Panasonic seria PV80 i PV8

Maq2008

New member
dakkon7 napisał:
Muszę wam się pochwalić :p że niechcący przełączyłem w kompie a mialem 500W zasilacz za 200zł +E8200 2GB ramu 8800GTS jak jest przełącznik z 230V na 130V. Zasilacz się skopcił, korki wywaliło, listwa nic nie pomogła i tylko smród na akademik a to w nocy koło 1. Zaniosłem do znajomego i mi naprawił zasilacz w elektryku kupiłem jakies pierdafony te filtry i mi zlutował. A pomyślcie ile zasilacz dostał :)
LOL, a co ty myślałeś że w momencie gdy zmienisz parametry zasilacza to ci listwa w czymś pomoże, żadne nawet najlepsze zabezpieczenie które znajduje się na wcześniejszym etapie w takim wypadku nic ci nie pomoże! Rozumiem jeśli po sieci pójdzie złe napięcie to UPS "wyrówna" ci je, czy ew. listwa się wyłączy, ale napewno nie w twoim przypadku, listwa spełniła swoją rolę przepuściła napięcie ~230V czyli takie jak Bóg przykazał, a to że ty nastawiłeś zasilacz na mniejsze napięcie to już twoja wina...
 

dakkon7

New member
Maq2008

Przecież napisałem że niechcący do zrobiłem, wiem że listwa tu nic nie ma do roboty. Chodzi o to że listwy to tylko rozgałęźniki a nie jakieś super hiper antyprzepięciowe wynalazki. Z resztą nie ważne, liczy się że nie spalił mi się cały komputer :) teraz mam laptopa więc nie mam co modzić w bebechach :p

pozdrawiam
 

kielonson

New member
Problem z wyborem - roznice?

Witam,mozliwe,ze juz ktos opisal moj problem,ale po przekopaniu kilku tematow i kilkuset postow nie doszukalem sie prostego wyjasnienia:)Nie znam sie az tak dobrze na tv takze prosze o opinie i rade. Zainteresowany jestem kupnem Panasonica TH 42 PY 85 i chcialbym dowiedziec sie czy sa znaczace roznice pomiedzy tym modelem a wczesniejszymi np TH-42PV8,TH-42PV80P,TH-42PV8P,TH-42PX80 lub TH 42 PY 80. Nie jestem pewien ktory wybrac bo jak juz wczesniej pisalem dopiero wkraczam w ta tematyke:) za wszelkie rady i opinie wielkie dzieki ! pozdrawiam
 

XoR

New member
@kielonson
Rozumiem że każdy chce mnieć podane na tacy odrazu wszystkie informacje ale BEZ PRZESADY. MAsz specyfikacje TV w internecie i przeczytaj sobie przynajmniej ostatnie 10 stron tego tematu i inne tematy porównawcze i się wszystkiego dowiesz :eek:k:
 

kielonson

New member
No przeciez czytalem specyfikacje tego modelu,a takze podobnych,ale nie znam sie na tyle zeby rozrozniac takie szczegoly dlatego prosze o pomoc:)znalazlem inny temat i tam czytam,ale prawda jest taka,ze to jest jeden wielki mix.trudno odnalezc dobre posty ktore wytlumacza o co kaman.Po to jest forum zeby pytac i czytac:)
 

kielonson

New member
na poprzedniej stronie piszecie o listwach i watach,zreszta od ladnych paru stron wstecz.podstron jest 400.ciezko z tych kilku tysiecy postow znalezc 5 ktore by mnie zadowalaly,dlatego napisalem prosbe o pomoc do osob ktore w szybki i latwy sposob moga znalezc te posty bo sami je napisali.Widocznie nie chcecie pomoc,dzieki.postaram poszukac sam.Chodzi mi o to,ze ciezko szukac sposrod kilu tysiecy postow.pozdrawiam jeszcze raz.
 

nashaden

New member
Kolejny szczęśliwy posiadacz 37PV80

Witam,

Wczoraj po południu stałem się szczęśliwym posiadaczem Pana 37PV80. Niestety nie obyło się bez dziwnych przejść związanych z samym zakupem! W miejscowym salonie Euro RTV AGD ów model był do nabycia w cenie 3399zł. Troszkę drogo, ale nigdzie w pobliżu taniej nie było - zresztą zakup na raty więc da się przeboleć. W sobotę niestety nie mogli wypisać rat bo się im system komputerowy wysypał - kazali przyjść w poniedziałek. W umówionym dniu okazało się jednak, że cena wzrosła do 3999zł! Po 20 minutach kłótni z kierownikiem, że nic mnie nie obchodzi ich 'podwyżka' ponieważ w sobotę miałem go wziąć w innej cenie ale im kompy nie działały... dałem za wygraną. Całkiem zrezygnowany poszedłem do Media Expert po drugiej stronie ulicy i... okazało się, że ten sam model stoi tam za 2899zł! 30 min później TV stał już zapakowany w moim mieszkaniu :)

Co do jakości obrazu (SD z VECTRY) jestem więcej niż zadowolony. Przy odległości od ekranu ok. 2.5m nie mogę się do niczego przyczepić (no może mogę, ale to drobiazgi). Przy sygnale z DVD (dura brand zakupione na jakiejś wyprzedaży w .de) obraz rewelacyjny.

Córka (2.5roku) wstała dziś rano i powiedziała: 'Duuuuży telewizol' ;-). Bajki na DVD oglądała z wypiekami na twarzy (nic dziwnego - plazma zastąpiła tv crt 14" hehe). Żona najpierw powiedziała, 'za duży', ale po chwili stwierdziła, że jest OK, a i obraz o niebo ładniejszy niż ten jaki widziała w sklepie z anteny SD na Samsung LE37A552, który jej się bardziej podobał z wyglądu niż Pana.

