Panasonic seria PV80 i PV8

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
najpierw poczytaj testy :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023
Ja zdecydowanie obstaję za Panasonicem.


Czas na ferrię barw. Kolory są nasycone , czyste i pełne. Gradacja ilości odcieni jest imponująca.
A przecież większość telewizorów plazmowych nie pozwala się fotografować z bliskiej odległości.
68af2f3b8e836439med.jpg
 

Ryszards68

New member
Sansei6 napisał:
Ryszards68 w F1 jest nie tylko Kubica, oglądałem ją i byłem jej oddany na długo zanim on trafił do F1 i nawet kiedy nie marzyło się nawet o Polaku w F1 ;)
Hmm a z kąd ta osoba barała swą "wiedzę" ?

Witam, pisząc o „Kubicy” uderzyłem w patriotyczną nutkę… ;) Formułę 1 oglądam od kilku lat systematycznie i pamiętam, że Robert w pewnym momencie (ok. 2005 roku?) dodawał swoje komentarze przed transmisją z GP (wtedy na TV4) i nikt nawet nie przypuszczał, że zobaczymy go na torze. W owym czasie kibicowałem Kimiemu i kibicuję nadal, ale mamy już teraz naszego R. Kubicę, więc wiadomo jaka jest kolejność… zasadniczo b. lubię ten sport, najbardziej „biorą” mnie kwalifikacje. Często wspominam ubiegłoroczny Red Bull 3D Race (naturalnie najbardziej interesował mnie bolid – niezapomniane chwile – ryk silnika i fizyka jazdy powala). Piłkę też oglądam, ale bez przesady. Ale to chyba nie na temat???
Wracając do telewizora to osoba, z którą się spierałem miała wiedzę taką „usłyszaną”, więc powtarzała bzdety. Wczoraj miałem okazję pooglądać trochę na Philipsie 42’ LCD i niestety obraz wygląda tak jak na mojej PV80 z magnetowidu. Nie piszę już o marnej czerni i kątach bo wiadomo o co chodzi. Niektórzy mają jeszcze taki argument, że może i teraz plazma chodzi ładnie, ale co będzie za 5 lat? Mnie to zupełnie nie rusza, bo po pierwsze sądzę, że TV będzie nadal grał porządnie, poza tym za 5 lat z pewnością będę posiadał już kolejną generację sprzętu. Dziwię się, że ludzie przy tym postępie techniki potrafią przywiązywać się do sprzętu na lata. Trzy lata temu kupiłem CRT 29’ i byłem zadowolony. TV nadal działa bez zarzutu, ale teraz jest w pokoju dzieci a u mnie stoi plazma. Co będzie za kolejne trzy lata? Pewnie coś nowego się kupi… a PV80 zastąpi CRTeka. Pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:

PIL

New member
shudokan -> Myślę, że w tej chwili rozpatrywanie dylematu pt. : czy Samsung PS-42Q91H czy PANASONIC TH-42PV80, mija się trochę z celem. Właściwszym powinno być: czy Samsung PS-42A451 czy PANASONIC TH-42PV80. Nowsza konstrukcja. mam nadzieję, że lepsza od Q91, chocby z powodu 100 Hz odświerzania.

kiki -> Możemy liczyć na jakiś teścik ;) tego nowego Sama ???
 

uQuad

New member
Ja jestem bardziej za Samsungiem 451 tym nowym.. jesli zalozyc ze radzi sobie z obrazem w ogolny sposob jak seria 550 to tylko czekam na potwierdzenie ze w SD pyka rownie dobrze jak PV80 i go kupuje z miejsca. :)
 

kovisoy

New member
niektóre wybrane dane:

Samsung PS-42Q91HHD -


HD Ready Nie
100 Hz Nie
Pobór mocy 380 W


Panasonic TH-42PV80


HD Ready tak
100 Hz tak
Pobór mocy 255 W

SAMSUNG PS-42A451

Konsumpcja mocy 380W
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

polls

Member
SAMSUNG PS-42A451

HD Ready Tak
100 Hz Tak
Pobór mocy 380 W (maxymalna)


