Panasonic seria PV80 i PV8

habano

New member
...im więcej wiem tym mniej wiem...

Mój pierwszy post więc się przywitam - WITAM

Przeczytałem wszystkie strony tego wątku i byłem niemalże pewien że kupię 37"PV80 lub 42"PV80, jednak z ciekawości zacząlem przeglądać wątki w dziale LCD i troszke zaczęła mi się w głowie robić lekka kołomyja, ale do rzeczy:
w dziale LCD proponują i wychwalają LCD, w dziale PLAZMY-plazmy (ale odkrywcze;) ) jednak Pan KIKI, czasami w dziale LCD jako alternatywę dla jakiegoś modelu podaje jakiś model plazmy i to mnie troszke utwierdza w przekonaniu że plazma będzie dobrym wyborem

Może jednak ktoś przedstawi jakąś alternatywe dla mojego wyboru(np. LCD, inna plazma)

1. Budżet 3000 PLN (zakładałem , że nie bedę go przekraczał ewentualnie pare zł jak będzie warto)
2. Sygnał: cyfra+ SD (nie zastanawiałem sie czy i ewentualnie kiedy HD)
3. Odległość min2,2 max 3,2
4. KD Sony dav dz-300 (nie pierwszej już młodości ale zmieniać nie będę)-bez hdmi
5. Laptop ACER TM2410 (j.w.)-wyjście na tv tylko jedno takie spore niebieskie gniazdko;)
6. Pokój 3m x 3,90m, jedno spore okno od strony wschodniej - słońce max do 11:30 potem elegancko cień :)

Użytkowanie tv to:
60% tv (sport-p.nożna, F1,troche filmów i programów informacyjnych)
30% PC (div-x, może jakieś HD jak uciągnie LAPEK i może raz na miesiąc zagram w gierke)
10% DVD jak mi jakaś płytka wpadnie w ręce, lub sam ściągnę i wypale na kompie

To by było na tyle ... chyba , że mi się coś wspomni to będę pytał
Pozdrawiam i za sugestie dziękuje
 

muniek66

New member
darcun napisał:
Loga też ukrywaj w okresie tzw. "docierania".Oczywiście o ile to możliwe./nie zaszkodzi/.
No jasne ze nie zaszkodzi ale dziekuje za taki komfort ogladania ze ucina 1/3 obrazu, zreszta kazdy postepuje jak uwaza. Ja po przepracowaniu ok. 100 h w ustawieniach 30% nie zauwazam zadnych powidokow mimo iz ogladam wylacznie Polsat Sport Ekstra i ME.

P.S Na noc zawsze wylaczam telewizor z sieci ( przyciskiem na panelu tv) jest to w jakis sposob szkodliwe ?? Pytam z przezornosci:D
 
Ostatnia edycja:

Ryszards68

New member
Nie no załamka! Czuję się winny, bo ten TV służy mi wyłącznie do oglądania (nie robię żadnych eksperymentów, nic nie sprawdzam/testuję, nie przyglądam się – tylko oglądam! Podobnie jak moje dzieci i żona!). Tak po prostu – siadam w fotelu, odpalam, oglądam, nastawy kiedyś dobrałem takie by obraz był dobry – i… jest dobry! Pozdrawiam
 

cactus

New member
darcun napisał:
cactus- średnie zużycie energii dla 42PV80 to ca 215W.

Wg. moich informacji (było o tym też mnóstwo wpisów na forum - plecam wątki o PV70 oraz Samsungach Q91, jeszcze z ubiegłego roku) Panasonic podaje w swoich materiałach średnie zużycie prądu, a np. Samsung maksymalne.

Stąd tak dyża rozpietość przy 42 calowych plazmach: Panas 255 W, a Samsung 380 W.
Gdyby w obu przypadkach były to wartości maksymalne znaczyłoby to, ze Samsung powienien zwolnic swoich inżynierów, a klienci kupujący te telewizory czym predzej wymienić je na Panasy :)

Tak jak wcześniej było pisane plazma pobiera energię w zalezności od tego co wyświetla ekran, w uproszczeniu: jasny ekran - wiecej, ciemny - mniej.
A to rodzi pole to róznych interpretacji danych. Co innego w LCD gdzie pobór jest liniowy i nic się nie da naciągnąć.

