Panasonic seria PV80 i PV8

th0rgal

New member
witam,

Od 2 tygodni jestem posiadaczem 42PV80. Jestem z niego bardzo zadowolony ale zauważyłem pewne zjawisko.

Mam do telewizora podłączony tuner po kablu SCART oraz zwykłą antenę. Gdy oglądam z tunera to zauważam, że czasami pojawiają się delikatne przebicia jakby sygnału antenowego. Chciałem to sprawdzić i odłączyłem kabel antenowy od telewizora i przebicia zniknęły ale za to zdecydowanie zwiększyaą się ziarnistość obrazu. (której w ogóle nie mam gdy są podłączone oba kable). Co może być tego przyczyną?
 

qwert

New member
Masz rację Arts , obraz z blu-raya powinien być ładnie przeskalowany przez telewizor do mniejszej rozdzielczości i chyba będzie z mniejszą ilością "szumów".:)
Poczekam trochę aż stanieją te odtwarzacze bo to dopiero początki tej technologii na rynku.
 

uQuad

New member
Zapytam sie tu bo to najbardziej oblegany temat chyba, no i jednak powiazany - czy ten zielony ghosting jest jako tako widoczny we wiekszosci plazm? Bo wiem ze nie we wszystkich. Konkretnie to moze ktos ma/widzial model Philipsa 5332 - mam mozliwosc obejrzenia. Troche daleko jednak i chcialbym wiedziec czy ten model ma takowy problem w skali porownywalnej do PV80. Ktos wie?
 

uQuad

New member
Srednio bo czytalem w jednym tescie z w plazmie sama q91 porownujac do pv80 zielonkawosc jest na duzo nizszym poziomie. :-/ Interesuje mnie w jakim stopniu ten philips ma z tym problem.
 

sosna

New member
Nie wykluczone, że jest to opinia właścicela Q91, który "chciał" tak widzieć :p

Edit: Ja na przykład jako właściciel PV80 absolutnie nie widzę zielonej poświaty :mrgreen: i to nie jest związane z faktem, iż jestem jego właścicielem.
Możliwe że nie trafiłem jeszcze na odpowiedni materiał filmowy i w sumie nie wypatruję tych zielonych dduchów na siłę...
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Zakup i pierwsze wrażenia

Witam.
W piątek stałem się posiadaczem Panasonica TH-42PX80E.
Zakupu dokonywałem po raz pierwszy w necie. Pełen obaw i wątpliwości skontaktowałem się z firmą telefonicznie (mają tel. stacjonarny) Tel. stacjonarny jest o tyle ważny że można spokojnie i szczegółowo popytać sprzedawcę o detale sprzętu i przebiegu transakcji. Sama transakcja ograniczyła sie do podania moich danych i adresu. Towar zamówiłem w czwartek o 13 a w piatek o 11 kurier był już u mnie. Po rozpakowaniu i złożeniu podstawki i odczekaniu 3 godz odpaliłem TV. Pełna satysfakcja. Potrójna satysfakcja:

1) Krótka i bardzo wygodna, wręcz komfortowa transakcja.
2) Zaoszczędzona kasa - różnica 1000zł między zakupem w necie a MM.
3) Stosunek ceny zakupu do jakości obrazu uważam za bardzo dobry!

Biorąc pod uwagę mój sygnał TV z kablówki - UPC, podłączenie telewizora zwykłym standartowym kablem, to obraz jest bardzo dobry. Nie ma żadnego smużenia ani mrówek. Obraz jest czysty i wyrazny. DVD podłaczyłem scartem i też jest ok. Miałem obawy co do jakości sygnału TV podawanego przez dostawcę - UPC ponieważ mam do tego kabla podpięty net i telefon. Wszystko chodzi ekstra. Wkurza mnie tylko to, że jak przełączam program przyciskiem numerycznym na pilocie to muszę czekać z 4 sek aż przeskoczy. Jestem teraz na etapie tzw. docierania czyli wszystkie polepszacze wyłączone a pozostałe nastawy na 30%. Ciekawe jest to że producent nic nie wspomina o docieraniu TV. Zdecydowałem się na kupno tego modelu pod wpływem Waszych opini przedstawionych na tym forum. Podzielę się z Wami swoimi spostrzeżeniami w trakcie dalszej ekspoatacji TV. Dla informacji podaję że ten TV kosztował mnie 3570zł. Dodatkowo dostałem od firmy 2 m. kabel HDMI.
Pozdrawiam.
 

PWK

New member
otan napisał:
Wkurza mnie tylko to, że jak przełączam program przyciskiem numerycznym na pilocie to muszę czekać z 4 sek aż przeskoczy.

Prawdopodobnie chodzi Ci o kanały 1-9. Można to przyspieszyć wciskając 01, 02, itd.
 

dzuda

New member
Witam.

