Panasonic seria PV80 i PV8

mkarolus

New member
Shinue napisał:
jutro (w piątek) w sklepie nie dla idiotów w toruniu 42PV8 będzie za 1899zł

Kurcze, a czy przypadkiem jutro w W-wie będzie podobnie kosztował 42PV80?
Jeśli tak,to lecę i kupię to cacko.
Od kilku miesięcy zastanawiam się nad TV i dzięki Waszej wiedzy szanowni miłośnicy HD dokonałem wyboru. Będzie to 42PV80.
Całą niedzielę siedzę przed kompem i czytam ten wątek.
Ledwo już widzę na oczy.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji.
Bez Was pewnie kupiłbym pewnie jakiś szmelc, albo coś wypasionego za kosmiczne pieniądze, a później nie skorzystałbym z połowy funkcji.
Pozdrawiam jeszcze raz :-D
 

abukuba

New member
mkarolus napisał:
Kurcze, a czy przypadkiem jutro w W-wie będzie podobnie kosztował 42PV80?
Jeśli tak,to lecę i kupię to cacko.
Od kilku miesięcy zastanawiam się nad TV i dzięki Waszej wiedzy szanowni miłośnicy HD dokonałem wyboru. Będzie to 42PV80.
Całą niedzielę siedzę przed kompem i czytam ten wątek.
Ledwo już widzę na oczy.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji.
Bez Was pewnie kupiłbym pewnie jakiś szmelc, albo coś wypasionego za kosmiczne pieniądze, a później nie skorzystałbym z połowy funkcji.
Pozdrawiam jeszcze raz :-D

w Warszawie w okresie wyprzedaży 37PV80 kosztował 2200...ale dziś się skończyła wyprzedaż wiec ceny pewnie też..


pytanie do forumowiczów:eek:glądając film 16:9 zauważyłem ze linie na dole i górze nie są proste i szczerze mówiąc troszkę mnie to denerwuje..jest na to jakaś rada?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Jasność PV80

Witam.Mam pytanie związane z jasnoscią świecenia PV 80,narazie ogladam na Panasku 32' CRT i stoi na przeciw okna,a co najgorsze to jeszcze strona zachodnia a wiec słonce swieci prosto w tv.podpowiedzcie czy da rade ogladac w takich warunkach dlatego ze przymierzam sie do takiego,a LCD nie wchodzi w gre.Dzieki za odp.
 

bluejeans71

New member
Witam. W tym miejscu i o tej porze chciałbym podziękować serdecznie wszystkim wyrażającym swoje opinie na tym forum za pomoc w dokonaniu wyboru. Jak spora część użytkowników przeszedłem długą drogę od LCD do PLAZMY ;) A od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Panasonica TH-42PV80 i jest... świetnie!!!
Wcześniej polowałem na PY80 - ale skoro telewizor jest niedostępny - kupiłem PV80. I jestem baaaaaaaaaaaaardzo zadowolony a przy okazji mam 1000 PLN w kieszeni ;)
Oglądam z ok. 3 metrów - i gdybym kupił PY80 to różnicy bym i tak nie zauważył. Telewizor podłączony do PVR Philipsa Cyfry + przez HDMI gra rewelacyjnie. Nie żałuję ani złotówki... I jeśli ktoś nadal szuka PY80 i znaleźć nie może - polecam ten model. Nie rozczaruje. Uwiedzie obrazem (zwłaszcza kanały HD). Zachwyci.
Raz jeszcze dziękuję za pomoc w wyborze. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
ibar napisał:
jeszcze tylko nie wiem czy 37" i 42", odelglosc 2-2,5m , kablowka analogowa
Ja przy tej odległości wziąłbym 37" ale każdy taki wybór jest wyborem subiektywnym. Pooglądaj te ekrany w sklepie z odległości 2m. Zawsze też możesz wyciąć z kartonu makiety odpowiadające wielkością obu rozmiarom tv i wykorzystać je do próbnego porównania wielkości tv w warunkach domowych - osobiście tak właśnie zrobiłem i od razu rozwiały się wszelkie wątpliwości odnośnie rozmiaru ekranu ;)

Pozdrowienia!
 
