Panasonic seria PV80 i PV8

krzyno

New member
Sensei6 - moje dvd stojąc pod ampli ani razu nie przeskoczyło podczas odtwarzania. Sam ampli nie grzeje się dramatycznie, wszystko zależy też od tego jak mocno podkręcę głośność, ale tak jak już wspomniałem nie jest źle, mój wcześniejszy amli Philipsa nawet podczas czuwania był letni, a po włączeniu rozgrzewał się jak piec akumulacyjny.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
DVD stojące pod amplitunerem ma lepsze warunki klimatyczne, gdyż ciepło z amplitunera uchodzi do góry.

ArtS :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Spoko ja opisywałem sytuację gdy DVD było na amplitunerze ;) Chyba, że coś nie jasno napisałem, to sorki.
 

maciek2x2

New member
Dzis stalem sie prawie szczesliwym posiadaczem Panasonica 42PZ85 oraz kina domowego SCPT860. Po rozpakowaniu TV, podlaczeniu go pod zwykla antene, wstepnym skonfigurowaniu uslyszalem charczacy z lewej strony podstawy glosnik :( Troche sie zasmucilem bo jutro musze znowu jechac 100km zeby go wymienic. Glosnik wyraznie charczy zwlaszcza w trybie surround. Dodam ze wszystkie parametry dot dzwieku mam ustawione na 50%. Charczenie troche zanikia po zmianie dzwieku na VIVA. Myslalem ze to wina sygnalu ale po podlaczeniu DVD usterka nadal byla slyszalna. Mam nadzieje ze jutro bez problemu dokonam wymiany na innym, sprawny model. Pozdrawiam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
krzyno napisał:
Sensei6 - moje dvd stojąc pod ampli ani razu nie przeskoczyło podczas odtwarzania. Sam ampli nie grzeje się dramatycznie, wszystko zależy też od tego jak mocno podkręcę głośność, ale tak jak już wspomniałem nie jest źle, mój wcześniejszy amli Philipsa nawet podczas czuwania był letni, a po włączeniu rozgrzewał się jak piec akumulacyjny.
Tak to wyglądało drogi Moderatorze ;) proszę nie robić nieautoryzowanych montaży ;) :D
To słowa Krzyno ;)
 

aikido

New member
cześc
Nie wiem czy moje pytanie umieszczam w dobrym dziale. Ale jak juz umieściłem to trudno. A więc czy panasonic 42pv80 na sygnale analogowym (antena zbiorcza ) odbiera tvn bo u mnie tylko tej stacji brakuje. I co mam zrobic żeby sie pojawił. Zaznaczam że ta informacja jest bardzo cenna dla mnie bo rodzice nie dadzą mi spokoju do puki się tvn nie pojawi. dzięki za odpowiedz
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
aikido a czy wszcześniejszy tv odbierał tą stację?

ArtS007 spoko ;) pochlebiasz mi z tym Sensei, ale ja jestem tylko Sansei przez "a" po S, "e" nie jestem godzien ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
No widzisz. To wszystko dlatego, że wiem jak się to pisze. W mojej klasie był kolega, który nazywał się Dąbrowski. W każdym razie w ostatniej klasie szkoły średniej dowiedziałem się, że jego nazwisko pisze się Dombrowski. To taka dygresja. Sorki za przekręcenie pseudonimu.

ArtS :)
 

krzyno

New member
Panowie ArtS007 i Sansei6 niema co się przekomarzać o dvd i amplitunery, niepotrzebnie poruszyłem ich temat to jest wątek dotyczący plazm panasa. Reszta to tylko dodatek, wspomniałem tylko o tym że opinia o grzaniu się plazmy jest mocno przesadzona, przynajmniej w moim przypadku, a ampli który stoi u mnie pod/przed wiszącym tv nie robi żadnej krzywdy panaskowi i to na tyle :)
P.S.
Sansei6 - napisałeś wszystko bardzo jasno ;)
 

otan

New member
Bez reklam
Mankamenty Panasa 42PX/V80

Witam.

Krzyno masz celujące spostrzeżenia odnośnie użytkowania Panasonica 42PV/X80 które wczesniej zaprezentowałeś.
Masz 100% rację odnśnie działania pilota. Faktycznie działa tylko wtedy kiedy jest centralnie skierowany na TV. Z odbicia od ścian nie działa. W poprzednim Panasie też tak miałem, ale to był TV stary kineskopowy. Nic nie poprawili w tym temacie, a szkoda. Niby drobnostka, ale uciążliwa i utrudniająca obsługę.
Kurz obficie osiada na obudowie i podstawce. Dyżurna szmatka jest zawsze w pogotowiu. Na szklanym stoliku który stoi obok TV jest go znacznie mniej. :roll:
Resztę swich doznań podczas obsługi i eksploatacji opiszę pózniej.
 

sebwarhawk

New member
pv80 divx z karty SD???

