Panasonic seria PV80 i PV8

de.camillo

New member
HeHe
Ryszards68 nie zwracałem na to uwagi, ale dziś chyba sprawdze.
Są dwie mozliwości dlaczego mi to nie przeszkadza:
- nie słucham zbyt cicho i dlatego nie słyszę wiatraka,
- u mnie wiatraczki nie działają i dlatego sprzęt jest po chwili gorący :smile:.

pozdro
 

Ryszards68

New member
Cieplutko?

Możliwe, że nie działają Ci te wentylatorki, bo mój SC-HT990 grzeje się słabo. Przy głośniejszym słuchaniu tych szmerów faktycznie nie słychać, ale przy cichym (np. późnym wieczorem) trochę to denerwuje. U mnie wygląda to tak: po włączeniu słychać je bardziej a po jakichś 30 minutach robią się znacznie cichsze, ale słyszalne. Idiotyczny patent (cóż, ten Panas ma cyfrowy wzmacniacz, który trzeba jakoś chłodzić a obudowa niziutka, więc nie ma gdzie upchać radiatora!). Całe szczęście, że w telewizorku nic nie „gra”, :D bo po tej traumie z kinem domowym byłem pełen obaw. Widać jakoś się da! Wydaje się, że Panas zrobił jakieś postępy w tej dziedzinie, bo w nowszych wcieleniach tego „kina domowego” nie widziałem już tych bocznych otworów wentylacyjnych (po prawej stronie). Hmmm, ale wiatrak z tyłu był po staremu…:( Pozdro
 

zulusczaka

New member
chlodny napisał:
Witam,
Prawda jest trochę po środku. Aby uzyskać większe rozdzielczości w hdmi kabel musi być Dual-Link (24+1 pinów), gdy kabel jest Single-Link (19+1) wtedy mozna uzyskac tylko rozdzielczości HDready.

Ba, tylko ze ja chcialbym uzyskac wlasnie to HDready...
 

otan

New member
Bez reklam
Witam.

Może ktoś podpowie gdzie można wyrwać filmiki DVD w HD za rozsądną kasę ? Chciałem sprawdzić co potrafi 42PX80.

Pozdrawiam
 

otan

New member
Bez reklam
Witam.

Nie ma zadnych filmików w HD na DVD? Nie myślę o full HD ale w rozdzielczości naszego Panasa - 42PX/V80.
A co z dobrymi pomysłami na maskownice do sterczących kabelków?

Pozdrawiam
 

wtykacz

New member
Panasonic TH-37PV80P padł po 1 dniu !!! :(

Witam
Kupiłem plazmę Panasonic TH-37PV80P i byłem zadowolony z zakupu tylko w pierwszym dniu, obraz bardzo dobry, lecz radość moja trwała krótko, do następnego dnia... 9 maja.

Na drugi dzień po pracy włączając TV, ekran juz sie nie zaświecił.
Załączam przycisk zasilania na TV (słychać jedno pstryknięcie), kontrolka czerwona zaświeciła się, ale ekran nie świeci, po 15 sek. ponowne pstryknięcie i dalej nic, myslałem że TV wprzełączony jest do stanu czuwania, więc chcę załączyć program, wciskam na pilocie przyciski programów, kontrolka na TV miga więc przyjmuje rozkazy od pilota, ale nie wykonuje ich, ekran nie reaguje. Nie daje znaku życia.

Dodano 208-05-09 godz. 23:43
Temet juz nie aktualny, wszystko zostało wyjaśnione
 
Ostatnia edycja:

sosna

New member
Obawiam się że nie ma takiego rozwiązania. Jednak sądzę że zwykłe dvd będzie bardzo dobrze sie sprawowało, wystarczy je podłączyc przez component lub hdmi...
 

ivf

New member
może powiedz o co tak naprawdę chodziło - w ramach przestrogi dla przyszłych "w gorącej wodzie kąpanych" ;)
 

Ryszards68

New member
Mały szok przy próbie uruchomienia?

