Panasonic seria PV80 i PV8

sebekz

New member
HDTV_Fan napisał:
TVN i 16:9 ???
Zartujesz, prawda ;) ??
To może uproszczę, zadając pytanie w formie maksymalnie skompresowanej. Będzie bardziej merytorycznie, żarty zamieszczam na innym forum ;)

Czy przy opisanej wcześniej konfiguracji (Cyfra+, Philips PVR, TH-42PV80) programy typu "Taniec z gwiazdami" mają prawo mieć paski od góry i od dołu, bo takie jest proporcjonalne przeskalowanie tego sygnału, czy istnieje inne, poprawne ustawienie opcji obrazu w dekoderze i TV.
 

Ryszards68

New member
Format 16:9

sebekz napisał:
Czy przy opisanej wcześniej konfiguracji (Cyfra+, Philips PVR, TH-42PV80) programy typu "Taniec z gwiazdami" mają prawo mieć paski od góry i od dołu, bo takie jest proporcjonalne przeskalowanie tego sygnału, czy istnieje inne, poprawne ustawienie opcji obrazu w dekoderze i TV.

Dobre pytanie! Też nie mogę tego rozgryźć (tzn. co prawda nie oglądam „Tańca…”:) ). Przykładowo zastanawiam się, dlaczego w większości przypadków filmy z Cyfry+ same przełączają TV na proporcje 16:9 (szeroki), można również wybrać to ręcznie, natomiast programy Polsatu: „Świat wg Kiepskich”, „Rodzina zastępcza” – mimo, że proporcje są 16:9 aby pozbyć się „pasów” i osiągnąć właściwy format obrazu muszę ręcznie wybierać ZOOM 1 w telewizorze. Nie żeby to było jakimś specjalnym utrudnieniem, ale wolałbym by odbywało się to automatycznie. Muszę zauważyć, że logo programu jest przesunięte poza czarne pasy, więc TV powinien się sam przełączać? Tak samo reaguje Philips LCD, więc coś jest na rzeczy (stacja wysyła/lub nie/ specjalny sygnał?). Do Panasa mam podpiętego Fergusona 7600 i ustawione proporcje na 16:9. Pozdrowienia
 

Sylwia

New member
A propo docierania,też mam PV80,docierałam na obniżonych parametrach 3 tygodnie czyli okolo 100 godzin,nie wiecej.Czy w zwiazku z tym czekaja mnie duze problemy w przyszlosci?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
TVN i TVP nadają obraz 16:9, jako 4:3 z paskami. Dlatego trzeba wybrać opcję Zoom. Co ciakawe, Polsat 2 nadaje w prawdziwym formacie 16:9. Podobnie, jak Canal+.

ArtS :)
 

ibri

New member
Witam,

po długich namysłach i kalkulacjach zakupiłem telewizor plazmowy TH-37PV80P. Oczywiście w podjęciu tej decyzji pomogliście m.in. Wy drodzy Forumowicze. Jako, że jestem zielony jeśli chodzi o telewizory plazmowe chciałbym zadać kilka pytań:
1. Jaka powinna być minimalna odległość między oglądającycm a telewizorem przy 37"?
2. Skąd informacja na temat pracy telewizora plazmowego na tzw. dotarciu? Czy są to potwierdzone informacje? U umnie przez pierwsze dwa dni pracował "normalnie" dopiero później przełączylem na "Eco". Czy efekty wizualne też powinny być wyłączone?
3. Telewizor mam podłączony do telewizji kablowej poprzez zwykły kabel antenowy. W związku z tym moje pytanie brzmi: czy efekty przebicia obrazu, pewnej nieostrości, rozmazanego obrazu są wynikiem słabego bądź zbyt mocnego sygnału od dostawcy telewizji kablowej, a może (mam nadzieję że nie) wadą telewizora?
4. Co daje wejście do menu serwisowego. Czy można tylko popatrzeć sobie na statystyki, czy też dokonywać zmian?
5. ...i na koniec sam symbol telewizora. Wszędzie pojawia się typ TH-37PV80, ja zakupiłem TH-37PV80P. Czy litera P na końcy tego symbolu coś oznacza?

Pozdrawiam Forumowicze,
z góry dziękuję za odpowiedź. Wiem, że dla Was te pytania są śmieszne, ale pomóżcie niewtajemniczonemu :)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Piszesz, że Ci pomogliśmy, więc wygląda na to, że powinieneś czytać to forum. Jednak na podstawie Twoich pytań wyciągam wniosek, że niewiele czytałeś.

