Panasonic seria PV80 i PV8

krzyno

New member
Rozumiem Was doskonale, ja na przykład nie tęsknię za przyciskiem PP, mam tuner „cyfrowy” TVK Vectra i w tym przypadku kanały przełączam na nim i plazma służy jako monitor. Najczęściej więc używam przycisku do zmiany źródła AV. Wszyscy Ci którzy mają tunery Polsatu, C+, N-ki itp. też pewnie nie przywiązują uwagi do tego przycisku.


Odp AD 1 - to już według własnych preferencji, jedni wolą tak a inni odwrotnie ;)


Odp AD2 – tak jak już napisałem wyżej programy oglądam przez tuner TVK i panas chodzi na
AV1, wyłączam TV i po ponownym odpaleniu wskakuje zawsze na program 1-wszy. Powinien wybrać AV1 !


Odp AD3 – siedząc na wprost tv jak nie skieruję pilota centralnie na niego to nic nie przełączę, mogę skierować jeszcze pilota na ścianę za sobą i wtedy zadziała z odbicia bo plazma wisi naprzeciw tej ściany.


Odp AD4 – co do samego ustawiania parametrów w menu to nie mam żadnych ale. Co do przycisku szybkiej zmiany dźwięku przycisku używałem zawsze wieczorem kiedy zdarzy się że żonka wcześniej odleci a ja dalej oglądam tv to wtedy jednym kliknięciem przełączałem na dźwięk mniej natarczywy z mniejszą ilością basów i sopranów.


Odp AD5 – po przetarciu podstawy ta po dwóch godzinach nazbierała już tyle samo kurzu. Z samą obudową jest lepiej, ale też rano przetrę a po południu już jakieś smugi kurzy na niej z powrotem są..


Tak poza tym napisałem to nie po to żeby się skarżyć, tylko po to żeby zwrócić uwagę na te drobne różnice w stosunku do telewizora i jego obsługi, a porównuję je do poprzedniego tv. Nabrałem pewnych nawyków i teraz będę musiał przyzwyczaić się do innej obsługi. Nie znaczy wcale że nowa jest zła jest po prostu trochę inna i tyle.


Powrócę jeszcze do samego grzania, koleś który ma 37PV7 właśnie na to zwrócił mi uwagę, zaintrygowany tym zacząłem to kontrolować i nie stwierdziłem żeby 42PX80 nawet po kilku godzinach pracy był ciepły - on jest letni. Panas wisi na ścianie, odstaje od niej 4,5cm, nad nim wisi półka i między nimi jest 12cm, a po bokach też stoją witryny i odstęp wynosi 17cm.Tak to u mnie wygląda na żywo;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d7b86d907c098351.html


Ktoś podawał wcześniej, że ta plazma ma być zamontowana 7cm od ściany, przyjrzałem się temu rysunkowi i przeczytałem opis pod nim i wydaje mi się że odstęp dotyczy samego stojaka, a nie wieszaka. Wieszając tv na ścianie od spodu jest zachowany większy dystans od podłoża i w związku z tym ma lepszą cyrkulację powietrza. Stojąc na podstawie powietrze nie krąży aż tak mocno od spodu, dodatkowo sama podstawa ze względu na swoją budowę nie daje możliwości postawienia tv równo ze ścianą i to jest chyba logiczne. Może się mylę, fizykiem nie jestem, ale tak mi się wydaje.
Pozdrawiam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
krzyno Ad 5 - to ty masz sporo kurzu w domu :D , żarcik ;)

Hmm i ty go jeszcze podgrzewasz amplitunerem, dobrze widzę? A amplituner stoi na jeszcze czymś? DVD? :hmm: :roll:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Biorąc pod uwagę, że dwa dni temu widziałem PV80 w Euro za jakieś 4800, to spadek jest imponujący. Generalnie ceny w tej sieci podlegają sporym fluktuacjom, więc warto wypatrywać okazji.