Mam zamiar kupić 42PV80 - myślę, że w obecnych cenach to dobry wybór.
Mam natomiast pytanie do użytkowników albo znawców tematu - czy z czytnika kart poprzez karty sd można odtwarzać filmy divx lub inne?, czy jest to tylko i wyłącznie slot do oglądania zdjęć i formatów obsługiwanych przez standardowe aparaty cyfrowe. Interesuje mnie to, ponieważ póki co wygodniej byłoby mi wrzucic filmik na sd niż podłączać kompa. A na kino domowe muszę jeszcze troche poczekać (żona by mnie wysiedliła z domu, gdybym jednorazowo zrobił sobie/nam? :) taki prezent)
pzdr
 

beemka7

New member
sebwarhawk
czy z czytnika kart poprzez karty sd można odtwarzać filmy divx lub inne?,
Noo kolego, tak dobrze jeszcze nie ma. :-D
 

Sansei6

Member
Bez reklam
aikido napisał:
Tak odbierał tvn. A pozatym zaczeli narzekać na kolory mam nadzieje że przy cyfrze się poprawią.
To ciekawe, wogóle nie morze znaleźć TVN? A co z tymi kolorami? Może są tylko zmniejszone na docieranie? Zapewne lepszy sygnał => lepszy odbiór itp ;)

otan zauwaz, że nie wszyscy zgadzają, się, że jest tak źle. U mnie z odbicia od ściany działa i jak nawet pod kątem od szyby kierując "tyłem" do tv, owszem nie jest tak jak w niektórych sprzętach, że mozna kierować wszędzie w tym samym pomieszczeniu, ale nie ma jakiejś strasznej tragedii, no i kurcze, jak się ogląda tv to jaki problem skierować pilota ogólnie w jego kierunku, ja przynajmniej, nie muszę celować w czujnik, wstarcza ogólnie w kierunku tv no i wspomniane odbicia ;)

ArtS007 miałem podobnie z jedną koleżanką ale nie rozwijajmy już OT ;)
 

aikido

New member
No tak ma ustawienia fabryczne, ale nawet przy dostrojeniu nie różni się duzo jezeli chodzi o intensywnośc kolorów. Może nie umiem poprostu dostroic go. A co do tvn to tylko w starym prechistorycznym sanyo brakowało tej stacji, bo miał mniejszy zakres czy cóś ( według jakiegos fachowca ).
ps. Jak byś mógł mi podać jakiś link na temat docierania :blagam:
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Wszystko jest na tym forum, ba nawet w tym temacie wystarczy poszukać...

Czy nawet tu w moim ostatnim poście http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16409&page=20&highlight=docieranie plus oczywiście wyłączone wspomagacze, bony to już tyle razy już było, wystarczy poczytac, a ja zaraz dostnę baty od wszystkich, że mam jeszcze cierpliwość i odpowiadam oraz zaśmiecam wątki, oby Moderek się nie wkurzył i mnie nie wysłał na banicję ;)
Czego jeszcze nie wiesz o docieraniu? Poczytaj jak nie znajdziesz tego co cię interesuje to najwyżej wal na priv, może odpowiem, ale chyba wszystko już było omówione, tylko CZYTAĆ i stosować ;)
 

otan

New member
Bez reklam
Pilot w 42PV/X80

Witam.

Skoro mamy trzy skraje oceny poprawności działania pilota od TV Panasa 42PV/X80, to poprosimy innych użytkowników o opinie. Być może mój i krzyna pilot działa felernie. Mój działa tylko jak jest centralnie skierowany na odbiornik. Inne piloty jakie użytkuje (3) działają z odbicia od ścian sufitu bez problemów.
Podczas użytkowania pilota zauwazyłem jeszcze jeden istotny mankament
Przełączając kanały przyciskami od 1 do 9 czeka się 5 sek. na zmianę programu. Czegoś takiego jeszcze nie spotkałem w pilotach. Chcąc szybko przełączyć kanał np. z 7 na 1 muszę użyć dwóch przycisków. Co najmniej dziwne rozwiązanie jak dla mnie. W nocy fatalnie to się robi i nie pozostaje nic innego jak czekać 5 sek a np. powtórki strzelonych bramek umykają.

Pozdrawiam
 
Do góry