Zamówiłem dzisiaj plazmę Panasonica TH-42PV8. Już się nie mogę doczekać jak kurier zastuka do mych drzwi, ale zacząłem się trochę denerwować czy nie kupiłem za dużego tv. Będzie on stał (przynajmniej na razie) w pokoju 3x3m. Odległość oglądania to około 2,2-2,5m. Praktycznie telewizor na jedym końcu pokoju, a sofa na drugim. Podłączony będzie Cyfrowy Polsat przez scart i dvd po hdmi. Planuję w przyszłości zakupić dekoder hd żeby i takie programy odbierać. Przeczytałem cały wątek o wielkościach i odległościach oglądania, ale wciąż mam wątpliwości. Jak jest wasza opinia w tej sprawie? Ogląda ktoś 42 cale z takiej odległości?
 

qwert

New member
Dokładnie tak , po paru dniach się zmniejszy jak kolega wyżej napisał.
Też mam plazme 42" i pokój 3 na 3 m i trochę żałuję, bo mogłem dozbierać
i kupić 46" albo 50" ale i tak ogląda się bardzo komfortowo.
Jeszcze "tylko" 150 godzin docierania telewizora i korzystanie z technologii 21 wieku na całego:grin:
 

jarkon

New member
sosna napisał:
Nie wykluczone, że jest to opinia właścicela Q91, który "chciał" tak widzieć :p
sosna napisał:
Chciałbym dorzucić jeszcze parę groszy do " green ghosting"
Jestem posiadaczem pv80 i niestety z żalem muszę stwierdzić, że zielone krawędzie widze wyraźnie. Zjawisku temu zacząłem się przypatrywać uważniej. Porównywałem w różnych marketach naszego pv80 z innymi, stojącymi obok siebie plazmami wyświetlającymi ten sam program. Z przykrością muszę stwierdzić, że na samsungu Q91 oraz na dwóch modelach hitachi przesuwające się czarno-białe krawędzie nie zabarwiały się na zielono. Były po prostu czarno-białe w przeciwieństwie do pv80. Efekt ten widać także na wyższym modelu PY85 i to w dodatku z materiałem HD. Widać z tego że, Panasonic z tym problemem nie umie sobie poradzić. Wkurza mnie to gdyż przy szybkich scenach instynktownie kieruję wzrok właśnie na te zielone krawędzie przez co stają się one bardziej widoczne.
 

sosna

New member
Ja nie neguję istnienia zielonych duchów, ja po prostu ich nie widzę, nie ogladam czarno-białych filmów (trzeba przyznac że nie wiele ich jest w tv), nie mam kosoli do gier... Przy normalnym oglądaniu z 4m na 42 calach Cyfry+ jest to dla mnie nie widoczne i tyle... Możliwe, że jest wynika to z jakości sygnału, ewentualnie czy jest cyfrowy czy analogowy, czy też ze zwykłej subiektywnej oceny tego zjawiska... nie wiem :hmm: fak jest jeden, ja tego nie widzę.
 
Ostatnia edycja:

sebekz

New member
Pytanie może trochę durne... Najprawdopodobniej off-topic... Ale cóż, gdzie mam pytać, jeśli nie na forum mojej ukochanej PV80?

Krótki opis sytuacji: TH-42PV80 z Cyfry+ (Philips PVR) po HDMI. Oglądam sobie na przykład TVN, a tam leci "Taniec z gwiazdami". Program, jak rozumiem, 16/9. No i mam w Philipsie wybrane typ obrazu "Szerokokątny", a na TV aspect 16/9. I widzę paski u góry i u dołu obrazu... Czy mi się tylko wydaje, czy telewizory 16/9 powinny wyświetlać obraz 16/9 bez pasków? ;)

Proszę, nakierujcie mnie na właściwą kombinację ustawień typu obrazu.
 

NUGGET

New member
Również używam 42PV80... a apropos green ghosting... Nigdy ich nie widziałem, ale wiedzialem ze to przypadlosc plazm. Pewnego wieczoru ogladajac divixa z manty przez hdmi (btw. nie mam nic do zarzucenia - super sprawa) napotkałem na scene właściwie w czerni i bieli a w dodatku "jadaca" w lewa strone (czarne drzewa na pierwszym planie, w tle mgła ostro podśietlona). Oglądam z 4 metrow i nie zobaczyłem zielonych z tej odległosci, mimo ze w istocie tam były - podszedłem na 1.5metra i rzeczywiście była zielona poświata z pół cm szeroka . Mam tez xboxa czarnego i podczas grania mimo siedzenia blisko - 2m - nie widzialem nigdy zielonych krawedzi.


Może też dlatego że ich nie wypatruje. A poza tym oglądając narazie UPC analogowe również nie mam nic do zarzucenia. SD wyglada bardzo ... hmm ... klarownie. Dobry telewizorek jest.
 

sosna

New member
listek2000 napisał:
a moze RGB nie wlaczone :)
aaaa włączone oczywiście :mrgreen: i green'ów jak nie było tak nie ma :mrgreen:

HDTV_Fan napisał:
TVN i 16:9 ???

Zartujesz, prawda ;) ??
Taka ciekawostka, przypadkiem lecąc po kanałach Polsat2 iiii film w 16:9 (dokładnie przy ustawieniu Aspect:16:9 jeśli sygnał jest nadawaany w trybie16:9 na tv wyświetla się na chwilę "szeroki")
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
jarkon


Kiedyś byłem napalony na plazmę Samsunga. Tak się świetnie złożyło, że sąsiad zamówił C91. Pozwolił mi potestowac TV.

Niestety czar prysł, bo zielone krawędzie było tak samo widać jak w moim starym panasie pv 70, materiał na którym testowałem telewizor to Forza motorsport 2 z konsoli xbox 360 podłączonego poprzez hdmi.

Przy obrocie kamery, wszystkie krawedzie robiły się zielone, mit o tym że plazma samsunga nie ma tego efektu prysł.

Nie tylko panasonic ma problem z tym zjawiskiem.

Widać widzisz to tak samo mocno jak ja. Nie ma rzeczy bez wad, ja już do tego przywykłem, zielone krawędzie, smużenia, piszczenia w dekoderach N itd.
 
Do góry