Panasonic seria PV80 i PV8

mykacz

New member
Problem z HDMI c.d.

Próbowałem juz chyba wszystkich możliwych kombinacji: najpierw tv potem DVD, odwrotnie i równocześnie ;). Odłączałem wtyczki z gniazdek.
Co ciekawe, sprzedawca w sklepie podłączał na żywca do działającej pvki i zaskoczyło do strzału. Z dźwiękiem nie było problemów.
 

gniechus

New member
radosuaf,
ale hdmi-hdmi czy tez z przejsciowka dvi-hdmi i potem kablem hdmi-hdmi??? jestem ciekawy czy przez przejsciowke w radkach rowniez przechodzi dzwiek.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
MUSISZ użyć przejściówki ORYGINALNIE dołączanej z kartą, żeby mieć dźwięk. Kabel DVi -> HDMI nie działa, podobnie może być z przejściówką kupioną gdzieś w sklepie.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Pogorszenia nie będzie nawet, jeśli kabel będzie miał 50m - to jest sygnał cyfrowy!!!
Co najwyżej obrazu nie będzie w ogóle :D. I kabel będzie się nadawał do wiązania snopków siana :).
Kabel kupuję na Allegro - firma NN ;).
 

gniechus

New member
Ja kupilem 3 tygodnie temu kabel hdmi na allegro na aukcji numer 507939552 i nie widac zadnej roznicy pomiedzy tym kablem, a firmowka poltorametrowa za 9 dych, ktora przyniosl qmpel. A testowalismy pare godzin w GRIDa :D Ponad to to prawda co napisal poprzednik: dlugosc kabla hdmi nie wplywa na jakosc!
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Nobo (jak to sie dawniej mawiało ;) ) w trybie hotelowym ustawia się też głośność z jaką tv ma się domyślnie uruchamiać - pozycja Initial VOL level, albo coś podobnego. Ustaw np. na 15.

Pozdrowienia!
 

Falkon4

New member
czytnik kart

Nurtuje mnie format karty SD.Zauważyłem że przy przenoszeniu zdjęć z kompa na karte SD musi ona być formatowana w aparacie foto...
Czy jest jakaś inna metoda!!!
Eksploatuje od miesiąca 37PV80p i buja bez zarzutów,za taką cene nie ma nic lepszego.Sygnał Polsat sd.
Pozdrawiam.:eek:k:
 

pawelll

Member
gniechus napisał:
dlugosc kabla hdmi nie wplywa na jakosc!

Dokładniej można by to sformułować tak:
Parametry transmisyjne kabla nie wpływają na jakość, dopóki korekcja błędów w urządzeniach jest w stanie zapewnić właściwy przesył sygnału. Im dłuższy kabel tym wpływ parametrów kabla jest większy. Dla długości 1-2 m każdy poprawnie pod względem elektrycznym wykonany kabel powinien działać. Tyle mówi teoria transmisji cyfrowej. Praktyka (także z przemysłu) jest taka, że czasem dzieją się dziwne rzeczy, ale większość ma źródło w niepoprawnej pracy urządzeń transmisyjnych a nie samego łącza.
 

Slawkus

New member
Multimedia a Panasonic 42PV80

Witam

Posiadam od wczoraj plazmę panasonica 42PV80, obraz jest oky, podłączony telewizor jest do kablówki multimedia. Wczoraj zaczęłem go stroić ręcznie (automat średnio wyszedł) i nie mogę znaleźć części stacji (np. TVN24 czy Cartoon Network) mam pakiet komfort i powinny te programy być. Czy ktoś miał podobny problem lub może mi pomóc? :( Podłączony telewizor jest do gniazda kablówki zwykłym kabelkiem antenowym (kupiony w Castoramie).

Będę wdzięczny za podpowiedzi i pomoc.:)
 

chaberm

New member
Slawkus napisał:
Witam

Posiadam od wczoraj plazmę panasonica 42PV80, obraz jest oky, podłączony telewizor jest do kablówki multimedia. Wczoraj zaczęłem go stroić ręcznie (automat średnio wyszedł) i nie mogę znaleźć części stacji (np. TVN24 czy Cartoon Network) mam pakiet komfort i powinny te programy być. Czy ktoś miał podobny problem lub może mi pomóc? :( Podłączony telewizor jest do gniazda kablówki zwykłym kabelkiem antenowym (kupiony w Castoramie).

