Panasonic seria PV80 i PV8

otan

New member
Bez reklam
sanchopan rozumiem Twoją postawę. Wywaliłes kupę kasy i będziesz zawsze chwalił ten cud który bzyczy he he he.
 

bobik007

New member
Bez reklam
otan napisał:
Bardzo trafna i rozsądna uwaga. Uważam porównania tylko w kategorii jakościowej za deczko bzdurne.
Jakość do ceny, to podstawa porównań pomiędzy Pionierem a Panasonickiem.
100% różnicy w cenie, ale czy i jakości?
Ja tego aż tak nie dostrzegam i takiej różnicy nie widzę.
Panele G11 Panasonica są porównywalne do paneli G9 Pioneera, a nawet lepsze pod wzgledem trwałości na korzyść Panasonica.
Kolorki czy czerń to już kwestia indywidualnych upodobań i preferencji wzrokowych użytkownika. Ja oglądam TV, a nie analizuje szczegółowo danego kolorku czy odcieni czarnego. :-D

otan chyba miałeś na myśli 8 generację Pioneera...??czy mówiłeś też o Pionku 5090??
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Subiektywna ocena jakości obrazu nie jest miarodajna. Są osoby, które wdepczą Kuro w ziemię twierdząc, że kolory nie takie "żywe", jak na LCD. Takie dyskusje można prowadzić wieki całe. Wspominałem już, że na podstawie sklepowych przeglądów nie widziałem w Pioneerze czegoś, co powiedziałoby mi: to ten. To jest niestety kwestia ustawień i osobistych preferencji. Kupiłem podstawowy model Samsunga z pełną świadomością, że nie będzie to Kuro. Ale jestem zadowolony. Oczywiście, czerń mogłaby być lepsza. Ale poza tym telewizorek gra naprawdę przyzwoicie. I zostało mi ponad 3000 w kieszeni. Niestety, ale różnica w cenie jest dla mnie zbyt duża.

Może kiedyś, jeśli Kuro będzie jeszcze oznaczać Kuro, a nie produkt drobiopodobny, zmienię na Kuro. W tej chwili zdobyłem się na bardziej rozsądny, z punktu widzenia moich możliwości, krok.

ArtS :)
 

jarektg

New member
ArtS007 napisał:
Kupiłem podstawowy model Samsunga z pełną świadomością, że nie będzie to Kuro. Ale jestem zadowolony. Oczywiście, czerń mogłaby być lepsza. Ale poza tym telewizorek gra naprawdę przyzwoicie. I zostało mi ponad 3000 w kieszeni. Niestety, ale różnica w cenie jest dla mnie zbyt duża.
a jaki Ty masz dokładnie telewizor (i dlaczego akurat ten)? bo rozumiem że jako moderator forum posiadasz znacznie więcej wiedzy niż przeciętny użytkownik tego forum
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie licytowałbym się tym, czy posiadam lepszą wiedzę. Mam PS42A451. Za przemówiły przede wszystkim:
- przyzwoity obraz;
- ładny design;
- obsługa sygnału 24p;
- bogate możliwości regulacji;

ArtS :)
 

jarektg

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

a miałeś możliwości porównania swojej plazmy z pv80 panasonica?
bo już w kilku salonach sprzedawcy przekonywali mnie, że jednak samsung daje lepszy obraz od panasonica zwracając uwagę na przemian na q91 i a451
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

candyboy

New member
ArtS007 napisał:
Może kiedyś, jeśli Kuro będzie jeszcze oznaczać Kuro, a nie produkt drobiopodobny, zmienię na Kuro. W tej chwili zdobyłem się na bardziej rozsądny, z punktu widzenia moich możliwości, krok.
ArtS masz całkowitą rację.Większość osób przy zakupie kieruje się logiką i zdrowym rozsądkiem.Uważam ze fanatyczna czerń Kuro nie jest warta tych pieniędzy jakie woła sobie za nia pioneer.Można kupić plazmy Samsunga czy Panasonica i cieszyć się w domu naprawdę pięknym obrazem i zaoszczędzić sporo kasy.
Z drugiej strony wcale się nie dziwie 'Kuromaniakom" tych porównań swoich modeli nawet do PV60.Wywalili kupę kasy,może nawet zaciągneli jakiś kredyt więc teraz trzeba być lub udawać szczęśliwego.Ciekaw jestem ilu posiadaczy Kuro z czasem doszło lub dojdzie do wniosku że trochę za bardzo zaszaleli finansowo i że może nie było warto...A PV80 gra naprawdę pięknie i jest warte każdej złotówki na niego wydanej czego nie można powiedzieć o Kuro.
pozdrawiam
 

bobik007

New member
Bez reklam
darcun, a ty swój pochwalisz??jak tam wrażenia z użytkowania 42pv80??do zakupu zbierałeś się sporo czasu, jakbyś miał teraz kupować tv wybór znów padłby na pv80??
 

