Panasonic seria PV80 i PV8

ArtS007

New member
Bez reklam
Różnice między PV8 i PV80 sprowadzają się do wyposażenia i różnic w elektronice. Ktoś pisał, że ten pierwszy posiada silnik V-Real 2, a ten drugi V-Real 3. Nie szukałem jednak potwierdzenia.

ArtS :)
 

Ryszards68

New member
Martingo napisał:
Szczerze mówiąc to nadal nie jestem przekonany do plazmy ze względu na szklaną powłokę, podobno głośną pracę, słabą współpracę komputerem.

Spokojnie, PV-ka pracuje cichutko („0” wentylatorów), szklana powłoka nie przeszkadza (no, może tylko niektórym;) ), z kompem współpracuje poprawnie. Pzdr
 

Sochanus

New member
Hej

Jak pisałem wcześniej telewizor wylądował w serwisie. Na początku powiedzieli że te plamy co miałem to wypalone ale po 15 min kulturalnej rozmowy pan powiedział ze wymienią matrycę. Na początku sie ucieszyłem ale teraz pojawia się pytanie... Jak sprawdzić czy matryca na przykład nie jest z pv8 czy 700setki ?? czy myślicie że takie coś nie powinno mieć miejsca ??

Drugie pytanie to.. jak już telewizor do mnie wroci znowu trzeba będzie go dotrzeć z nową matrycą. Czy na "śniegu" czyli na przykład odłączonej antenie telewizor będzie się dobrze dopalał ? włączył bym go tak na 11-12 dni i z głowy :)...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Po pierwsze: matryca w PV8 i PV80 jest taka sama. Drugi aspekt, to już kwestia zaufania do serwisu. Podejrzewam jednak, że z różnych względów matryca od 700 nie będzie działać z PV80.

ArtS :)
 

Sochanus

New member
czyżby w takim razie w PV80 były zastosowane przetworniki o lepszej ilości bitów ? stąd lepsza gradacja kolorów ?
Kurde chyba chcialbym jednak za duzo wiedzieć :)
 

jarektg

New member
ArtS007 napisał:
Po pierwsze: matryca w PV8 i PV80 jest taka sama.
ArtS :)
Jest taka sama? To jaka jest faktycznie różnica czerni między tymi modelami? Czy ktoś miał okazje porównać to na żywo?
Głównie interesuje mnie czerń, czy nie ma różnicy między nimi. Dodatkowe bajery nie są mi potrzebne.
 
Ostatnia edycja:

pit24316

Member
Głośność a reklamy w PV

Czy w omawianych TV występuje funkcja ściszania dżwięku w trakcie reklam? Poza tym, tak jak poprzednik, chciałbym się dowiedzieć jakie faktycznie są różnice między PV8 a PV80, ponieważ dane ze strony producenta to jedno a wypowiedzi na forum inne. Czy występuja różnice w obrazie jesli i tu i tu sa te same panele.
 

sittek

New member
Sochanus napisał:
... Jak sprawdzić czy matryca na przykład nie jest z pv8 czy 700setki ?? czy myślicie że takie coś nie powinno mieć miejsca ??
Drugie pytanie to.. jak już telewizor do mnie wróci znowu trzeba będzie go dotrzeć z nową matrycą.....
Sochanus zastanawiam się po co Ci tak naprawdę ta wiedza jeśli obraz będzie dobry? Czy poszczególne elementy też będziesz sprawdzać? Mnie się wydaje że trochę za mocno idziesz w szczegóły technologiczne. Jesli obraz będzie dobry to po co się kopać w elektronikę? Jak chcesz zawsze coś znajdziesz.A najważniejsza jest przecież jakość obrazu, no nie? Chyba że jesteś z tych co kręci samo kupowanie a nie zakup. Ja zakupiłem swoją plazmę i po prostu cieszę się doskonałym obrazem i nie doszukuję sie duchów,powidoków czy czegoś tam innego. A z docieraniem to równiez się zastanawiam. Teoretycznie to może i prawda, lecz ja po prostu na optymalnych dla mnie ustawieniach oglądam z zadowoleniem programy i już. Nic nie zostaje na monitorze, wszystko czarne,normalny CTR -tylko dużo wiekszy i obraz ładniejszy. Naczytałem się o rożnych cudach z obrazem z innymi plazmami (lg,samsung,jvc) i wydaje mi się,że albo mam szczęście albo co niektórzy mają zbyt wyostrzony wzrok i niespokojny umysł ....
 

ciaptak

New member
jarektg napisał:
Jest taka sama? To jaka jest faktycznie różnica czerni między tymi modelami? Czy ktoś miał okazje porównać to na żywo?
Głównie interesuje mnie czerń, czy nie ma różnicy między nimi. Dodatkowe bajery nie są mi potrzebne.

jesli zalezy ci na czerni to kup kuro. pv80 jak dla mnie czern ma srednia, przy tv wlaczonym w nocy w kompletnych ciemnosciach i na "czarnej" planszy tv swieci mocno. moja kobieta powiedziala ze blizej mu do bialego hehe. jednak w normalnym uzytkowaniu jest okej i nie razi to tak. jesli ma ktos pomysl co zmienic w usrtawieniach zeby te czern poprawic to czekam na sugestie. mysle ze tylko ingerencja w menu serwisowe moze cos to pomoc. pozdrawiam
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Ja mam pomysł co zmienić w ustawieniach:
1. ustawić w pobliżu telewizora jakieś słabe źródło światła, rozświetlające okolice odbiornika tv - wynika to z tego, że z uwagi na nadwyrężanie wzroku nie zaleca się oglądania (jakiegokolwiek telewizora) w całkowitej ciemności
2. ustawić telewizor tak aby nie wyświetlał "czarnej planszy" - w przypadku tego urządzenia lepszym rozwiązaniem będzie włączenie jakiegokolwiek programu tv

;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kurcze, ile razy trzeba jeszcze pisać i udowadniać, że matryca, to nie wszystko? :confused: :evil: :neutral: :-? :-(

PV8 i PV80 mają taką samą matrycę.