ArtS :)
 

ibri

New member
Witam,
zgadza się czytałem. Natomiast w różnych postach pojawiają się różne opinie i zdania. Miałem raczej na myśli to, że odpowiedzi na moje pytania będą pewną pomocą nie tylko dla mnie.

Pozdrawiam...
 

zaz

Member
Szkoda,że użytkownicy PV80 milczą i nie odpowiadają na pytana Irbi. Czyżby ArtS007 wyznaczył kierunek dyskusji - czytać i nie zadawać pytań.:p Być może podobne tematy już były, ale PV80 jest nowym wyrobem i dotychczasowi użytkownicy napewno mają kolejne doświadczenia, które warte są przekazania pozostałym uczestnikom forum.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Dobra skoro się upieracie, to co nieco postaram się odpowiedzieć, mam TH-42pv80 już prawie 3 tygodnie i prawie 200h wykręconych więc jak na człowieka pracującegi i nie mającego całego dnia do oglądania chyba nieżle ;)

Ad 1) nie za bardzo odpowiem, bo mam 42 cale, ale powiem, ze oglądam w odległościach od 1,5m do 3m wszystko zależy od sygnału no i jeszcze, że tak powiem czułości osobniczej, czyli dokładności Twego widzenia ;)

Ad 2) niby już tej seri ponoc nie trzeba docierać ale co szkodzi, ja przez pierwsze jakieś 50 h oglądałem z wyłączonymi wszelkimi ulepszaczami, tryb ECO, ze zmniejszonym kontrastem i ostrością, kolory gdzieś w połowie, może nie cała nawet jaskrawość połowa....

Ad 3) ja też mam analogową kablówkę, hmm moje problemy gdzieś chyba nawet w tym wątku opisywałem z fotkami ;) , na szczęście separator galwaniczny i to przyniesiony przez pana z kablówki pomógł, nie wiem czy to to samo... masz jakiś sprzęt inny podłączony? Jest różnica jak wyjmiesz kabel a z kablem?

Ad 4) co do manu serwisowego, to ja się ograniczam tylko do statystyk, owszem można tam zmieniać różne parametry, ale jak się wie co robi, nie polecam eksperymentów bo stracisz gwarancję, więc lepiej ogranicz się do statystyk jak już no chyba, że na pewno wiesz co robisz i jesteś a ż takim videofilem, że musisz coś "głębiej" zrobić ;)

Ad 5) było już gdzieś o tej literce, nie masz się co przejmować różnicy nie ma żadnej, to chyba oznaczało kraj przeznaczenia do sprzedaży nie pamiętam, na pewno żadnych różnic w modelach,

Ogólnie to chętnie pomogę i jeszcze odpowiem na pytania, jak będą ale czytajcie ze zrozumieniem wcześniejsze strony, ten model na prawde został nieźle rozpracowany i chyba wszystko już omówiono, no może tylko ewentualne sprawy związane z dalszą eksploatacją może się pojawią...

Dziwicie się co poniektórzy, że są tacy co irytują się pytaniami waszymi, a jak długo byście wytrzymali jak co 5 stron powtarzały by sie te same pytania, długo byście dali radę odpowiadać za każdym razem, czy byście prosili o przeczytanie poprzednich stron, których by było pewnie znacznie mniej gdyby nie powtarzające się ciągle podobne pytania ;)
 

jarkon

New member
motobartcompanyskoro miałeś Q91 w domu to z pewnością przetestowałeś go dokładnie. Na pewno podczas gier ten efekt jest bardziej widoczny. Ja nie gram w gry komputerowe więc z pewnością mam mniejszy problem. Jeśli chodzi o Q91 to wydaje mi się że balans bieli w tym telewizorze jest przesunięty bardziej w kierunku fioletu i może właśnie z tego powodu ten efekt jest mniej widoczny.
 

nokian73

New member
Witam,
dzisiaj stałem się scześliwym posiadaczem :D PANASONIC TH-37PV80.Po długich namysłach postawiłem jednak na plazme ponieważ jakość obrazu w LCD mnie rozczarowała.Mam pytanie czy docieranie ma się odbywać na ustawieniach fabrycznych czy mam jeszcze obniżyć parametry ??
p.s. używanie szukaj rozwiązuje sporo problemów :D
ale gwoli ścisłości czy ustawienie 50% wystarczy czy zjechać jescze trochę w dół ?
 