darcun

New member
Bez reklam
bobik007
Witam!
Sprawuje się dobrze.Przepracowałem 300godz. i jak do tej pory(odpukać) nie zauważyłem żadnych pozostałości na monitorze.
Gdybym jeszcze raz miał podjąć decyzję o zakupie ,to nie wiem czy wybrałbym plazmę.Plazma jest dość wymagająca opieki,polegającej na pilnowaniu aby się nic nie wypaliło.I chyba nigdy takiej obawy się nie wyzbędziemy.
Chyba dużo racji miał ArtS007,twierdząc już dawno temu,że plazma najbardziej się sprawdza do kina.Ja oczywiście mam na myśli swoją plazmę 42PV80.Ale w ostatecznym rozrachunku cena/jakość trzeba stwierdzić,że jest dobrze,albo jeszcze i lepiej.Ja tak jak L.Wałęsa mówię,że jestem za ,a nawet i przeciw plazmom. :hmm:
Pozdrawiam!
 

sanchopan

Banned
candyboy napisał:
Z drugiej strony wcale się nie dziwie 'Kuromaniakom" tych porównań swoich modeli nawet do PV60.Wywalili kupę kasy,może nawet zaciągneli jakiś kredyt więc teraz trzeba być lub udawać szczęśliwego.

Bzdura. Totalna.
Mogłem mieć każdy tv do ok. 10.000 zł.
Nie ja płaciłem, ja tylko wybierałem.
Do Panasa nic nie mam. Ale do Kuro się nie umywa ani pv60 ani py800 - choć rzeczywiście między nimi jest przepaść.
Zanim zaczniesz wmawiać komuś swoje kompleksy, zapoznaj się dobrze ze sprawą.:mrgreen:
 

candyboy

New member
sanchopan słowo kompleksy jest mi całkiem obce więc nie trafiłeś :p.
To że mogłes mieć każdy tv do 10000zł to tylko pozazdrościc i pogratulować.Dokonałes wyboru i masz to co sam chciałes lub zapragnąłeś.Ja kupiłem tv za 3600zł i po 300 h użytkowania stwierdzam że to był strzał w dziesiątkę i nie mogłem lepiej wybrać.Znam jego dobre i słabe strony i stwierdzam że 42PV80 wart jest każdej złotówki jaką się na niego wydało.A porównywanie tv między którymi jest różnica 3 - 4 tyś zł to dla mnie istna bzdura.To właśnie w takich porównaniach wychodzą na jaw kompleksy tych co płacą 7 czy 10 tyś za tv a potem się okazuje że "niszowy" tv za 3,5 tyś gra nie wiele gorzej lub nawet tak samo jak ten z górnej półki cenowej.Mnie obecnie nie stać na Kuro a nawet gdyby było to długo bym się zastanawiał nad tym czy różnica w cenie jest warta przesiadki.

Nie mam czasu i ochoty prowadzic tu z kimkolwiek utarczki słownej co jest lepsze a co gorsze.Nie kwestionuję jakości obrazu pioneera bo nie od dziś wiadomo że Kuro to najwyższa półka.Próbuję tylko zwrócić tu uwagę na to że nie zawsze to co najdroższe jest najlepsze,a często cena jaką się płaci za kultowe i topowe modele nie przekłada się proporcjonalnie na jakośc obrazu jaką powinniśmy otrzymać płacąc dwa razy tyle co za nazwijmy to "budżetowe" modele.Często się płaci za elitarność i przynależność do jakiejś określonej grupy produktów.Przykładem tego jest motoryzacja gdzie podobnych przykładów jest na pęczki.