Zresztą podobnie jest z innymi parametrami: kontrastem, jasnością itd. Nie ma jednej definicji pomiaru i kazdy producent robi to po swojemu - stąd też przy kupnie odbiornika nie powinno się tych parametrów traktowac jak wyrocznię.
 

darcun

New member
Bez reklam
cactus- takie zużycie energii w Panasonic 42PV80 podawał też "Kiki".
:hmm: (tzn. 215 W-średnie zużycie energii)

Jeśli chodzi o tzw."docieranie plazm" to tyle jest wskazań i porad na ten temat,ile osób zabiera głos.
Moim skromnym zdaniem tak należy docierać ,aby nastawy były w granicach 40%-45%,tryb normalny i kinowy(noc).Tak trzeba ustawiać aby można było oglądać i cieszyć się swoim wyborem.
Jeśli się zdecydowaliśmy na docieranie plazmy to trzeba przez pewien okres czasu znosić niedogodności z tym związane.Nie można mówić,że docieramy plazmę i nie zwracamy uwagi na ustawienia(są osoby,które tak twierdzą).
Loga stacji TV też się wypalają.W niektórych przypadkach korzystając z zoom można loga ukryć bez znacznej straty jakości odbioru.
Do dnia dzisiejszego nikt na tym forum nie podał właściwego sposobu docierania plazm.Bo chyba takiego nie ma.Dlatego wszystkie informacje na ten temat trzeba dokładnie analizować,kalkulować i wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie(o ile takie jest).
 
Ostatnia edycja:

cactus

New member
OK - nie chce mi się szukac tych informacji w starszych wątkach, wiec nie będę się upierał przy tym co napisałem.

Ale róznica w zuzyciu prądu miedzy Panasem a Samsungiem (sprawdzałem
PS42A451 tez ma podane 380 W) jest tak ogromna, ze az nieprawdopodobna.

Co do informacji na stronie Panasonica (gdzie rzeczywiście pojawiło się średnie zużycie 215) to byłbym ostrożny - jak wchodził do Polski 42PV80, to przez dobre dwa miesiące było napisane że ma przekątną 37" :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
darcun napisał:
Do dnia dzisiejszego nikt na tym forum nie podał właściwego sposobu docierania plazm. Bo chyba takiego nie ma.
W pełni podzielam ten pogląd. Sam spotkałem się z tym określeniem dopiero tutaj na forum. O ile dobrze pamiętam, nie piszą o tym na dwóch najbardziej znanych forach AVSForum i AVForums. Choć oczywiście głowy nie dam. Nie piszą też w dokumentacji produktów.

Dlatego też trudno spodziewać się naukowych metod. Jedno jest pewne, telewizor ustawiony na lżejsze parametry mniej się będzie wypalał, niż przy bardziej wyśrubowanych. Stąd idea, aby obniżać na początku paramatry mające wpływ na intensywność świecenia.

Jeśli zaś chodzi o stałe elementy obrazu, takie jak logotypy, to sprawa jest już dobrze udokumentowana w dokumentacji do produktów.

ArtS :)
 

Dejagore

New member
Tak, przepraszam za pomyłkę ;-) chodziło mi o PV a nie PY.

Co do cen to za mniej niz 3400 się nie dostanie. Oba sklepy na ceneo co piszą że to mają odpadają (digitalo za złe opinie a rtvmedia pisze że to PV a jak już dzwoniłem to mi powiedzieli że to PX).
Chyba jednak poczekam :) Z wiarygodnych źródeł z Panasonic Polska dowiedziałem się że jest pod koniec lipca planują obniżkę cen.
 

de.camillo

New member
cactus napisał:
Co do informacji na stronie Panasonica (gdzie rzeczywiście pojawiło się średnie zużycie 215) to byłbym ostrożny - jak wchodził do Polski 42PV80, to przez dobre dwa miesiące było napisane że ma przekątną 37" :)
witam
Na naszej stronie to faktycznie różnie bywa, na początku podawali tylko 255W, dopiero całkiem niedawno dodali pobór średni 215W.
Natomiast na stronie niemieckiej i chyba czeskiej też, podawali cały czas oba czyli max 255W a średni 215W (oczywiście dla PX).

