Panasonic seria PV80 i PV8

ambaran

New member
dzieki,
macie racje, jext 37" nowe w UK. Cena jaką znalazłem w przedpłacie (dostawa marzec/kwiecień) 600GBP. Na razie z Panasonica nie mam info czy w Polsce też będzie w ofercie. Do sklepu zatem po PV80 lecę.
jeszcze raz dzięki
marcin
 

Mariucho

New member
Plazma 37 PV"80 czy 37"PX80.???

Pomóżcie.:) .
Czym różnią się powyższe modele..??/który lepszy??..i jeszcze jedno pytanko..Wyczytałem gdzieś (chyba na ceneo) że ten PX 80 ma matrycę nowej generacji czyli G11 oraz 100Hz Double Scan..czy to prawda??..jesli tak to czy PV ma te same parametry czy nie???proszę doradźcie bo zastanawiam się nad obydwoma modelami i chciałbym wybrać najlepszą plazme z 37"Panasa...z góry wielkie dzięki all:)
 

szachu_pl

New member
Było już to wałkowane setki razy. Próbowałeś szukać?

Różnica polega na tym, że 37PX80 ma tuner DVB-T (mpeg 2 więc u nas bezużyteczny). To odpowiednik 37PV80 na rynek zachodni.
 

Mariucho

New member
Rozumiem i wiem że te plazmy były porównywane już setki razy iże główna różnica to tuner DVB-T.. ale głównie interesuje mnie czy w 37PV80 jest matryca nowej generacji czyli G11 oraz czy ten model posiada 100Hz Double Scan ???...ot całe moje pytanie..
Dzięki za pomoc...



szachu_pl napisał:
Było już to wałkowane setki razy. Próbowałeś szukać?

Różnica polega na tym, że 37PX80 ma tuner DVB-T (mpeg 2 więc u nas bezużyteczny). To odpowiednik 37PV80 na rynek zachodni.
 

Riczard

New member
Mariucho napisał:
ale głównie interesuje mnie czy w 37PV80 jest matryca nowej generacji czyli G11 oraz czy ten model posiada 100Hz Double Scan ???

Sprawdzałeś stronę producenta???
panasonic.pl/oferta.php?prod=3801
 

Cobra206

New member
Przeczytałem niemal cały wątek (pominąłem trochę postów przeskakując z cztery tysiące któregoś, do pięć tysięcy ileśtam, po tym jak n-ty raz padało pytanie o menu serwisowe, różnice między PV8 a PV80 lub uchwyt na ścianę).

Kilka razy wzmiankowane było o przeszkadzającym bzyczeniu/buczeniu/piszczeniu.
W ubiegły weekend poszedłem do MM z rekorderem 'n'-ki pod pachą i nagranymi próbkami różnych stacji w SD, HD, sport, filmy - przekrój tego co oglądam. Żałowałem że bez anteny nie są dostępne filmy z VOD ale wychodzę z założenia że jeśli kanały z logo HD będą dobre to te filmy też (pomijam to że tak naprawdę HD w VOD to rzadkość).
W każdym razie, poszedłem by namacalnie się przekonać o wyższości (lub jej braku ;) ) PV80 nad innymi (zwłaszcza Samsungiem PS42A451) plazmami i LCD w porównywalnej kategorii cenowej. PV80 prowadził od samego początku (PY80 też nie dał rady ale tego się spodziewałem więc zdziwienia nie było). Jedynie A451 bardziej zapunktował w moich oczach w kategorii wygląd obudowy. No i jeszcze LCD - nie odbijają świata zewnętrznego tak jak plazmy ale nie jest to zauważalne podczas oglądania więc nie ma o czym pisać.

Do sedna, owe bzyczenie/buczenie/piszczenie. Podczas moich oględzin kilka tv zareagowało w ten sposób po kilku/kilkunastu minutach oglądania. Dźwięki określiłbym słowem "bzyczenie", dość głośne, na tyle że w sklepie (gdzie jest stosunkowo głośno), ludzie przechodzący 1 - 2m obok, oglądali się w kierunku bzyczącego tv. Zrobił to jakiś LCD 42" HD Ready, Samsung PS42A451 i hmm... TH-42PY80 (nad nim st jeszcze 42PY800 ale cena zupełnie z innej półki więc go nie testowałem).
PV80 nie zafundował mi tej symfonii więc nie wnikałem czemu inne tv tak się zachowywały.