Panasonic TH-42PV80


HD Ready tak
100 Hz tak
Pobór mocy 255 W (średnia)


kovisoy napisał:
SAMSUNG PS-42A451

Konsumpcja mocy 380W
Samsung podaje maxymalną moc pobieraną a Panasonic średnią
 

otan

New member
Bez reklam
TV 42PX80E z kinem domowym SC PT 560K

Witam.
Zaczeło się od kupna TV. Po zamontowaniu podstawki, postawiłem go na szafkę. Hmmmm........ Mało ciekawie to wyglądało. TV słabo się prezentował. Po tygodniu powiesiłem go na ścianie. Hmmmm........ Zdecydowanie lepiej się prezentuje niż jak stał na stoliku, ale czegoś mi jeszcze do pełni szczęscia brakowało. Namówiłem żonkę do kupna kina domowego.
Podpiąłem kino domowe Panasonica SC PT 560K pod TV 42PX80E.
I dopiero teraz mogę stwierdzić że jest OK. Zestaw prezentuje się okazale i elegancko. I nie zajmuje dużo miejsca.
Zawieszkę pod TV zrobiłem według pomysłu jednego z naszych forumowiczów. Zawieszka kosztowała mnie 26zł! Kino domowe znalazłem w necie za 1156zł. Warto było wydać dodatkową kasę. Żonka jest też w pełni zadowolona z tak skompletowanego zestawu. Podłaczenie proste bo poprzez kabel HDMI i obsługa tylko z jednego pilota. DVD przez HDMI rewelacja. Dzwięk super jak na warunki kina domowego. Radyjko z RDS odbiera czysto. Duże możliwosci nastawów indywidualnych.
A może ma ktoś pomysł na maskownicę na kabelki?

Pozdrawiam
 

kovisoy

New member
Kupiłem w specjalistycznym sklepie elektrycznym grubośc 17 mm szerokośc
50 mm - po montażu okleje przykrywkę [listwa dwuczęściowa]korkiem i to mam nadzieje zleje sie ze ścianą - koszt listwy 12 zł , chociaż potrzebny mi jest odcinek ok 80 cm to trzeba kupic całą listwe ale myśle że koszt niewielki

Pozdrawiam
 

Attachments

  • kk2.jpg
    kk2.jpg
    73,3 KB · Wyś: 436
  • kk1.jpg
    kk1.jpg
    76,7 KB · Wyś: 361

de.camillo

New member
polls napisał:
Panasonic TH-42PV80


HD Ready tak
100 Hz tak
Pobór mocy 255 W (średnia)



Samsung podaje maxymalną moc pobieraną a Panasonic średnią

witam
Muszę kolegę wyprowadzić z błędu ... Panasonic tu podaje również max pobór.
średni wynosi 215W

pozdro
 

ciaptak

New member
uQuad napisał:
Ja jestem bardziej za Samsungiem 451 tym nowym.. jesli zalozyc ze radzi sobie z obrazem w ogolny sposob jak seria 550 to tylko czekam na potwierdzenie ze w SD pyka rownie dobrze jak PV80 i go kupuje z miejsca. :)

hmmm, dzis ogladalem nowego sama. jak dla mnie niczym sie nie rozni od Q91. zaraz pewnie ktos wyrecytuje parametry i mi udowodni, ze jestem w bledzie...ale kupujemy obraz a nie to co na papierze. ja juz podjalem decyzje kupuje pv80 i bede zadowolony:)
 

shudokan

New member
Ja dzis na zywo widziale te PV80. Kabel hd i tuner cyfrowego sloneczka. Pierwszy "porazka" (lepiej na CRT), polsat juz lepiej ale cos z HD w tytule palce lizac. Oczywiscie duzo zalezy od trybu by na tym 16x9 zobaczyc te 4x3. Szkoda ze nie mialem porownania z Samem Q lub tym z kwietnia
 

acid666

New member
muzyszyn napisał:
wiec czekamy na relację-jak otrzymasz.
bo powiem szczerze-ze nizsza o kilkanascie procent cena+brak mozliwosci zapłaty przy odbiorze troszke 'smierdzi' ...;)

Dostałem już TH-37PV80 od firmy OSCAR za 3000 zł wraz z dostawą.
Cena bardzo konkurencyjna ale jednak nie polecam bo czekalem na dostawe od przelewu 2 tygodnie.
Oczywiście wszystkie opinie pozytywne o ty tv są jak najbardziej uzasadnione.
Polecam TH-37PV80 dla ludzi którzy kupują sprzęt optymalnie do potrzeb i portfela.
 