pozdro
 

sanchopan

Banned
"Na naszej stronie..." - a to Ty jesteś z Panasonica? Z centrali czy sprzedawca?
Jakiś kierownik czy pracownik, ktoś Ty?:D

Nie chodzi o nazwisko, tylko tak ogólnie...;)
 

dakota_wro

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Te sklepy na skapcu itd. faktycznie oszukują z podawaniem cen PV, wszędzie tam gdzie są najniższe kolesie handlują PX które kiedyś były drozsze ale teraz dziwnie staniały w stosunku do PV. Z relacji kolesi tam pracujących wynika, ze powodem tego jest produkcja większej ilosci PX w porównaniu do PV ale słyszałem też ze sprowadzają to w jakiś dziwny sposób.
Ale.....i kiki to potwierdzi PX jako wyprodukowany w UE jest objety gwarancją Panasonic Polska i usługa door to door. Jedyny problem jest taki - i taką uzyskałem informację w Panasonic Polska - ze jesli polski serwis sobie nie poradzi (sic!!!!!! przeciez to te same modele tylko PX ma tuner) z naprawą albo bedzie potzreban cześć której nie ma w PV to TV faktycznie moze być obciązany kosztami transportu. W praktyce nie wydaje mi sie to mozliwe aby tarabanili sam telewizor bardziej koszt sprowadzenia pewnego rodzaju części wchodzi tutja w grę. I jeszcz jedna informacja - na allegro można już kupić PX 42 chyba za 3000zł
pozdro
ja biorę PX
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

otan

New member
Bez reklam
Model PX to bardzo rozsadny wybór. Masz dodatkowo tuner obsługujacy przekaz cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T.
Z gwarancją nie ma żadnych problemów. I tańszy i bogatszy. :grin:
 

komanch

Member
A ja mam pytanie odnośnie "głośności" podczas pracy 42PV80.
Jak głośno pracują te plazmy? kiedyś normą były dmuchające i szumiące wentylatory, a jak to wygląda teraz?
I jeszcze jedno, jak wygląda kwestia "grzania się" Panasonic'a, zawieszamy rękę nad ekranem i co, czujemu ogień z pieca?

dzięki za każdą odpowiedź
 

wader11

Member
Dejagore napisał:
Tak, przepraszam za pomyłkę ;-) chodziło mi o PV a nie PY.

Co do cen to za mniej niz 3400 się nie dostanie. Oba sklepy na ceneo co piszą że to mają odpadają (digitalo za złe opinie a rtvmedia pisze że to PV a jak już dzwoniłem to mi powiedzieli że to PX).
Chyba jednak poczekam :) Z wiarygodnych źródeł z Panasonic Polska dowiedziałem się że jest pod koniec lipca planują obniżkę cen.

Co do digitalo.pl - ja właśnie u nich zamówiłem PV i przyszedl roztrzaskany. Zadzwoniłem do nich - kazali mi odesłać uszkodzony I OD RAZU WYSYŁAJA NOWY!!!!!!! jak dla mnie rewelacja. Obsługa reklamacji 1st Class :) . W innym sklepie proces reklamacji zajął mi 5 miesiecy!!!! a tutaj już tv jedzie do mnie nowy. Odesłałem uszkodzony z protokołem szkody i oni będą walczyć z przewoźniekiem . Jak dla mnie digitalo RZADZI!!!!! :) Pozdrawiam i polecam ten sklep.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Jakie grzanie?!, nie przesadzajcie, w PV brak wentylatorów i jest przez to znaaaaaacznie cichsza, no jak się wsłuchać w wielkiej ciszy lub wsadzić głowe za tv to owszem coś tam słychać, ale to przecież urządzenie elektryczne i to dość spore i jak już inni opisywali z różnymi przetwornikami itp Choć i wentylatory w PY są dość ciche, przynajmniej na początku.

Jak się ogląda samą wizję bez fonii to pewnie te mini dźwięczki mogą być irytujące, ale jak się ogląda normalnie z fonią to nie ma problemu ;) .... i nie szuka dzióry w całym :D
 

komanch

Member
Ok, dzięki, przyjmuję więc do wiadomości że są ciche :)

a co z grzaniem? jest ciepło? gorąco? da się wyczuć wzrost temperatury w pokoju?
 
Do góry