sanchopan napisałeś że mogłeś miec każdy tv do 10.000zł i że nie Ty płaciłes tylko wybierałeś.Może jeśli byś musiał zapracować w pocie czoła w jakiejś fabryce na te 10.000zł Twój wybór byłby całkiem inny i może zamiast Kuro kupił byś bardziej "niszowy" ale równie ładnie odbierający tv? Inaczej sie wydaje cięzko zapracowane pieniądze,wtedy każda zarobiona w pocie czoła złotówka jest na wagę złota.Jest też takie powiedzenie "łatwo przyszło,łatwo poszło"

jak zawsze pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Bzdurą totalną jest Twoje twierdzenie o przepaści dzielącej jakość Pioneera od Panasonica
Coś mi się wydaje że z Twoim rozsądkiem i wzrokiem jest nie tak :(
Nigdy nie twierdziłem że Panasonic jest moim marzeniem.
Jest rozsądnym kompromisem pomiędzy jakością a ceną.
Nie kwestionuję osiągnięć Pioneera, ale stosunek jakości Pioneera do ceny już tak.
candyboy napisał prawdę o wyborze TV i jakości Pioneera.
 

sanchopan

Banned
Wy jacyś dziwni jesteście - candyboy: jak widzisz źle trafiłeś z tymi "ratami" - stąd taki a nie inny mój post. Nie zawsze trafić można na kogoś, na kogo wydaje się, że się trafiło.
otan - Ty się naucz czytać: pisałem o przepaści pomiędzy pv60 a py800.
Ech chłopcy... ja mając Panasonica, byłem świadomy jego wad, jednak wszystkie one w kontekście ceny trochę bladło. Więc byłem zadowolony.
Ale też nigdy nigdzie nie udowadniałem udowadniać, że Panas jest albo lepszy albo taki sam, albo "ciut gorszy" od Pioneera.;)
A Wy za bardzo to do siebie bierzecie - jak jakąś ujmę na honorze traktujecie fakt nie posiadania Pioneera albo posiadania Panasa albo coś... wyluzujcie: każdy ma to co chciał.
Każdy jest jaki jest.
I wszystko jest w porządku, dopóki na siłę, bezsensownie jeden drugiego nie chce przekonać do swojej racji.... częściowej racji.:-D
 

kovisoy

New member
A to moze wynikac z faktu że panas pioneerowi faktycznie depcze po piętach
i marketingowcy widocznie płaczą jak w reklamie ubezpieczenia
Nisza niech sobie zostanie nisza z niszowymi właścicielami a my możemy
sie cieszyc że panas wart jest swojej ceny a obraz przynosi zadowolenie

pozdrówka
 

sanchopan

Banned
Możliwe.
Osobiście wiem co widzę i wiem co widziałem i uważam, że kupując droższego Pioneera, dostajemy jednocześnie więcej.
A czy warto - to już każdy musi sobie odpowiedzieć sam.;)
 

bobik007

New member
Bez reklam
no jak nie więcej, 4280xa można znaleźć w sieci za ok 5700, 50py800 kosztuje ok 8tys tyle samo co 5080xa, fakt jeden jest full hd, a drugi hd ready, ale czy ktoś kto ogląda tv z 4m zobaczy różnicę, wątpię.poza tym trochę odbiegacie od tematu głównego który jest o serii Panasa PV80, odstawcie te spory na bok.bo naprawdę niewiele wnoszą do tematu. jest trochę tak jak napisał darcun wyżej, każda sroka swój ogon chwali, nie ulega za to wątpliwości, że Pioneer to lider w jakości plazm, a czy ktoś kupi Panasa czy Pioneera zależy już tylko i wyłącznie od niego, od tego czy jest w stanie zobaczyć różnice i od zasobności portfela...
 

candyboy

New member
Wątek jest o PV80 więc ja opisywałem konfrontacje Kuro z PV80.Pomijając już kwestję obrazu jaki wyświetlają wspomniane plazmy dzieli je przepaść cenowa i nie ma sensu ciągnąć dalej tą konfrontację.Takie spory nic nie wnoszą wartościowego więc proponuję zakończyć temat PV80 vs.Kuro.

Ponawiam pytanie jak wejść w PV80 w opcje menu serwisowego za pomocą której wyświetlaja się białe pasy niwelujące duszki?Pytam tylko z czystej ciekawości bo żadnych powidoków nie mam ;)
pozdrawiam
 
Do góry