Dla zastanawiających się nad wieszakiem polecam B-Tech BT8422. Wieszak sprawdzony (pracowałem kiedyś dla B-Tech polska i temat wieszaków mam, że tak powiem opanowany).

Po wejściu do menu serwisowego otrzymałem odczyt: 22 włączenia, 0 przepracowanych minut. Troszkę dziwne. Naklejek brak.

Już wiem, że okres docierania dobije mnie na maksa - przy ustawieniach kontrastu i jasności poniżej 50%, w ciemnych scenach filmów niemal nic nie widać... eh... bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia...
 

Foxxx24

New member
kielonson napisał:
na poprzedniej stronie piszecie o listwach i watach,zreszta od ladnych paru stron wstecz.podstron jest 400.ciezko z tych kilku tysiecy postow znalezc 5 ktore by mnie zadowalaly,dlatego napisalem prosbe o pomoc do osob ktore w szybki i latwy sposob moga znalezc te posty bo sami je napisali.Widocznie nie chcecie pomoc,dzieki.postaram poszukac sam.Chodzi mi o to,ze ciezko szukac sposrod kilu tysiecy postow.pozdrawiam jeszcze raz.

Spokojnie kolego,chcemy pomóc i chętnie pomagamy więc tak jak powiedział
PWK rzuc okiem w mój post 4031 na stronie 404,przeanalizuj sobie,a jak nie będziesz czegoś wiedział szczegółowo to po prostu pytaj:)

Pozdrawiam
 

dakkon7

New member
:) zdecydowałem się wreszcie na Panasa PV80 :)

Myślę że nie ma sensu dopłacać tych 800zl za model PY8 co ma full HD
i tak raczej tego nie wykorzystam. Tylko posiadacze PS3 mogą coś z tego mieć. choć rozmyślałem o 37calach ale full HD. Ale mam spory pokój i oglądalność będzie w granicach 3-4 metrów. Więc zostaje przy 42. Apetyt na cale rośnie wiec nawet w dalekiejjjjj przyszłości sądze że bedzie lepiej go sprzedać.

Mam do was pytanie. Jaki internetowy sklep byście mi polecili? cena tego cacuszka to średnio 2500zł + koszt wysyłki (59zł do nawet 116zł) co za zdzierstwo :( Interesuję mnie tam gdzie tanio, pewnie z gwarancją i dostawą
 

Wothan

New member
Dzisiaj przyjechał mój Panasonic TH-37PV80PA, zakupiony na agito.pl. Naklejek nie posiadał ale miał 4 włączenia i 15 minut grania (zresztą chyba sam to nabiłem). Wszystko ładnie i pięknie ale jest jeden problem:
podłączyłem przez kabel euro kino domowe Samsung HT-TZ215 i po włączeniu kina po kilku sekundach na wyświetlaczu pojawia się napis "PROTECT" i odtwarzacz się wyłącza. Spróbowałem podłączyć kabelkiem hdmi ale jest ta sama sprawa. co to może być???
 

aniolm

New member
witam wszystkich.

Jedno pytanie.
Czy wasze panasy tez wydaja z siebie buczenie ? U mnie nasila sie to wraz ze wzrostem jasnosci sceny. Oczywiscie przy normalnym poziomie sluchania nie zwraca sie na to uwagi, ale gdy sie sciszy TV to jest to wyraznie slyszalne. Wiec jak jest u was ?
 

Foxxx24

New member
dakkon7 napisał:
Mam do was pytanie. Jaki internetowy sklep byście mi polecili? cena tego cacuszka to średnio 2500zł + koszt wysyłki (59zł do nawet 116zł) co za zdzierstwo :( Interesuję mnie tam gdzie tanio, pewnie z gwarancją i dostawą

Ja osobiście bym Ci polecał ten sklep http://www.zadowolenie.pl/zobacz,16063,kat,251,panasonic-th-42pv80-
bo sam w nim kupuje i mają bardzo dobre ceny moim zdaniem a tu masz 42PV80 za 2595zł więc myślę,że super:)

Pozdrawiam
 

tadis

New member
aniolm napisał:
witam wszystkich.

Jedno pytanie.
Czy wasze panasy tez wydaja z siebie buczenie ? U mnie nasila sie to wraz ze wzrostem jasnosci sceny. Oczywiscie przy normalnym poziomie sluchania nie zwraca sie na to uwagi, ale gdy sie sciszy TV to jest to wyraznie slyszalne. Wiec jak jest u was ?

chłodzenie .. norma
 

donvitopl

New member
Witam!

Dziś stałem się posiadaczem 42PV80. Widzę, że temat jest bardzo długi, więc ciężko w krótkim czasie dowiedzieć się kilku najważniejszych informacji. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, byłbym bardzo wdzięczny. Potrzebuję informacji nt. ustawienia plazmy tak, aby był jak najlepiej. Mam podłączony pod nią dekoder PVR HD z Cyfry + i konsolę PS3.

Z góry dziękuje!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
donvito
Na początek gratuluję zakupu. Mimo wszystko poleciłbym Ci lekturę wątku o tym TV bo warto. Ale w skrócie - ustaw jasność, kontrast i nasycenie kolorów poniżej 50%. Oglądając czy też grając unikaj statycznych obrazów, ustaw zoom aby logo oglądanego programu znalazło się poza ekranem. I tak przez min. 200h pracy. To "zahartuje' Twój TV. Później możesz ustawić parametry w TV jak Ci będzie wygodnie....

Powodzenia
 
Do góry