ArtS :)
 

krzyno

New member
Sansei6 napisał:
krzyno Ad 5 - to ty masz sporo kurzu w domu :D , żarcik ;)

Hmm i ty go jeszcze podgrzewasz amplitunerem, dobrze widzę? A amplituner stoi na jeszcze czymś? DVD? :hmm: :roll:
co do kurzu, to mam na niego alergię i kicham jak nakręcony jak się go zbierze zbyt wiele, więc raczej chyba nie mam za dużo :p może z tego powodu przeczulony jestem ;)

Co do ampli to stoi przed plazmą na DVD-ku i jak go odpalę to plazma i tak nie jest nagrzana. Marantz spełnia jeszcze jedną rolę, mianowicie zasłania kable zwisające z plazmy :D nie mam zamiaru ryć kanału na kable w ścianie. Mi się podoba no i moja żonka też zaakceptowała tą formę, a jak wiadomo z kobietami i ustawieniem sprzętu często mamy problemy. Mnie się udało osiągnąć kompromis i jest :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Nie no spoko, sam zamaskowałem kable "jednostką centralną" wieży, ale ona nie grzeje tak jak ampli, ale spoko masz sporo przestrzeni i jak wiemy tv też się nie grzeje ;) Tylko to biedne DVD takie jakby "zduszone" ;)
 

arek-legnica

New member
odległość telewizora od Oglądającego

Panowie to bardzo prosta odpowiedz...Dla osoby ktora sie uprze na 42 cale z odległosci 1,5 do 2,5 m. jak najbardziej wystosuje tu różnego typu dociekliwości związane ze wspaniałym odbiorem obrazu.
Warto zadać sobie mianowicie pytanie? Czy telewizor ma być najważniejszym meblem w salonie czy też pokoju gościnnym?
A jak sobie już Odpowiecie na to proste pytanie,myśle że estetyka z którą spotykamy sie tak na codzień...A to ladnie przystrzyżony trawnik dookoła domu,czy też ładnie dobrane kolory w pomieszczeniach w których przebywamy. Ogólna estetyka i harmonia pomieszczeń w których sie znajdujemy...Mój znajomy zaprosił nas do siebie.
No i BUM ... pomieszczenie ok.20 metrów odl.ok.2,5 m. i 42 " .
Już wiem (i widze:) ) pan Telewizor mebel nr. 1 w tym pomieszceniu.
Rewelacja :cool::cool::cool::cool:
 

zkg

New member
ArtS007 napisał:
Biorąc pod uwagę, że dwa dni temu widziałem PV80 w Euro za jakieś 4800, to spadek jest imponujący. Generalnie ceny w tej sieci podlegają sporym fluktuacjom, więc warto wypatrywać okazji.

ArtS :)

Czołem ! ArtS007 w Euro też kupiłem swój sprzęt TH-37PV80 (sklep internetowy tej sieci). Różnica pomiędzy fizycznym sklepem a internetowym wynosiła 3 tyg. temu ok. 800 PLN. W dniu dzisiejszym jest to już 1149 PLN ! Zamawiałem tv w piątek a w poniedziałek po południu już był u mnie. Sądzę, że na cenę ma wpływ ograniczenie powierzchni takiego normalnego sklepu. Nie jest przecież możliwe posiadanie sprzętu wszystkich producentów, dostepnych modeli. Do tego średnio co pół roku wchodzą nowości. Pozdrawiam Wszystkich.:)
 

krzyno

New member
Sansei6 napisał:
Tylko to biedne DVD takie jakby "zduszone" ;)

robiłem różne kombinacje, DVD stało na amplitunerku, ale niedość że efekt wizualny mnie nie zachwycał to ampli bardziej się grzał, miał poprostu słabszą wentylację. Noszę się z zamiarem zakupu nowego DVD i napewno będzie to Marantz, jeszcze tylko muszę zdecydować się na model. Nie śpieszę się aż tak bardzo z wymianą bo złego słowa nie mogę powiedzieć na mojego filipka, brak mu tylko HDMI, wszystkie pozostałe wyjścia posiada.
Jako ciekawostkę powiem, że nie zauważyłem żadnych różnic w obrazie po zmianie podłączenia DVD do PLAZMY z euro na component :roll: Może powinienem wybrać się do okulisty bo zielonych duszków też nie zauważyłem do tej pory, może dlatego że nie wierzę w nadprzyrodzone zjawiska :mrgreen:
 

otan

New member
Bez reklam
Witam.

Czy u Was też pojawia się taki komunikac po włączeniu Viera Link - Brak danej funkcji ?
Niebawem przedstawię Wam swoje spostrzeżenia z obsługi i eksploatacji swojego 42PX80E. Mam już zaliczone 90h grania i parę uwag.

