Panasonic seria PV80 i PV8

natash

New member
A więc uruchamiamy menu serwisowe:

"-" na TV i trzymamy, następnie trzy razy "0" na pilocie, potem "F" na TV też trzymamy. Gdy wyskoczy menu to pusczamy przyciski w TV "-" i "F".

Na pierwszy rzut oka menu wygląda dziwnie, ale jak się wie jak po nim poruszać to już jest łatwiej.

Po menu się porusza w ten sposób (z pilota):

1-2 to następny i poprzednie pozycje w menu, tym sposobem dochodzimy do białej planszy na której bodajże jest 0 na środku oraz w prawym górnym rogu temepratura, tu taj są wszystkie testy graficzne, geometryczne itd itp.

Teraz klawiszami 3-4 uruchamia się kolejne podmenu w tym przypadku kolejne testy, cały czerwony, zielony, niebieski ekran, biały kwadrat na środku czarnego ekranu itd itp. Któryś z koleji jest test który załączyłem w filmiku i nie wiem czy ten prostokąt powinien mieć regularne kształty czy tak jak jest u mnie jest wszędzie...
 

Pawel70

New member
Tą funkcje wywołuje tez chyba któryś z kolorowych klawiszy (czerwony czy zielony).Kiedyś to uruchamialem i u mnie z tego co pamietam byl taki sam prostokąt tzn. też taki lekko postrzępiony.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Tak, no więc pewnie Cię rozczaruję - u mnie jest podobnie więc Twój tv nie odbiega od normy.

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

arczi741

New member
Witam! Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem 42PV80-dla mnie wrażenia z oglądania jak na razie bardzo pozytywne, reszta rodzinki ( żona i córa ) już wygoniły mnie od sprzętu i gapią się w jakiś tasiemiec na Fox Life od godziny z szeroko rozdziawionymi bużkami, mimo, że ten kanał nie nadaje w szczególnej jakości ( Polsat cyfrowy ). W związku z testowaniem Panasa mam pytanie-gdzie znaleźć MPX, bo w zakładce menu dotyczącej dżwięku nie ma, mimo, że w instrukcji jest opisany(??). Pozdrawiam
 

ibar

New member
poziom sygnalu audio

Witam, na 100% bedzie to PV80, jeszcze tylko nie wiem czy 37" i 42", odelglosc 2-2,5m , kablowka analogowa - proszę o ew. opinie ,
natomiast mam pytanie, czy telewizor ten ma funkcje która wyrównuje głos podczas przerwy reklamowej, mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi :).

Pozdrawiam.
 

qba1pl

New member
ibar napisał:
natomiast mam pytanie, czy telewizor ten ma funkcje która wyrównuje głos podczas przerwy reklamowej, mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi :).

Pozdrawiam.

niestety nie ma kolego, też mi tego brakuje
 

Omen07

New member
37PV80 i tryb AUTO.......

Zauważyłem że w moim tv, w trybie AUTO ( skalowania obrazu nadawanego w panoramie to pełnego ekranu), gdy nastapi rozciągnięcie pionowe na cały ekran, rozciągnięcie to jest większe niż wymagane. Widać to szczególnie gdy na przejściu z ciemnego paska na obraz widnieje logo stacji nadającej. Mam nadzieję że zrozumieliście o co mi chodzi....:)) I tutaj moje pytanie do uzytkownikówk Pv80 tek, czy u Was wygląda to tak samo ???

Pozdr. Adam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
gdzie w wawie mozna porownac LCD z plazma,
plazm jak na lekarstwo, jeszcze maja zazwyczaj kiepski sygnal podany, wczoraj jak widzialem to bym nie chcial za darmo plazmy, na LCD piekne synaly BD itd, plazmy jakas antenka i dupa, chcialbym porownac by zobaczyc czy moze plazme czy LCD sony 40w4000, a potrzebny mi TV do kamerki HD, do kompa i do filmow DVD i HD, no i kablowka zwykla
 

abukuba

New member
Seba_Fan napisał:
gdzie w wawie mozna porownac LCD z plazma,
plazm jak na lekarstwo, jeszcze maja zazwyczaj kiepski sygnal podany, wczoraj jak widzialem to bym nie chcial za darmo plazmy, na LCD piekne synaly BD itd, plazmy jakas antenka i dupa, chcialbym porownac by zobaczyc czy moze plazme czy LCD sony 40w4000, a potrzebny mi TV do kamerki HD, do kompa i do filmow DVD i HD, no i kablowka zwykla

najlepiej udaj sie do MM lub Saturna i RTV EURO AGD i tam poproś żeby ustawili ci obraz nie na nagrany tylko na taki zwykły...powinno wystarczyć
mam nadzieje że dobrze cię zrozumiałem i pomogłem
 

Falkon4

New member
Dla Omen07
U mnie w praktyce dekoder polsatu mam ustawiony na format 16-9
Więc tv nie ma sensu ustawiać na auto.bo nie działa,,takie mam wrażenie.
Poza tym stacje nadają jak chcą widzi mi się że nie ma ogólnie przyjętego standartu i stąd to nadmierne rozciąganie ,oczywiście w trybie AUTO.
Poza tym zwróć uwagę że wtrybie auto nie włączysz w ustawieniach ..powierzchnia obrazu" Ja mam ustawione na 16-9.
Przy oglądaniu programu masz na pilocie wybór zom lub poszerzony.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
raczej im sie nie bedzie chcialo, wazne tez zeby miec jakies optymalne ustawienia, a tutaj nie wiem.
caly czas mowi mi cos ze lepiej LCD, ale cos tam dalej mi mowi zobacz plazme :)
 
Do góry