Panasonic seria PV80 i PV8

Paweł86

New member
Pv8

Dziękuje za odpowiedź. :eek:k:

Chyba jednak dołoże do PV80 te ~300zł.
Wsumie rozważam podłączenie kablówki.
Skoro mówisz że na kablówce obraz jest dobry to mi wpełni wystarczy, wiem że na sygnale analogowym nie będzie wspaniały obraz, ale byle był lepszy niż na CRT.
 

paralia

New member
jutro otwarcie Electro World w Opolu, na dzień dobry plazma Panasa 42PV80 za 1999,00. Jest okazja Już się zdecydowałam, bo chyba zwariuję od czytania postów co kupić?. Co post to u mnie nowa opcja co do zakupu TV. Jeszcze raz look na posty a tu się okazuje ,że przy mojej odległości od TV ok. 4m 42 cale to za mało ???, ( kablówka analogowa osiedlowa) Nie jestem maniakiem telewizyjnym, mam Philipsa 32 i jak dla mnie też jest OK.
W czym tak naprawdę widać różnicę z tej odległ. pomiędzy 42 a 50?
To mój pierwszy post,więc proszę o zrozumienie dla laika.Nadmienię, że już prawie straciłam wzrok od przeszukiwania całego forum.Pozdrawiam.Zdesperowana Gospodyni Domowa.
 

szachu_pl

New member
mariusz90, D-SUBem max prześlesz rozdziałkę 1366x768 (według instrukcji)

Co do dźwięku, to masz problem, bo nawet gdybyś chciał przesłać dźwięk przez HDMI (np. z karty ATI) to i tak podobno sygnał analogowy jest przekazywany tym samym "torem" co sygnał z cinczy.
 
B

burz

Guest
ja.mazi napisał:
Poszlo zamowionko na 42pv80 do electro.pl

Mam nadzieje, ze bede zadowolony z dokonanego wyboru - tak samo jesli chodzi o model telewizora jak i o sklep.

Jakie dokumenty powinienem dostac z nim ?
Fakture vat (ktora jest podstawa gwarancji), cos jeszcze ?


fV i karta gwarancyjna
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
paralia napisał:
a tu się okazuje ,że przy mojej odległości od TV ok. 4m 42 cale to za mało ???
Bzdura.
Oglądam z 3,5 metra także z 4 metrów 42' to wcale nie mało, ale jeśli mam doradzać, a gotówka dla Ciebie nie stanowi problemu to kupuj 50'

paralia napisał:
W czym tak naprawdę widać różnicę z tej odległ. pomiędzy 42 a 50?
Pewnie że tak :lol:
Przejdź się do sklepu i porównaj. Widać nawet sporą różnicę między 42' a 46', a niby tylko 4 cale.
 

abukuba

New member
wiem że nie w tym temacie ale nie ma miejsca na forum gdzie to mogę napisać

kupiłem 37PV80 w MM za 2600zł, teraz jest promocja i 42 PY 8 kosztuje 2760zł
Wydaje mi się że to dobra cena i warto wymienić ten telewizor i cieszyć się obrazem w przyszłości...
Niestety jest tata. Zadzwonił do Panasonica i tam jakaś mądra baba powiedziała mu że ten full hd jest z najniższej pułki i nie warto brać..no więc teraz tatę trudno przekonać bo wypowiedział się specjalista (bo i tak nie ma filmów full hd i jest gorzej wyposażony)

Czy bylibyscie w stanie powiedzieć czym one się róznia, najlepiej jakies porównanie i czy warto wymieniać czy zostać z PV 80??dzięki wielkie
 

szachu_pl

New member
Pani z Panasonica miała częściowo rację. Seria 8 (bez zera) jest jakby wersją "budżetową" (słabiej wyposażoną), co nie oznacza, że jest zła. Najlepiej sam zobacz i oceń, czy Ci taka jakość odpowiada. Na + dla 42PY8 jest to, że... to 42" :) Uwierz, pisze to naprawdę zadowolony z zakupu, posiadacz 37PV80. Teraz bym się nawet nie zastanawiał i brał 42 cale (raczej nie 42PYP a 42PV80, ale to kwestia gustu).
 

abukuba

New member
ale czym się różnią??tym ze ma 2hdmi, nie ma slotu kart??tu nie chodiz o bajery tylko o jakość oglądania a PY 8 jest full hd..
 

donjuanik

New member
Proszę o pomoc!
Kupiłem kilka dni temu th-42pv8 w zadowoleniu za 1999zł , sprawdziłem przebieg 0 godzin. Ze sklepu jestem zadowolony

Ale z telewizora nie--> strasznie głośno buczy, identycznie jak lodówka, bzyczenie jest niezależne od siły głosu, za to od obrazu tak na jednej scenie mniej a na drugiej mocno i na przemian razem ze zmieniającymi się scenami, bardzo mocno przy zmianach kanału i na EPG, telewizora w nocy przy niskiej głośności nie da się ogladac przez to bzyczenie!

Mam w domu Polsat echostarze i TNK na fergusonie bzyczy na obydwu podłączałem przez kabel euro, czy może lepszy kabel typu component by coś pomógł, albo inny sposób?
 