Będę wdzięczny za podpowiedzi i pomoc.:)

A co niby mamy ci pomóc skoro nie wiemy nawet na jakich kanalach twoj operator ustawił te programy. Najpierw sie dowiedz na jakich to wtedy będziemy cos kombinowac. Jak wyszukujesz recznie to tam masz dwa zakresy i kilka opcji systemu.
 

abukuba

New member
pytanie troszke z innej beczki ale zalezy mi na szybkiej odpoiwedzi:p
czy ktoś był ostatio w MM w warszawie i ne wie czy jest PS3 z LBP za 1300zł??
z góry dziękuje jak się nie podoba że tu to do usunięcia
 

natash

New member
Witam,

Napiszę tego posta dla tych którzy się wahają. Wczoraj przyszedł 42PV80 z marketmedia, karton był trochę uszkodzony, ale TV był ok. Nie wiem tylko po co taśma z góry skoro karton się zdejmuje i tak niczego nie zabezpieczała :). Miałem duże wahania co do wyboru między:
- PV80
- PY8 (wydawało mi się, że za jakiś czas będzie mało hdmi)
- PY80 (wszystko ok, tylko RGB nie przenosi 1920x1080, chociaż pewny nie jestem, bo na LCD LE40656 udało mi się na kablu ustawić 1920x1080... ktoś wie dlaczego? kabel był od CRT samsunga ale 21 i ma w poblizu w tyków takie tubowate zgruienia, może to przez to?)

Teraz miałem takie pytanie czy na pewno mi potrzebny full hd (bodajże tylko niektóre programy eNki nadają w tej rozdzielczości), czy warto dopłacać 400 - 500 do modelu z mniejsza ilością HDMI albo 1100 - 1200 do modelu wyższego czyli PY80. Tym bardziej, że chciałem go co jakiś czas podpiąć do kompa żeby pograć.

Zrobiłem mały test i podpiąłem kompa do LE40656 i tam widziałem znaczącą różnicę między rozdziałką 1920x1080, a 1024x768. Potem u kolegi podpiąłem kompa do 37PV8 kupionego rok temu za 3500 :). Różnicy znaczącej nie widziałem między 1920x1080 na LE40656 a 1024x768 w 37PY8. Na LCD Samsunga była ona widoczna i to znacznie, pewnie dlatego że nie była to natywna rozdzielczość matrycy LCD.

Decyzję podjąłem, kupiłem 42PV80 (3260 z przesyłka). Wczoraj parę godzin się nim bawiłem i oto co zauważyłem:
- UPC SD - nieźle, w piątek będzie cyfrowe to dam znać jaka jest różnica
- DIVX - jak dla mnie rewelacja mile się zaskoczyłem
- MKV - rewelacja
- Komputer tu było moje największe pozytwne zdziwienie, puplit w 1024x768 wyglądał rewelacyjnie, nie widziałem żadnych niedkoładności grafiki jak to miało w LCD przy tej rozdziałce, nba2k9 odpalone w tej rozdzielczości również miód

Nie żałuje, że wybrałem model tańszy o 1000 tylko dlatego żeby mieć opcję full HD.

Jak ktoś tu piszę o jakiś zielonych ramkach jak patrzy na zoom3 z 0,5 metra to niech sie puknie w łeb i szuka sobie dalej dziury w całym albo że jest "kaszka" na TV z sygnału SD, to niech pojedzie na zachód oglądać TV gdzie nadaja lepszy sygnał, bo taki obraz nie jest winą Panasa :). TV ma mi służyć to oglądania i nieraz pogrania z min 2m i w zupełności do tego wystarcza 1024x720, jestem bardzo zadowolony! Dam znac jak przyjdzie UPC cyfrowe czy warto dopłacać.

Ps. Ktoś wie jak ustawić na komputerze do którego jest podpięty Panas po RGB 1024x720, a nie 1024x768
 
Do góry