B

burz

Guest
darekguma napisał:
Witam.Mam pytanie związane z jasnoscią świecenia PV 80,narazie ogladam na Panasku 32' CRT i stoi na przeciw okna,a co najgorsze to jeszcze strona zachodnia a wiec słonce swieci prosto w tv.podpowiedzcie czy da rade ogladac w takich warunkach dlatego ze przymierzam sie do takiego,a LCD nie wchodzi w gre.Dzieki za odp.

Mam tv na scianie bocznej, pokoj od strony poludniowej, wiec slonce caly dzien.
Panasa oglada się wcale nie gorzej niz wcześniej sony crt, choc wiadomo - rewelacji sie nie spodziewaj, jak słońce świeci na ekran lub tuż obok.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Można wziąć też pod uwagę wielkość ekranu - jest ona powiedzmy kilkukrotnie większa niż w przypadku małego crt tak więc odbicia mogą być bardziej dokuczliwe. W przypadku małego crt można przesunąć się nieznacznie w inne miejsce by dane odbicie pojawiające się w ekranie zniknęło. Na kilkukrotnie większym ekranie może to być kilkukrotnie trudniejsze ;)

Pozdrowienia!
 

pirko

New member
kupilem pv 80 i jestem zadowolony,
super obraz z kompa etc tylko jak ustawic najlepiej obraz do ogladania w kablowce analogowej?, auto ucina mi obraz, 16:9 poszeza ludzi i obraz, , czy jest jakas opcja zeby ustawic to recznie, np przesunac sobie oraz i troszke rozciagnac z tryybu 16:9 w gore i dół??
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Omen07 napisał:
Zauważyłem że w moim tv, w trybie AUTO ( skalowania obrazu nadawanego w panoramie to pełnego ekranu), gdy nastapi rozciągnięcie pionowe na cały ekran, rozciągnięcie to jest większe niż wymagane. Widać to szczególnie gdy na przejściu z ciemnego paska na obraz widnieje logo stacji nadającej. Mam nadzieję że zrozumieliście o co mi chodzi....:)) I tutaj moje pytanie do uzytkownikówk Pv80 tek, czy u Was wygląda to tak samo ???

Pozdr. Adam
To overscan. Ew. materiał nie jest w 16:9.
 

mariusz90

New member
Chciałbym podlączyć mojego 37PV80 do komputera, aby móc oglądać filmy (głównie w HD), pomyślałem aby kupić taki kabel

allegro.pl/item539561893_k401_kabel_vga_d_sub_mesko_meski_dlugosc_10m.html

D-SUB > D-SUB, + przejściówkę z karty graficznej z DVI >D-SUB.
Grafika to GF7900GS, więc z rozdzielczością 1280x720, jak i 1920x1080 nie powinno być problemów, jednak wolę się upewnić.

Czy będę mógł poprzez taki kabel bez problemu oglądać filmy w HD? dokladniej chodzi mi o pliki mkv.

Czy ktoś próbował takich cudów? jak się to sprawdza? warto?
 

mariusz90

New member
No własnie przy takim podłaczeniu podobno występują problemy, nie działa to tak jak należy, oraz TV traci ustawione stacje TV z tego co wyczytałem. To prawda? Co radzicie?
 

pete2

New member
Mój pv80 drugi raz był w serwisie z powodu cykania. Serwisant mówi, że cykania nie słyszał (pewnie, że jak włączą 10 sprzętów na sali to nie słychać) ale wymienili moduł zasilający. Po powrocie znów cyka tyle, że ciszej. Może jest wśród nas elektronik, który wie co może powodować to cykanie, powiedziałbym serwisowi bo oni oczywiście nie słyszą i nie wiedzą. Cykanie dochodzi - patrząc na osłonę tylną telewizora - z wysokości prawego górnego otworu do powieszenia. dzięki za rady.
 