Ostatnia edycja:

dick777

New member
Osoby dziwące się, że "Taniec z gwiazdami" i inne programy TVN nadawane w HD i 16:9 mają w Cyfrze i Polsacie pasy po bokach i u góry informuję, że jest to normalne. Jeśli chcecie oglądać je w HD i 16:9, musicie mieć dekoder N-ki i oglądać kanał TVN HD, na którym leci dokładnie to samo, co na zwykłym TVN, tyle że w HD i 16:9. Oczywiście nie wszystkie programy nadawane w TVN HD są w HD, ale z każdym miesiącem jest ich coraz więcej (np. Taniec z gwiazdami, 39 i pół, Kryminalni, Teraz albo nigdy!, Rozmowy w toku, Szymon Majewski Show - jakość obrazu tych programów jest powalająca). Program TVN nadawany przez Cyfrę i Polsat to zwykły TVN (w SD). Chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego TVN przekazuje konkurencji swój program w SD, a nie w HD.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ja nie zabraniam zadawania pytań, ale gdy czytam po raz kolejny pytania o odległość oglądania, o sens docierania oraz o znaczenie ostatniej litery w symbolu telewizora, to wybaczcie, ale ile razy można. Wszystkie te pytania, może poza ostatnim, są natury ogólnej i była o tym mowa również w wątku PV80.

Jednak, żeby nie było:
1. Odległość od ekranu jest rzeczą najzupełniej subiektywną.
2. Docieranie ma moim zdaniem sens. Lepiej to zrobić, niż później żałować.
3. Ostatnia litera w symbolu oznacza wariant tego samego modelu. Np. kolor obudowy. Zdarza się, że mamy do czynienia z dwoma symbolami: TH42PV80P oraz TH42PV80 (bez P), wówczas prawie na pewno ktoś nie napisał całego symbolu. Tylko tyle i aż tyle.

ArtS :)
 

sosna

New member
Chciałem napisac "niestety", ale przecież "stety" popieram Arts'a007 w zupełności. Funkcja "przeszukaj wątek" naprawdę działa i pomaga sprawdzic czy było o tym czy owym już napisane... Bez urazy ale trzeba się zmusc i spróbowac, sam tak postąpiłem i jest git. Na innych forach moderatorzy nie są tak pokojowo nastawieni do użytkowników, którzy nie stosują się do zasad Forum.
Na prawie 200 stronach można się spodziewac wielu odpowiedzi na nurtujące nas pytania.
:eek:k:
 

krzyno

New member
Witam
Pisałem już na świeżo z dwa tygodnie temu zaraz po zakupie o moich spostrzeżeniach na temat 42PX80. Teraz mogę dodać kilka nowych informacji.
  1. Wadą dla mnie jest nie przełączanie się tv na kanał AV po włączeniu tunera tv kablowej podłączonego do plazmy pełnym kablem euro, tak samo jest z tunerem SAT. Mój stary (5-cio letni) CRT natychmiast po włączeniu tunera TVK, SAT czy DVD przeskakiwał na ich odbiór.
  2. TV po włączeniu nie ustawia się też na kanał który był aktywny przed wyłączeniem.
  3. Pilot musi być skierowany na wprost tv żeby coś przestawić, nie działa z odbicia.
  4. Następną rzeczą która mi przeszkadza jest brak klawiszy szybkiego dostępu do przestawiania opcji obrazu (natural, eco, kinowy, itp.) i dźwięku (mowa, muzyka) na pilocie.
  5. Zbyt szybko kurzy się piękna fortepianowa obudowa, ta niebieska ściereczka dodana przez panasa nie daje sobie z tym rady, ale szmatka do kurzu z viledy załatwia sprawę wyśmienicie.
Teraz inne spostrzeżenia. Czytałem że plazmy się grzeją, jest to nie prawda, 29 calowy CRT bardziej się grzał. Na temat obrazu nie będę pisał bo jest b.dobry, muszę powiedzieć, że ja akurat żadnych zielonych duszków nie widzę. Co do dźwięku to też bez zastrzeżeń. Podoba mi się funkcja ustawienia dźwięku przy mniejszej i większej odległości od ściany.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Może ja się odniosę jescze tak, że to co dla jednego jest wadą dla drugiego jest zaletą ;)

Ad 1 mi to często przeszkadzało, ze w moim starym tv zawsze się przełączało jak tylko włączałem, nie zawsze odrazy chciałem coś oglądać bezpośredni z tego, albo najgorzej jak pstryknąłem by się uruchamiało, a tu coś w tv było ciekawego (np jakaś wazna krótka wiadomość) ale już stracone, bo dvd spowodowało przełączenie itp, wię cdla mnie to nie wada, jak zechce to sobie przełączę i luzik. A jak by było jak bym uruchomił kilka źródeł? Tv by oszalał? :mrgreen:

Ad 2 zaraz zaraz a na co ci się uruchamia? Mi zawsze na ostatnio oglądany kanał tv jeśli włączam "czerwonym przyciskiem" ;)