Widzę, że wszyscy (lub prawie wszyscy) przez to musieli przejść? Swoją drogą czy Panasonic nie mógłby nam oszczędzić tych „wrażeń” i napisać cokolwiek na temat tego "oryginalnego" sposobu uruchamiania tv w instrukcji? Byłoby o kilka zawałów mniej…:)
 
Ostatnia edycja:

boggio

Member
Ciekawe jak kolega włączył za pierwszym razem TV. :hmm:
W Panasonic wszystkie TV się tak włańcza. :D
Nawet mój stary CRT Thompson ma takie cudo.
 
NIe wszystkie Panasonic się tak włącza.
Mam prawie 30 letniego CRT 26'' i tam po minimalnym kontakcie z przyciskiem się włącza lub wyłącza.
 

user_pv80

New member
Opcja menu "panel boczny" 42PV80

Witam,
mam pytanie odnosnie opcji menu (instrukcja str.15)

Panel boczny - zwieksza jasnosc panelu bocznego (Wylaczony/Slabe/Posredni/Mocne) - zalecena ustawienie - wysokie

czy ktos moze napisac o co dokladnie tu chodzi i dlaczego ma byc wartosc wysokie?


dzieki
userpv :)
 

alien79

New member
Planuje zakup PV80. Zastanawia mnie tylko jedno - jak wspolpracuje z nagrywarkami Panasa Dmr. Mam na mysli upscaling. Czy ktos ma doswiadczenia w tym temacie, czy sygnal 4:3 nagrany na nagrywarce jest wyswietlany na calym ekranie po upscalingu.
Pytam o to bo sprawdzalem ten TV w mediamarkecie i mialem podlaczona nagrywarke Sonego z upscalingiem do 720p i wygladalo to dziwnie. Obraz nie byl wyswietlany na calym ekranie tylko jak gdyby w srodku, wszelkie rozciagniecia obrazu nie dawaly efektow - zawsze pozostawaly male paski po bokach. Natomiast przez scarta obraz 4:3 byl rozciagany i wyswietlany na calym ekranie chociaz gorszej jakosci niz przez upscaling. Pytam o to bo posiadam nagrywarke Panasonis Dmr EH65 i chcialbym jej uzywac do upscalingu. Byc moze jest to tylko problem z nagrywara Sony'ego albo byla zle ustawiona. Podlaczalem swoja nagryware do Lcd Samsunga i obraz byl rozciagany na caly ekran w trynbie 16:9 wiec mam nadzieje ze tak samo bedzie z Panasem.

Jesli ktos ma doswiadczenie ze wspolpracy nagrywarki DMR z 1080p i PV80 bylbym wdzieczny za kontakt.
 

maciek2x2

New member
Do user pv 80. Ta opcja przyciemnia sie lub rozjasnia boli obrazu np 4:3. Gdy opca ta jest na min boki sa czarne, na max szare. Nie wiem dlaczego zalecany jest max
 

motobartcompany

New member
Jeżeli pasy po bokach są czarne, to wyświetlany obraz ci się wypala. Pasy zostają nie używane.

Jeżeli boki masz szare to ekran bardziej równomiernie się dopala.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ryszards68

New member
boggio napisał:
Ciekawe jak kolega włączył za pierwszym razem TV.

Witam, pierwszy raz włączyłem telewizor przyciskiem włączania/wyłączania zasilania na obudowie :) – gdyby używać tylko jego to odpala się normalnie. Problem (raczej zagwozdka dla niezorientowanych) pojawiła się na drugi dzień, kiedy chciałem włączyć pilotem (wieczorem wyłączyłęm pilotem nie przyciskiem power:( ). Też myślałem, że telewizor padł! Jak napisałem – trzeba przez to przejść. Przy następnym Panasie już będę wiedział co i jak...:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:
Do góry