123tomek

Klub HDTV.com.pl
VIP
czytnik kart SD

Witam! Mam pytanie o wyswietlanie zdjec z karty SD. Mam od wczoraj tv 37PV80 czyli 1024x720. Zrobilem sobie 5 obrazkow (R,G,B + czrny i bialy) zeby je wyswietlic i zobaczyc czy ekran nie ma jakichkolwiek usterek. Niestety jak przegladam te obrazki jak i inne zdjecia to mam po bokach pasy. Przeciez specjalnie zrobilem obrazki o takiej rozdzielczosci jaka ma tv wiec o co chodzi? Ktos tam napisal wczesniej ze zdjecia nie sa zrobione w formacie panoramicznym - czyli konkretnie w jakim? Jaka rozdzielczosc mam miec zdjecie/obrazek zeby bylo na pelny ekran. Przy okazji czy nie da sie w trybie przegladania zdjec odpalic guzika Aspect i trybu auto dopasowania czy jakiegos zooma? TOmek
 

Hanczak

New member
dopasowanie 4:3 i 16:9

To jest mój pierwszy post więc Witam serdecznie :)
Mam pytanie odnośnie skalowania. Zakupiłem wczoraj Panasa 37PV80. Mam fergusona 7318 ze scartem. Gdy przełączę obraz wyjściowy w opcjach tunera na 16:9 obraz na TV jest "mały" tzn ma czarne pasy ze wszystkich stron. Mimo przełączenia w tryb auto nie jest w stanie się przestawić w tryb pełny. Natomiast gdy przełączę w tryb 4:3 na tunerze, Panas ustawia obraz prawidłowo ale strasznie nienaturalnie go rozciąga. Miałem taką sytuację(można to było sprawdzić na kanale np. tvn), że jak przełączyłem z tvp1 na tvn dostrajał się na początku dobrze (tak że logo tvn było okrągłe - brak pasów pustych po bokach) i po kilkunastu sekundach przestawiał się rozszerzając obraz o parę centymetrów powodując (jajowatość) loga:( Niestety pomimo zabawy z formatami obrazu nie znalazłem trybu prawidłwego (tak jakby był ukryty). Może jest on schowany w menu serwisowym?
 

Falkon4

New member
czytnik kart SD

Format panorama to 16-9.Ja zdjęcia przekonwerterowałem w Piccassie3 jest zakładka hdtv i zdjęcia wyświetla na całym ekranie.
 

oczkot

New member
Witam wszystkich i pozdrawiam z uwagi iż to mój pierwszy post:D
I chciałbym się troszkę pochwalic na wstępie, właśnie wróciłem z otwarcia sklepu " Elektro Word" i tam też zakupiłem swoja plazmę Panasonic TH-42PV80PA za 1999zł :p mam nadziej e że to dobra cena i że będę zadowolony z telewizora.? Jutro go odpalę bo już dzisiaj nie dam rady w sumie to dopiero przyjechał, to niech se postoi i nabierze temperatury.
Pozdro.
 

oczkot

New member
A i jeszcze taka mała ciekawostka telewizor oryginalnie zapakowany mieści się w VW-PASSAT B-5 UWAGA w sedanie:D jedyna rzecz do zrobienia to wyciągniecie tylnej kanapy.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
oczkot napisał:
telewizor oryginalnie zapakowany mieści się w VW-PASSAT B-5
Hmmm, z tego co wiem to takie telewizory powinno się przewozić w pionie, a nie w poziomie. Mam nadzieję że nic Ci w nim nie pierdykneło podczas transportu po naszych Polskich drogach ;)
 

szachu_pl

New member
abukuba napisał:
ale czym się różnią??tym ze ma 2hdmi, nie ma slotu kart??tu nie chodiz o bajery tylko o jakość oglądania a PY 8 jest full hd..
Ale ja też nie miałem na myśli te "gadżety". Po prostu jest różnica w jakości obrazu (V8 mam mniejszy kontrast itp. dokładniejsze różnice znajdziesz na tym forum).

donjuanik, niestety, niektórym TV "buczą/piszczą". Próbuj reklamować. U mnie też jest ta przypadłość, z tym, że on raczej piszczy i to słychać w nocy. Co do buczenia, to może jednak jest coś nie tak z jakimś wentylatorem, Zadzwoń do serwisu. Aha, temat był poruszany na forum. Podobno niektórym pomogło poluzowanie śrubek z tyłu obudowy.
 
Ostatnia edycja:

michal575

New member
oczkot napisał:
A i jeszcze taka mała ciekawostka telewizor oryginalnie zapakowany mieści się w VW-PASSAT B-5 UWAGA w sedanie:D jedyna rzecz do zrobienia to wyciągniecie tylnej kanapy.
Do Passata B5 (nawet kombi) karton z tv wchodzi tylko tylnymi bocznymi drzwiami po wcześniejszym złożeniu siedziska tylniej kanapy. Oczywiście transportujemy pionowo plazme
 

johnnyw81

New member
oczkot napisał:
A i jeszcze taka mała ciekawostka telewizor oryginalnie zapakowany mieści się w VW-PASSAT B-5 UWAGA w sedanie:D jedyna rzecz do zrobienia to wyciągniecie tylnej kanapy.

po takim samym zabiegu mieści się nawet w astrze F:D
 
Do góry