Ad 3 bez przesady z tym pilotem, owszem jak celuję w ścianę pod wmiarę prostym kątem do tv to też działa, no nie wiem ale ogólnie wystarczy że celuję gdzieś w kierunku ekranu, no może niektóre tv mają lepiej (zapewne, też miałem taki co mogłem niemal z innego pokoju) ale nie ma tragedii ;)

Ad 4 mi bardziej rakuje klawisza powrotu do poprzedniego programu, obrazu czy dźwięku aż tak często nie zmieniam, no i jak właczysz menu i klikasz ok to szybko dojdziesz do ostatnio zmienianego parametru, to jakoś zapamiętuje ;) Ale za to wielki pozytyw, że jak zmieniasz pewne parametry to całe menu się chowa i widzisz tylko to co zmieniasz, co ułatwia ustawianie ;)

Ad 5 zgadza się, tylko co znaczy zbyt szybko?

Faktycznie ciekawy ten patent z tymi głośnikami i odległością od ściany, że nikt wcześniej o tym nie wspomniał, może dlatego, że ogólnie dźwięk uznaje się za słabszą stronę tego tv i podłącza się kino itp.

Właśnie z tym grzaniem, też się spotkałem z tym grzaniem tv, nawet ktoś się mnie pytał, czy nie boje się, że będę miał na ścianie takie smugi jak się pojawiają przy kaloryferach, ogólnie jest całkiem chłodno, stry CRT 21 cali grzeje na podobnym poziomie a może i mniej (nawet laptop co mam go na kolanach to wogóle grzałka w porównaniu do tego tv) sprawdzałem po kilku godzinach pracy i jest na prawdę spoko.

Proszę nie brać tego postu jako atak itp, chciałem tylko pokazać, że pewne rzeczy jednym przeszkadzają a dla innych są właśnie oczekiwane, lub mało znaczą. Zrobiłem to po to, bo wiem, że jak ktoś się zastanawia nad kupnem, to takie różne zdania mogą bardziej pomóc, moim zdaniem, tzn , że to na co ktoś narzeka, może wcale nie byc takie istotne dla innej osoby ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zgadzam się z przedmówcą w kwestii subiektywności odbioru pewnych fukcji lub ich braku. Nie tak rzadko, podczas ciekawego seansu na DVD, uruchamiał się wcześniej zaprogramowany tuner C+, co powodowało małe niedogranie obrazu i dźwięku (przez amplituner). Wymagało to zawsze nerwowego poszukiwania pilota od telewizora, aby zmusić go do kontynuowania seansu. Rzecz wprawdzie dotyczy innego telewizora, ale brak takiego udogodnienia uznałbym jednak za plus.

ArtS :)
 

PWK

New member
Ja z kolei potwierdzę to, co Sansei6 pisał w innych kwestiach, tzn:
1. Pilot działa bardzo dobrze, odbija także od ścian, wcale nie musi być wycelowany w odbiornik.
2. Odpalenie TV przyciskiem power uruchamia ostatnio oglądany kanał.
3. Także mi brakuje przycisku "poprzednio oglądany kanał". Często jest tak, że oglądając jeden program co kilka/kilkanaście minut chcę podejrzeć co się dzieje na innym (choćby sprawdzenie wyniku meczu) i to niedopatrzenie ze strony panasa jak na razie uważam za największą wadę telewizora. Jak się człowiek do pewnych rzeczy przyzwyczai, to ciężko mu się później bez nich obyć ;)
 

chlodny

New member
kable dvi-hdmi

Witam,
Prawda jest trochę po środku. Aby uzyskać większe rozdzielczości w hdmi kabel musi być Dual-Link (24+1 pinów), gdy kabel jest Single-Link (19+1) wtedy mozna uzyskac tylko rozdzielczości HDready. Co do jakości kabli to główne znaczenie ma ich jakość wykonania niż rodzaj materiału (miedzi) użytej - ze wzgledu na specyfikację HDMI przewody wewnątrz kabla muszą być idealnie równe.

Ja mam inny problem. Mam Radeona 9700pro i poprzez DVI-HDMI podlaczylem 37PV80. Po wylaczeniu skalowania w menu tv rodzielczość 1280x720 rozciąga się do wymiarów ekranu, natomiast w 1024x720 pozostają mi czarne pasy po bokach. Gdy włączę skalowanie wypełnia mi ta rodziałka ekran, ale obcina górę i dół. Ktoś wie jak to ustawić ?
 

spoko40

New member
U mnie natomiast telewizor (42PV80) połączony Euro z tunerem sat. Ferguson 7318 przełącza się automatycznie na tuner po jego włączeniu.
 
Do góry