Ale teraz zacząłem się nad tym zastanawiać. Moje doświadczenie wskazuje że nie musi to wynikać z wady konstrukcyjnej modelu czy marki. Nawet technologia wykonania panela nie wskazuje podejrzanego (i plazma i LCD to zaprezentowały).
No to może źródło sygnału? Wszystkie otv wyświetlały obraz z tego samego nrekordera podpiętego tym samym kablem HDMI - no ale zjawisko "bzyczenia" raz było a innym razem nie, więc tez nie może wskazywać jednoznacznie. Jedynym czynnikiem w sposób najbardziej prawdopodobny było zasilanie. Telewizory, które oglądałem były porozstawiane po całym dziale i niemal za każdym razem rekorder musiał być wpinany do innego gniazdka zasalającego w energię elektryczną.
Nie wiem czy instalacja w sklepie jest jednorodna, tzn. czy rozmaite parametry każdego gniazdka są przynajmniej zbliżone. Póki co w tym upatruję przyczynę zjawiska "bzyczenia".
Z postów tego wątku wynika że większość użytkowników PV80 nie zauważyło tego zjawiska, lecz czasem występuje.
Chcę ustalić czy to problem egzemplarzy, konstrukcyjny modelu czy może instalacji w otoczeniu której pracuje telewizor.

Będę wdzięczny za konstruktywne sugestie :)

Pozdrawiam
 

szachu_pl

New member
Cobra206, jesli chodzi o bzyczenie i teorie, że to wina zasilania. Mam 37PV80, "bzyczy" (trochę się do tego już przyzwyczaiłem) i teraz kwestia zasilania. Plazmę, DVD (Ferguson) i dekode TV kablowej (TechniSat) mam podpięte do tego samego gniazdka (poprzez listwę zasilającą). Ale powiem szczerze, zaiekawił mnie twój pomysł. Pożyczę od kolegi UPSa i przez niego podepnę sprzęt. Zobaczę co się będzie działo.
 

Patrycjusz

New member
u mnie czasami bzyczy........... ale mucha lub komar jak się dostanie przez uchylone okno, hehehehe, ale co do samego 42PV80, to niebawem będzie rok, jak go zakupiłem i po dziś dzień nic nie bzyczy, a słuch mam raczej dobry.
Tv podpięty do zwykłej przedłużki, w którą oprócz szanownego PV80, jest wpięte jeszcze parę wynalazków teraźniejszej epoki.

pozdrawiam
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja się zastanawiam nad 42PV80, będzie do tego podpięta "N" recorder i DVD Pioneer DV 410, myślałem też o konsoli X360 ale raczej następnego złodzieja czasu nie będę kupował.
Powiedzcie mi czy rozdzielczość plazmy będzie wystarczająca do kanałów HD z N ? czy nie będzie widać braków szczegółów i ostrości z powodu tej rozdzielczości 1024:768 w porównaniu z LCD HD Ready z rozdz. 1366:768 ?
Bo co do obrazu z dvd i zwykłych kanałów SD-kablówka (ale nie wiem czy z "N" też ?) to jestem pewien że będzie lepiej niż na LCD.

Odległość oglądania będzie 2-2,5m. Teraz mam LCD 26" z tej odległości.

Pozdrawiam Grzegorz.
 

qwert

New member
Miałem 42pv80 (zmieniłem go tylko ze względu na rozmiar42') Nawet przy tej rozdzielczości 1024x768 obraz był świetny i nie musisz sie przejmować tak naprawdę tą rozdzielczością, do HD obraz super , możesz poczytać wypowiedzi innych jak pv80 radzi sobie z kanałami hd. Ta rozdzielczośc przy 42' spokojnie wystarcza do hd i oglądania z 2,5 m.
410-tka swoją drogą też spisywała się całkiem całkiem.
Pozdrawiam.
 

natash

New member
Czy ustawienie czasowego wyłączenia tv można zrobić tylko z poziomu MENU?
Jak już to ustawię to jest jakaś możliwość podejrzeć ile czasu zostało do wyłączenia TV?
Ile h go docieraliście?
 

natash

New member
Czy ustawienie czasowego wyłączenia tv można zrobić tylko z poziomu MENU?
Jak już to ustawię to jest jakaś możliwość podejrzeć ile czasu zostało do wyłączenia TV?
Ile h go docieraliście?
 

Cobra206

New member
Broda1725, kanały HD z 'n'-ki ( i innych cyfrowych tv-zjach podobnie) to HD z przeplotem, 720p a nierzadko nawet tego nie ma
Niedawno robiłem porównanie o które pytasz (może czytałeś mojego posta nieco wyżej?) - nic nawet nie dorównało jakością obrazu do PV80 w SD. HD też wyglądało nieco gorzej na innych tv, plazmach i LCD (na LCD znacznie gorzej i bez znaczenia tv z full czy ready - zawsze gorzej mniej lub bardziej). Podczas mojego porównania najniekorzystniej wypadła plazma Panasonic'a, PY80 - HD OK, ale bez przewagi nad PV80, natomiast SD to porażka obraz rozmyty, nawet statyczny.
Dpóki HD w TV oznaczać będzie maks 1080i to otv Full HD nie będą miały przewagi nad Ready porównując ich pracę z sygnałem telewizyjnym.

