Panasonic seria PV80 i PV8

dmisialek

New member
Jesli ktos ma doswiadczenie ze wspolpracy nagrywarki DMR z 1080p i PV80 bylbym wdzieczny za kontakt.[/quote]

Cześć mam nagrywarkę DMR-67, która jaknajbardziej skaluje obraz niezależnie od formatu zapisu (4:3, 16:9) na pełny ekran PV80 i to niezależnie od ustawionej rozdzielczości w nagrywarce (poprzez kabel hdmi). O dziwo z dvd Onkyo (poprzez hdmi), ktore mam podłączone także do Panaska obraz nie zawsze skalowany jest na pełny ekran przy rozdzielczości 1080p (ustawionej w Onkyo) i obraz trzeba sztucznie roszerzać w TV, dlatego zmniejszyłem rozdzielczość do 576p i wtedy każdy obraz z tego odtwarzacza idzie na pełny ekran.

Pozdr Darek
 

darekdm

New member
Witajcie!

W końcu kupiłem sobie nowy TV - jest nim wychwalany tu 42PV80.
Zamówiłem go w sklepie Agito.pl o godzinie 14 jednego dnia, a następnego już o 11 rano dzwonił kurier, że chce mi go przywieźć do domu - nie spodziewałem się takiej szybkości. Agito.pl jest super.

Oczywiście zanim zdecydowałem, że kupię właśnie ten TV, przeszedłem jak większość z Was całą drogę związaną z dylematem LCD czy PDP - wachałem się raz LCD, a innym razem PDP. W końcu decyzja ostateczna - plazma. Pozostało wybrać model. I tu dylemat Panasonic 42PV70 czy Samsung 42Q91? No i pojawił się 42PV80 i już nie miałem wątpliwości - kupiłem.

Mam go dopiero 4. dzień, ale wiem już, że dokonałem dobrego wyboru dzięki temu forum - DZIĘKI WAM. Telewizor spełnia wszystkie moje oczekiwania odnośnie telewizorów.

Mam dekoder satelitarny Polsatu Cyfrowego podłączony przez EURO i o dziwo obraz jest bardzo dobry, a w porównaniu do tego jak u kumpla ten dekoder wyświetla obraz na LCD Sony 40V2500 to niebo i ziemia, na korzyść Panasonica. Z ciekawości pożyczyłem od znajomego dekoder HD Polsatu, żeby zobaczyć jak będą wyglądały kanały SD puszczone na 720p lub 1080i przez HDMI. I tu brak oczekiwanego skoku jakości. To samo zaobserwowałem podłączając dekoder 'n' przez HDMI. Kanały SD nie zależnie od źródła sygnału (Polsat SD, HD czy 'n') wyglądają zawsze tak samo, czyli bardzo dobrze (zależy jeszcze od konkretnego kanału, ale nie to jest tematem tego postu).

Podsumowując:
Jeśli ktoś się przyzwyczaił (tak jak ja) do kanałów Cyfrowego Polsatu np BBC to nie warto rezygnować z tego na rzecz np. TV 'n', bo jakość wyświetlania kanałów SD jest taka sama, a ilość kanałów HD nawet w 'n' nie powala na kolana.
Poczekam na dobrą promocję na dekoder HD w Polsacie, bo płacenie 400zł za niego jest dziś wywaleniem kasy - jeśli się jest szczęśliwym posiadaczem PV80, a nie najlepszego nawet LCD.

Może będę miał okazję zrobić teścik z Cyfrą+. Napiszę.

Pozdrawiam właścicieli TV PDP.
 

kovisoy

New member
Witam

Maskownica na kabelki już gotowa , świeży korek różni sie od wyblakłego ale z czasem bedzie podobny [ o materiale na w/wym pisałem wcześniej]
A nawiasem sygnał jest SD ale z niemieckiej stacji sat a oni nadają w dośc dobrej jakości - u nas można sobie tak życzyć

Pozdrawiam wszystkoch Panasów
 

Attachments

  • kk1.jpg
    kk1.jpg
    74,5 KB · Wyś: 464
Ostatnia edycja:

chorwat076

New member
Witam wszystkich:)

Mam mały dylemat jeśli chodzi o zakup plazmy i uprzejmie proszę o podpowiedź. Którą z plazm lepiej wybrać:

- Panasonic 50PV700
- Panasonic 50PV8

Cena obu telewizorów jest zblizona, ale chciałbym poznać odczucia uzytkowników.

Pozdrawiam serdecznie
 

ulysse

New member
O zgrozo... ile razy jeszcze ?

Po pierwsze to przeczytaj ten temat...
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25246

Po drugie nie muszę chyba tłumaczyc co to wyszukiwarka ?

Wystarczy wpisać 50PV8 i pojawią się tematy i opinie na temat tego telewizora.

Kolejnym krokiem jest przeczytanie tych opinii i porównanie ich z opiniami na temat telewizora 50PV700. W celu ich znalezienia postępujemy analogicznie jak w przykładzie wyżej tylko z tą różnicą, że zamiast 50PV8 wpisujemy 50PV700.

Na temat tych telewizorów jest naprawdę BARDZO DUŻO infromacji które pozwolą Ci podjąć decyzję.

Przepraszam za lekki off topic ale to już przechodzi ludzkie wyborażenie ile razy można na ten sam temat pisać.
 

chorwat076

New member
Wbrew pozorom, nie jest mi łatwo wygrać zwycięzcę pomiędzy tymi dwoma telewizorami choć przeczytałem już chyba większość tego forum. Bardzo mi przykro, że sprawiłem Ci tyle przykrości tym pytaniem, ale chyba wcześniej nie zauważyłem podobnej konfrontacji: 50PV700 czy 50PV8. Wiem, że to jest bardzo indywidualna sprawa, ale chciałbym poznać opinie znawców tematu, jak i zwykłych użytkowników, jaką podjęliby decyzję w takim przypadku. Kwestia funduszy jest dla mnie na przykład bardzo ważna, więc jeśli będą wypowiedzi typu: "50PV8 jest zbyt drogi i jego cena powinna drastycznie spaść", wezmę je bardzo mocno pod uwagę.
Dodatkowo pojawienie się plazmy LG 50PG6000 namieszało mi trochę w głowie. Szukam kogoś, kto wybije mi LG z głowy;) Z tego jednak co widzę, ma doskonałe parametry i całkiem porządne wyposażenie. Design też robi wrażenie.
Tak czy owak wybieram na razie pomiędzy:
- 50PV700, a
- 50PV8
i będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi i rady.
Może dodam na koniec, że głównie zastosowania plasmy to kanały SD, w przyszłości HD, a czasami tylko DVD.

Pozdrawiam serdecznie :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Jaak nie potrzebujesz dodatkowych wejśc czy tam innych bajerów 700-tki to bierz nowszy usprawniony - 8 ;)
 

ivf

New member
chorwat076 napisał:
Dodatkowo pojawienie się plazmy LG 50PG6000 namieszało mi trochę w głowie. Szukam kogoś, kto wybije mi LG z głowy;) Z tego jednak co widzę, ma doskonałe parametry i całkiem porządne wyposażenie. Design też robi wrażenie.
nie wiem nic na temat panasonic'ów, ale jeśli chodzi o LG PG6000 to w celu wybicia jej sobie z głowy możesz przeczytać moją opinię z tematu o samsungu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=199931

generalnie nic zachwycającego, jedynie parametryna papierze, design też nie powala na nogi, zdecydowanie ładniej wygląda na zdjęciach niż na żywo. chyba, że ktoś siedzi w piwnicy bez okien.. wtedy być może obraz jest ładny, a telewizor po wyłączeniu również będzie śliczny. uwierz mi, miałem podobne odczucia do Twoich i prawie już kupiłem tą plazmę, póki nie zobaczyłem na żywo tego co sobą reprezentuje.. ;)
 

jurasek

New member
ustawienia w menu serwisowym

mam pytanie jakw menu serwisowym można zmienić ustawienia kolorów
np mniej zielonego
 

otan

New member
Bez reklam
TV 42PV/X80E obsługa i eksploatacja

Witam.

Zgodnie z obietnicą przedstawiam swoje spostrzeżenia z zakupu, obsługi i eksploatacji TV 42PX80E i kina domowego SC PT 560 po 250h użytkowania

Uważam zakup TV i kina domowego marki Panasonic za trafny wybór.
Jak zapewne większość forumowiczów długo się zastanawiałem nad podjęciem decyzji co do wyboru marki, modelu i wielkości ekranu. Na końcu pozostał wybór pomiędzy Kuro a Viera. Po chłodnej i spokojnej analizie wybór padł na Panasonica. Decydującym czynnikiem przemawiającym za Vierą była umiarkowana cena nowego modelu TV (panel G11) w stosunku do oferowanej jakości sprzętu. Nie bez znaczenia były i Wasze opinie o tym właśnie modelu. Model ten uważam za bardzo udany i dopracowany.

Obsługa TV :

1) Menu obsługi proste, czytelne i przejrzyste z wieloma możliwościami indywidualnych nastawów. Warto dokładnie przeczytać instrukcje.
2) Szczegółowa i przejrzysta instrukcja obsługi na płycie CD pomaga w zrozumieniu zastosowanych rozwiązań i ułatwia obsługę TV.
3) Pilot choć deczko długi to jest dostosowany do obsługi dodatkowego sprzętu np. kina domowego - bardzo przydatna funkcja Viera Link.

Na minusik zasługuje "słabo" działajacy pilot. U mnie działa tylko wtedy kiedy jest skierowany centralnie na TV. Z odbicia od ścian czy sufitu nie działa. Poprzedni TV CRT też tak miał. Pilot od kina domowego też tak ma.
Innym mankamentem związanym z obsługą TV jaki mi się nie podoba to jest zwłoka około 5 sek. przy zmianie programu przyciskami od 1 do 9. Dopiero wybranie 2 klawiszy np. 01 powoduje szybkie przełączanie kanału.

Z obsługi TV to na razie wszystkie moje spostrzeżenia.

Przejdzmy do eksploatacji TV.

Jak do tej pory to nie stwierdziłem mankamentów i minusików!

1) Obraz bardzo dobry jak na sygnał z kabla UPC. Myślałem że będzie gorzej. Jestem mile zaskoczony. TV mam podłaczony zwykłym standartowym kablem antenowym.
2) Dzwięk z głośników TV dobry. Bardzo dobry dzwięk uzyskałem po podłaczeniu kina domowego. Polecam.
3) Obraz z DVD puszczony po kalu HDMI super.
4) Przy nastawach jakie stosuję podczas docierania nie mam problemów z "grzaniem" TV. Philips w sypialni bardziej się grzeje. Moje nastawy to 40% możliwości z wyłączonymi polepszaczami. Ponieważ lubię stonowany obraz to nie wiele zwiększę nastawy po tzw. dotarciu.
5) Powidoków i zielonych duszków nie zauważyłem.

Kino domowe Panasonica też mnie w pełni zadawala.
Zestaw ładnie się prezentuje na ścianie.

Podsumowując : Udany i dobry zakup za rozsadne pieniadze.

Pozdrawiam.
 

kovisoy

New member
jurasek napisał:
mam pytanie jakw menu serwisowym można zmienić ustawienia kolorów
np mniej zielonego

W każdym telewizorze , [może w mniejszym stopniu LCD a to za sprawą tendencji do wpadania w odcien granatu i zafałszowaniu naturalnych kolorów]
taka tendencja występuje na wskutek zbyt niskiego napiecia - prądu w sieci
, da sie wówczas zaobserwowac równierz niskie nasycenie kolorami jak równierz faktura elementów jest poszarpana i nieostra . Zjawiska te są szczególnie zauważalne przy słabym sygnale , chociaż dobry sygnał też nieodwzorowuje wówczas swojego potencjału.Niestety z parametrami w sieci elektrycznej w naszym kraju bywa różnie a to za sprawą chociażby praktycznego monopolu a wybór dostawcy jest co prawda możliwy ale to i tak będzie dostawca wirtualny a prąd ten sam z tej samej elektrowni i z decyjami od tych samych ludzi.Porównanie można odnieśc do kaloryczności dostarcznego gazu , gazu LPG , benzyny -chociaż jest lepiej etc.
Rozpisałem sie odbiegając troche od tematu naszych tv niemniej staram sie wyczerpująco w miare nnabytej wiedzy odpowiedziec na pytanie

Posdrawiam Panasowców
 

spajki

New member
ja też mam PV80-ke!

42" Kupiony w sklepie internetowym RTV EURO AGD za 3540,- i raty 0% !!!(połączony z "n" po hdmi + FERGUSON 880 hx po component, i lapek "TOSIA" po d-sub). Właśnie oglądam Puchar Polski na TVN HD i jestem zachwycony obrazem. Jednak nie zawsze tak jest ponieważ są również kanały kiepskiej jakości. Rozczarowany byłem jakością np. niemieckiego RTL podczas F1, o dziwo lepszy a nawet bardzo dobry obraz miałem na zwykłej antenie szerokopasmowej na Polsacie! Z DVD obraz również ma różne oblicza, nie wiem czy to zależy od jakości nagrania filmu czy mają na to wpływ inne czynniki (piszę o filmach DVD). Świetny obraz po D-sub z lapka ( ge-force 7600 HDtogo). Ogólnie świetna plazma, warto ją kupić chociażby dla takich programów jak mecz w HD czy "39 i pół" czy np "taniec z gwiazdami" (zależy co kto lubi ;). Wypada tylko czekać na więcej programów w wysokiej rozdzielczości i cieszyć się obrazem. Dodam że oglądam z 3,5 m. A i żonka jak najbardziej PRO!
 

dzus

New member
witam
tak poczytałem sobie o tym panasie i chętnie bym go qpił , ale 37" z odledłośći
2.3m ? byłem w mm i wydawał mi sie ogromny ten tv w porównaniu z moim 21"
w sumie mam jeszcze opcje plazmy lg 32pc51 ale ta rozdziałka jakos mnie nie przekonuje , wiec ludziska co mam począć ? 37" nie zmęczy mnie ?
będę używał cyfry+
 

Sansei6

Member
Bez reklam
nawet 42" może być ok ;) jak powiesisz na ścianie to po pewnym czasie niejako "się zmniejszy" tak optycznie będzie wyglądał na mniejszy
 

jarkon

New member
Zanim pogrzebiecie w menu serwisowym, mam na myśli ściągnięcie koloru zielonego, proponuję przeprowadzić mały eksperyment. Ustawcie balans bieli na normalny i porównajcie jak wyświetlany jest kolor szary w ciągu dnia, gdy wokół jest jasno, oraz wieczorem, przy zgaszonym świetle. Jako punkt odniesienia proponuję tło menu, które jest szare. Oko ludzkie nie jest doskonałe i w różnych warunkach widzi inaczej. Wciągu dnia więcej jest promieni niebieskich i temperatura barwowa ma ok 5500 stopni. Jest to wartość dla światła dziennego. Ktoś kto zna się choć trochę na fotografii wie co mam na myśli. Oko ludzkie funkcjonuje wtedy powiedzmy normalnie. Natomiast wieczorem, gdy promieni niebieskich i zielonych jest mniej i dominują kolory ciepłe, oko się przestawia i kolory postrzega inaczej. Kolor szary, który w ciągu dnia jest powiedzmy idealnie szary, wieczorem może wpadać w jakieś zabarwienie, właśnie w zielonkawe. Nasze oko wskutek dostosowania się do warunków wieczorowych widzi kolory inaczej. Zjawisko to występuje u ludzi w różnym stopniu. Tak, poniekąd wszyscy jesteśmy daltonistami i każdy z nas kolory odbiera inaczej. Proponuję podczas oglądania meczu, gdzie kolor zielony wypełnia trawa, włączcie menu i zobaczycie że kolor szary jest naprawdę szary. Oko dostało odpowiednią porcję zieleni i dopasowało się do światła dziennego i widzi normalnie.
Jeśli zgodzicie się z tym to nie radzę grzebać w ustawieniach balansu bieli gdyż można go rozregulować a wtedy wszystkie kolory nie będą wyświetlane naturalnie. Jeśli natomiast w ciągu dnia szarość widzicie z domieszką zielonego to proponuję przeprowadzić kalibrację.
Pozdrawiam
 
Do góry