biba1958

New member
Sa w zadowleniu

abukuba napisał:
w Warszawie w okresie wyprzedaży 37PV80 kosztował 2200...ale dziś się skończyła wyprzedaż wiec ceny pewnie też..

trzy literki www kropka zadowolenie. kropka. pl Dobry sklep netowy, odbior osobisty w sklepach MIx Electronics. Cena, jakies 2050. Pare dni tyle kosztowala 37 cali 80
Pozd
Biba
 

cwanyy

New member
Xbox360 i Panasonic 37PV8/PV80

Witam,
Planuje zakup 37PV8 lub PV80 (jeszcze nie jestem zdecydowany), ale moje pytanie dotyczy przede wszystkim obrazu gier z xboxa360.
Tv będzie służył w 50% do gier xboxa360 i 50% do N-TV.
Bardzo proszę o konkretną odpowiedź Posiadaczy takiego połączenia tvPanasonica z exboxem360 i ntv.

Dla porównania sprawdzałem xboxa u kolegi na 2letnim LG lcd 32cale i obraz przez HDMI mnie powalił.
Z ciekawości pożyczyłem od ojca do testów nowego Samsunga 37 fullHD (modelu nie pamiętam dokładnie) i się baaaaardzo rozczarowałem. Obraz w porównaniu z LG był tragiczny (zmieniałem kable, ustawinia, rozdzielczości itd.)
 

pirko

New member
mam mały problem niby wszystko działa, ale zauwazyłem kilka problemów: komputer jest ustawiony na 1280 na 1024 zas PV80 chodzi na 1280 na 720

1. obraz w dualview -
ładnie odtwarza filmiki w divixie , ale juz filmy w 720p lub 1080p nie chce mi all player odtworzyc, - mimo ze jak odłacze tv to działa, , jedynie subedit je odtwarza ale nie potrafi przniesc do 2 ekranu , w MPC czy innych programach udaje sie odpalic filmy i przesunąc do 2 ekranu jednak odtwarza je w en sposob ze nei mam czarnych paskow na gorze i dole.... mimo iz w playerach sa.

2. obraz w clone: - pokazuje rozciagniete ikonki z kompa na ekranie tv, a filmy sie otwiraja w kazdym playerze, z tym ze obraz w nich jest leciutko zwezony, czyli postacie sa troszke grubsze.

nie potrafie sobie z tym poradzic,
prosze o pomoc

ps. jedynym rozwiazaniem jakie znalazlem jest subedit i rozciagniecie obrazu w opcjach do 103% - wtedy wyglada dobrze, - ale czy nei trace wtedy na jakosci ???

dalem ten temat w jak to podłczyc ale tu zaglada wiecej uzytkownikow PV80, mzoe ktos podpowie jak to ustawic z kompem..
mam polaczenie z hdmi - div
 

maxim_25

New member
Witam!

Powiedzcie mi proszę jak sie wychodzi z menu serwisowego? Wiem jak wejść a kiedyś gdzieś czytałem, że można coś zepsuć jak się źle wyjdzie. Nie wiem czy to było akurat z pv80 bo tyle już czytałem wątków, że nie pamiętam.
37PV80 przyszedł dzisiaj :) i nie był w worku hermetycznym. Niby w takim miał być a mój był tylko owinięty dookoła :( Więc chcę zobaczyć ile ma godzin i włączeń ale nie wiem czy trzeba jakoś specjalnie wychodzić z menu serwisowego.

Pozdrawiam.
 

sapin

New member
witam,
czy moga wypowiedziec sie osoby, ktore uzytkuja panasonica 42py80, przez okres minimum 6 miesiecy? interesuje mnie jak jest z jakoscia obrazu po tym czasie,,,

i pytanie 2 - warto kupowac w electro.pl - ogolnie tv bedzie 1 wieksza rzecza, ktora kupie przez internet i interesuja mnie opinie nt. tego sklepu [ z tego forum ;)

pozdrawiam
 
Do góry