wsph

New member
kovisoy napisał:
Kupiłem w specjalistycznym sklepie elektrycznym grubośc 17 mm szerokośc
50 mm - po montażu okleje przykrywkę[listwa dwuczęściowa]korkiem i to mam nadzieje zleje sie ze ścianą - koszt listwy 12 zł , chociaż potrzebny mi jest odcinek ok 80 cm to trzeba kupic całą listwe ale myśle że koszt niewielki

Można takie listwy kupić w różnych kolorach np:
http://www.malpro.cz/pol/listy_podlahove.php
 

uQuad

New member
ciaptak napisał:
hmmm, dzis ogladalem nowego sama. jak dla mnie niczym sie nie rozni od Q91. zaraz pewnie ktos wyrecytuje parametry i mi udowodni, ze jestem w bledzie...ale kupujemy obraz a nie to co na papierze. ja juz podjalem decyzje kupuje pv80 i bede zadowolony:)

Pytanie czy obraz z sama rozni sie czyms od pv80? :p
 

garywr

New member
Dziwne refleksy (krata / siatka) po wizycie serwisu

garywr napisał:
Nie przeczę, że to efekt budowy plamy czy też powłoki... nawet tak sobie tłumaczyłem, ale wolałem się upewnić tutaj na forum czy inni mają podobne efekty...

Spoko, jak tylko coś mi serwis stwierdzi lub nie, to podzielę się tą wiedzą :)
No więc wczoraj, po ok 2 tyg oczekiwania i ponownym monicie, zjawił się serwis odnośnie dziwnych odbić/refleksów...

Tak jak przypuszczaliśmy tutaj na forum, Pan z serwisu stwierdził, że nie jest to jakaś wada fabryczna telewizora, tylko efekt budowy powłok antyrefleksowych... u mnie jest to bardziej widoczne, gdyż mam bardzo jasny pokój :???:

No ale mówi się trudno... zresztą od jakiegoś czasu "nałożyłem" w oczach specjalne filtry i udaję że nie widzę tej kraty 8)

Pozostaje mi życzyć miłego oglądania wszystkim posiadaczom PV80 :)
 

de.camillo

New member
Powiem tak,
wcześniej, dopóki o tej siatce nie przeczytałem wogóle jej nie dostrzegałem, ale teraz w słoneczny dzień ją widzę - naszczęście mało oglądam w dzień, ewentualnie opuszczam rolety.
Podobnie ma się to z GG - normalnie tego nie zauważam, jednak jak tylko tego "chcę poszukać" to na szybkich ruchach też widzę te zielone krawędzie.

Małe podsumowanie - oglądajmy nasze extra TV i nie szukajmy drobiazgów :D

pozdro
 

Ryszards68

New member
de.camillo napisał:
Małe podsumowanie - oglądajmy nasze extra TV i nie szukajmy drobiazgów

W pełni zgadzam się i popieram! Te drobne niedogodności to nic w porównaniu z warczącymi dwoma wiatrakami (chłodzenie) z zestawu SC-HT 990. Nie uważasz, że Panasonic za ich pomocą zupełnie zepsuł ten skądinąd nieźle grający zestaw? A może to tylko mnie tak przeszkadza?
 

otan

New member
Bez reklam
SC PT 560 z TV 42PV80

Witam.

Jednostkę centralną kina domowego połączyłem z TV kablem HDMI. Zestaw głośników podłączyłem z jednostką centralną. Wszystko chodzi ok.
Ale..... Co zrobić żeby oglądając program telewizyjny skorzystać z dodatkowych głośników kina ?
W instrukcji obsługi na ten temat nic nie ma.:???:
Będę wdzięczny za poradę:)

Pozdrawiam
 

Ryszards68

New member
Dźwięk z TV

Witaj, rozumiem, że chcesz uzyskać dźwięk z TV na amplitunerze? Połącz telewizor dodatkowo kablami cinch z wejściem audio w SC PT 560 (AUX), wybierz przyciskiem EXT-IN na pilocie amplitunera i uzyskasz dźwięk z TV (w telewizorze najlepiej dźwięk na "0"). Pozostaje jeszcze wybór ustawienia korektora + ew. rozszerzony Surround według indywidualnych upodobań.
 

otan

New member
Bez reklam
Witam

Sorki za zawracanie głowy w sprawie dzwięku z TV poprzez kolumny kina domowego. Problem rozwiazałem kablem scart. Dzwięk z TV leci poprzez kolumny kina domowego bez problemów. :grin:

Pozdrawiam
 
Do góry