ArtS :)
 

dzus

New member
pewnie ,że elektronika jest równie ważna przecież niektóre firmy nie produkują martyc tylko biarą ją od innych producentów i z tego potrafią zrobić tv o wiele leprzy w odbiorze .
a tak na marginesie to jak sie popatrzyłem na zdjęcie z testów pv80 gdzie stoją obok siebie pionek, pv8 i pv80 to nie widziałem róznicy w jakości tych tv
a nawet wydawało mi sie, że pv8 lepiej poradził sobie z dopasowaniem obrazu,
jakoś tak mniej poobcinał to wszystko.
 

sittek

New member
ciaptak napisał:
pv80 jak dla mnie czern ma srednia, przy tv wlaczonym w nocy w kompletnych ciemnosciach i na "czarnej" planszy tv swieci mocno. moja kobieta powiedziala ze blizej mu do bialego hehe
ciaptak lepiej zmień kobietę niz plazme, bo kobiecina chyba niedowidzi :)
:grin::grin::grin::grin:

Poza tym u mnie na PX80 (to to samo co PV80) czern jest aż zbyt czarna :)słowo, wieczorem musiałem palić dodatkową lampke w pokoju,żeby sobie rozjasnić atmosferę. Według mnie czerń zalezna jest też od jakości sygnału, bo u siebie nie narzekam.Tak w ogóle obraz jest żyleta i na ostatnim miejscu dowalałbym się do plazmy, a wczesniej sprawdziłbym połączenia i jakość oferowanego sygnału. To tak moim skromnym zdaniem.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
A można gdzieś znaleźć bezpośrednie porównanie czerni matrycy dla obu tych konkretnych modeli?
Bo jeżeli oba maję tę samą matrycę, to byłbym skłonny powiedzieć, że i poziom czerni (bezwzględnej, wyrażonej w cd) powinien być taki sam. Jak to z tym jest?
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Nie jest tak, duzo tez zalezy od samej elektorniki i odwzorowania kolorow

Według testu z USA przoduje w tym model serii 800, mimo ze wszystkie mają panel G11
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Jasna sprawa. Rozumiem, że w uproszczeniu dzięki elektronice można podciągnąć/uzyskać lepszy kontrast (dane fabryczne) i daje to efekt subiektywnie głębszej czerni.
Ciekaw jestem jednak, czy elektronika może spowodować, że zupełnie "czarny ekran" będzie przy tych samych parametrach jasności/kontrastu ustawionych w tv wyglądał na tych modelach inaczej...
 
Ostatnia edycja:

fido

New member
Witam wszystkich tych co podjęli już decyzję o zakupie jak i tych jeszcze niezdecydowanych.
Kilka słów na temat 42PX80E. Zakupiony 28,05 w Legnicy (mania24.pl) za 3441 pln. Jako, że miałem po drodze do Wrocka odebrałem osobiście w sklepie. Telewizorek gra już pare dni na sygnale z kablówki (Vectra z cyfrowym dekoderem) i muszę przyznać, że mimo wielkiej niepewności przed kupnem jestem w 100% zadowolony. Przez pierwsze dni użytkowania telewizor grał bna zwykłej antenie dachowej i jak na tak podły sygnał radził sobie całkiem nieźle. Natomiast po podłączeniu kabla jest naprawdę :eek:k: Nadmienię jeszcze tylko, że nosiłem się z zamiarem zakupu baaaaaardzo długo ale chyba warto było trochę pozwlekać, bo jak dla mnie telewizor spełnił wszystki moje oczekiwania.
Dziękuję wszystkim za opinie i rady odnośnie tego jak i innych modeli...

P.S. Brak papierowej instrukcji PL, ale jest na dołączonym cd....
 

otan

New member
Bez reklam
sittek...ok.8) Gratuluje wyboru i udanego zakupu TV:) Witaj w gronie szczęśliwych posiadaczy PX/V. Korzystasz z dekodera cyfrowego DVB?
bogdan_bronowice Twoje sugestie odnośnie ustawień to strzał w 10!:-D
Za jakość obrazu poza matrycą odpowiada wiele układów elektronicznych.
Matryca jest tylko jednym z elementów mających wpływ na jakość prezentowanego obrazu w TV.
 

mark3k

New member
Panowie nie szukajcie dziury w całym
TV jest do oglądania na nim programów i to jest podstawowe kryterium doboru odbiornika. Kupiłem PV80 i nie szukam na nim powidoków nie śpiąc po nocach wpatrując się jak zachipnotyzowany lunatyk w ekran, zielonych duchów, czarnej czerni i jeszcze niewiadomo czego.
Kupiłem ten, bo obraz mi odpowiada, bo potzrzebowałem złącza PC i przyszłościowo 3 złaczy HDMI (dlatego nie mam PV8 ). Obraz na PV8 w mojej ocenie jest porównywalny z PV80, ale powyższe potrzeby wpłyneły na decyzję zakupu TV PV80.
Za 5 lat i tak pójdzie dośmieci :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry