaka (o ile znak ten został tam umieszczony zgodnie z prawem).
A na temat wieszania plazmy, na forum jest już oddzielny wątek :)
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Mam prosbe do mieszkancow slaska i zaglebia.
Gdzie w okolicach Sosnowca obrebie 20 km mozna kupic 42PV80 za okolo 2100 zl?

Chce kupic ten model rodzince i nie chce zamawiac przez net tylko osobiscie z nimi podjechac, a jako ze mieszkam 120 km od nich chcialbym pojechac na weekendzie i kupic z nimi.

Z gory wielkie dzieki i pozdrawiam
 

mariusz90

New member
Oprócz samego podłączenia komputera do tv kablem dvi-hdmi oraz dzwiękowym, chciałbym nie tylko wykorzystać to podlączenie do oglądania filmów, ale też grania, tak więc, chcę spytać czy ktoś testował takie połączenie w grach?
Planuję do tego wszystkiego dokupić jeszcze zestaw klawiatury i myszy bezprzewodowej, po to żeby pograć na tym tv, tylko czy to ma jaki kolwiek sens? próbował ktoś takiego czegoś?
 

12345a12345b

New member
ambaran napisał:
witajcie,
onośnie modeli PDP na 2009. Na stronie panasonica nie wspominają nic o 37" PDP na 2009. Jest dostępne info czy to koniec plazmy w takim rozmiarze czy bedą kontynuować pv8/80?
Na 99,9 kupię pv80 ale oczywiście kusi nowy potencjalny model(który nie wiem czy się pojawi)

Z informacji z różnych stron wynika, że najmniejsze plazmy nowej serii to będą 42 calowe, także mniejsze rozmiary od Panasonica to już tylko LCD.

EDIT
Hm, broda1725, racja, mój błąd, przeoczyłem to - w UK zapowiadają rzeczywiście model 37-calowy plazmy HD Ready X10.
 
Ostatnia edycja:
Do góry