Pozdrawiam
 

kovisoy

New member
Kurier przywiózł wieszak , wiec do dzieła i dylemat na jakiej wysokości powiesic panasa .Poczatkowa wersja wydawała mi sie najlepsza po przeczytaniu różnych przypadkowych opinii postanowiłem powiesic na wys
70 cm od dolnej krawedzi tv , na drugi dzien doszedłem do wniosku że to nie to , regulacja wyżej ale brakło i dawaj znowu wiercic dziury tym razem
przed operacją z wielkim kartonem na ścianie i zastanowieniem
W końcu wyszło mi 88 cm od dolnej krawędzi tv z lekkim nachyleniem w dól
i to jest to - to taka moja dygresja zmagania sie z umiejscowieniem panasa na odpowiedniej wysokości , ciekawe czy wy za pierwszym razem trafiliście w to co wam odpowiada odnośnie montazu wieszaka

krzysztof 42PV80
pozdrawiam panasowców
 

krzyno

New member
ja też najpierw dokładnie pomierzyłem wszystko po wcześniejszym ustaleniu pozycji w jakiej najczęściej oglądam tv. Do tego jeszcze musiałem wziąć pod uwagę sprzęt, który stoi przed wiszącą plazmą, bo tak jak wcześniej już pisałem i zilustrowałem zasłania mi kable.
Wyszło wszystko idealnie tv wisi na takiej wysokości, że nie muszę zadzierać głowy do góry, nie patrzę też w dół i nic mi nie zasłania obrazu jak jestem w pozycji leżącej :D
 

tribulus

New member
Witam wszystkich posiadaczy tych wspaniałych telewizorkow:) Ja niestety nie jestem jescze"posiadaczem" ale niedługo bede:) I tu moje pytanie wszyscu piszecie o pv80 a nic o pv8. 42 cali pv8 jest prawie 600pln tanszy niz pv80(roznice jedno wejscie hdmi mniej, brak wejscia na karte SD i wejscia na komp, ciut gorszy kontrast gradacja kolorów mniejsza no i system V-real 2 generacji a nie 3 jak w pv80. Czy widac roznice w obrazie na tyle zeby dorzucac te 600 pln czy cieszyc sie obrazem pv8?? kontarst przeciez mozna lekko podkrecic, gradacja jak w poprzednim modelu pv70 ktorym sie wszyscu zachwycali - nagrody itp. wejcie na karte sd uwazam ze zbedne no chyba ze sa takie bajery jak w PS3:) komp bedzie podłaczony przez DVI-HDMI. Jeśli nie widac róznicy to po co przepłacac?? Bardzo prosze o podpowiedz.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
krzyno nie no na ampli będzie jeszcze gorzej, może się ampli przegrzewać, a u znajomego, to podczas odtwarzania dvd (stało na ampli) przestakiwał obraz i różne jeszcze taki, - przegrzewało się urządzonko, dobrze, że nie padło całkiem, może pomyśl jakoś z boku gdzieś dvd, ale jak narazie działa bez zaburzeń......to chyba oki ;)
 

darcun

New member
Bez reklam
tribulus-Zadałeś pytania i udzieliłeś sobie na nie odpowiedzi.A decyzja należy do Ciebie.:hmm:
 

jurasek

New member
jurasek napisał:
Ale tam wszędzie jest poruszany problem green ghosting a mi nie o to chodzi
tylko o przebarwienia jakby przenikania koloru w ujęciach nawet bez ruchu

Przetestowałem jeszcze taki wariant
1.prebarwien ani zielonych krawędzi nie ma z dvd
2.sygnał antenowy włączyłem do magnetowidu (stacje odbierane przez tuner w magnetowidzie)a z magnotowidu do tv przez euro i o dziwo też bez zielonych krawędzi i przebarwień
Wniosek ?
czy tuner w moim tv jest uszkodzony?
 

otan

New member
Bez reklam
Kino domowe Panasa pod TV 42 PX80

Witam.

Czy użytkuje ktoś razem z TV 42PX80 kino domowe Panasonica. Myślę o zakupie kina domowego Panasa model SC PT 560. Widziałem ten zestaw za 1150zł) Jesli ma ktoś ten model kina to proszę o opinie na jego temat. Będę wdzięczny za każde info.
Telewizor będę wieszał na scianie w poniedziałek. Sam TV na ścianie u znajomych prezentuje się ok, ale jeszcze lepiej (tak myślę) z kolumnami głośnikowymi typu wieża po bokach i dobrym odwarzaczem DVD. Ma też znaczenie że można to wszystko obsługiwać z 1 pilota TV.
Po niedzieli przedstawie swoj spostrzeżenia z obsługi i użytkowania TV.

Pozdrawiam
 
Do góry