Z tych 2-2,5m, o których piszesz obraz z nrekordera będzie bardzo ładny na PV80.
 
Ostatnia edycja:
Czy jest różnica pomiędzy wejściami hdmi??

Witam.
Gdzieś wyczytałem że w niektórych tv jest różnica pomiędzy poszczególnymi wejściami hdmi.-, tzn że pod hdmi1 jest 1080i, pod drugim 720i itd.
Czy w 42PV80p też tak to wygląda?? Chcę maksymalnie dobrze podpiąć Blu-raya, tuner hd n-ki i dvd z hdmi.
Czy obojętnie do którego wejścia hdmi co podłączę??
Pozdr.
 
Wyczytałem to ostatnio na forum PS3. Koleś pisał, że w jego LCD musi mieć ps3 podłączone pod hdmi1 bo pod hdmi2 telewizor nie wyświetla 1080i.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie mam konsoli zeby sprawdzic, ale wiem jak mam kamere HD to nie dziala na hdmi1, tylko na hdmi3 tak ma TV ustawione jako zrodlo.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Cobra206 napisał:
Broda1725, kanały HD z 'n'-ki ( i innych cyfrowych tv-zjach podobnie) to HD z przeplotem, 720p a nierzadko nawet tego nie ma
Niedawno robiłem porównanie o które pytasz (może czytałeś mojego posta nieco wyżej?) - nic nawet nie dorównało jakością obrazu do PV80 w SD. HD też wyglądało nieco gorzej na innych tv, plazmach i LCD (na LCD znacznie gorzej i bez znaczenia tv z full czy ready - zawsze gorzej mniej lub bardziej). Podczas mojego porównania najniekorzystniej wypadła plazma Panasonic'a, PY80 - HD OK, ale bez przewagi nad PV80, natomiast SD to porażka obraz rozmyty, nawet statyczny.
Dpóki HD w TV oznaczać będzie maks 1080i to otv Full HD nie będą miały przewagi nad Ready porównując ich pracę z sygnałem telewizyjnym.

Z tych 2-2,5m, o których piszesz obraz z nrekordera będzie bardzo ładny na PV80.
Cobra206 powiem ci tak że jestem mile zaskoczony twoim porównaniem, nie sądziłem że PV80 z rozdzielczością 1024:768 może sobie tak dobrze a nawet lepiej radzić od PY80 z sygnałem HD z tel."N". Powiem że oglądałem "N" na 40" HD Ready u ojca kanały HD i wyglądały :grin: ale co do kanałów SD to już niestety :(, brak ostrości i częsta widziana pikseloza. Zniechęciły mnie do zakupu/zmiany 26" na 40-42' LCD więc postawiłem na Plazme tylko zastanawiało mnie to czy obraz HD będzie również dobry jak na LCD HD Ready. Bo jeśli tak to nawet nie będzie się tu nad czym zastanawiać bo i tak jak wejdzie telewizja HD u nas to nie będzie większa niż 720p. Bo my zawsze jesteśmy 100lat za murzynami więc może za 10 lat będzie w Full HD, a do tego czasu wydaje mi się że HD Ready będzie wystarczający i zdąży się ze zmianą na Full HD jak będzie potrzeba.
Tylko ta rozdzielczość 1024 mnie trapi, bo jeśli mamy film czy program w 720p (1280x720) to tv jak odbiera sygnał to musi go down scaling zrobić do 1024. Ja wiem że w plazmie są piksele prostokątne i dlatego tak jest, ale czy to jest dla niej korzystne taki scaling dodatkowy w tv ?.

Sorki że się tak rozpisałem ;)
 
Ostatnia edycja:

lamparcicho

New member
dylemat

witam serdecznie, tym bardziej że to mój pierwszy post na forum, mam dylemat co wybrać jeśli chodzi o plazmę panasonica, do wyboru mam 42px8sa (z tego co wiem jest to odpowiednik PV80 lecz mogę się mylić) oraz 42PY8; zródłem sygnału będzie na początek tv kablowa (analogowa Vectra) do tego xbox360 i filmy HD z peceta, pierwszy wspomniany przeze mnie model kosztuje 2100 zł, jest HD Ready (rozdzielczość 1024x768 ), natomiast drugi jak dobrze wiecie, to Full HD tyle że wersja budżetowa, z uwagi na samą cyfre 8, kosztuje 2700 zł, co wybrać? czy opłaca sie w moim wypadku wydawać więcej na full hd? martwi mnie ta niska rozdzielczość 1024x768 biorąc pod uwage konsole, lepsza byłaby chyba 1366x768 ale tego również nie jestem pewny, prosze o pomoc w wyborze, dziękuje i pozdrawiam, Dawid
 
Ostatnia edycja:
Do góry